Diyet Yapanlara öneriler

putzie

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2007
158
0
40
arkadaşlar anlaşılan çoğu kişinin kilolarıyla başı dertte.bende sizlerden birisiyim kilolarımla başım dertte.1.5 aydır diyet yapıyorum ve 7 kilo verdim bazı tavsiyelerim var belki sizede faydası olur.
1:her gün muhakkak 200 gr diyet yoğurt yiyin ve haftada 2 yumurta tüketin.
2:günde en az 2 litre su için.
3:çay kahve gibi içecekler yerine yeşil çay, bitkisel çaylar yada phyto slim adlı zayıflama çayı var (ben günde 4 tane phyto slim içiyorum) ondan için.
4:zayıflayacağım diye sakın ekmek yememezlik etmeyin her gün 2 dilim ekmek yiyin muhakkak.
5:hamurişi,tatlı,simit,poğaça vs. gibi şeyler yerine domates salatalık yiyin zamanla alışacaksınız özellikle sabahları miğdenizi hamurla doldurmayın.
6:meyve şişmanlatmaz deyipte meyve'nin dozunu kaçırmayın günde 1 tane meyve yiyin.mzellikle elma,kivi,mandalina kalorisi düşük olan meyveler'den yiyin.
7:sebze yemekleri tüketin mesela bu mevsimde pazı,mantar(kalorisi en azolan sebzelerden birisi mantardır haftada 2 kez yemenizi tavsiye ediyorum)bamya,kabak yemeğini tüketin.
8:kırmızı et mümkün olduğunca az tüketmeye çalışın bende etobur bir insanım ama kendimi kontrol etmeyi öğrendim mesela haftada 1 akşam kırmızı et,3 öğlen imkanınız varsa somon balığı,2 akşamda haşlanmış tavuk tüketin.
9:spor en önemli husus yürüyüş yapın.hem bedava hemde çok faydalı.1 ay sonra ne selülit kalacak ne sarkma olacak.hemde vücudunuz sıkılaşmış olacak.tembel olmayın asansör kullanmayın mümkün olduğunca yürüyün.
10:geldik en önemli noktaya kesinlikle sürekli zayıflamayı düşünmeyin haftada bir kez tartılın.başlangıçta sıkıcı gelecek ama zamanla vücudunuz şekle girmeye başladığında ve eski kıyafetlerinizin içine girmeye başladığınızda her şey dahada keyifli olacak.zaman zaman kilo vermeniz duracak hatta geri bile alacaksınız verdiğiniz kiloları ama inankı sonunda zafer sizin olacak.
HADı HANIMLAR KENDıNıZE GÜVENıN.

Son düzenleyen: Moderatör:
X