Dogum haritası yorumlama :(

O kırmızı çizgi, kavuşum demek. Eğer kırmızı çizginin iki ucunda iki top varsa, o da karşıt açı demek. Üçgen zaten üçgen demek. Yıldız gibi olan mavi işaret de sekstil yani 60 derecelik açı demek.
Sende oğlak stelyumu var, evet. Ay oğlakta, kuzey ay düğümü, neptün, uranüs oğlakta ve ikisi de retro.
Retro demek, gezegenin geri harekette olması demek.
Geri hareketteki gezegenler, etkilerini dıştan içe döndürürler. Ayrıca ben, 2. evdeki, retro ve uranüs neptünü, parayla ve kafadaki soyut düşünceleri somuta çevirmeyle ilgili yarım kalmışlıklar olarak yorumluyorum.
Zaten kuzey ay düğümü de burada. Yani senin bu hayatında öğrenmen gereken şey, tamam çok güçlü sezilere, içgüdülere, hislere sahipsin, mistik yanın çok güçlü ama hayata sağlam şekilde bağlanarak, bu mistik yanını somuta çevirmen gerekiyor. Somut şeyleri elinde tutmayı öğrenmen gerekiyor.
Mesela hayallerini somuta çevirmeye yönelmen gerekiyor. Aklına gelen enteresan fikirler için adım atıp, onları gerçeğe çevirmen gerekiyor. Atıyorum çok değişik konseptte bir kafe açma planın varsa, bunu sadece plan olarak bırakmayıp hayata geçirmen gerekiyor ve para sana, hayallerini ve enteresan düşüncelerini hayata geçirdiğin sürece, akın akın gelecek.

Mars, başak burcunda. Sinirlenince ya da bir şeyden rahatsız olunca da bunu açık açık belli etmiyorsun ama karşı tarafı iğneleyerek, eleştirerek bu sinirini belli ediyorsun. Venüs, jüpiter, güneş aslanda, 9. evde. senin duygusal ilişki yaşayacağın kişilerin yabancı olma, akademisyen, yazar vb. mesleklerde olma olasılığı çok yüksek. zaten yüksek eğitimle ve yurtdışıyla çok güçlü bağlantıların var. hayatının bir bölümünden sonrasını kesinlikle yurtdışında geçirebileceksin diyebilirim.
kariyer alanında çok güçlü etkilern var. kafana koyduğun şey için sonsuz bi enerjiyle yorulmak nedir bilmeden çalışabilir, hiçbir detayı gözden kaçırmazsın.

Yalnız şunu söyleyeyim, senin yolladığın fotoda, harita placidus ev sistemine göre çıkartılmış. Ben o ev sistemini kullanmıyorum. Yani whole signsa göre çıkartılmış olsaydı, senin o oğlakta toplanan bütün gezegenlerin 3. evine denk düşecekti, 2. evine değil. O zaman da parayla ilgili yaptığım yorumlar değişecekti, hayat amacınla ilgili yaptığım yorumlar da. Aslında bütün haritanın yorumu değişecekti.

Ovv ben o kadar ayrıntı bilmiyordum kendi kendime baktım yanlışmış yani : )
Ama doğru yerler var yine de..
Somutlaştırmam gereken düşüncelerim var mesela, mistik konulara maneviyata dine ilgiliyim ama sezgilerim beni yanıltıyor yani tam kuvvetli diyemem, bazı zamanlarda anlarda basit konularda kontrolüm dışı olduğu olur nadiren, rüya durumu olmuştur. Hayatı insanları anlamaya çalışırım biraz da fazla hassaslıktan kaynaklı savunma için sanırım. Ama çok tembellik var bunu yenmem benim büyük yararıma olacak, daima olumlu düşünmem gerekiyor.
Bir de uyum çok önemli benim için herkesle anlaşamıyorum, ilişkide özellikle.
Çok yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum çevrem tarafından.
Yalnızlık daha rahat geliyor, az insan ararım.
Baştan bir bakıcam yani : )

Son düzenleme:

Zahmet olacak ama yaptığınız yorumun üzerinden tekrar rica etsem değişimleri
İlk yüklediğim haritayı daha önce kendim çıkarmıştım şimdi yenisini çıkardım yukarıda, yazdığınıza bakarak.
Evler durumu çok değiştirdi sanırım.
Bir de ay satürn kavuşumuna netten baktım da, baya uyuyor gibi.
Aile baskısı var ki ben de kendimi bilen biriyimdir çatışırız annemle hala.
Bu durum ve çevrem açısından yorgunluk yaşıyorum. Huzur arıyorum.
Kova durumu biraz daha iyi olmasını mı sağlıyor, yani mücadeleyi mi gösteriyor?
Bir de açıları nasıl hesaplıyoruz, sırası mı var onun da ? : )

Ben de doğum haritası yorumlamak istiyorum, astroloji forumlarına üye oldum zamanında şimdi unuttum çoğu şeyi, işten güçten fırsat bulamadım. Gerçi burada profesyonel yorumcu arkadaşlar var, onlardan çok yararlanabiliriz. Naçizane gönülün doğum haritasını yorumlamak istiyorum, yanlışlarımı lütfen düzeltin.

Gönül arkadaşım, güneşin aslan burcunda 10. evde. Kariyer alanında çok güçlüsün. İşine aşkla bağlanabilirsin. Aynı evde bir de jüpiterin var. 10. ev kariyer evidir. Hayatında en öne çıkan kısım kariyerin ve işin olmalı diye düşünüyorum. Çünkü aynı zamanda 10. evin yönetici burcu yay, gezegeni ise jüpiterdir. Jüpiter hangi evdeyse, o evle ilgili konuları genişletir, bereketi simgeler. Karakter olarak da oldukça bonkör yapıda olduğunu, maddi açıdan da zorlanmadığını ve zorlanmayacağını düşünüyorum.

Duygular açısından ele alacak olursak, ay burcunuz oğlakta (benim de öyle), ayı oğlakta olan insanlar duygularını çok derinden ve sadece kendi dünyalarında yaşarlar. Ay bu burçta rahat değildir, kendini sıkıntılı hisseder, annenle anlaşmanız çok zordur. İlişkilerinde de sorun olabilir. (Bu seni korkutmasın). Kardeşlerin varsa onlara karşı anne şefkati duyabilirsin, ayın 3. evde yani kardeşler alanında.

Venüsün de aslanda, biraz flörtçü olabilirsin.

Ama bize yani başkalarına gösterdiğin yönün çok başka, yükselenin akrep ve bu da avatarından bile belli oluyor, mistik kadın! Yükselenimiz bizim bir çeşit maskemizdir, bizi insanların o şekilde algılamasını isteriz.

Yanlışlarım varsa lütfen düzeltin...

merhaba benim de 5. evimde aslan var aynı zamanda lilith var. Şans noktam da aslanda bunun ne demek olduğunu yorumlayabilir misiniz?

Şans noktası, hesaplanarak elde edilen farazi bir nokta. Arap noktası diye geçen şeylerden biri. Hayatınızda akışın en rahat olduğu, fırsatların karşınıza en bol çıktığı, en kolay ilerlediğiniz, kısaca adı üstünde olduğu gibi, en şanslı olduğunuz alanları ifade ediyor, bunları anlamak için önce hangi eve denk düştüğüne bakmalısınız. Ve hangi burca denk düştüğü de, o denk düştüğü evin konularında şans elde ederken, hangi karakteristik ve tutumla ilerlemeniz gerektiği hakkında bilgi veriyor diyebiliriz.
Lilithse mitolojideki Lilith. İsyan eden, bağımsız, karşı çıkan, ayaklanan kadını gösteriyor içimizdeki. Yani bir şekilde dişiliğiniz karanlık yanını sembolize ediyor diyebiliriz. Lilithi çok severim ben=) Aslan burcunda olması, sizin haklarını ezdirmeyen, otorite kurmayı seven, özellikle erkeklerle ilişkilerde dominant olan, talep eden, dediğini yaptıran konumda olduğunuzu gösteriyor. 5. evde yani aşk evinde olması da, bu tutumunuzu özellikle aşk hayatınızda ortaya çıkardığınızı gösteriyor.

Açılar aşağıdaki tabloda görünüyorlar. Ama tabi ki kendinizde şu şekilde hesaplayabilirsiniz, mesela 28 derece Yengeç burcundaki bir gezegenle, 25 derece Terazi burcundaki bir gezegen arasında (-3) derece orbla kare yani 90 derecelik açı vardır.
Açı aslında 87 derece ama genelde 8-9 dereceye kadar farklılıklar yani "orb"lar da o açıya ait kabul edilir. Yani mesela tam 120 derece değil de, 127 derece olabilir iki gezegen arasında. Tam 120 dereceye göre etkisi biraz azalmıştır ama bu dereceyi de hala trine (üçgen) derece olarak kabul ederiz.
Haritanıza bakalım tekrar.

Haritaya baktığımızda ilk olarak 3. evdeki oğlak ve 10. evdeki aslan stelyumları göze çarpıyor.
Ki 10. ev de oğlak burcunun evi zaten. Kariyer ve hedef evi. Burada aslan burcunun olması ve bunca önemli gezegenin bu evde toplanması, senin bu hayatta kafana koyduğun her şeyi rahatlıkla, hiç zorlanmadan gerçekleştirebileceğini gösteriyor.
Jüpiter, büyük şans gezegeni. Hedeflerine ulaşma konusunda sen zaten çok donanımlı olduğun gibi, hayat da sana her türlü yardım ve fırsatı sunuyor. Venüs burada. Bu, hedeflerine ulaşırken, incelik, zarafet ve adaleti elden bırakmadığını gösteriyor.
Merkürün ve venüsün retro. Hedeflerine dair geçmişte yaşamış olduğun başarısızlıklara kafayı takıp seni donuklaştırmalarına, yeni adımlar atmanı engellemelerine izin veriyor olabilirsin biraz. Ya da bazen cesur adımlar atmada biraz çekingen davranıyor olabilirsin.
Oysa buna hiç gerek yok, o başarısızlıklar, güvendiğin kişilerden yediğin kazıklar, belki dolandırılmalar falan senin bu hayatta alman gereken dersleri almanı sağladılar. Chiron var yine orada. Yaralı şifacı diye geçer. Hem yara aldığımız, hem de insanlara şifa dağıttığımız alanları gösterirler.
Sen hedeflerine ilerlerken güvenilmez, hesapçı, ayağını kaydırmak isteyen, despot, "hepsi benim" diyen insanlarla karşılaşmış olabilirsin ama dediğim gibi, bunların her biri yaşaman gereken deneyimlerdi.
Sen kariyer alanında çok fazla başarı ve ün kazanıp, bu başarı ve ünü de insanlara yardımcı olmak, hayır işlemek için kullanabilirsin. İçinde böyle bir meyil olduğunu düşünüyorum.

Juno, neptün, uranüs retro... Dediğim gibi bunlar bana, geçmiş yaşamlarından yarım kalmış bir aşk ilişkin olduğunu ve o insanın bu yaşamda karşına çıkacağını söylüyor. Bu insan, entelektüel çevrenden biri olacak büyük ihtimal. Zekasından, hayat görüşünden, sohbetinden, kafa yapısından etkilendiğin biri...
Zaten senin, herhangi bir insanla yakın bir iletişim kurabilmen için, o kişinin hem sağlam duruşlu, hem de zeki birisi olması lazım.
Hayatına genelde seni eleştirerek gaza getiren arkadaşlar çekiyorsun. Yani önce seni dibe vurduruyorlar, sen de bu gaza gelişle "ya öyle mi, yapayım bu işi de görün" ruh haline giriyorsun.
Bu aslında biraz zorlayıcı, seni yoran bir şey ama sonuçta işe de yarıyor. Gerçekten o eleştiriler, tenkitler seni harekete geçiriyor.

Acilara gelene kadar biraz yorumluyodum acilari tam anlayamadim ben

Şimdi gelelim temel açılara. Eğer iki gezegen arasında 0 derece varsa, buna "kavuşum" denir.
Kavuşum demek, o iki gezegenin etkileri, birbirlerini güçlü şekilde destekliyor ve uyum içindeler demek.

Eğer iki gezegen arasında 60 derecelik bir açı varsa, buna "sekstil" denir. Sekstil de uyumlu bir açıdır. Sekstil açı yapan iki gezegenin de etkileri birbirini destekliyor ve aralarında uyum içinde bir akış var demektir.

Eğer açı 120 dereceyse, buna "trine" ya da "üçgen" açı denir. Bu da uyumlu ve destekleyici bir açıdır. Söz konusu iki gezegenin birbirini desteklediğini ve aralarında uyumlu bir akış olduğunu gösterir.
Trine, sekstile göre daha yüksek bir uyumu sembolize eder.

Eğer iki gezegen arasındaki açı 90 dereceyse, buna "kare" açı denir. Bu, o iki gezegenin enerjisinin birbiriyle sürtüşerek birbirini uyardığını gösterir. Negatif değil ama meydan okuyan bir açıdır.

Eğer bir gezegen diğerinin tam karşısındaysa, yani aralarında 180 derece varsa, bu açıya "karşıt" açı denir. Bu iki gezegenin etkilerinin birbiriyle çekişme halinde olduğunu gösterir.

Mesela güneşi ve ayı arasnda 180 derece olan biri (yani dolunayda doğmuş biri) duyguları ve benliği/egosu arasında kalan bir kişiliğe sahip olacaktır. Duygularının evet dediği şeye egosu karşı çıkacak ama egosunun istediklerine de hisleri razı gelmeyecektir. Bu iki kutup arasındaki çekişmeyi hisseder içinde.

Acilara gelene kadar biraz yorumluyodum acilari tam anlayamadim ben

Yani önce söz konusu iki gezegenin tek tek etkilerine bakacaksınız, daha sonra aralarındaki açıya bakarak birbirlerini desteklediklerini mi, sürtüştüklerini mi, yoksa zıtlaştıklarını mı tayin edeceksiniz.

ben kendimce yorumladım ama pek birşey anlamadım yardımcı olurmusunuz. bunu ögrenmek istiyorum.

Yükselende yani 1. evde Venüs ve Chiron var. Bu hem şunu gösterir, fiziksel olarak çok dişil, çekici, yumuşak güzellikte biri olduğunu... Ama hem de, özellikle bu dış görünüşün sebebiyle, dişiliğinle ilgili saldırılara, zorluklara maruz kaldığını.
Ama aynı zamanda çevrendeki insanlara anaçlığına ve şefkatinle şifa dağıttığını da gösterir.
Yükselen ikizler, hareketli, kıpır kıpır, metabolizması hızlı çalışan bir yapı verir. 2. evde yengeç stelyumu var.
Sende çok güçlü bir "güvenlik arayışı" var. Yani kendini güvende hissetmeye karşı çok güçlü bir gereksinim duyuyorsun. Güvende olduğunu, sırtını dayayabileceğin kişilerin olduğunu, kendini sağlama aldığını hissetmek senin için çok önemli.
Yani hayatındaki öncelikli arayış; güven.
Geçmişte çok fazla kaybolabiliyorsun çünkü merkürün hem yengeçte, hem de retro. Merkür yengeç zaten anılarda, geçmişte takılı kalmayı, anılarda yaşamayı gösterir, bir de retro olması, oraya saplanıp çıkamadığını anlatıyor.
Ayrıca yine mars da yengeçte. Bu da senin öfkeni, göstermek istediğin tepkileri, dışarı yansıtmak yerine içine attığını gösteriyor. Hem içine attıkların, hem geçmişe takılıp kalman birleştiğinde, senin bünyeni, ruhunu çok yoruyor.
Arkadaşlar açısından çok şanslısın. Seni destekleyen, yanında olan, başkalarına karşı savunan arkadaşların olur hep.
Bu sıkıntıları içine atıp kendini yiyeceğine, arkadaşlarınla paylaşırsan, sana çok faydası olur.
Aslında özgürlüğüne çok düşkün birisin ama hayallerine, yapmak istediklerine ayakbağı olan etkiler olabilir hayatında. Bu etkiler de, özellikle ikili ilişkide olduğun kişiler tarafından gelir.
Buna izin verme. Yani o kişinin senin hayatında olmasına izin ver ama senin özgürlüklerini, özgür düşüncelerini, evrensel düşüncelerini sınırlamasına, baltalamasına izin verme. Senin bireyselleşmeyi, kendi kendine ayakta durmayı, kabuğunu kırıp dış dünyayla, yeni insan ve kültürlere açılmayı deneyimlemen lazım bu hayatta.
Ki haritandaki etkilere göre, bu biraz uğraştıran bir süreç olacak çünkü sen daha ziyade güvenli bir ortamda, sırtını dayayacağın insanlar arasında olmayı seviyorsun dediğim gibi. Ama ruhunun senin o özgürlüğe çağıran yanının sesini de bastıramıyorsun, ki bastırma zaten. Dinlemen gereken ses o.

Çok teşekkür ediyorum yorumunuz için.. Ben çocuk sahibi olmak istiyorum 5. evdeki şans noktası aslan ve lilith kötü etki yapıyor mu ve ne zaman çocuk sahibi olabileceğimi doğum haritama bakarak hesaplayabilir miyim?

Yok aksine, 5. evdeki şans noktası, sizi çocuklar açısından çok şanslı yapar. yani çocuklarınızla aranız çok iyi olur, ileitşiminiz çok iyi olur, iyi anlaşırsınız. hayırlı evlatlar olurlar=)

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler
bir süredir çok ilgiliyim astrolojiye karşı
daha önce de doğum haritası çıkarıp yorumlamaya çalışmıştım
ama profesyonelce olmuyor tabii
çok fazla eksiğim var
anlamıyorum bir çok şeyi
daha çok çalışmam lazım haritalar, gezegenler, açılar ve evler üzerinde
bunu gerçekten istiyorum
verdiğiniz bilgileri not aldım araştırmaya da devam edeceğim
ama şu an doğum haritamı siz yorumlayabilirseniz çok sevinirim

Eklentiler

• astro_2at_01_eyda_duran_hw.29776.53594.gif
    158 KB · Görüntüleme: 274

Ah bir işim olsa inşallah, memuriyet istiyorum. Bu tembelliğim nereden geliyor? Ders çalışma sıkıntısı yaşıyorum.
Aslında sanat severim zamanında güzel sanatlar müzik bölümü istemiştim ama olamamıştı.
Maddi durumum el verirse bonkör olurum sanırım : )

Evet derinim, hassasım ve sıkıntılıyım.. Ama aynı zamanda mantıkçı bir burç, bunun etkisi var mı? Yaşananlardan ders alabilme, duygusal anlamda kör olmamak. Bir de kendimde doğru görmediğim, bana sıkıntı veren yanlarımı düzeltmeye çalışırım.
Ve yine çevremdeki insanlar bu durumu da anlamıyorlar.

Evet kolay kolay anlaşamam, ve içten açık biriyim ama nedense beni tanıyan(!) bile sıkıntı yaratıyor. Uuzun uzun anlatırım birine derdimi, anlaşılma derdim var, ama yine aynı. Ya da böyle garip insanlar çevreme toplanmış, işlerine nasıl gelirse. Susup uyarıp bekleyince iyiyim, değer verdiğim birine çok şans verebiliyorum sonunda sabrım taşıp gittiğim zaman acımasız vs. laflar işitiyorum, halbuki çok sıkılır bunalırım o ana gelene kadar. O andan sonra dönüp geriye bakmam çok zordur. Şuan da çevremde kimse yok neredeyse ama bakıyorum da ben de mi sorun var diye sanmıyorum, ben halimden memnunum. Samimiyetsizlik sıkıntı veriyor, bir yere kadar görmemezlikten gelebiliyorum.
Annem(güneş-akrep,yükselen-boğa,ay-balık) sürekli kendi istediği gibi olmamızı ister, esip gürler sinirlidir, en ufak şeye kızar azarlar, karakterimi beğenmez, daima haklıdır, bir güzel kırar, baskı uygular, doğru düzgün bir şey paylaşamam her şeyin altında kötü bir anlam arar, yapmadığım şeylere yaptın der vs. Bu durumdan kurtulmayı diliyorum çünkü bunaldım. Yalnızlığı daha bi sevmeye başladım ve yaşadıklarım beni maneviyata daha çok yönlendiriyor. Az insan çok huzur = oğlak oluyor sanırım : )
Kardeşlerim yok..
Merak ettiğim bir konu var, anne olursam nasıl olurum, nereden anlarız? Anneme benzemek istemiyorum çünkü sinirliyim ben de eskisi gibi olmasam da.

Flörtçüyüm diyemem ama beğendiğim, ilgimi çeken kişiler oluyor fakat aşık olduğumda gözüm kimseyi görmez.
Büyük bir aşk, sadakat ve güven ararım.
O yüzden benim fal baktığımı düşünüyorlar sanırım, mistik kadın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…