doktora çok kızgınım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burda dr. sa dr um der, avukatsa avukatım der. Sağlık personeliyimi burda nasıl derler onu düşündüm, hiç duymadım.
Not:Almanya
Mesleğini sorsan evet spesifik olarak ne İş yaptığını söyler ama genel olarak ben buyum diyeni çok az duydum

Doktor heryerde doktor kanki ayrıca insanlar diplomalarına ve mesleklerine göre sınıflandırılıyor buda çok cirkin bence. Örnegin bizim kahve aralarımızda doktoru da hemşiresi de hasta bakıcısı aynı yerde oturup kahve içer ve sohbet eder. Ama burdan anladığım şey şu hasa sen kim oluyorsun da doktora sağlıkçı diyorsun . Sonuçta sağlık sektöründe çalışan herkes sağlıkçı bize göre
türkiyede de hepsinin adı sağlık çalışanı.Ama mesea geçen hafta üroloğa gittim böbreklerime baktı tomografi falan.sonra troid testlerim vardı beni endokrinoloğa yönlendirdi git kan ver ben bakarım ona da demedi.yani her sağlık çalışanın uzmanlığı başka.gidip anestezi uzmanına kalbim sıkıştı bir bakıver doktor diyor muyuz? :KK45:

türkiyede de hepsinin adı sağlık çalışanı.Ama mesea geçen hafta üroloğa gittim böbreklerime baktı tomografi falan.sonra troid testlerim vardı beni endokrinoloğa yönlendirdi git kan ver ben bakarım ona da demedi.yani her sağlık çalışanın uzmanlığı başka.gidip anestezi uzmanına kalbim sıkıştı bir bakıver doktor diyor muyuz? :KK45:
Hayırdır cey , bişeyin yok iyisin dimi ?

Doktor heryerde doktor kanki ayrıca insanlar diplomalarına ve mesleklerine göre sınıflandırılıyor buda çok cirkin bence. Örnegin bizim kahve aralarımızda doktoru da hemşiresi de hasta bakıcısı aynı yerde oturup kahve içer ve sohbet eder. Ama burdan anladığım şey şu hasa sen kim oluyorsun da doktora sağlıkçı diyorsun . Sonuçta sağlık sektöründe çalışan herkes sağlıkçı bize göre
hekim olarak soyleyeyim burda da öyle bir şey yok:) Biz de hemsirelerle diğer personellerle kankiyiz:)) Sağlıkçı denmesinden de kimse gocunmuyor cunku saglikciyiz ki ben kurumlarda vs isim oldugunda meslegim sorulursa saglik calisaniyim diyorum. Ama hastanedeki guvenlik, sekreter vs kendisine saglikciyim dememeli bence. Sağlıkçı sağlıkla ilgili eğitim alan kişidir, mesela guvenlik ne alaka? Sonra saglikciyim deyip sağlıkla ilgili hayatı konularda yanlış yönlendirme yapiliyor. Nasıl ki adliyedeki herkes hukukçu degilse hastanedeki herkes de saglikci değildir, hastane calisanidir

Ozmn beta HCG acilde bakilmasn arkadasm
Sanırım biraz idrak probleminiz var. Bakın mesela hamileliğimi idrar testiyle öğrenmiştim, bir iki gün sonra kanamam oldu. Gece acile gittik. Hamile olduğumu söyledim ona göre tedavi uygulansın diye. Tabii ki benim lafımla ilaç verecek değiller. Hemen bir kan testi yapılıp beta hcgye bakıldı. Hamile olduğum o testte de çıkınca Parol serum verildi ve Progestan iğne yapıldı. Acil servis bu durumlar için var. Normal zamanda bu işi aile hekimi yapıyor zaten. Hatta hayırlı olsun deyip kaydını da yapıyor sisteme. Tam konu sahibinin istediği gibi 😐

Herşeyden önce yaptığınız ayıp. 👎🏻❌ Doktorlar sizin ponçik kalbinizi mi düşünsün? Kolu kopan geliyor, kanser hastası geliyor?
Pandemi de pek çoğumuz burnumuzu dışarı çıkarmazken doktorlarımız en ön cephede savaştı. Siz böylesine kutsal bir meslek icra eden insanlara saygı ve minnet duyacağınıza kapris yapıyorsunuz.
Açtığınız başlığı da silmişsiniz. Bu da forumda yasak 👎🏻❌

hekim olarak soyleyeyim burda da öyle bir şey yok:) Biz de hemsirelerle diğer personellerle kankiyiz:)) Sağlıkçı denmesinden de kimse gocunmuyor cunku saglikciyiz ki ben kurumlarda vs isim oldugunda meslegim sorulursa saglik calisaniyim diyorum. Ama hastanedeki guvenlik, sekreter vs kendisine saglikciyim dememeli bence. Sağlıkçı sağlıkla ilgili eğitim alan kişidir, mesela guvenlik ne alaka? Sonra saglikciyim deyip sağlıkla ilgili hayatı konularda yanlış yönlendirme yapiliyor. Nasıl ki adliyedeki herkes hukukçu degilse hastanedeki herkes de saglikci değildir, hastane calisanidir
Tabiki katılıyorum bu konuda haklısınız . Sonuçta sekreter her yerde sekreterlik yapabilir o çok ayrı bir branş. Ama arkadaşın biri yok bu pandemiden sonra her yerde saglıkcı türedi yok çekilin ben sağlıkcıyım diye dalga geçmesi yada küçümsemesi üzdü beni acıkcası .

@Mune lütfen konumu kapatın, hatta hesabımı kapatın bu kadar önyargılı hiçbirşey bilmeden dalga geçen kendince bana ders vermeye kalkan nezaket yoksunu “insan” Ların bulunduğu bir sitede kalmak istemiyorum. yazık.
Bir de dağın başında görev yapıyorum acili gebelik testi için meşgul etme diyenlere söyleyeyim; burada kadın dığum doktoru yok! Aile hekimim yok! Ve kendi doktorum acile git değerine bak hemen dedi. Bilmeden etmeden yazın siz.. eleştirin bacım. Kusun kininizi günlük dalga geçme limitinizi üstümde tamamlayın. Allah kalbinize bir gram iyilik versin ya. Ne kabasınız!!
Ekleme1:
İnsanlar sizden yardım istediğinde anlamaya çalışmayıp dalga geçen zeki tayfa; umarım aynı durumu yaşarsınız. Elinizde klavye içinizdeki çirkinliği nereye saçsam diye bir o konu bir konuya giriyorsunuz. Hep aynı kişiler aynı üslup kendinizi ne sanıyorsunuz?? .
Ekleme2: iyi niyetle beni anlayan arkadaşlarım allah razı olsun.
Ekleme3: kimseye doktoru eleştirin demedim? Benim durumumu yaşayan sonradan sağlıklı gebeliği olan oldu mu diye sordum. Asıl sorum buydu ama konum taşınmasın diye başlığı böyle atmak durumunda kaldım.
Ekleme4: benim de doktor arkadaşlarım var hiç birinin hastasına Gıcık bir bakışla “heveslenme” diye bir kelime kullandığını sanmıyorum. Ve mesleği beni enterese etmiyor. İnsan ilişkileri ve sosyal beceriler herkeste olmalı. Öğretmen doktor polis farketmez. Neyse sizde olmadığı için anlayamazsınız. Boşverin.

Arkadaşlar merhaba birine anlatmazsam içim rahat etmeyecek ağlayıp duruyorum salak gibi dudağımda uçuk bile çıktı :KK43: hemen konuya gireyim; ben 5 günlük gecikme sonucu dün evde test yaptım pozitifi gördüm, akşama doğru kan vermek için hastaneye gittim. Neyse sonuçlar çıktı değerim 31,5 muş. Biz eşimle bir heyecanlandık neye uğradığımızı şaşırdık, ilk deneyimimiz bu sonra acildeki doktor beni yanına çağırdı. Çok heveslenme dedi pat diye değerin çok düşük kimyasal ya da dış gebelik olabilir dedi. Ben öylece kaldım. İnsan önce bir yumuşatarak hani hayırlı olsun ama istersen değerlerini takip ettir her türlü ihtimal var falan der. Yüzüme karşı öyle deyince eşim de ben de bir tuhaf olduk. Sonra araştırdım evet söylediği ihtimaller var ama insan da öyle birden söylemez ki ya.. bu konu çok hassas bir konu yaşayanlar bilir. Bulunduğum ilçede kadın doğum doktoru yok, bir hafta sonraya randevu alabildim ancak şehir merkezinden zaten çok yeni olduğu için muhtemelen sonra gel diyecek. Ay sinirlerim çok bozuk sizin başınıza böyle birşey geldi mi acaba? Böyle düşük bir değerle sağlıklı ilerleyen oldu mu?
Yani nedir bu atar anlayamadım. İşinize yarar yorumları alıntılayıp yazarsınız işinize yaramayanları görmezden gelirsiniz bu kadar basit. Ekleme ekleme üstüne ne gerek var. Kendi doktorunuz neden hemen gidin dedi peki aciliyeti neydi bu hemen demenin?

konu dışı ama prolaktin bende de yüksek çıkmıştı 53 tü adet oluyodum pek ilgikenmediler benle pandemi girdi araya gidemedim bu çocuk olma ihtimalini etkiler mi acaba

Bilmiyorum. Benim 3 hormona baktılar diğer dedikleri o kadar aklımda kalmamış, üçünün de ayarları kaymış ve vücudum yumurta üretmeyi durdurmuş, adet de kesilmiş. Ama erken menopoz gibi bi şey değilmiş. İşte yumurta üretmiyorsa haliyle çocuk da olmaz.

Yani nedir bu atar anlayamadım. İşinize yarar yorumları alıntılayıp yazarsınız işinize yaramayanları görmezden gelirsiniz bu kadar basit. Ekleme ekleme üstüne ne gerek var. Kendi doktorunuz neden hemen gidin dedi peki aciliyeti neydi bu hemen demenin?
Kabalığa tahammül edemiyorum ya. Elimde değil. Bugüne dek kimsenin kalbini kırmadım ben. Bunlara cevap vermeyince herkese saldırıyorlar. Toplum da böyle insanlarla doldu. Görmezden gelmek mümkün değil. Yazılanları okursanız görürsünüz tanımadan etmeden bana prenses pembik gelin falan diyorlar 😂 siz kimsiniz Yaa demez misin

Bilmiyorum. Benim 3 hormona baktılar diğer dedikleri o kadar aklımda kalmamış, üçünün de ayarları kaymış ve vücudum yumurta üretmeyi durdurmuş, adet de kesilmiş. Ama erken menopoz gibi bi şey değilmiş. İşte yumurta üretmiyorsa haliyle çocuk da olmaz.
tek yumurta dahi olsa buluyorlar doktorlar ama maalesef pahalı bir tedavi .defalarca deneyenler var ulaşmak için o yumurtaya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X