Dış gebelik

drkrksgmz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2016
333
138
33
Kizlar merhaba. Dis gebelik geciyorum. 8 haziranda Beta hcg 240 iken metotreksat igne oldum. 4 gun sonra 373 oldu. Ignenin 7. gununde 183 oldu. Yarin yine kan vericem ama korkuyorum. Degerler tekrar yukselir mi ? Ya da bu degerlerdeyken kanama olur mu ? Desteginize ihtiyacim var.

Kizlar merhaba. Dis gebelik geciyorum. 8 haziranda Beta hcg 240 iken metotreksat igne oldum. 4 gun sonra 373 oldu. Ignenin 7. gununde 183 oldu. Yarin yine kan vericem ama korkuyorum. Degerler tekrar yukselir mi ? Ya da bu degerlerdeyken kanama olur mu ? Desteginize ihtiyacim var.
Bebeğinin değerleri düşüosa tekrar yükselmesi olmuyo die biliyorum.. Rabbim sağlıklı hamilelik ewlat nasip etsin inş.. :dua:

Allahın izniyle bişe olmaz korkma.. Ama gebelik sonlanıyo galiba..

merhaba geçmiş olsn..düştüyse tekrar artmaz ama tabi sıfırlanana kadar takip edilmesi gerekiyor.

Ben de 8 ay önce dış gebelik geçirdm benim tüpüm alındı maalesef:KK43:

bende 2 sene once ılk gebelıhımde dıs gebelık yasadım bhcg 6000lerdeydı ve 11 gun hastanede yattım ıgne oldum degerım dusmedı ama durdu mecbur amelıyat olunacak derken degerım bırden dustu ve 1 bucuk 2 ay haftada bır gun kan vererek sıfırlanana kadar takıp edıldı ve esnada kanamam hıc olmadı merak etmeyın sızınkıde dusmeye baslamıs en yakın zamanda sıfırlanır ve merak etmeyın bu asamadan sonra kanama olmaz ınsallah sonrasında saglıklı bı gebelık yasarsınız

bende 2 sene once ılk gebelıhımde dıs gebelık yasadım bhcg 6000lerdeydı ve 11 gun hastanede yattım ıgne oldum degerım dusmedı ama durdu mecbur amelıyat olunacak derken degerım bırden dustu ve 1 bucuk 2 ay haftada bır gun kan vererek sıfırlanana kadar takıp edıldı ve esnada kanamam hıc olmadı merak etmeyın sızınkıde dusmeye baslamıs en yakın zamanda sıfırlanır ve merak etmeyın bu asamadan sonra kanama olmaz ınsallah sonrasında saglıklı bı gebelık yasarsınız

Igneden sonra ne kadar korundun ? Umarim benimki de duser. Bende bir hafta hastanede yattim igneden sonra. Gunluk yasantina devam ettin mi igneden sonra yoksa sifirlanana kadar evde istirahat mi ettin?

hastaneden ciktikdan sonra normal yasantima devam ettim ben ekimde dis gebelik oldugumu ogrendim ocak da sifirlandi kan degerim yuksek oldugundan bu kadar uzun surdu ama seninki 2 3 haftqfan sifirlanir gibi kan degerim sifirlandikdan sonra 5 ay bekledik korunmayi birakincada hemen hamile kaldim ama bende rahim agzi yetmezligi varmis o yuzden dusuk yaptim simdi yeniden hamileyim rahmime dikis atildi suan 20 haftaligiz

J
hastaneden ciktikdan sonra normal yasantima devam ettim ben ekimde dis gebelik oldugumu ogrendim ocak da sifirlandi kan degerim yuksek oldugundan bu kadar uzun surdu ama seninki 2 3 haftqfan sifirlanir gibi kan degerim sifirlandikdan sonra 5 ay bekledik korunmayi birakincada hemen hamile kaldim ama bende rahim agzi yetmezligi varmis o yuzden dusuk yaptim simdi yeniden hamileyim rahmime dikis atildi suan 20 haftaligiz
Allah saglicakla kucaginda gostersin bebegini. Doktor nadirde olsa duserken artma ihtimali ve kanama ihtimali var dedi korkuttu beni biraz. Dikkat etmem icindi belki de. Yarin kontrolde detaylica sorucam sorularimi bakalim umarim yolunda gider hersey.

doktorlar en kotuyu diyor ki bisey olursa mesuliyet almamak icin ben 11 gun hastanede yattim kalp atisida vardi ve degerim hic dusmedi 10. gun kalp atisi durunca degerlerim duser diye ameliyattan vazgectiler yoksa tupun patlar diye beni ne kadar korkuttular zaten ilk hamilelik daha dogrusu ben hamile oldugumu bile bilmiyordum bende duzensizlik var hemen olmaz diyodum ilk ay boyle oldu ve benim adet kanamam bitmiyor diye doktora gidince ogrendim meger adet degilmisim 10 gun kanamam oldu doktora gityim bisey yok bazen 10 gun surebilir adet dedi ama bi 10 gun daha surunce tekrar gittim meger bhcg 6000 olmus ve dis gebelikden dolayiymis kanamam ama cok sukur atlattim sizde hic korkmauin cok zor bir surec ama inanin geciyo size tavsiyem bebek dusunmeden o 5 aylik surede kan pihtilasmaniz varmi rahimde herhangi bisey varmi arastirin ne olir ne olmaz ben dis gebelikden sonra genetik testi yaptirdim kan pihtilasma cikti bir de dis gebelikden sonra tuplerde iltihap oluyo diyolar rahim filmi cekildim ben temiz cikti ama doktor para koparmal icin rahmi iltihap dolu kapanmis diye beni ameliyat etcekti zorla 1 doktorlada sinirli kalmayin ben profosore gidip gostermesem saglam tupumu alcaklardi valla ne doktorlarla karsilastim anlatsam destan olur

Cok tesekkur ederim yonlendirmeleriniz icin. Genetik testini kandan mi yapiyorlar. Bir de rahim filmini anestesi ile mi yaptirdiniz.

genetik testini anneden ve babadan kan alarak yapiyorlar. rahim filmininde aneatezi almadim bi gece onceden agri kesici verdi doktor onu ictim o gunde kalcadan agri kesici igne yaptilar cok agrim olmadi adet sancisindan bile az bi agri hissettim insallah hersey en kisa zamanda yoluna girer bebegine kavusursun hayirla

genetik testini anneden ve babadan kan alarak yapiyorlar. rahim filmininde aneatezi almadim bi gece onceden agri kesici verdi doktor onu ictim o gunde kalcadan agri kesici igne yaptilar cok agrim olmadi adet sancisindan bile az bi agri hissettim insallah hersey en kisa zamanda yoluna girer bebegine kavusursun hayirla

Insallah canim. Bunu atlatalim hayirlisiyla dediklerini yaptiracagim. Allah seninde kucaginda gostersin bebegini saglicakla.

Bir de bisey sorayacagim.

Merhabaa. Bugun kan tahlili sonucu degerlerimin sifirlandigini ogrendik :) 6 ay korunma verdi dr. Ilk adetten sonra kontrol. 3 ay sonra folik asit baslayacak. Ve rahim filmi ve kan tahlillerini yapacak :)

sevindim sonucunun sifirlanmasina doktorun baya iyiymis bak hepsini soylemis bana jic bisey denmemisti kendim doktor doktor gezmistimki bisey varmi diye sonrasinada hayirli haberlerini aliriz insallah canim

X