DINLEYIN LUTFEN

Benim çoğu zaman yaptığım yanlıştı çorap eşleme 😅 ama aramızda hiçte kavga sebebi olmadi. Hatta eşim her çift çorap icin iç tarafına ayrı renkle ip dikti ki ya o ya ben çorapları kaldırırken kolaylık olsun diye.
Saçınızı süpürge etmişsiniz, resmen sizi sevsin diye kendinizi yirttikca adam iyice uzaklaşmış sizden. Yapmayin yazik mi değil canınıza. Yiyin icin gezin herseyin en guzelini alin. Sizinle hizmetçi niyetiyle evlenmiş heralde, bekarkende dağınıkmış evlenmiş simdide ayniymis bilmem ne. Adama bak 😒

Çorap eşlemek diğer her türlü ev işi gibi kadının görevi tabi, o yüzden adam haklı. Zavallı adamların eli yok çorabını eşlenemiyor, gözü yok eş olmadıklarını anlamayıp giyiniyor. Kıyamam ya, minnoşlar(!)
Demi kadinjn görevi çorap eslemek . Hep biz kadınlar başkasının sorumluluğunu alıyoruz.
kısaca kölelik mertebesine ulasmak tek amacımız. Çok üzülüyorum böyle yorumlar okuduğumda.

Çorapları düzgün eşlemiyor musunuz, ben mi yanlış anladım, yani öyleyse adam bu konuda haklı yani... Bir yere giderken haber verilmesi konusunda eşinize hak verdim açıkçası, bir mesajla dahi haber verilmesi taraftarıyım, düşünsenize dışarda başınıza birşey geliyor ve eşiniz sizi evde zannediyor, dünyanın bin bir türlü hali var. Harcayın kardeşim, eşin harca diyorsa harca, giyin, ye, iç... Bir de kaç kez arıyorsunuz, eşim sık sık arasa ben de ne var derim bi saatten sonra. evet aramıyorum, arasam da nadiren ararım işim yoksa. işteyken, eşim de aramaz. Ben bu kadar takılacak şeyler göremedim açıkçası. Ya da benim ruhum yaşlı bilemedim :)
Ne demek adam haklı yapnayin bunu lütfen.adamin gözü var eli kolu var. Kendi yapsın işini bı zsmet dolabında da ne giydiğinde de kendi sorumludur yetişkin biri.

Eşim bana diyor ki sen kadınlar kulübüne takıldın takılalı değiştin Orada ki insanlar seni etkiliyor 🤣
Bende diyorum ki : Eski den salaktım şimdi akıllandım... Akıllanmamı hiç istemiyor 🤣🤣 Kocana çocuk gibi değil eş gibi davran ve sakın ha sakın fedakarlık yapma sadece gerektiği yerde.. Yoksa görevin haline gelir sıradanlaştırır yapacak tabi der... Kendinden kısma harca gitsin....

Konu sahibi kesinlikle sorun sende.eşinde falan değil evet evet iyi okudun sorun sende.şaşırdın dimi? Hiç şaşırma.kocana eş değil kocana anne olmuşsun farkında değilsin.koca herifi çocuk haline getirmişsin.lutfen büyükçe bir u dönüşü yap durumu toparla.şuan sana dediğimi yap hemen psikolog fatih civelekoglunu aç youtubeden bir hafta boyunca dinle.ne demek istediğimi ozman anlayacaksın.adamın annesi modundasin bu adam annesi gibi hissettiği bir kadına romantizm anlamında yükselir mi sence? Sarsıl ve kendine gel kölelikten kurtul biraz değer ver kendine.kıyamiyorum ne demek yahu?

5 yillik evliyim 33 yasindayim esimle aramizda 13 yas var.cok severek evlendik ve ne zorluklarla. Ama gun gectikce anliyorumki bazi guzellikler evlilik oncesinde kaliyormus.cok aci ama gercek malesef. Ben ilgimi sevgimi cok belli ederim surekli de cocuk gibi ilgilenir sever onemserim. Ama benim kocam birkere tutup ne sacimi oksar ne sarilir neiki guzel sozle karsilik verir. Hatta nezaman onun icin ozel giyinsem bi masa hazirlasam o gece butun herseyi bogazimda dizer. Hep o anlarda beni elestirir yok corap giymiste niye biri birinden farkliymis ben nekadar duzensiz daginikmisim. Ben bekarkende boyleydim senibleykende ayni hayati yasiyorum diyor bisey ifade etmiyosun diyor.oysaki butun gun evin isi cocukla ugras surekli is ariyorm bakiniyorumki Adam yazik bende artik calisayim ev alicaz bende destek olayim neyapsakda biseyler sahibi olabilsek diye dusunuyorum yiyorum kendimi .keyf zevk icin gram bisey harcamiyorm. Herseyden kismaya basladim iyice herseyin gidip ucuzunu aliyorm. Para istesem verir hatta iyisini al diyede kizar ama kiyamiyorum ona. Yani Ben hayatimi heraekilde kisip ona adamisken adam olmadik bi and a cikip karsima Ben eve geliyorm kapiyi acip karsimda beklemiyosun benim coraplarimi farkli farkli koyuyosun. Yok teyzene gittin madem benim niye haberim yok senbeni adam yerine koymuyosun ben buevin adami olamadim. Oysaki haber vermek icin aradigimda ya acmaz yada acarsada nevar noldu niye aradn diye sorar. Ya sizlere soruyorum kocaniz isteyken aramazmisiniz hic. Ve yaa disari cikti gecikti veya bisey oldu aramazmisiniz ya benim kocam arkama diyo sevmiyor aranmayi.neye uzuliyorum biliyomusunuz.bemim yuzume baktiginda gozleri dolan aglayan bi adam vardi o yok..hersey zamanla oyle siradanlasiyorki cok uzuluyorum
Senin onun için yaptıkların veya düşündüklerin veya veya acıdığın durumlar eşiniz için bişey ifade etmiyor demekki. Görmediği şeyler için neden kendinden ödün veriyorsun ki bu kadar. Benim yaptığım fedakarlıkları eşim hemen farkeder. Bişeye alınırsam sen bunu bunu yapıyorsun bizim için der ben farkındayım mücadelenin diyerek gönlümü alır. Demek ki yaptıklarım bi anlam ifade ediyor onun için. Sabah işe giderken uykum bölünüyor diye kahvaltı yapmıcam der. Kalkarım yat boşver der. Yine de hazırlarım mahçup olduğunu yüzünde görürüm. Bu sadece en basit örneği daha çok şey var.

Eğer ki beni evde rabot gibi görseydi ve kıymeti olmasaydı hiç birini yapmazdım. Kocanızdan bişey beklemeyin iyi tanıyın ve tanıdığınız ölçüde davranın. Boş fedakarlıklara lüzum yok. Herşey herkese yapılmaz. Gördüğünüz bi kalıptaki adama kalıbı dışında bişeyler yapmak kadar saçma bişey yok. Sadece kendinizi tüketirsiniz.

Onun bütçesinden gitmesin diye de kendi ihtiyaçlarınızdan kısıp nine gibi dolaşmanın lüzumu yok

Senin onun için yaptıkların veya düşündüklerin veya veya acıdığın durumlar eşiniz için bişey ifade etmiyor demekki. Görmediği şeyler için neden kendinden ödün veriyorsun ki bu kadar. Benim yaptığım fedakarlıkları eşim hemen farkeder. Bişeye alınırsam sen bunu bunu yapıyorsun bizim için der ben farkındayım mücadelenin diyerek gönlümü alır. Demek ki yaptıklarım bi anlam ifade ediyor onun için. Sabah işe giderken uykum bölünüyor diye kahvaltı yapmıcam der. Kalkarım yat boşver der. Yine de hazırlarım mahçup olduğunu yüzünde görürüm. Bu sadece en basit örneği daha çok şey var.

Eğer ki beni evde rabot gibi görseydi ve kıymeti olmasaydı hiç birini yapmazdım. Kocanızdan bişey beklemeyin iyi tanıyın ve tanıdığınız ölçüde davranın. Boş fedakarlıklara lüzum yok. Herşey herkese yapılmaz. Gördüğünüz bi kalıptaki adama kalıbı dışında bişeyler yapmak kadar saçma bişey yok. Sadece kendinizi tüketirsiniz.

Onun bütçesinden gitmesin diye de kendi ihtiyaçlarınızdan kısıp nine gibi dolaşmanın lüzumu yok

Haklisiniz kismen. Ama nine gibi dolasmak o cok baska bisey kendime her durumda bakarim sporumuda yaparim bakimliyim yani orda bir sorun yok e birde guzelim de..belkide fazlalik budur bilemiyorum. Birde derlerya allah insana cirkin sansi versin hehh tam iste ondan 😣

Haklisiniz kismen. Ama nine gibi dolasmak o cok baska bisey kendime her durumda bakarim sporumuda yaparim bakimliyim yani orda bir sorun yok e birde guzelim de..belkide fazlalik budur bilemiyorum. Birde derlerya allah insana cirkin sansi versin hehh tam iste ondan 😣

Güzelsin iyi hoş çirkin olamayacağına gore
o çirkin şansını kendin yarat,şimdiye kadar ne yaptinsa yapma

5 yillik evliyim 33 yasindayim esimle aramizda 13 yas var.cok severek evlendik ve ne zorluklarla. Ama gun gectikce anliyorumki bazi guzellikler evlilik oncesinde kaliyormus.cok aci ama gercek malesef. Ben ilgimi sevgimi cok belli ederim surekli de cocuk gibi ilgilenir sever onemserim. Ama benim kocam birkere tutup ne sacimi oksar ne sarilir neiki guzel sozle karsilik verir. Hatta nezaman onun icin ozel giyinsem bi masa hazirlasam o gece butun herseyi bogazimda dizer. Hep o anlarda beni elestirir yok corap giymiste niye biri birinden farkliymis ben nekadar duzensiz daginikmisim. Ben bekarkende boyleydim senibleykende ayni hayati yasiyorum diyor bisey ifade etmiyosun diyor.oysaki butun gun evin isi cocukla ugras surekli is ariyorm bakiniyorumki Adam yazik bende artik calisayim ev alicaz bende destek olayim neyapsakda biseyler sahibi olabilsek diye dusunuyorum yiyorum kendimi .keyf zevk icin gram bisey harcamiyorm. Herseyden kismaya basladim iyice herseyin gidip ucuzunu aliyorm. Para istesem verir hatta iyisini al diyede kizar ama kiyamiyorum ona. Yani Ben hayatimi heraekilde kisip ona adamisken adam olmadik bi and a cikip karsima Ben eve geliyorm kapiyi acip karsimda beklemiyosun benim coraplarimi farkli farkli koyuyosun. Yok teyzene gittin madem benim niye haberim yok senbeni adam yerine koymuyosun ben buevin adami olamadim. Oysaki haber vermek icin aradigimda ya acmaz yada acarsada nevar noldu niye aradn diye sorar. Ya sizlere soruyorum kocaniz isteyken aramazmisiniz hic. Ve yaa disari cikti gecikti veya bisey oldu aramazmisiniz ya benim kocam arkama diyo sevmiyor aranmayi.neye uzuliyorum biliyomusunuz.bemim yuzume baktiginda gozleri dolan aglayan bi adam vardi o yok..hersey zamanla oyle siradanlasiyorki cok uzuluyorum
Cnm kocama annelik yapma biz kadınların en büyük hatası, sadece kendine bak , bakımlı ol , eşine eş gibi davran fazla merhamet maraz doğurur, hiç takma göreceksin adam telaşlanacak diyecek niye beni takmıyor ve sana geri gelecek yani kaçan kovalanır taktiği , sen adamı hayatının merkezî haline getirmişsin, kendine başka aktiviteler edin..

Genelde böyle durumların sonunda yapmasaydın olur. Yapmayın. Daha değerli olursunuz.

Zorla evlendirilmediniz değil mi? Siz seçtiniz bu adamı koca olarak. Şans ne alaka?

Para istesem verir hatta iyisini al diyede kizar ama kiyamiyorum ona.
o size kıyiyor ama.
adam sıkı tiyatrocuymuş yalniz yuzunuze bakinca göz doldurmalar falan.

X