doktora çok kızgınım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ozmn beta HCG acilde bakilmasn arkadasm

neden başkalarının keyfi hareketleri gerçekten bakılması gereken kişilerin işini baltalasin.

kadin hamiledir bellidir, kanaması varsa doktor beta ister değeri takip etmek için. düşük olup olmadığına neye göre karar verecek?
ya da ağır antibiyotik yazacak kadın hamilelik şüphem var dedi o zaman da bakmak zorunda.

şimdi merak ettim geldim diyenle bu hastalari aynı hakka sahip görüyorsanız yorum yapamam daha fazla.

acil olmayan durum için acil durumu olan hastaların hakkına girmek mi hak? 'sağlıkçı' olarak bunu mu savunuyorsunuz?
Çekilinnn ben “sağlıkçıyım” cılarda bu pandemiden sonramı çoğaldı banamı öyle geliyor.
Hemşireyim de, hastanede bankoda çalışıyorum de, röntgen teknisyenim de. Ama yok herkes sağlıkçı oldu.
Hepside tutuyor dr.ları eleştiriyor, beğenmiyor
Bukadar iyi biliyordun ozaman bi 4 sene daha okuyup dr olsaydın diyesi geliyor insanın ama demicem tabii. Aklımda

Geçen hafta bir komşumu acile götürdüm.
Tam iki saat sıra bekledik, aslında acillik olmayan ama randevu almakla uğraşmayayim, acilde bir bakiversinler mantığındaki insanlar sağolsun.
Testinizi ertesi gün sağlık ocağında da yaptırabilirdiniz.
Benim özel hastanedeki doktorum regl olmam gereken günde yaptırdığım test için çok erken, testleri 2 günde bir yenileyin, ona göre hamilelik üzerine konuşuruz demişti.
Acildeki doktordan ne bekliyordunuz tam olarakta anlamadım.

Biz sağlıkçılar da yeri geliyor beta HCG baktiriyoruz acilde bu değer bakilmak için varsa herkes baktirabilir
Biz sağlıkçılar derken? Görev taniminiz nedir hastanede? Hastanede çalışıyor olmanız sağlıkçı olduğunuzu göstermiyor biliyorsunuz değil mi? Gerçekten sağlıkçı olan bir insanın yapmayacağı kadar 'sagliksiz' yorumlar yapıyorsunuz:)

Allah’ın dağında görev yapıyorum ve bulunduğum ilçede kadın doğum uzmanı yok kendi doktorum acile git hemen baktır dedi. Bilmeden suçlamasak??
Burda sürekli her konuyu lincleyen bir tayfa var kk da en çok beğenmedin e basma kim deseler top10da vander cey cey ve ismini yazamadım linç grubu var top10u zorlarlar sırf size üzülmeyin dedm diye benide lincliyorlar neyse inşallah sağlıcakla kucağınıza alirsiniz

Ekleme1:
İnsanlar sizden yardım istediğinde anlamaya çalışmayıp dalga geçen zeki tayfa; umarım aynı durumu yaşarsınız. Elinizde klavye içinizdeki çirkinliği nereye saçsam diye bir o konu bir konuya giriyorsunuz. Hep aynı kişiler aynı üslup kendinizi ne sanıyorsunuz?? .
Ekleme2: iyi niyetle beni anlayan arkadaşlarım allah razı olsun.
Ekleme3: kimseye doktoru eleştirin demedim? Benim durumumu yaşayan sonradan sağlıklı gebeliği olan oldu mu diye sordum. Asıl sorum buydu ama konum taşınmasın diye başlığı böyle atmak durumunda kaldım.
Ekleme4: benim de doktor arkadaşlarım var hiç birinin hastasına Gıcık bir bakışla “heveslenme” diye bir kelime kullandığını sanmıyorum. Ve mesleği beni enterese etmiyor. İnsan ilişkileri ve sosyal beceriler herkeste olmalı. Öğretmen doktor polis farketmez. Neyse sizde olmadığı için anlayamazsınız. Boşverin.

Arkadaşlar merhaba birine anlatmazsam içim rahat etmeyecek ağlayıp duruyorum salak gibi dudağımda uçuk bile çıktı :KK43: hemen konuya gireyim; ben 5 günlük gecikme sonucu dün evde test yaptım pozitifi gördüm, akşama doğru kan vermek için hastaneye gittim. Neyse sonuçlar çıktı değerim 31,5 muş. Biz eşimle bir heyecanlandık neye uğradığımızı şaşırdık, ilk deneyimimiz bu sonra acildeki doktor beni yanına çağırdı. Çok heveslenme dedi pat diye değerin çok düşük kimyasal ya da dış gebelik olabilir dedi. Ben öylece kaldım. İnsan önce bir yumuşatarak hani hayırlı olsun ama istersen değerlerini takip ettir her türlü ihtimal var falan der. Yüzüme karşı öyle deyince eşim de ben de bir tuhaf olduk. Sonra araştırdım evet söylediği ihtimaller var ama insan da öyle birden söylemez ki ya.. bu konu çok hassas bir konu yaşayanlar bilir. Bulunduğum ilçede kadın doğum doktoru yok, bir hafta sonraya randevu alabildim ancak şehir merkezinden zaten çok yeni olduğu için muhtemelen sonra gel diyecek. Ay sinirlerim çok bozuk sizin başınıza böyle birşey geldi mi acaba? Böyle düşük bir değerle sağlıklı ilerleyen oldu mu?
Bana da değerlere bakıp gebelik görünüyor ama kanama olabilir ektopik gebelik olabilir dedi. Her türlü ihtimalden bahsetti. Kanama olursa mutlaka gel dedi. Yani bunlar ihtimaller. Doktorlar sizin beklentiye göre davranamazlar. Ben bu yakınlığı sadece doğum doktorlarında arıyorum.

Çekilinnn ben “sağlıkçıyım” cılarda bu pandemiden sonramı çoğaldı banamı öyle geliyor.
Hemşireyim de, hastanede bankoda çalışıyorum de, röntgen teknisyenim de. Ama yok herkes sağlıkçı oldu.
Bukadar iyi biliyordun ozaman bi 4 sene daha okuyup dr olsaydın diyesi geliyor insanın ama demicem tabii. Aklımda
itiraf ediyorum 30 yıl ders çalışsam kazanırmıydım emin değilim tıp ı :KK45:

Peki kazayla gelmiş birine yada farklı acil protokolleri uygulamak için ne yapacaklar.
Mesela arkadaşım şüphesi olduğunda kaza geçirdi. 2 kolu 2 bacağı kırıldı. Ve hamileymiş bebeği almak zorunda kaldılar o süreç çok zordu.
He yurt dışı deriz yurt dışında bunu icin hastahane bahçesine bile giremezler.

Sağlık çalışanı olduğunuza inanmıyorum. Dip no gösterin
Ama doğru söylüyor . Bende yıllar önce acile gidip kan verip ordan cevabı almıştım . Ama tabi acildeki doktor sonuçları söylemeyi istememişti beni kadın doğum uzmanına yönlendirmişti. Bende gerek yok kendim de okuyabilirim demiştim 🤪

Burda sürekli her konuyu lincleyen bir tayfa var kk da en çok beğenmedin e basma kim deseler top10da vander cey cey ve ismini yazamadım linç grubu var top10u zorlarlar sırf size üzülmeyin dedm diye benide lincliyorlar neyse inşallah sağlıcakla kucağınıza alirsiniz
şikayet ettim sizi.14 günlük üyeliğinizle mi değerlendirdiniz beni?pesss

Allah’ın dağında görev yapıyorum ve bulunduğum ilçede kadın doğum uzmanı yok kendi doktorum acile git hemen baktır dedi. Bilmeden suçlamasak??

Yanlış söylemiş aile hekimine gitmeniz gerekirdi. Acil acil hastalar içindir yine soruyorum o ilcede neden uzman yok gidiyorlar artık biktılar artik vazgeçtiler..

Ama genel olarak sağlık personeli degil mi? Sizi rahatsız eden nokta hangisi?

Ama doğru söylüyor . Bende yıllar önce acile gidip kan verip ordan cevabı almıştım . Ama tabi acildeki doktor sonuçları söylemeyi istememişti beni kadın doğum uzmanına yönlendirmişti. Bende gerek yok kendim de okuyabilirim demiştim 🤪
Bu da hatalı bir yaklaşım
Yakın zamanda bir arkadaşımın boğaz ağrısı vardı gitmedi dr ye bu sefer yutkunamama durumuna geldi
E ben gece acile gideyim yok ya e bekletmeseydin arkadaşım

Bu acil mi bence değil bir gün daha yutkanamayabilir zaten her türlü polikinliğe gidecek
Bunu sadece örnej vermek istediğim için örnek verdim sizle alakası yok yani

Bir şeylerin yapılması doğru olduğunu göstermiyor bence

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X