Doğuma Hazırlık Doğum Yapacaklara Deneyimlerle Alınacaklar Önerileri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Verdigin bilgiler icin coook tesekkur ederim canim. Bisey soracagim dr brownsun icindeki boruyu ne ile yikadin da koku yapti ki.

evet ben de onu merak etmiştim.. aldığımdan beri bazen gün aşırı bazen de 2-3 gün kaynatmadığım bile oluyor sadece normal su ile yıkıyorum kesinlikle koku yapmadı bende.. koku yaptığını da ilk kez burda duydum şaşırdım..

ben de de browns aldım da koku falan deyince korktum ama içinde sut ya da mama artığı kalmazsa kokmaz heralde ya. O minik fırçayla güzelce yıkarım,diye düşünüyordum. Birde friendly bulaşık deterjanını aldım önce onla yıkarım sonra steril ederim diyordum ama kafam karıştı

canım ben her kullanımdan sonra su ile yıkıyorum gün aşırı da kaynatıyorum.. her ne kadar katkısız dese de deterjanlara karşıyım.. hiçbir koku ya da kalıntı izine rastlamadım ben çok memnunum..

Verdigin bilgiler icin coook tesekkur ederim canim. Bisey soracagim dr brownsun icindeki boruyu ne ile yikadin da koku yapti ki.
Canım o minik fırçasıyla yıkıyordum normal su sonrada her kullanımdan sonra kaynatmama rağmen koku yaptı e bebekteki çalışanda plastik olduğu için yapar atın dedi mama kokuyor yani koku dediğim sası sası

çok faydalı bir topik hergün dönüp dönüp okuyorum ama ne alacağımı karar veremiyorum daha doğrusu neyin ne oldğnu bilmiyorum bn şimdi resim atsam bana bunlarsan kaçar tane almam gerektiğini söylermisiniz bide 0-3 mü 0-6 mı alayım hastane çıkışının dışında alacaklarım

ayaklı ayaksız kollu kolsuz bilmiyorum kış bebeğim olacak bu arada

canım ben çoğunlukla 0-3 ay aldım.. 3 ay dolana kadar patikli tavsiye ederim.. birileri getirir diye düşünme ne hikmetse herkes çok büyük hediyeler getiriyor.. 8-9 tane patikli 3-4 tane patiksiz al.. patiksizleri ince al ki kışın bir şey giydirmek istediğinde içten onu giydirirsin..

uzun kollu, kısa kollu, kolsuz alttan çıtçıtlı üstler cankurtaran.. bizim en az 15-16 tane vardı.. kusuyor, terliyor, kakası dışına taşıyor o sebeple bolca al..

ben 6-7 tane de patikli tulum aldım.. benim sıpa doğduğundan beni hareketli olduğu için gece yatırırken giydiriyordum hiçbir yeri açılmıyordu..

benim bebeğim de şubat doğumlu.. sıcak sever misin bilmiyorum ama ben sevmediğim için şu şekilde giydirdim: 1 alttan çıtçıtlı iç body 1 kat üst serin zamanlarda yelek, altına da serin zamanlarda 2 kat normal zamanlarda tek kat patikli/patiksiz alt..
evde giydireceklerin mümkün mertebe kolay giydirilecek ürünler olsun.. tulum alacaksan alttan çıtçıtlı olanları tercih et.. dışarı çıkarken de 40ına kadar fazla cicilere bicilere aldanma bebeğin nasıl rahat edecekse o önemli.. zaten sonra gönlündeki gibi süslersin :)

cnm bnm çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışsın zamanımız evde geçecek tam kara kışa denk geliyor zaten öyle dışarı gezmelik birşey almayı düşünmüyordum esprli tulumlarla gideriz sağa sola gidersek sanırım hepsini not alıyorum alışveriş zamanımız yakın çünküü:))

merhaba. karın ve basen bölgenizin çatlamasını önlemek için ne kullandınız?
canım çok masrafa gerek yok. ben johnson's bebe yağı ile sabah akşam yağlandım. bir de çok su tükettim.. karnım ile vajina arasındaki çok minik bir kısımda çatlak oluştu o da 39+6'da doğum yaptım çok ağırlaştım o sebeple.. o çatlak da geçti..
çatlaklar tamamıyle kişinin vücudu ile ilgili.. çok az kilo alıp çok çatlayan, çok kilo alıp hiç çatlağı olmayan bir çok insan duydum/gördüm.. o sebeple çok masraf yepme bir bebe yağı kullan bir de bol su iç çatlağın olmaması için dua et

Bu çatlak konusuna katılıyorum. Bazısı ne yapsa çatlıyor, bazısı hiçbir şey yapmadan çatlaksız bitiriyor hamileliği. Yapı meselesi.

Konu güncel mi acaba, sevgili konu sahibi Nefesalnefesver gerçekten harika bir paylaşım olmuş öncelikle çok teşekkürler biz acemi anne adaylarına çok faydalı bilgiler. Biberon konusunda dr. Brownd cam biberon dar ağızlı biberon ucu ile başlangıçta, buraya kadar herşey ok ama acaba kaç ml lik olanı tercih etmeliyiz? Yardımcı olursan çok sevinirim.

Biberon konusunda verdiğiniz bilgiler ışığında herşey ok fakat ml olarak da öneri de bulunabilirseniz çok iyi olur.

Biberon konusunda verdiğiniz bilgiler ışığında herşey ok fakat ml olarak da öneri de bulunabilirseniz çok iyi olur.
İlk aylarda 125ml'lik biberonlar yeterli olacaktır. Ben ilk bebeğime Dr.brown almıştım fakat bu hamileliğimde biberon içinde daha az parçası olan Philips Avent tercih ettim. avent daha pratik bence

İlk aylarda 125ml'lik biberonlar yeterli olacaktır. Ben ilk bebeğime Dr.brown almıştım fakat bu hamileliğimde biberon içinde daha az parçası olan Philips Avent tercih ettim. avent daha pratik bence
Öncelikle cevap için teşekkürler. Hımm demek öneriniz avent ten yana. Bende ikisi arasındayım açıkcası, pratik olması önemli tabii ama şu gaz sorunu önlüyor olması dr. Browns da ilgimi çeken esas konu oldu. Avent de öyle mi acaba? Acemilik çok zor:)

canım ben küçük boyu da büyük boyu da aldım dr browns'un.. 6-7 aydan sonra 150 ml içmeye başlayacağı için küçüğü yetersiz kalacak zaten.. bi kampanya vardı ikisini birden aldım..
gelelim kullanım konusundaki tavsiyeme..
süt sağma makinesini avent aldığım için içinden avent biberon da çıktı sağdıktan sonra onu da kullandım ama benim gözlemim şöyle ki; bebek emerken emziğin içten dibinden hava kabarcıklarını gördüm.. ama dr browns'ta içindeki parça sebebiyle böyle bir şey hiç görmedim zaten olması mümkün değil..
benim bebeğim gazsızdı.. belki biberon sayesinde oldu belki yapı gereği bilemiyorum ama ben dr browns'tan memnun kaldım..

Evet anlaşıldı, heralde dr.browns alıcam bende. İçindeki parçalar pratik olmasa da avent kadar, o parçalar sayesinde bebeğim iyi olsun yeter.:) Bu durumda boy olarak heralde küçük boy 125ml oluyor, büyük boy 150ml. Bende ilk başta küçük alırım, 6-7 aydan itibaren 150ml olana geçerim. Peki cam olanı kullanmak zor olmuyor mu? Hani cam daha ağır oluyor ya o açıdan? Bir de son olarak anlamadığım bir konu, doğal akış olan var birde diğeri. Acaba hangisi uygun olan?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…