Dışarı astığım çamaşırlarda bulunan bu yapışık yassı böcek?

venushatun28

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2020
1.012
854
33
Arkadaşlar bu böcekler ne zaman çamaşır yıkasam dışarı assam üstüne yapışıyor geçen yatağımda buldum ve beni ısırmış çok kötü yapmış, bu böceğin adını bulamadım nasıl kurtulucam onu da bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz, ben fotoğrafını çekmedim videom var oda yüklenmedi

Eklentiler

• D6566CA1-ACF9-4557-9B58-D212D3838E27.jpeg
    D6566CA1-ACF9-4557-9B58-D212D3838E27.jpeg
    5,9 KB · Görüntüleme: 456
Arkadaşlar bu böcekler ne zaman çamaşır yıkasam dışarı assam üstüne yapışıyor geçen yatağımda buldum ve beni ısırmış çok kötü yapmış, bu böceğin adını bulamadım nasıl kurtulucam onu da bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz, ben fotoğrafını çekmedim videom var oda yüklenmedi

Merhaba hiç görmemiştim bu böceği.Belki doğal deterjan ya da sabun kullandığınız için insan kokusu alıp konmuştur.Evin içine asın yaz ayları bitene kadar bence

Ya zaten çarşafa yapışmış ben çamaşır astığım yerim küçük diye katlayarak asıyorum arasında kalmış ne kadar çırpsanda yapışık bir şey elinle alman lazım ancak sonra öyle uyumuşum sabah kalktım ayağım kıpkırmızı kan toplamış, ısırmış beni zalımın evladı, ne böceği belli değil son zamanlarda çıkmış kesin amerikanın işi buda bir bu kalmıştı, ayrıca deterjanım ariel😂 nerde bende doğal deterjan

Ya zaten çarşafa yapışmış ben çamaşır astığım yerim küçük diye katlayarak asıyorum arasında kalmış ne kadar çırpsanda yapışık bir şey elinle alman lazım ancak sonra öyle uyumuşum sabah kalktım ayağım kıpkırmızı kan toplamış, ısırmış beni zalımın evladı, ne böceği belli değil son zamanlarda çıkmış kesin amerikanın işi buda bir bu kalmıştı, ayrıca deterjanım ariel😂 nerde bende doğal deterjan
Foto ile aratsana neyin nesi mis bende merak ettim

Zalımın evladına çok güldüm :KK70: zeytinyağı iyi gelebilir antibiyotikli krem varsa sürebilirsin çarşaf değişti di mi

Bahçeyi ilaçlatın isterseniz çok böcek türü oluyor çeşit çeşit yerlerde belki sizdeki bitkilerden geliyorlardir bende çıkaramadım bu böcek türünü ama ilaclatmazsaniz rahat edemezsiniz yaz ayları durmaz böcekler

Ay bende de varrr deli ediyorlar beni cirpmakla da zor çıkıyor çamaşır a kene gibi yapışıyor bende 7.kattaym bahçeli falan de değil :KK43: s

Patates böceği derler bolu düzce taraflarında. Zararsızdır düz renk kumaşta daha belli olur tabi, yazın çok görülürler.
Çırp geçsin, korkutacak bir şey değil

Bahçeyi ilaçlatın isterseniz çok böcek türü oluyor çeşit çeşit yerlerde belki sizdeki bitkilerden geliyorlardir bende çıkaramadım bu böcek türünü ama ilaclatmazsaniz rahat edemezsiniz yaz ayları durmaz böcekler

Sitede oturuyoruz ve her zaman ilaçlatıyorlar çok temiz bir yer ama böcekler hiç bitmiyor, bunun haricinde de, ama bu illey bir şey

Ay bende de varrr deli ediyorlar beni cirpmakla da zor çıkıyor çamaşır a kene gibi yapışıyor bende 7.kattaym bahçeli falan de değil :KK43: s

Bilmiyorum bende anlamıyorum her sene çıkıyor yaz kış var ayrıca çamaşırın üstünde sadece ve sanki bir anda türüyor onun harici hiç görmüyorum

Çamaşırları açık alanda kurutmasanız nasıl olur?
Hem bu kadar kirli olan havada kuruyan çamaşırı ben zaten giyemem.
Ev içinde kullanılmayan bir odada kurutun.
Valla ben yükselte oturuyorum sabah asıyorum akşam topluyorum nerdeyse atlete kadar da ütülüyorum hijyen konusunda sıkıntım yol çok şükür sık sıkta yıkanıyorlar ama böceklerden kurtulmanın çaresi değil ki bu, güneş görmeye kıyafetleri zamanla parçalanıyor, aklınızda olsun, sonuçta kıyafet dediğimiz şey pamuktan yapılmış, ayrıca eve asınca çok kötü kokuyorlar evin havası değişiyor, ben sevmiyorum kışın bile camları açık perde açık asarım evde, kullanılmayan odam olacak kadar durumum harika değil 2+1 evde oturuyorum hepsi dolu kullanılıyor yani maalesef öneriniz için sağolun :KK43:

Valla ben yükselte oturuyorum sabah asıyorum akşam topluyorum nerdeyse atlete kadar da ütülüyorum hijyen konusunda sıkıntım yol çok şükür sık sıkta yıkanıyorlar ama böceklerden kurtulmanın çaresi değil ki bu, güneş görmeye kıyafetleri zamanla parçalanıyor, aklınızda olsun, sonuçta kıyafet dediğimiz şey pamuktan yapılmış, ayrıca eve asınca çok kötü kokuyorlar evin havası değişiyor, ben sevmiyorum kışın bile camları açık perde açık asarım evde, kullanılmayan odam olacak kadar durumum harika değil 2+1 evde oturuyorum hepsi dolu kullanılıyor yani maalesef öneriniz için sağolun :KK43:
Kurutma makinası.
6 senedir kullanıyorum, güneş görmedi hiçbir şeyim ve deforme olmak bir kenara sapasağlamlar.
Hijyenden ziyade sağlık için dışarıda kuruyan çamaşır risktir, günümüzün hava kirliliği sebebiyle.
Ev içinde de kurutmak keza deterjan solunmasından aynıdır.
Bu böcek olayı ise yüksek kata gelebiliyorsa muhtemelen sizin balkonunuza görmediğiniz bir yere yuva yapmıştır.
12 ama dağ tepesi olduğu için 16 17. Kata tekabül eden bir yükseklikte oturuyorum, çeşitli böcekler sinekliğe yapışıyor.
Ama o kadar küçük bir tür hiç görmedim.

Konuyu okumuştum ama fikrim olmadığından yazmamıştım birşey. Bugün çamaşır toprlarken aklıma bu konu geldi. Demetlerken birden elimde bir ip ağ hissettim baktım örümcek sallıyorum sallıyorum düşmüyor elime doğru tepeye çıkıyor son anda düştü yere :KK70:

X