Dış gebelik

Merhaba canım geçmiş olsun bende aynı durumu yaşadım kürtajla genelde rahim içindeki kanı temızlıyorlar yanı keseyi alma gibi bir durum olmuyor sonrasında metotreksat yapıldı bana da ben ama bunlardan 3 ay once hsg çektirmiştim tüpümde sıkıntı yoktu neden dış gebelık oldu anlamadım 😢
Çok geçmiş olsun canım rabbim bidaha yaşatmasın inşallah bende enfeksiyon vardı enfeksiyondan dolayı olduğunu düşünüyorum inşallah bidaha yaşamayız 😔

Merhaba arkadaşlar benimde başımdan bir dış gebelik geçti paylaşmak istedim belki birilerine yardımcı olurum son adet tarihim 13 aralıktı bebek istediğimiz için her ay test yapıyordum neyse ocak 10 eşimin doğum günüydü ona çok istedim dualar ettim bebek sürprizi yapayım diye allahtan kabul etti eşim görevden geldi tabi heyecandan elim ayağım titriyor söylemek istiyorum biran önce test silikti eşime gösterdim ya şaka yapıyorsun felan dedi inanmadı ikimizde gün boyu durup durup ağlıyorduk çok mutlu olduk uzun zamandır istediğimiz için biz heealde çocuğumuz olmayacak felan düşünüyorduk eşim derken kanda bthcg baktırdım 11ocak 22.43 çıktı 4 haftalık dendi sonrasında tabi çok mutluyuz eşim hiç unutmuyorum bana dediki hayatım çok şükür çocuğumuz oluyormuş iç dış fark etmez ama biz bilmiyoruz öyle afaki bişey söyledi neyse iki gün sonra tekrar bthcg baktırdım 46.60 çıktı ben bir anormallik olduğunu düşünüp ağlıyorum arkadaşlar normal felan iki katına çıkması lazım sen erken öğrendin felan filan diyince rahatladım tamam hamileyim ama her sabah ağzım suyla dolu midem bulanıyor sol kasığımda hafif batma artı hep halsizlik var böyle bir hafta daha geçti bthcg 552 olmuş doktor 2500 üstü kese görünür haftaya cuma gel dedi cuma günü sabah sol kasıkta çok kötü bir ağrı hafif kahve bir leke ve bacağım çekiliyordu doktora acilen gittik tekrar bthcg bakıldı sonuç 1523 doktor sağlıksız gebelik dedi ultrason alttan bakıldı sol tüpümde ektopik gebelik dünya başıma yıkıldı eşimin içine doğmuş doktor iki seçenek sundu ya ameliyat yada kürtaj sonrası bir doz methotrexate iğnesi ameliyatta doktorum tüpün alma ihtimalim var dediği için hemen apar topar kürtaj ve sonrasında iğne yapıldı iğne allahım kimseye verme yarabbim çok kötü bir ağrısı var sonra değerimin düşmesini beklemeye başladık bu iğne yapıldıktan sonra etkisi 4. ve 7. gün arası değerin %15 düşmesi beklenir ne yazıkki benimki düşmedi 4320 oldu değerim doktor ikinci doz iğne yaptı tekrar 4 ve 7 gün takibi yapıldı bu arada beni yatırdılar hastaneye ne yazıkki yine düşmedi 5binlerde doktorum son olarak multi Doz (çoklu doz) yapalım dedi iki günde bir aynı iğne kalçamın iki tarafına yapıldı ve artık gebeliğim 7 artı 2 günlük multi dozda değerim %14 bir düşüş oldu Ogün izinle evime gitmek istedim ertesi gün tekrar yatmak şartıyla çıktığım günün gecesi aniden feci bir ağrı başladı sol kasığımda altta batma allahım nasıl kötü anlatamıyorum gazım varda çıkmıyor gibi ama böyle oturamıyorum o derece batma ağrı felan var evime baktım dedim heralde ölüyorum bir daha evime gelemiyeceğim eşimden helallik istedim o derece kötüyüm ambulansla acile getirdiler ameliyata alınacağım ultrasonda bebeğim tüpümde büyümüş ve patlamış kalp atışını duydum ağrım kesildi yada ben öyle sandım iç kanama geçiriyormuşum ameliyata alındım ve sol tüpüm alındı kapalı ameliyattı ertesi doktorum çok üzülerek yanıma geldi almamak için çok uğraştık ama nasip nazlıcım dedi kendisi türkiyede alanında bir sürü ödül almış en önemlisi kalbi çok iyi bir doktordu Allah razı olsun o süreçte saçlarım döküldü onun için bile ilgilendi benimle bana 2 ay çocuk yasak 6 hafta ilişki yasak dedi şuan 16 gün oldu ameliyat olalı Rabbım kimseye yaşatmasın yaşattıklarına da can sağlığıyla atlatmayı nasip etsin buda benim imtihanımdı sizinle paylaşmak istedim
Çok çok geçmiş olsun rabbim bidaha yaşatmasın inşallah gerçekten insan yaşamadan bilmiyomus öncesinde bana dış gebelik deseler basit bişey gibi gelirdi .o ağrı acilardan sonra sizi çok iyi anlıyorum .rabbim inşallah hayırlı zamanda sağlıklı bı hamileleik nasip eder bize de ♥️

Çok çok geçmiş olsun canım yazdıgın belirtileri bende yaşadım fakat benm başta kanamam oldugu için hemen farkedıldı dış gebelik o yüzden bir doz metotreksat ile değerim düştü ameliyat olmadım ben ama insan her gebelık düşündüğünde yıne bunları yaşar mıyım dıye düşünüyor dış gebeliğin birçok sebebi varmış biz hemen tüpler mi diye düşünüyoruz ama
Ben dış genelinden 3 ay once çektirdiğim hsg yı ve hiçbir sıkıntı yoktu
Yaşayacağımız varmış sanırım
Ama bana doktor dış gebelık ve ığneden sonra 3 ay korun dedi hatta yaşın genç 6 qy kprun rahmın toparlansın dedi
Bana da 6 ay kesinlikle korun yoksa sağlıksız bı gebelik olur dedi .hatta farklı bı kaç doktora sordum onlarda 6 ay dediler .riske atmayıp 6 ay beklicem mecbur sonrasında rabbim sağlıklı bı hamilelik nasip eder inşallah

Çok çok geçmiş olsun rabbim bidaha yaşatmasın inşallah gerçekten insan yaşamadan bilmiyomus öncesinde bana dış gebelik deseler basit bişey gibi gelirdi .o ağrı acilardan sonra sizi çok iyi anlıyorum .rabbim inşallah hayırlı zamanda sağlıklı bı hamileleik nasip eder bize de ♥️
Amin Allah razı olsun rabbim isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin 🤲

Kızlar merhaba ben tekrardan hamile kaldım değerlerim güzel ilerliyordu derken tekrar Dış gebelik olduğunu öğrendik kürtaj ardından metotreksa yapıldı düşmedi ve tekrar yapıldı 3. Dozda şiddetli ağrı oldu meğer tüpüm patlamış yine acil ameliyat oldum sağ tüpüm de alındı doktorum bana tüpün sağlam dediği halde yine geçirdim nasio böyleymiş artık tüp bebek deneyeceğim rabbim kimseye yaşatmasın

Kızlar merhaba ben tekrardan hamile kaldım değerlerim güzel ilerliyordu derken tekrar Dış gebelik olduğunu öğrendik kürtaj ardından metotreksa yapıldı düşmedi ve tekrar yapıldı 3. Dozda şiddetli ağrı oldu meğer tüpüm patlamış yine acil ameliyat oldum sağ tüpüm de alındı doktorum bana tüpün sağlam dediği halde yine geçirdim nasio böyleymiş artık tüp bebek deneyeceğim rabbim kimseye yaşatmasın
canım çok geçmiş olsun ..şimdi nasılsın sebep olarak ne gösteriyor doktor neden olmuş acaba

X