Dogum kontrol hapi ve zayiflama

Sizin bıraktıktan sonra düzene girdi mi peki? 4. yılımdayım ben de hapta, pcos var en normalim 36 günde bir oluyor. Hap sayesinde düzenli oluyorum ama bir ay ara verdiğimde yine 36. günde aşırı fazla kanamalı oldum 🙁
Valla bırakır bırakmaz hamile kaldığım için henüz bilmiyorum düzenli mi olucam diye

4 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum. 50 kilomu koruyorum sürekli. Doğum kontrol haplarına bu yönde çok algı var kilo yapıyor diye düşünülüyor ancak kendi deneyimim ve çeşitli ilgili doktorlardan arasitrmam sormam sonucunda bu doğru değil.

4 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum. 50 kilomu koruyorum sürekli. Doğum kontrol haplarına bu yönde çok algı var kilo yapıyor diye düşünülüyor ancak kendi deneyimim ve çeşitli ilgili doktorlardan arasitrmam sormam sonucunda bu doğru değil.
Ne güzel ben 3 yıl kullandım 4. yıldayım ama 24 kilo aldım bu süreçte son 14’ü geçtiğimiz yıl. Tüm suçu hapa yükleyemem ama tamamen ilgisi yok da diyemem.

Bende aksam iciyorum Istahim acilmadi hayir eskisine gore cok daha az yiyorum ama bacak rahatsizligimdan oturu kilo vermem lazim.7 gun ara verdigimde 4 kilo verdim.Sonra ilaca devam edince ayni tempo ayni yeme icme ama kilo alimi yok durdu ilac vucutta su topluyor bu sebeple birakmak istedim.
Microgynon kullanıyorsanız tam lanet bir hap bırakın bence . Bitmek bilmeyen baş ağrılarıyla hayatımı kabusa çevirdi . Hapı bıraktığımda adetim 12 gün geçti . Bu ayda 4 günüm geçti napcagimj blmyrm

5 senedir doğum kontorl hapı kullanan biri olarak yazıyorum ...doğum kontrol hapları kilo aldırmaz ...ben hayatımın en zayıf günlerini geçirdim hapla ...çünkü onu içerken snaki midem hassaslasti haliyle çok yemedim..çok yersek zaten alırız dikkat etmezsek. Hormonları bozuyor diyenler ilk kızıma zor hamile kaldım sonra oldu 5 sene hap kullandım bu sürede düzensiz olan adetlerim 29 günde bir oldu ve hapı bırakır bırakmaz ilk isilkide hamile kaldım artık vücudu nasıl düzene soktuysa.
Hangi hapı kullanıyorsunuz? Gerginlik yapıyormu?

Bende yeni başladim düzenli kullanim cok önemliymis. Her gün aynı saatte alınmasını öneriyor doktor. Düzenli kullanilirsa diğer korunma yollarindan en iyisi bence. Adetini de düzenlemiş oluyor. Iliski sırasında kondom kullanimi bence hic hos değil konsantrasyonun dağılıyor ve o plastik sesi cok rahatsiz ediyor beni.
doğum kontrol hapının bir zararı yok diye biliyorum yani ama sonuçta hormonlarla oynayan bi şey. vücudun dengesine müdahale ediyoruz. eşiniz çok rahat prezervatifle korunabilirken sizin hapa bağımlı olmanız mantıksız.
Cinsel haz açısından kadin veya erkek bence kondom hic konforlu degil.

X