Doğumdan sonra cinsellik

İyi geceler kızlar..

Başlıktan da anlaşıldığı gibi sorunum doğumdan sonra cinsellikle alakalı.. Ben sezeryan ile doğum yapalı bir buçuk ay oldu. Aslında kanama bittikten aksi bir durum yoksa sonra seks yapmanın bir sakıncası olmadığını biliyorum fakat sorunum psikolojik 🥴

Kızlar seks yapmaya korkuyorum..😨Aslında sakıncası yok biliyorum ama ağrım olacak, canım yanacak gibi hissediyorum. Bu nasıl birşey anlayamadım.. Çok zor bir ameliyat geçirdim, çok sancılar, ağrılar çektim.. Bundan önce hamilelik de dahil cinsel hayatımızda hiç böyle bir sorunumuz olmadı ama bu ameliyattan sonra dengem şaştı..

Eşim de Korktuğumun farkında beni zorlamıyor.. Bu zamana kadar eskisi kadar sık olmasa da birleşme olmadan cinsel hayatımız yine devam etti aslında ama artık zamanı geldi bende farkındayım..

Benim gibi sezeryan olanlar lütfen deneyimlerinize ihtiyacım var..canım yanacak mı? Dikişlerime birşey olur mu? Eskisi gibi olacak mı? Her pozisyon uygun olur mu yoksa özellikle yapmamam gereken bir pozisyon var mı? Mesela kanama olur mu? Kanama olursa normal mi karşılamalıyım? Ufff zaten bozulmuş vücudumu bile saklamaya çalışıyorum bir de bu korkularım.. 😞

İlk sezaryen ameliyatı sonrası korkumdan 3 ay yapamadım. Kanamam 50 gün falan sürmüştü zaten. Sonrada ben korktum. Aynı banada acıyacak gibi geliyordu. Halbuki alakası yok ama insan korkuyor. Sonra oldu boşuna beklemişim dedim.
Sende eşinden çok yavaş nazik olmasını iste. Zaten acımadığını anlayınca rahatlarsın.
2. Sezaryende de kanamam uzun sürdü bu defa ben sinirlendim bitsin artık diye 🤣 bi öncekinde bitmesin istemiştim 🤣
Hiç acı vs olmuyor korkma

İlk sezaryen ameliyatı sonrası korkumdan 3 ay yapamadım. Kanamam 50 gün falan sürmüştü zaten. Sonrada ben korktum. Aynı banada acıyacak gibi geliyordu. Halbuki alakası yok ama insan korkuyor. Sonra oldu boşuna beklemişim dedim.
Sende eşinden çok yavaş nazik olmasını iste. Zaten acımadığını anlayınca rahatlarsın.
2. Sezaryende de kanamam uzun sürdü bu defa ben sinirlendim bitsin artık diye 🤣 bi öncekinde bitmesin istemiştim 🤣
Hiç acı vs olmuyor korkma
Ayyyy demek 2. Sezaryende uzun sürdü diye sinir oldunuz 😂😂🤭 Demek ki korkulacak birşey yokmuş çok sağolun ya böyle yazıyorsunuz cesaret geliyor ☺️

Ayyyy demek 2. Sezaryende uzun sürdü diye sinir oldunuz 😂😂🤭 Demek ki korkulacak birşey yokmuş çok sağolun ya böyle yazıyorsunuz cesaret geliyor ☺️
Hatta ben iyi ki normal yapmamışım kesin vajinismus olurdum dedim eşime. Yani direk orası işlem görmüş olacaktı hayatta yapamazdım korkumdan bi 6 ay falan :KK70: sezaryen de olmuyor acı falan hiiiç korkma boşuna

Hatta ben iyi ki normal yapmamışım kesin vajinismus olurdum dedim eşime. Yani direk orası işlem görmüş olacaktı hayatta yapamazdım korkumdan bi 6 ay falan :KK70: sezaryen de olmuyor acı falan hiiiç korkma boşuna
Canım korkumu yendim.. Birşeyler yaşadık ama hiçbirşey anlamadım oran acıyacak buram acıyacak falan oldum sürekli odaklanma problemi yaşadım 😝 Ama neyse korkulacak birşey yokmuş en azından onu anlamış oldum önümüzdekilere bakıcez artık 😁🤪🤭

Canım korkumu yendim.. Birşeyler yaşadık ama hiçbirşey anlamadım oran acıyacak buram acıyacak falan oldum sürekli odaklanma problemi yaşadım 😝 Ama neyse korkulacak birşey yokmuş en azından onu anlamış oldum önümüzdekilere bakıcez artık 😁🤪🤭
Hahhahah hayırlı olsun artık gerisi kolay 🤣

X