doktora çok kızgınım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz de Türkiye’de yaşıyoruz, bir fikrimiz var elbet. Almancacı her sene 76 top yazılı teslim ediyor ,her topta 34 kağıt var. Ama kimseyi azarlamıyor. Herkesin iş yükü var
Yalnız azarlama yok ki? Örnek vermek bu konuda yönlendirmek demek siz doktorlara şiddeti destekleyen tayfadan mısınız?

Allah akıl fikir versin. Ben doktorunuz olsam kan tahlilinizde gebelik testinize bakmazdım. Çünkü ACIL hastası değilsiniz. Iyilik yapmış adam bakmış uslup beğenmemişsiniz. Bunu da acil servis bilmeyen usul bilmeyen siz eleştiriyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Doktor ayrıca çok doğru konuşmuş. Gebe olmayabilirsiniz. Size gebesiniz deseydi o moda girseydiniz ve kimyasal çıksaydı ne olucaktı. Tutup bu sefer o doktor Öyle demedi diye sikayet ederdiniz. Iyilik bilmez insanlarsiniz.

bir kere şehir hastanesi acilinde kaldım aman allahım sarhoşlar bıçaklananlar gereksiz yere bağıranlar inleyenler tuhaf hasta yakınları kabus gibiydi.her gün bunlara maruz kalıp gene de sağlıklı psikoloji de kalabiliyorlar.ben 1 gece dayanamadım bırakın gideyim diye tuturmuştum :KK45:

ya adamın biri geldi öksürmekten ciğerleri cıkacak sanırsın nefes alamıyorum ölüyorum koranayım diye yıktı acili meğer oranın gediklisiymiş panik atakmış adam sakinleştirici verdiler adam arkadaşıyla güle oynaya gitti. çeşit çeşit hastalıkla geliyor insanlar oraya ambulansla bir hasta geldi kalbi durmuş ambulansta o acildeki savaşı çabayı görse utanır vallahi hamilemiyim diye acile gitmeye.

Allah akıl fikir versin. Ben doktorunuz olsam kan tahlilinizde gebelik testinize bakmazdım. Çünkü ACIL hastası değilsiniz. Iyilik yapmış adam bakmış uslup beğenmemişsiniz. Bunu da acil servis bilmeyen usul bilmeyen siz eleştiriyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Doktor ayrıca çok doğru konuşmuş. Gebe olmayabilirsiniz. Size gebesiniz deseydi o moda girseydiniz ve kimyasal çıksaydı ne olucaktı. Tutup bu sefer o doktor Öyle demedi diye sikayet ederdiniz. Iyilik bilmez insanlarsiniz.

olur mu artık memur a dese cimere yazıp şikayet ediyorlar.
doktor başına bela mı alsın. devletin yasaklaması lazım doktorun acil gördüğü durumlar dışında gebelik testi acilde yapılamaz diye.

şu sigaranın kapalı alanda yasaklanmasına bile kaç senede alıştılar. sağlık sistemine ayar verilse kan gövdeyi götürür diye korkuyolardir belki de

Biz de Türkiye’de yaşıyoruz, bir fikrimiz var elbet. Almancacı her sene 76 top yazılı teslim ediyor ,her topta 34 kağıt var. Ama kimseyi azarlamıyor. Herkesin iş yükü var
Lol pek fikriniz var gibi durmuyor 😅gerçekten yazılı okuyan adamla saatlerce uykusuz kalıp günde 300 hastayla bilfiil uğraşan insanları bir mi tutuyorsunuz? YAZILI OKUYORUZ BİZ DE AMAAA demekle yan odada ölümle pençeleşen arrest hasta varken gebelik testi isteyerek gelen ve 15 dakika bekledi diye ortalığı yıkan bir de üzerne bebişe beraber ad seçilsin diye kapris yapan insanlarla uğraşmak zorunda kalan, virüsün ortasında kendi ailesinden fedakarlık eden insanları bir mi tutuyorsunuz. Yazıklar olsun! Yazılı okumak zorunuza gidiyorsa yapmayın bir zahmet, şu dediğinizin bir ismi var sözlükte ama ben burda zikretmek istemiyorum. Bu dediğinizi anlayacagınız şekilde söyleyeyim, 50 alan öğrencinin neden 100 vermedin diye öğretmenden şikayetçi olması üzerine öğretmeni suçluyorsunuz şu an.

olur mu artık memur a dese cimere yazıp şikayet ediyorlar.
doktor başına bela mı alsın. devletin yasaklaması lazım doktorun acil gördüğü durumlar dışında gebelik testi acilde yapılamaz diye.

şu sigaranın kapalı alanda yasaklanmasına bile kaç senede alıştılar. sağlık sistemine ayar verilse kan gövdeyi götürür diye korkuyolardir belki de
Sağlıkçıları köle gibi çalıştırıp oy kastıkları için haklısın. Eline hak verilmiş ve kudurmuş bir halk. Avrupada gitsin bakalım bu sebeple acile ne oluyor

Polemikçi tayfadansınız biliyorum, sizden değilim kusura bakmayın
Belli polemik yaratmadığınız, doktor azarlamadığı halde algı yaratıyorsunuz. Sağlık çalışanları sizin özel doktorunuz değil. Bu doktorlar sizin gibi zihniyeti olanlara bir türlü yaranamadı zaten.
Bi zahmet acili de hamilelik için kullanmasınlar

Gebelik icin acile gidenleri anlamiyorum. Kusura bakmayin da sizin gebeliginizin ne aciliyeti var? Olumcul mu? Bos yere hastalarin hizmet almasini geciktirmissiniz.

* Yazildi mi bilmiyorum yorumlari okumadan yazdim. Simdi okumaya baslayabilirim.

Allah aşkına hassasım zaten yeterince buraya gelip beni bozacaksanız tersleyecekseniz yazmayın arkadaşlar. Bilgisi deneyimi olanlar yazsın diye rica ettim. Herkes günde binlerce insanla muhattap oluyor. Bu durum karşındaki insanla daha ılımlı, kibar konuşmaya engel değil. “Heveslenme” kelimesi size normal geliyor olabilir. Ama bana gelmiyor.
Ben de saglikciym ve yüzde yüz haklısınız bencede ne olursa olsun.soyledigi yanlış banada kesen duzensin düşer dedi doktor bebeğim şuan iki yaşında bosvern Allah'a yaslanın sırtınızı elbet dusedeblr bu ihtimal var ama siz söylenen olaya sinirlenmişsnz yada uzulmussunuz bencede iki gün sonra gel diyeblr yada kadın doğuma yönlendirir ben ilk ogrenimde 25di değer emin olun bebeğinizi kucağınıza alacaksnz

Gebelik icin acile gidenleri anlamiyorum. Kusura bakmayin da sizin gebeliginizin ne aciliyeti var? Olumcul mu? Bos yere hastalarin hizmet almasini geciktirmissiniz.

* Yazildi mi bilmiyorum yorumlari okumadan yazdim. Simdi okumaya baslayabilirim.
Ertesi gün sağlık ocağında kan verebilir. Orda da ücretsiz ve sıra da beklemezdi yani

Arkadaşlar merhaba birine anlatmazsam içim rahat etmeyecek ağlayıp duruyorum salak gibi dudağımda uçuk bile çıktı :KK43: hemen konuya gireyim; ben 5 günlük gecikme sonucu dün evde test yaptım pozitifi gördüm, akşama doğru kan vermek için hastaneye gittim. Neyse sonuçlar çıktı değerim 31,5 muş. Biz eşimle bir heyecanlandık neye uğradığımızı şaşırdık, ilk deneyimimiz bu sonra acildeki doktor beni yanına çağırdı. Çok heveslenme dedi pat diye değerin çok düşük kimyasal ya da dış gebelik olabilir dedi. Ben öylece kaldım. İnsan önce bir yumuşatarak hani hayırlı olsun ama istersen değerlerini takip ettir her türlü ihtimal var falan der. Yüzüme karşı öyle deyince eşim de ben de bir tuhaf olduk. Sonra araştırdım evet söylediği ihtimaller var ama insan da öyle birden söylemez ki ya.. bu konu çok hassas bir konu yaşayanlar bilir. Bulunduğum ilçede kadın doğum doktoru yok, bir hafta sonraya randevu alabildim ancak şehir merkezinden zaten çok yeni olduğu için muhtemelen sonra gel diyecek. Ay sinirlerim çok bozuk sizin başınıza böyle birşey geldi mi acaba? Böyle düşük bir değerle sağlıklı ilerleyen oldu mu?
Hayırlı olsun demek için hayırlı bişey olması gerek . Kimyasal yada dış gebelik hayırlı bir haber mi Allah aşkına ? Asıl doktorun dürüst olup apaçık söylemesi takdir edilen bir durum olmuş bence .

Sağlıkçıları köle gibi çalıştırıp oy kastıkları için haklısın. Eline hak verilmiş ve kudurmuş bir halk. Avrupada gitsin bakalım bu sebeple acile ne oluyor

bugün aile hekimine tahlil vermem gerekiyordu. veremedim sistemden dolayı. eşim hastaneye gidelim mi dedi. randevusuz almazlar, aile hekiminin yapabileceği şey için hastaneye gidilir mi pandemi var herkesin işi başından aşkın ve kimin girip çıktığı belli değil dedim.

ben bilmiyorum çünkü kalabalığa dalmayı. basit bi sebep için kendimi ve başkalarını riske atmayı.
bi kere kimin girip çıktığı belli aile hekimine. günde gelebilecek hasta sayısı belli. mantıklı olan bile basamakları takip etmek.

ben anlamıyorum ayağı takılıp acile gidenleri gerçekten.

Arkadaşlar merhaba birine anlatmazsam içim rahat etmeyecek ağlayıp duruyorum salak gibi dudağımda uçuk bile çıktı :KK43: hemen konuya gireyim; ben 5 günlük gecikme sonucu dün evde test yaptım pozitifi gördüm, akşama doğru kan vermek için hastaneye gittim. Neyse sonuçlar çıktı değerim 31,5 muş. Biz eşimle bir heyecanlandık neye uğradığımızı şaşırdık, ilk deneyimimiz bu sonra acildeki doktor beni yanına çağırdı. Çok heveslenme dedi pat diye değerin çok düşük kimyasal ya da dış gebelik olabilir dedi. Ben öylece kaldım. İnsan önce bir yumuşatarak hani hayırlı olsun ama istersen değerlerini takip ettir her türlü ihtimal var falan der. Yüzüme karşı öyle deyince eşim de ben de bir tuhaf olduk. Sonra araştırdım evet söylediği ihtimaller var ama insan da öyle birden söylemez ki ya.. bu konu çok hassas bir konu yaşayanlar bilir. Bulunduğum ilçede kadın doğum doktoru yok, bir hafta sonraya randevu alabildim ancak şehir merkezinden zaten çok yeni olduğu için muhtemelen sonra gel diyecek. Ay sinirlerim çok bozuk sizin başınıza böyle birşey geldi mi acaba? Böyle düşük bir değerle sağlıklı ilerleyen oldu mu?
Deger düzenli yükseldiği sürece önemli değil oglumu 55.10 ile ögrendim ben 2 gün ara ile kan verin deger 2 katı oluyorsa saglıklı ilerliyor demektir

Beta HCG acilde bakılan bir değer bu hizmeti var mı var acile gidilir elbet zaten muayene olmuyor kan verip gonderiliyor

Beta HCG acilde bakılan bir değer bu hizmeti var mı var acile gidilir elbet zaten muayene olmuyor kan verip gonderiliyor
Acilde B-hcg bakılma sebebi sizin gönlünüzü hoş etmek değil, gelen hastanın değerlendirilmesini yapmak, radyasyon içerebilecek tetkiklerden zorunlu değilse uzak durmak örneğin. Siz sağlıkçı değilsiniz, şırıngada hava boşluğu var.

Yanlış biliyorsunuz. Acile bu yüzden gidilmez. B hcg nin orda bakilmasinin sebebi karin ağrısının sebebi bu olabilir mi acabadır. Çocuk için uğraşıp sevistik biz bir bakın bakalım olmuş mu diye değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X