Doğum sonrası kilolar

arkadaşlar burda başka forumdada yazmışım ama yıne yazıyım asıl rekor bende hamıleliğimde 40 kilo aldım hamıle olmadan öncede 7 kılo almıstım zaten... boyum 170 asıl kılom 60tı ben hamılelıkten önce 67 olmustum zaten hamılelık suresıncede 40 kılo aldım 107 le douma girdim ne kadar uzucu değil mi???doğum yapalı 4.5 ay oldu ve ben 32 kılo verdım suan 75 kıloyum henuz asıl ıdeal kıloma 15 kılo kaldı ama ben 65 olunca yanı 10 kılo daha verınce ohh diycem ondan sorasını dusunmuyorum cocuk yurumeyede baslayınca gıder zaten.. nasıl mı verdım delı gıbı emzırerek ve ekmeği azaltarak yedıklerımı tıka basa yemeyerek...ama sımdı yumusadım sporda yapmam lazım karnımı gerdırıcem zaten catlak patlak oldu subat ayında karın germe operasyonuna gırıcem cok uzgunum emzırdığım halde bunu yapıcam cunku psıkolojım alt ust.. dua edın arkadaslar öpuyorum cok

ben akapunkturu denedim 2 ay kadar ama 1 gram bile veremedim şimdi lipoşaksın düşünüyorum oda bi ton para of offf:bbo:

Bebişini Allah bağışların ,maşallah kilosu iyiymiş.ya 70 kiloyum bu bana pis koyuyor...

Ne yedin arkadaşımdelikafadulden bu kadar 40 kilo almışın valla helal olsun iyide vermişin

Ameliyat sonuçlarını lütfen yaz merak etmiyelim seni ,şimdiden geçmiş olsun güzelleşmen dileğiyle,bütün dualarım seninle olsun

Bebişini Allah bağışların ,maşallah kilosu iyiymiş.ya 70 kiloyum bu bana pis koyuyor...

Canim benim, bebegin saglikli mi ? Ondan gerisi bos!!!
Bossveerrrr, verirsin inan kafanca bunu cok iyi benimse.
Hic bir zaman kendini kötü düsüncelere hapsetme.
Hersey iyi olucak , ki olucakda.
Allah'im herseyi yine de kalbine göre versin balim, ama dert etme.
:1hug:

hepınızın yedıklerını yedım tatlım herkez sasırıyodu neden az yıyosun böle dıye ama bana hamılelık yaramadı neyse gectı cok sukur...

arkadaşlar emzirme sürecinde mumkun mertebe kiloları kafaya takmayın stresten sütünüz etkilenebilir
bir arkadaşım diyetisyene gtti 4 aylıktı bebegi emzirme diyeti falan istemiş diyetisyen ona 6 ay boyunca hiçbirşey yapamazsın emziriyorsun düzenli ye hamur işinden uzak dur 6. aydan sonra vucudun eski çalışma hızına dönecektir ozaman tekrar görüşelim demiş
birde şunu söylemek istiyorum hiç takmayın gerçekten benim sütüm 4. ayda tamamen kesildiği için diyete başlayabildim 1 buçuk ay boyunca
sabah bir dilim kepek ekmegiyle kahvaltımı yaptım bolbol sıcak su içtim
öglen çorba salata öglenden sonra her acıktıgımda az az salata akşam yemek yemedim saat 6ya kadar böyle salata meyve galete yedim bir buçuk ayda 9 kilo verdim
ama mesela aralarda sarma geldi önüme gittiğim yerde 2 tane yedim nasıl olsa 2 taneside aynı tadı veriyor 10taneside
sebze yemekleride yedim ama öglen vakitlerinde
ve haftada bir akşam kaçamak yaptım eşimin yemek yapma akşamında yarım kilo balık rahat yiyordum yani bazen bu kaçamak 2 akşamda oldu
ama genel olarak kendimi tuttugum ve ara ara spor yaptıgım için verebildim kiloları
spor dediğimde arada koşu bantına çıkabilirsem ne ala ama pek fırsat olmuyor kızımdan çıkamıyorum
bir muzik kanalı açıp en azından 20 dk oynuyorum mekik çekiyorum basen hareketi yapıyorum falan böyle yani
ama şuan kilo vermem durdu 1 yukarı 1 aşagı hep böyle ama yemeye başladım br iki gündür
gerçektn istediginiz zaman verebiliyorsunuz oyüzden siz kendinizi hazır hissettiğiniz zamana erteleyin emzirme süreciniz bitsin
hem bebişleriniz hareketlenince sizde daha fazla hareketleneceksiniz :)
inşallah emzirme döneminizden sonra yazdıklarım işinize yarar kolay gelsin kızlar

Son düzenleme:
ya nedir şu kilolardan çektiğimiz,
bende 54 le hamile kaldım 13 kg aldım hamilelğimde,kırkım çıkmadan tartıldığımda 56 idim ama buraya kadar sonra hızla geri kilo almaya başladım bundan 1 ay önce falan tartıldım 60 olmuştum sanırsam şuan yine bu kilolarda seyrediyorum amacım 54 e dönmek ama olmuyor göbek desen var bir 4 aylık kocaman, kurban bayramından beride karın kaslarını çalıştıracak hareketler yapıyorum ondada fazla değişiklik yok,bebeğim 8.ayına girdi bu ay, ben birara yediklerimden keseyim biraz dedim sütüm azaldı nerdeyse kalmadı humanayla falan hemen çoğalttım geri yemeğe başladım, dün akşam çekilen fotoğraflarıma baktımda aynı tosun gibiyim çok canım sıkıldı moralim bozuldu aynaya baktıkça ağlamamak için kendimi zor tutuyorum depresyondayım sanırım hayata küstüm resmen:çok üzgünüm:

Ah su kilolar. bende hamilelikte 68 ile basladim. 75 ile girdim. eve gelince tartildim. 68 kiloya dusmussum. simdi 33 gunluk bebegim var ve ben 70 kilo olmussum emzirdigim icin hiç bir seyden kesmiyorum. daha sut olsun diye ha bire sut yapacak seyleri yiyorum.
ardik 6 ayi na girsin bebisim. ins o zaman dusunuruz bu kilolari yeterki saglikli olsun kuzucuklarimiz...

emzirirken rejim yapamayız b bir gerçek fakat doğumdan sonra kalan göbişleriniz için ne gibi önlemeler alıyorsunuz? yaptığınız egzersizlerden bahsedebilir misiniz? ben de kilodan öte göbiş çokk (

kızlar ben hiç diyet rejim spor falan yapmadım, zaten emzirirken herşeyi yiyorsun diyet yapamıyorsun süt artırmak için, ama benim kilolar kızım 11 aylıkken kendiliğinden gitti, ben de hayret ettimi, demekki zamana ihtiyacım varmış, ohhh üzerimden büüyük bir yük kalktı darısı başınıza, dert etmeyin ama bence zamanla kendiliğinden gidiyor

seni tebrik ederim azmin için.Peki güçten düşmedinmi ,peki kilonu verdikten sonra bıraktınmı diyeti?

arkadaşlar bende 54 kiloyla hamilee kaldım ve 72 kiloya kadar çıktım sezeryanla doğum yaptım doğumdan bir ay sonra tartıldım ve 57 kiloyum çok sevindim:) :) sadece biraz göbeğim vardı doğum yapalı 6 ay oldu ama bu sürede zayıflayacağıma daha çok kilo aldom 60- 62 arası dolaşıyorum ve çok çabuk acıkıyorum emzirdiğim içinde yemeği az yemek istemiyorum bebişime baktıkça moralim düzeliyo bebeklerimiz yürümeye başlayınca veririz herhalde en önemlisi bebişlerimizin sağlıklı bir şekilde yanımızda olması hepimiz en kısa sürede istediğimiz ideal kiloya düşeriz inşallah ....

ben ilk gebeliğimde 20 kilo almıştım ama hepsi gitti biraz sabır ve zaman.1 sene içinde zamanla kayboluyor.göbek için de bol bol mekik çekmiştim.şimdi ikinciye hamileyim bunda hedefim daha az kilo ve doğum sonrası daha kısa sürede toparlamak

Yeni doğum yapan bütün annelerin sorunu aynı arkadaşlar,bende sizlerdenim ama benim 7 aylık oldu oğlum 8in içindeyiz,ama kilolarımda tık yok,hatta karnım dahada şişmeye başladı,korkmaya başladım acaba hamilemiyim diye,test alacam
ödüm kopuyor yoksa genemi hamileyim ?allahım lütfen hiç zamanı değil!!!
Anlayacağınız üzre bende kafayı yemiş durumdayım
herkes verirsin diyor ama teselli olmuyor bana bu laflar.
Kimiside adet olmatya yakın karın dahada şişer diyor bilgisi olan varmı öylemi gerçekten?

Canım aramıza hoşgeldin aynı dertten bende muzdaribim,bu hafta diyet yapım dedim 2 kilo almışın oyy oyyy
lipoşaksın yaptıranlara sesleniyorumm huuu kızlar nasıl memnunmusunuz....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…