Aile Planlaması Dogumdan 2 yil sonra Tup baglatma ameliyati

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
2 buçuk aylık bir kızım var ve sizi çok iyi anliyorum. Ben ovulasyon testini takip ederek hamile kalmıştım. Hatta hamile olduğumu ogrendikten sonra çöpe atacaktım kalan testleri, artık napicam bunları diye, iyi ki atmadım çünkü şimdi de hamile kalmamak için takip etmek durumundayım😆😆

Tüp bağlatma geri dönüşü olmayan bir işlem, o yüzden bunu şimdilik dusunmeyin derim. Prezervatif + ovulasyon testi takibi şeklinde ilerleyebilirsiniz. Ben öyle yapicam.

Allah çocuklarınıza sağlıklı uzun ömür versin ama hiçbirimizin garantisi yok bence geri dönüşümsüz bir şeyi tercih etmeyin derim. Yaşınız da önemli tabi burada. Bir de erkeklerde de bağlatma yöntemi var ve geri dönüşümlü. Biz malesef toplum olarak bunu benimseyemediğimiz için bilmiyoruz bile, duymamışız o kadar uzak geliyor. Hep kadınlara yüklüyoruz. Doğum da olduysa tüp bağlatmak için ameliyat olmayın derim. İğneler var evet. Aile hekimliğinizde ki hemşirelerinizle görüşebilirsiniz. Aile planlaması için pek çok çalışma var diye biliyorum.
Evet gerçekten sadece kadınların sırtında tüm yükler.
Eşime şakayla karışık teklif ettim ama aslansa dedi ee ben niye gece gündüz nasıl korunacagim diye düşünüyorum o halde dedim
Düşünme olursa olur diyor
Ki bende onun yerinde olsam 10 çocuğum olsa laf etmezdim o kadar çok yoğun çalışıyor ki hicbir şeyden haberi yok resmen
Benim korunmam şart
Bu konuda eşime güvenip prezervatif falan kullanamam
Geri çekilme zaten yöntem değil
Hapı bırakmak zorundayım
Spiral kayarmış tutmazmış benim rahmim
Cinsellikten tamamen sogudummm ya
Ne yapacağımı hiç bilmiyorum

2 buçuk aylık bir kızım var ve sizi çok iyi anliyorum. Ben ovulasyon testini takip ederek hamile kalmıştım. Hatta hamile olduğumu ogrendikten sonra çöpe atacaktım kalan testleri, artık napicam bunları diye, iyi ki atmadım çünkü şimdi de hamile kalmamak için takip etmek durumundayım😆😆

Tüp bağlatma geri dönüşü olmayan bir işlem, o yüzden bunu şimdilik dusunmeyin derim. Prezervatif + ovulasyon testi takibi şeklinde ilerleyebilirsiniz. Ben öyle yapicam.
Prezervatif kesin bende patlar 😁
Hayattaki şansım..
Çok pişman oldum doğumda baglatmadigima ama ne bileyim hapın beni yarı yolda bırakacağını..

Esin niye baglatmiyor? Niye bu korunma sadece kadinlarin üzerine vazife oluyormus? Erkeklerinki üstelik çok daha kolay ve kolay atlatiliyor. Dahasi (bildigim kadari ile), eger ilerde yine bir çocuk daha istenilse, çözüm daha kolay.

Eşime şakayla karışık teklif ettim ama aslansa dedi ee ben niye gece gündüz nasıl korunacagim diye düşünüyorum o halde dedim
Buradaki kadınların gazına gelme bence 😀 yani sen yine çocuğun olsa bakabilir misin önemli olan bu. Şahsen bir gebeliği ve çocuğu daha kaldıramam, babasının kim olduğu önemli değil. Dolayısıyla eşimin vazektomi olup olmaması beni ırgalamaz, kendim için istiyorum defteri kapatmayı. Böyle düşünüyorsan operasyonu araştır, doktorlara danış. Yaptıran tanıdığım var, memnun kaldı

Buradaki kadınların gazına gelme bence 😀 yani sen yine çocuğun olsa bakabilir misin önemli olan bu. Şahsen bir gebeliği ve çocuğu daha kaldıramam, babasının kim olduğu önemli değil. Dolayısıyla eşimin vazektomi olup olmaması beni ırgalamaz, kendim için istiyorum defteri kapatmayı. Böyle düşünüyorsan operasyonu araştır, doktorlara danış. Yaptıran tanıdığım var, memnun kaldı
Tanidiginizin iyileşme süreci hakkında bilginiz var mi?

tüp bağlatmak geri dönülmez bir yol siz bunu göze aldıysanız şu kocalar da bi zahmet vazektomi olsun. her şeyi kadınlardan beklemesinler. bu vakte kadar zaten hep siz korunmuşsunuz
Evet ben korundum ve korunmayı bıraktığım an -sadece bir ay regl olayım diye, hap adetimi neredeyse kesiyor- sözde geri çekilme yöntemiyle hamile kaldım
Ilerde ne olur tabiiki bilemeyiz ancak ben su an gerçekten hem sağlığımi etkilemeyecek hem de koruma sağlayacak bir çözüm arıyorum
Arastirip durdum en son tüp bağlatma çıktı karşıma
Gerçekten sırf şu korunma yüzünden tamamen cinsellikten soğudum ya

Geri dönüşü olmayan birseyi yaptırmak istemezdim. Mesela eşiniz vazektomi olmayı düşünür mu bir sorun bakalım. Cevabi muhtemelen 'hayır' olacaktır. Dünyanın binbir türlü hali var, başımıza ilerde ne geleceğini bilemeyiz bence baska korunma yollarını araştırın
Evet eşimin cevabı kesinlikle hayır
Kendisi bir bebek daha olursa olsun ama sen baglatirsan da karismam kafasında

Çünkü tüm yük sadece bende..
Ama ben kesin bir çözüm arıyorum

Düşünme olursa olur diyor
Ki bende onun yerinde olsam 10 çocuğum olsa laf etmezdim o kadar çok yoğun çalışıyor ki hicbir şeyden haberi yok resmen
Benim korunmam şart
Bu konuda eşime güvenip prezervatif falan kullanamam
Geri çekilme zaten yöntem değil
Hapı bırakmak zorundayım
Spiral kayarmış tutmazmış benim rahmim
Cinsellikten tamamen sogudummm ya
Ne yapacağımı hiç bilmiyorum
Ya doğum kontrol hapı ya da iğneler kullanın ama yanında prezervatifte olsun bence . Hiç istemiyorsanız çift koruma yapın ama tüpleri bağlatmayın bence

Bizde geriçekme yöntemiyle korunuyoduk eşime güveniyodum jiç haberim yok hamile kalmışım tatile gittim haberim yok bende adetim yakın diye adet geçiktirici içtim okadar ,üşüttüm hasta oldum soğuk algınlığı hapları içtim korona aşı oldum ve bunları yaparken hamileymişim haberim yok düşük yaptım ve eşime kızdım ben sana güveniyodum diye sıkıntılar çektim ablamın eşide yıllar önce bu vazektomi yi yapmıştı gayet memnunlar bisıkıntı yaşamadılar eşimle ortak karar verdik ve oldu bu arada 3 çocuğumuzvar

Herkese iyi bayramlar
Şu an için çözüm bulmaya çalıştığım konu gebelikten korunma yolları
Doğum kontrol hapı kullanıyorum ama varis, yuzde leke gibi yan etkileri oldu
Bırakmak zorundayım
Spiral taktırmaya rahmim müsait değilmiş geçenlerde gittiğim kadın doğum uzmanı söyledi
Prezervatife asla güvenemem
Peki nen nasıl korunacagim diye araştırırken tüp bağlatma çıktı karşıma..
Bu konuyu uzmanla konuşmam bayram sonrasına kaldı
Doğumdan zaman geçtikten sonra tüp bağlatan bir tanıdığınız var mi? Ya da bu konuda bilgisi olan?
Ya da bambaşka bir korunma yontemi?

Yardim ederseniz çok sevinirim çünkü gerçekten kazara gebe kalmak istemiyorum
size özelden yazdım, ama gönderemedim. Buradan sorayım. Doktor bana da bu ameliyatı önerdi. ama çok kararsız ve çaresizim. Son durumunuz nedir şu anda

X