Doktor kızımı veriyorum tribi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babanız size güveniyor olabilir, kendi malvarlığını tanımınıbüstünüze yapabilir hata hepsini sizin üstünüzede yapabilir bu babanızın bileceği iş ama baskası yapmamış yada yapmıyor diyede kimseden hiçbir şey talep etemeye hakki yok. Babanızıda ilgilendiren bir durum değil.
Hele sevgilinizden ailesini yok sayıp sizi istemeye gelmesini istemesi kabul edilir bir şey değil.
Ayrıca babanız belli ki üstünüze yaptığı mal varlığı konusunda endişeli ve haklıda aman madem bu kadar endişe ediyor mal varlığını kendi üstüne alsın. o zaman ortada sorunda kalmaz.

Konudaki yorumları okudum ve evlilik işini askıya al demeye geldim. 25-26 yaş doktor biri için erken bir yaş, biyolojik saate takılmanıza şaşırdım açıkcası meslektaşlarınız genelde bu şekilde düşünmüyor meslek hayatınız zaten zor asistanlık yıpratıcı biraz daha ilerleyin mesele para değil kariyer olarak kafanız rahatlasın şuan hem iş hem ev ilişkileri düzgün düşünemiyorsunuz. Babanız malı mülkü büyük ihtimal vergi ve olası batma durumu için üstünüze vermiş genelde bu işi yapanlar aile bireylerine veriyor zaten. Evlilik sözleşmesi yapacak biri neden eşinin mal mülk davasını düşünür orasıda ayrı mantıksızlık zaten hak istemediğin bir durumda nedem huzusuzluk çıkartıyosunuz ki. Şöyle olsa boşanırım böyle yaparsalar giderim diyecek evlilik yoluna girilmez. Sevgilinizin bir hafta annemler gelir bi hafta biz gideriz demesi sizi ve mesleğinizi taşıyamayacağının büyük bi göstergesi kimse buraya takılmamış ama gerçek bu. Sektör zor sizi anlayan biri bu cümleyi kurmazdı. Bence bu konuda büyük sıkıntı yaşayacaksınız , evlilik öncesi mallarınıza dokunamazlar evlilik sonrası gelecek mallar için babanız kendi üstünde tutsun yada annenize yapsın böylece sorun olmaz. Size tavsiyem kendi denginiz biriyle evlenmeniz( maddi değil, kariyer olarak)

Öyle düşünmeyin gelin zengin olunca koca ailesi tarafından çok el üstünde tutuluyor birde Dr yani

Müge Anlı " senin kocanın evi yok" demiş ya, bu da " senin evin yok" versiyonu.

Dediğiniz gibi baba tedbir amaçlı evleri kızının üstüne yapmış gibi görünüyor. Bu yüzden baba istese tüm evleri kızın üstünden alabilir. Ki zaten yeni yapılacak yerler için o evler kızın elinden gidecekmiş zaten.

Yani şu an konu sahibinin kendi evi yok. Ama
kendi maaşıyla ev sahibi olmak yerine evlenince vakit geçmeden çocuk sahibi olmak istiyor. O yüzden de yıllarını kredi ödemeye vermek istemiyor. Konu sahibi, ev sahibi olmaktansa ya bir ailenin vereceği evde oturmak istiyor veya kirada oturmak istiyor. Ama bence şu an genel olarak kirada oturmak da iyi bir tercih değil. Hem konu sahibinin maddi beklentileri yüksek olduğu için ( kendisi öyle demiyor ama bir yandan da mecburen düğün vs gibi durumlarda beklentisini düşüreceğini diyor) kira ödemek maddi açıdan onu zorlar gibi.

Ayrıca konu sahibi şu an maddi olarak kendini fazla güvende hissediyor ama şu anlaşılıyor ki maddi olarak her şey babasının iki dudağının arasında.

Adamin ailesi benzer maddiyatta degilse bu dediginiz olabilir ama maddi durumlari var dedi konu sahibi. Bilemedim yani.
Maddi durumları olarak sadece 1 tane boş ev var diyor. 1 tane ev var diye zengin olunmaz ki. Konu sahibinin babası sadece o 1 tane eve dikmiş gözünü. Yani başka yok onu da işte damat kendi üzerine yapsın istiyor. Yani durumları normal diğer taraf gibi zengin değil.

Şimdi böyle ilişkiler de gelinin varlikli olması damat tarafında çok değerli oluyor okumuş görmüş zengin aile kızını ezmek kolay olmaz el üstünde tutulur

Ben babanı haklı görmedim kusura bakma. Herkes sizinle aynı düşüncelere sahip olmak zorunda değil ki. Adam yaşarken mallarını dağıtmak da zorunda değil. Mis gibi demiş gelin oturun diye. Babanın tavrı bana yanlış geldi açıkçası kız tarafı böyle olan bir aile beni çok korkutur

Nebileyim ben de adamin da bir suru evi var saniyorum.

Ben de babama daha çok hak veriyorum ne yalan söyleyeyim. Ailesi ev versin diye ölüp bitmiyorum ama illa vermiyorlarsa da evlendikten sonra belli bir mesafe çizilmeli bu şartlar altında
Dünürüm bana evi oğlanın üstüne yap diye diretse ben de “illa” vermezdim.
Ne münasebet.
Kendi yaptı diye herkes yapacak değil.
Ben de aile mülkünde oturuyorum.
Üzerimize yapın demek üzerimize vazife değil!! Hele de anne babaların hiç değil.
Ne demek istemeye tek gelsin.
Diktatör mü babanız.
Ortada yüz kızartıcı suç mu var.
Tam bir saçmalık.

şimdi şöyle ki; benim ailem ölmeden bir çöp vermeme taraftarı olduğu için (tabi konu sahibinin babasının denkliginde değiller elbette. az buz bisey) evlenmeden önce evim vs yoktu. Babam çok çok zengin olup bir ev falan verse de adım gibi eminim üzerime vermezdi. benim babam vefat etse annem bile vermez üstümüze. ölene kadar kendisine garanti olarak görür evini arsasını vs. o sebeple iki üç evi olan erkek tarafından oğlunun üzerine ev vermesini beklemek çok ütopik bir beklenti olacak. adam çalışmış etmiş evini kiz tarafının ailesi istiyor diye verir mi ya? peki bu oğlanın başka kardesi ablası abisi yok mu? ailelerine demezler mi o gelin zengin diye mi özellikli de oğluna evi verdin biz neciydik? asla evlatlar arasında bu ayrım yapılmamalı ne münasebet? erkek arkadaşınız yerinde olsam ayrılırım sizden. değil doktor sağlık bakanı olsanız beni ve ailemi küçümseyecek biri ile olamazdım. beni hem mesleği ile hem maddiyata ile küçümseyecek. yok öyle bir dünya.

Şu ana kadar konu sahibinin yazdıklarından çıkardığım şey konu sahibinin " tek odalı evim olsun, benim olsun" kafasında olmadığı. Çünkü dtandartları çok çok yüksek. O yüzden şimdi standartlarının altındaki şeyleri kabul etse bile çok geçmeden bunları sorun eder gibi.

Babamın ayrı satılacak şeyleri var benim üzerime olan. Ama o dediklerim satıldığında da benim üstüme şahsi üç evim var babamdan bağımsız, miras yolu ile babamın üstünden bana geçmeyen direkt satın alındığında tapusu benim adıma alındı. Yani oturabileceğimiz iki evim var yaşadığım şehirde

Mimarlar mühendisler işi tutursa doktordan çok daha fazla kazanırlar.

Standartları bu kadar yüksekse 4 yıldır sevgilisi anlamamış mı? Sürekli isteklerim yüksek senin hatrın içim idare ediyorum demek saçmalık. İnsan artık ciğerini bilir çoğu şey konuşulmadan bilerek hareket edilir geliyor.

Neden sizin üstünüze peki bunlar

Arkadaşlar ben zaten babamı suçladığım için bu konuyu açtım neden bana hakaret ediliyor anlamıyorum asla, bilsem hesap da konu da açmazdım. Çok şaşkınım

Hakaret? Tam olarak hangi cümlenin hakaret olduğunu düşünüyorsunuz? Siz babanızı suçluyor musunuz sahi? Eğer babanızı suçluyor olsaydınız onun bu saçma fikrini koştur koştur erkek arkadaşınıza anlatmaz, kestirip atardınız. Ev verilmeyecekse mesafeli olacağınızı yazdınız babanızdan pekte farklı düşünüyor gibi durmuyorsunuz bu durumda. Haksız da olsa onunla asla aramı bozamam cümlesi size ait değil mi? Kimse size babanızı silin atın demiyor ama düzgün bir evlilik hayatı istiyorsanız mesafe koymayı öğrenmek zorundasınız. Erkek arkadaşınızı pasiflikle suçluyorsunuz ama siz de ondan farklı değilsiniz. Ne yapayım babam böyle diye çıkıyorsunuz işin içinden, aynısını erkek arkadaşınız yapınca kötü oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…