Doğumdan Sonra Refakatçi Şart mı?

seydosum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2016
892
471
Gurbetteyim. Eşimin ailesi de benim annem de uzakta. Doğuma az kaldı. Herkes gelmek istiyor. Evim yatak odası oturma odası mutfak şeklinde. Annem kayınvalide kayınpeder üçü de gelecek. Araları da zaten çok iyi değil. Annemin gelmesini istiyorum zaten çünkü böyle bir durumda insan ancak kendi annesiyle rahat eder diye düşünüyorum. Bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış? Şimdiden bana stres oldu ben bu insanları nerede yatıracağım diye. Eşim de memur babalık izni ve ekstradan izin de alacak. Kimse gelmese karı koca altından kalkabilir miyiz? Sonrasında herkes sırasıyla gelir görür. Tabi bir de bu uygun bir dille nasıl söylenir? Ay ne zormuş bu işler :KK43:

Tek başına zorlanirsin ilk günler bacım ya annen gelmeli kesin bence... KV soradan geliversin yada otelde kalsın madem.. Sonuçta annen gibi olamaz o...

Hastanede refakatçi istiyorlar eğer kimsenizz yoksa 45 tlydi galiba hastaneden ücretli refakatçi tutabiliyorsunuz

Hastanede refakatçi istiyorlar eğer kimsenizz yoksa 45 tlydi galiba hastaneden ücretli refakatçi tutabiliyorsunuz
Tek başına zorlanirsin ilk günler bacım ya annen gelmeli kesin bence... KV soradan geliversin yada otelde kalsın madem.. Sonuçta annen gibi olamaz o...
Ay canım bana sormadılar bile onlar biz doğuma geliriz dediler bitti. Annem de diyor ki hepimiz sığmayız ben sonra geliyim o zaman. Ben de biri gelecekse sen geleceksin dedim.

Takipteyim benimde durumum aynı :KK43:(( kaynim görümcem eşimin anne babası :KK43:( bende uzaktayım hepsi geleceğiz diyor annemlerde çabası gelmede diyemiyorum ilk torun iki taraftada bende ne yapacağımı bilemiyorum şimdiden düşünmeye başladım :KK43:(

Takipteyim benimde durumum aynı :KK43:(( kaynim görümcem eşimin anne babası :KK43:( bende uzaktayım hepsi geleceğiz diyor annemlerde çabası gelmede diyemiyorum ilk torun iki taraftada bende ne yapacağımı bilemiyorum şimdiden düşünmeye başladım :KK43:(
Ay canım çok zor evet Allah yardım etsin insanı böyle zamanda rahatlatmaları gerekirken daha da strese sokuyorlar. Sen ister misin nasıl olsun kafandaki ne diye soran yok hep bi emrivaki :KK43:

Ay canım çok zor evet Allah yardım etsin insanı böyle zamanda rahatlatmaları gerekirken daha da strese sokuyorlar. Sen ister misin nasıl olsun kafandaki ne diye soran yok hep bi emrivaki :KK43:
Aynen valla soran yok geleceğiz dediler doğuma bir hafta kala yatacak yer harici annemle kayinvalidem çok anlasamazlar şimdiden strese giriyorum ne yapacağımı bilemedim gelmeseler benim için daha iyi eşim yeter bana :KK43:(

Aynen valla soran yok geleceğiz dediler doğuma bir hafta kala yatacak yer harici annemle kayinvalidem çok anlasamazlar şimdiden strese giriyorum ne yapacağımı bilemedim gelmeseler benim için daha iyi eşim yeter bana :KK43:(
Evet durumlarımız birebir aynıymış canım :KK43: bizimkiler de anlaşamaz çok. Ben de zaten çok çabuk gerilen sinirlenen bir insanım. İnşallah hayırlısıyla atlatırız şu süreci.

bakan kisi kalır zaten kayınvalide kayınpeder dogumda gelir birgun kalır doner surekli gerek yok hem kalabalık daha stresli olur bende istemezdim ben sadece annem kalsın istiyorum babam bile kalmasın gerek yok dedim:) lohusalık bir atlatılsın ondan sonra tamam ama oncesinde valla zor

Evet durumlarımız birebir aynıymış canım :KK43: bizimkiler de anlaşamaz çok. Ben de zaten çok çabuk gerilen sinirlenen bir insanım. İnşallah hayırlısıyla atlatırız şu süreci.
Aynı benim gibisin desene bende çok çabuk sinirlenirim :KK43: amin inşallah hayırlısıyla atlatırız

bakan kisi kalır zaten kayınvalide kayınpeder dogumda gelir birgun kalır doner surekli gerek yok hem kalabalık daha stresli olur bende istemezdim ben sadece annem kalsın istiyorum babam bile kalmasın gerek yok dedim:) lohusalık bir atlatılsın ondan sonra tamam ama oncesinde valla zor
Bi gün mü adam yıllık iznini doğuma ayırmış :kızgın: aynen lohusalık zor diyolar ve sanırım o lanet depresyon bana yavaştan kendini hissettiriyor. Geliyorum diyor yani. Artık gelirlerse de cümbür cemaat katlanacaklar mecbur

kp gelmesin ne gerek var yeni dogum yapmış bir kadının yanına ,

eşin annesiyle konuşacak anne eşim babamla rahat edemez bir ayaklansın babam sonra gelir iki anne güzel güzel bakarsınız eşime ve bebeğime desin girsin konuya ,

kv gram akıl vicdan varsa mantıklı bakar olaya , kp gelmezse sorun çözülür gibi geliyor

Ay canım bana sormadılar bile onlar biz doğuma geliriz dediler bitti. Annem de diyor ki hepimiz sığmayız ben sonra geliyim o zaman. Ben de biri gelecekse sen geleceksin dedim.

İyi gelsinler gelirlerkende kalacakları yeri ayarlasinlar madem esin halledicek bu durumu sn hic takma kafani.. Annen tabiki de gelecek yahu bu annelerimiz niye böyle bizim bi çekimser onlar geliyorsa ben sonradan gelsemde olur modundalar uyuz oluyorum boyle yapınca.. Ayni anneden bendede varda bi tane...

X