diş teli taktırmak istiyorum...

arkadaşlar ben 20 yaşındayım.küçüklükten arkada çekilen bir dişim yüzünden şimdi alt dişlerimin en önleri aralanıyor :KK43: ben diş teli taktırmak istiyorum ama özelde çok pahalı geliyor . bayağı okudum araştırdım forum sitelerinde . 18 yaşından sonra devlet karşılamıyor diyen var. bazıları 25 yaşına kadar sevk alıp üniversitelerin araştırma hastanelerinde çok daha uygun fiyata taktırdım diyor . normalde fiyatlar 2bin 4 bin arasında değişirken araştırmada Bin tl ye hallettim diyen var . çok zor ama özele sevk alıp biırr kısmını sigorta karşılıyor diyen var . sigorta ile anlaşmalı özelde yaptırabilirsiniz diyen ... yani o kadar çok şey söylemişlerki kafam karıştı ... bu konu hakkında iyi bilgisi olan beni yönlendirebilir mi ??

ewet arkadaşım 18 yaşından sonra devlet karşılamıyor.bende tel taktırdım 3 hafta oldu. devlet hastnesine gttim ama yaştan dolayı muayene edip özele yönlendirdi..çok şkür taktırdım şuan :nazar:

ewet arkadaşım 18 yaşından sonra devlet karşılamıyor.bende tel taktırdım 3 hafta oldu. devlet hastnesine gttim ama yaştan dolayı muayene edip özele yönlendirdi..çok şkür taktırdım şuan :nazar:

Canım merhaba aynı derten müzdaripiz. bende 23 yaşındayım çok araştırdım sana kısaca şunu söyeleyebilirim: Devlet 18den sonrasına zerre kadar yardım etmiyor. Diş teli ortalama 3 bin ile 6 bin arasında. Ben İstanbul Ortodonti'de ( beykent/beylikdüzü) başladım tedaviye. Dolgularım yapıldı en geç 11 şubatta da tellerim takılacak. Ben porselen braket istedim bana fiyat olarak 3700 dediler indirimli olarak. Çünkü ben 5/6 arkadaşa daha tavsiye ettim. Yaklaşık 2 yıldır İstanbulda gitmediğim dişçi kalmadı. En son burada karar kıldım. Hatta şu da beni cezbetti. Dolgu normalde 85 tl ama ortodonti tedavisi yaptırdığım için fiyatını düşürdüler 60 tl dolgu başına verdim.Çok memnunum doktorumdan. Mutlaka her konuda bilgi veriyor Ceylan Hanım (ortodontist). Eğer Avrupa yakasında beylikdüzüne yakınsan bence git derim. :KK34:

ewet yaşıtım olmana sevindim benm üst iki dişimde eğrilik var sadece bende bu tel taktırmak istiyorum ama hiç bir bilgim yok şuan bir yol göstericiye ihtiyacım var ve tabii ki ücreti önmli benm için bu dolgu dediğin nedir yani nasıl bir tedavi şimdi bu önce çürük dişler onarılıyor falan komple bir diş taraması yapılıp mı takılıyor falan filan vs işte biraz anlatır mısın ? :)

Diş hekimim bana, diş teli taktırmak okumak istemeyen bi cocugu okutmak gibi bir şey demişti. Yani zorla yapılan bir şey ne kadar iyi olabilir ki demek istemişti. Ne kadar doğru bilemem..

kızlar merhaba. 16 yaşında diş teli taktırmış ona ağzında 1 yıl bakmış sonucunu da çok mutlu şekilde almış biriyim. 2011 haziranda takılıp 2012 haziranda çıkartıldı tellerim. 3 dişimin çekilmesi gerekiyordu. çektirdim, asitli içecekler yasaktı- içtim. çekirdekli şeyleri öylece yememem gerekiyordu- yedim. :KK70: ama mutluyum. canım dayandı ama ayrı bir sempatisi vardı çıkarılınca üzülmüştüm açıkçası. maddi kısma gelecek olursak. ben samsunda yaşıyorum. diş hekimleriyle konuştuğumda 1-3 bin arası fiyat verdiler. ondokuz mayıs üniversitesi ortodonti bölümünde de yapılıyordu bu tedavi (sadece diş teli masrafları size ait oluyor 250-500 tl arası). sıraya girince 2-3 yıl sonra tedaviye çağırılanlar bile oldu. ben şanslıydım doktorlardan birinin eşi annemin arkadaşıydı öyle araya girdik. hihi. biraz hak yemiş gibi hissettim ama unuttum gitti bile. biz telleri istanbuldan getirttik. 260 tl tuttu. kargoyla geldi. hatta doktorun kullanmadığı parçalar bile oldu haal duruyo onlar öylece. 1 yıl boyunca 3 kere diş fırçası değiştirdim vs vs. ama inan şuan çok mutluyum halimden rahatça gülüyorum. tek problemim sarılık. ama o da tellerle alakasız dişimin kendi yapısı. sorularınız varsa rahatlıkla cevaplayabilirim. :)

samsunda hangi diş hekimleriyle görüştünüz acaba?:) ben de samsundayım ve tel düşünüyorum da

ben fakültede yaptırdım ama doktorum eşinin işi nedeniyle çoruma yerleşti maalesef. :)

meraba arkadaşlar benim malesef bugün braketimin biri düştü geberdim resmen can sıkıntısından sizde deoldumu hiç tedaviye nasıl yansıdı yardımcı olabilirmsiniz lütfen:18:

meraba kızlar benim dişlerimde tel var şuan sabah uyandığımda beyaz renkte yapışkan şey oluyor sinir oluyorum sizdede oluyormu bana yardımcı olun lütfen

Uzun zamandır kimse yorum yazmamış ama sunu söylemek istiyorum. Dişlerinden rahatsız olan varsa, hiç dusunmeden yaptırsın! Sonucu gordukten sonra cekılen butun sıkıntılar size 'iyi ki yaptırmısın' dedırtıyor!

bana geçeleri takıcağım tel yapılıcak bir buçuk senede düzelicekmiş doktorum söz verdi inşallah çapraşık dişlerim düzelir çok istiyorum

Kızlar 27 yaşındayım ön dişimin bi tanesi ileri çıkıktı onu düzelttirmek istiyordum doktor illa tel olacak dedi. Ankara'da yaşıyorum. Sokullu diş kliniğinden fiyat aldım. Normal alt ve üst braket 4700 tl 10 ayda iyileşir dedi. Porselen braket olursa 5700 tl 16 ayda olur dedi. Her iki yandaki 20lik dişler çekilmeliymiş. Fiyatlar bana çok geldi. Siz ne diyorsunuz bu konuda.

Kızlar 27 yaşındayım ön dişimin bi tanesi ileri çıkıktı onu düzelttirmek istiyordum doktor illa tel olacak dedi. Ankara'da yaşıyorum. Sokullu diş kliniğinden fiyat aldım. Normal alt ve üst braket 4700 tl 10 ayda iyileşir dedi. Porselen braket olursa 5700 tl 16 ayda olur dedi. Her iki yandaki 20lik dişler çekilmeliymiş. Fiyatlar bana çok geldi. Siz ne diyorsunuz bu konuda.

tuzlu, başka kliniklerden de fiyat alırsınız, ileri bir vaka değilsiniz sonuçta, bu kadar yüksek ödemenin bir mantığı yok bence

arkadaşlar merhaba yazım öncelikle Bursa'da yaşayanlar içindir. Ben de ortodontik sorunlar yaşıyordum. Bursa'da çok diş hastanesi gezdim. Fakat sonunda Ortodonti Uzmanı Doç. ..... ile tanıştım. Kendisinin Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği var. Başarılı bir çalışma sonucu diş teli takılması işlemi gerçekleşti. Çok nezih ve steril bir klinik gerçekten. Şiddetle tavsiye ederim. Özellikle diş teli fiyatları nın sorun olduğu bugünlerde :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kizlar merhaba, ben 12 yasimdan beri dis teli taktirmak istiyorum su an 19 yasindayim hala taktiramadim cunku her yerde gercek anlamda pahali ve 4 taksitten fazlasini yapmiyorlar. Ustteki kopek dislerimden birisi onde ve bu beni inanilmaz derecede rahatsiz ediyor. Artik psikolojimibozdugunu farkettim hayatimin her alaninda etkiliyor resmen artik insanlardan uzak durmaya basladim. Lutfen, yardimci olabilecek birileri varsa ve yardimci olabilirse beni cok mutlu eder, simdidentesekkur ediyorum hepinize

Kizlar merhaba, ben 12 yasimdan beri dis teli taktirmak istiyorum su an 19 yasindayim hala taktiramadim cunku her yerde gercek anlamda pahali ve 4 taksitten fazlasini yapmiyorlar. Ustteki kopek dislerimden birisi onde ve bu beni inanilmaz derecede rahatsiz ediyor. Artik psikolojimibozdugunu farkettim hayatimin her alaninda etkiliyor resmen artik insanlardan uzak durmaya basladim. Lutfen, yardimci olabilecek birileri varsa ve yardimci olabilirse beni cok mutlu eder, simdidentesekkur ediyorum hepinize
her yerde 4 taksit olduğunu sanmıyorum 9-10 taksit yapan yerler de var. çünkü tedavin en az 1 yıl sürecek.. bence biraz daha araştır tanıdıgn diş hekimi falan varsa ondan yardım al canım

her yerde 4 taksit olduğunu sanmıyorum 9-10 taksit yapan yerler de var. çünkü tedavin en az 1 yıl sürecek.. bence biraz daha araştır tanıdıgn diş hekimi falan varsa ondan yardım al canım
Haklisin, bugun 12 taksit yapan bir yer buldum gidip bakacagim muayenesi 20 tl'ymis ama bakalim ne kadar fiyat verecekler tel icin :110:

Haklisin, bugun 12 taksit yapan bir yer buldum gidip bakacagim muayenesi 20 tl'ymis ama bakalim ne kadar fiyat verecekler tel icin :110:
hangi şehirde yaşadığına göre değişebilir fiyat. ben küçük bi şehirdeyim 5.000 tl civarı tuttu alt ve üst. fiyatı öğrenince bildirir misin canım :)

Kızlar okudum sorularınızı, yardımcı olmak istedim. şu an 24 yaşındayım . tedavimi biteli 1 sene oldu. dişlerimde on tarafta çarpıklık vardı. 2 tane diş fazladan çıkmıştı ve diğer dişleri sağa sola itmiş şeklini bozmuştu. Gülmek benim için eziyet oluyordu. Araştırdım ama ne kadar araştırsam da yakınlarımdan birebir tavsiye daha güvenilir olduğu kanaatine vardım. Çiğneme sırasına üst çene alt çene ile tam oturmadığından çiğneme sırasına çene kaslarıma dahi yoruluyordu.
bir iki yere muayene oldum ancak, tedavide net konuşamadılar bir diş teli uzmanı da bu iş zor ben bu işe giremem dedi.
en son arkadaşımın kardeşinin diş teli taktırdığı yeri öğrendim çok memnun olduklarını ve güleryüzlü , samimi olduklarını, kaliteli yaptıklarını öğrendim. muayene oldum, porselen braket takıldı.(dışardan zor farkediliyor) 18-20 ay sonra emin olun sanki hiç bir diş problemim yokmuş oldu. Korkmadan gülmek ne imiş onu anladım. Halen Emre bey le görüşürüz. Gitmek isteyen olursa bana hak verecektir. Bu arada fiyatı da 3000 tl idi ve 18 ay boyunca aylık 150 civarı ödeme yaptım, peşinat vermeden. telefonu bulamadım şimdi(telefona reset atmıştım ondan heralde :). Alpdent grup yazarsanız çıkıyor netten. Emre Bey 'i özellikle talep edin bence.

Son düzenleme:

--
Kızlar okudum sorularınızı, yardımcı olmak istedim. şu an 24 yaşındayım . tedavimi biteli 1 sene oldu. dişlerimde on tarafta çarpıklık vardı. 2 tane diş fazladan çıkmıştı ve diğer dişleri sağa sola itmiş şeklini bozmuştu. Gülmek benim için eziyet oluyordu. Araştırdım ama ne kadar araştırsam da yakınlarımdan birebir tavsiye daha güvenilir olduğu kanaatine vardım. Çiğneme sırasına üst çene alt çene ile tam oturmadığından çiğneme sırasına çene kaslarıma dahi yoruluyordu.
bir iki yere muayene oldum ancak, tedavide net konuşamadılar bir diş teli uzmanı da bu iş zor ben bu işe giremem dedi.
en son arkadaşımın kardeşinin diş teli taktırdığı yeri öğrendim çok memnun olduklarını ve güleryüzlü , samimi olduklarını, kaliteli yaptıklarını öğrendim. muayene oldum, porselen braket takıldı.(dışardan zor farkediliyor) 18-20 ay sonra emin olun sanki hiç bir diş problemim yokmuş oldu. Korkmadan gülmek ne imiş onu anladım. Halen Emre bey le görüşürüz. Gitmek isteyen olursa bana hak verecektir. Bu arada fiyatı da 3000 tl idi ve 18 ay boyunca aylık 150 civarı ödeme yaptım, peşinat vermeden. telefonu bulamadım şimdi(telefona reset atmıştım ondan heralde :). Alpdent grup yazarsanız çıkıyor netten. Emre Bey 'i özellikle talep edin bence.

Son düzenleme:
X