Diyet ve Kaçamak

deniz diyette

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
4.137
11.413
Diyetisyen yazıları okudum, düşündüm, derledim, topladimmm...

Her yedigimiz lokma vucuda kalori olarak dönüyor.
1 dilim baklavayi dengeleyebilirsin ama 1 kilo baklavayı dengeleyemezsin 💔
O yuzden kacamak yapsan bile kararinda yap.👍
Ne de olsa bir tane yedim, biraz daha yiyeyim diye düşünme.👎

1 taneyi telafi edebilirsin ama sayi arttikca yağa dönüşüyor hepsi.😭

Amaaan bugünde gezme var tabagimda ne varsa yiyeyim, aksam yemek yemem, yarin ac gezerim🙌, diye düşünme.

Aksam da ye, yarin da ye, ama az az protein ve salata olacak sekilde ye... Dengelemek icin o gezmedeki pasta çeşitlerinden 1-2 tanesini ye. Aksama da hafif ye, ertesi gune de hafif ye.😇

Diyeti bozup karbonhidarata gömülmek, bi pastayi bitirene kadar krizden cikmiscasina yemek, ne demek biliyor musun? 😱😱😨

Ertesi gün yine karbonhidarat krizine girmek, doymamak, iradeni kaybetmek, yemek yeme duzeninin bozulmasi, diyete yeni baslamis gibi tatli krizi yasamak demek...😱😞😭😨

O yuzden lutfen kararinda kacamak yap. 🙏Kendini sev.🙏 Sağlığına zararli kh lari nefsini yenecek kadar ye.

Birak yarim kalsin. Midene degil çöpe gitsin, çünkü o sana zararli.😈 Psikojine, diyetine, sağlığına zararli.😈

Kazanan sen olacaksın🙌

Yarım bırakmayi öğren, tadımlık yemeyi öğren. Bugün bozuldu ne de olsa, deme ! Unutma. Bir lokma kala biraksan bile kârdasın.

Her lokma kalori. Birak tabakta kalsin, senin vücuduna girmesin. ✌

Kacamak yaparken de masum olani secmeye çalış ki dengelemek kolay olsun. Mesela kurabiye yedin, bildiğimiz ev kurabiyesi, hatta hizini alamadin 3 tane yedin. 😂

Dur, hemen panik yapma. Ay tüh, ben diyettteydim ya bugün bozuldu deme.

3 kurabiye yiyerek sen o günün ekmek ve yağ hakkini yedin. Geriye ne kaldi, protein ve sebze. Tamam iste gidipte aksama pilav, makarna yeme. Hasla 100 gr tavuk göğsünü, yanina bol yesillikli salata, doldur bir bardak ayranini. Dengeledin iste hepsi bu.👏👏

1 dilim pasta mi yedin, bu demek ki sen o gün ekmek, süt, yağ hakkini yedin. Yine ayni mantik protein sebze aksam sana lazim olan.👍

Kebap ya da manti mi yedin, bu kez aksama ayran ve salata kaldi. 👍

Tabiki bu kacamaklar haftada 1 veya 2 olursa dengeleyebilirsin. Kacamak günü diğer öğünleri ve ertesi günkü öğünleri hafif yemen lazim.
Yani üst uste 2 gün kacamak yaparsan denge bozulur. 😈 😲😡 Bunu yapma 😈

Kacamak sonrasi bol bol su iç. Metabolizmanin calismasi lazim. Biraz da hareket etmek lazim.

Koltukta yayilma, sen kacamak yaptin bunu mide sindirsin diye biraz hareketli ol. Evi toparla, markete git, cocukla dans et...😜

Hayatina bunu otutursan kazanacaksin. Yoksa diyetin 3 ver, 5 al seklinde yoyo etkisi yapacak.

Lutfen öncelikle kaçamak yapmamaya çalış. Yaparsan da gemileri yakma, telafisi var. Dengelemesi var. 😍

Önce araştır, öğren, taklit et ve icsellestir. 😎

Son düzenleme:
Ne kadar güzel yazmissiniz bende oyleyim yani bugune kadar öyleydim. Bi tatli yedim tamam zaten bitti diyet diye dhaa fazla abur cubura yuklenirdim.. ama bende simdi dikkat etmeye basladim yasak koymucam ama herseyden az az yicem sizin dediginiz gibi..
Yasak koyunca insan iradesini kaybediyo.. insallah sizde hedefinize ulasirsinjz

Ne kadar güzel yazmissiniz bende oyleyim yani bugune kadar öyleydim. Bi tatli yedim tamam zaten bitti diyet diye dhaa fazla abur cubura yuklenirdim.. ama bende simdi dikkat etmeye basladim yasak koymucam ama herseyden az az yicem sizin dediginiz gibi..
Yasak koyunca insan iradesini kaybediyo.. insallah sizde hedefinize ulasirsinjz
Teşekkür ederim canim. Hepimiz hedefimize ulaşırız insallah.
Bende aynen oyleydim. Tadini sevmesem bile yerdim. Simdi daha dikkatliyim.
Bazende cozutuyorum. Okumam lazim sıksık :)

X