Doktorculuk oynamayi seven eşim

Merhaba direk konuya geçeceğim dünden beri yaşadığım travmadan kaynaklı çok yorgunum eşimle 9 yıllık evliyiz ve bugüne kadar duzeltemedigim konuların en başında egosu geliyor herşeyi ben bilirim benim dışımda ki herkes aptal hepiniz cahilsiniz tavırlari artık bana zarar vermekten çıktı etrafımızda ki canlilara da zarar vermeye başladı başlıkta da belirttiğim gibi eşim her konuda uzman onun dışında ki evrende ki tüm canlilar aptal öyle egoist ki etrafında ki herkese ilaç önerir bununla da yetinmez gider alır kullanmasini sağlar çok şükür ki bugüne kadar kimseye birşey olmadı ancak daha gecenlerde arkadasimizin kolik olan 1 aylık bebeğine 4 yaşından itibaren kullanılan by by isimli damladan verdi çok şükür ki müdahale ettik anında çünkü ailenin yanında bende vardık o konu orada kapandı sonrasinda defalarca uyardım yapma sen doktor değilsin bak bu suç birine birşey olur başımıza bela alırız diye ama dinlemedi dün gece kendi kendine evde ki iki kedimize uyuz teşhisi koydu ve gidip bir hap almis hap sadece koyunlarda kullanilan tehlikeli bir hap hapı vermeden önce sinir krizi geçirdim yapma yarın veterinere götürelim madem birşey var dedim ki hayvanlarda hiç birşey yok tamamen eşimin teşhisi uyuz vakalari çok artmış bizimkilere de bulaş olabilirmis diye neyse gece kediler aniden fenalasmaya başladılar ve ikisi de bayginlik geçirdi ben o an veterinere götürmek için acele ederken eşimle bir kavgaya daha tutustuk uykuları gelmis o yüzden boylelermis hayvanlar bayıldı ve eşim yine doktorculuk oynamaktan vazgecmedi neyse ki goturdum veterinere doktor tak vaktinde yetistirmisiniz dedi yoksa zaten oleceklermis şuan ikisi de tedavi altınlar çok şükür durumları iyiye gidiyor lütfen bana bir akıl verin bu adamın bu huyu helimizin başını yakacak ben ne yapmalıyım dün avazım çıktığı kadar bağırdım sen doktor değilsin sen veteriner değilsin insanlara ilaç vermeyi bırak artık dedim saatlerce konustum ama nafile
O kafasında yaşattığı karaktere inanıyor ve yaşıyor. Kesinlikle tedavi destek alması lazım bu bir hastalık. İkna edin ve siz de kendinize dikkat edin. Farklı konulara da sıçrayabilirr

O kafasında yaşattığı karaktere inanıyor ve yaşıyor. Kesinlikle tedavi destek alması lazım bu bir hastalık. İkna edin ve siz de kendinize dikkat edin. Farklı konulara da sıçrayabilirr
Tedaviyi kabul etti ama önerdikleri hastanenin günlük ücreti çok fazla devlet için de randevu bulamadık özel dokto o gün yatmasi lazım dedi şimdi arastiriyoruz doktora sordum neyi var ne bu hastalik diye bir teshis suan koyulamaz dedi ama övünmek istemesi gibi beklentileri varmış

Başlığı okuyunca aklıma gelen doktorculuk oyunu bu değildi.

Eşinizin sağlık bilimleri ve farmakoloji üzerine bir eğitimi var mı ?

Hadi eşiniz millete ilaç tavsiye ediyor; 1 aylık bebeğe eşinizin lafına inanıp damla kullanmayı nasıl düşünebiliyor insanlar ? Prospektüs okumayı da mı bilmiyor eşiniz ?
Sağlık bilimi ya da farmakoloji okusa bile tavsiye edemez. hastalık çok başka.. hekim dışı biri neden yapar aklım almıyor

Sağlık bilimi ya da farmakoloji okusa bile tavsiye edemez. hastalık çok başka.. hekim dışı biri neden yapar aklım almıyor

Tıp doktoru dahi ezberden kimseye ilaç vermez, veremez de bu adam aldığı hangi eğitim ve mesleki bilgiyle buna cesaret etmiş diye sormuştum.

Çok şükür kediler iyiymiş.

Tedaviyi kabul etti ama önerdikleri hastanenin günlük ücreti çok fazla devlet için de randevu bulamadık özel dokto o gün yatmasi lazım dedi şimdi arastiriyoruz doktora sordum neyi var ne bu hastalik diye bir teshis suan koyulamaz dedi ama övünmek istemesi gibi beklentileri varmış
Aslında böyle bir durum olmamalı. Benim arkadaşımın kendine zarar verme tehlikesi olduğu için devlete gittiği gün yatışı yapıldı. Randevusuz gittiler üstelik. Hastaneye gidip belki olayın ciddiyetini izah etmeniz gerekiyor. Polis yoluyla iletişim kurulursa da direkt yatış verilir. Siz bu durumun son zamanlarda iyice arttığının geçmişte çocuğunuza gizlice ilaç verdiğini söylemeniz hem kendisinin hem de evdeki kimsenin güvenliği olmadığını söylemeniz lazım. Yemeğinize vs karıştırma ihtimali olduğunu da söyleyin tabii ki. Çok dikkatli olun. dolaptaki bir şeyi bile yerken bile dikkat edin. Kedilerinize çok üzüldüm gerçekten onlar bize muhtaçlar bir yetişkin olarak hem çocuğunuzu hem kedilerinizi koruyun lütfen. Bu ara eşinizle onları asla yalnız bırakmamaya çalışın

İlaclara takıntılı yani tedavi olmalı. Kendinizi kurtarın . Sizede bı teşhis koyup zorla bişey içerebilir.
Ay konu sahibine gizli gizli içiriyor bile olabilir baksana kedilere gizliden antibiyotik içiriyormuș korkunç ya... Allah korusun konu sahibi ani bir atak yada bir rahatsızlık geçirse acile götürmek yerine kendi bildiklerini uygulayacak... Kedilere çok acıdım ya kurtarın adamın elinden veterinere götürmese ölecekmiş ikiside😬😵😵😵

Ailesinjn neden gorusmeyi kestigini ögrenin bi şrkilde. Birini öldürmeye mi kalkti, hastanelik mi etti, konmuş teşhisi mi var, bunlari ögrenin
Bendd bunu düşündüm ya yeminle yoksa ailen seni niye silsin hayatından. Çok büyük bir zarar vermiş yada verecekken fark edilmiş olmalı. Ailesi akıllı davranmış uzak durup kurtulmuş eşine ve bebeğine acıdım.

Hadi eşiniz hiç bir şekilde alanı uzmanlığı titri olmadan boş boş konuşuyor da insanlar nasıl ciddiye alıp sen kimsin de böyle şeyleri önerebiliyorsun tıp mı okudun ne demeye önerebiliyorsun be adam demiyor mu ağzının payını veremiyor mu?
İnsanlarımız da cahil gerçekten. Hasta olan doktora görünür hastaneye gider.
Böyle insanlar çok manipülatif ve zeki oluyorlar resmen karşısındaki insanı büyülüyorlar konuşmasıyla

Acilen ayrilin. Ustunde baski kurdugunuz icin yemeklere gizlice ilac katmaya başlayabilir. Boyle bir konuda 2.sansiniz olmaz. Sizi hastaneye yetistirseler bile vucudunuzda kalici hasar birakabilir, yataga bagimli bile olabilirsiniz
Böyle bir kaç olay yaşanmış ABD de youtube de bakmıştım.. O yüzden korkunç buldum... Hatta baktığım kesitte adam sonra iş yerindekilerin yemeğine de koymaya başlıyor..

Aynen boyle olabilir ancak. Benim de eczacı (çalışanları da dahil) sagolsun pandemide bile ilaç zamanin gelmis diyerek ilaclarimi hazirliyordu, rapor suren dolmus diye haber de verir ya da gecen mesela kolumu yaktim, yanik kremi istedim abla ben vereyim sana ödünç, sen yazdır receteni getir dedi. Yani recetesi olmayan ilaçları oylece vermiyorlar. Eskisi gibi recetesiz alinan ilaclar artik recetesiz verilmiyor (antibiyotik gibi). Eğer buna ragmen eczaci veriyorsa o da suc isliyor ve sikayet edilmesi gerekir.

Adam.ailesiyle görüşmüyormus
Ailesi adamla görüşmüyormuș!!!!!! ⁉️⁉️⁉️

Merhaba direk konuya geçeceğim dünden beri yaşadığım travmadan kaynaklı çok yorgunum eşimle 9 yıllık evliyiz ve bugüne kadar duzeltemedigim konuların en başında egosu geliyor herşeyi ben bilirim benim dışımda ki herkes aptal hepiniz cahilsiniz tavırlari artık bana zarar vermekten çıktı etrafımızda ki canlilara da zarar vermeye başladı başlıkta da belirttiğim gibi eşim her konuda uzman onun dışında ki evrende ki tüm canlilar aptal öyle egoist ki etrafında ki herkese ilaç önerir bununla da yetinmez gider alır kullanmasini sağlar çok şükür ki bugüne kadar kimseye birşey olmadı ancak daha gecenlerde arkadasimizin kolik olan 1 aylık bebeğine 4 yaşından itibaren kullanılan by by isimli damladan verdi çok şükür ki müdahale ettik anında çünkü ailenin yanında bende vardık o konu orada kapandı sonrasinda defalarca uyardım yapma sen doktor değilsin bak bu suç birine birşey olur başımıza bela alırız diye ama dinlemedi dün gece kendi kendine evde ki iki kedimize uyuz teşhisi koydu ve gidip bir hap almis hap sadece koyunlarda kullanilan tehlikeli bir hap hapı vermeden önce sinir krizi geçirdim yapma yarın veterinere götürelim madem birşey var dedim ki hayvanlarda hiç birşey yok tamamen eşimin teşhisi uyuz vakalari çok artmış bizimkilere de bulaş olabilirmis diye neyse gece kediler aniden fenalasmaya başladılar ve ikisi de bayginlik geçirdi ben o an veterinere götürmek için acele ederken eşimle bir kavgaya daha tutustuk uykuları gelmis o yüzden boylelermis hayvanlar bayıldı ve eşim yine doktorculuk oynamaktan vazgecmedi neyse ki goturdum veterinere doktor tak vaktinde yetistirmisiniz dedi yoksa zaten oleceklermis şuan ikisi de tedavi altınlar çok şükür durumları iyiye gidiyor lütfen bana bir akıl verin bu adamın bu huyu helimizin başını yakacak ben ne yapmalıyım dün avazım çıktığı kadar bağırdım sen doktor değilsin sen veteriner değilsin insanlara ilaç vermeyi bırak artık dedim saatlerce konustum ama nafile
Salakmi afedersiniz bu adam ya. Hastami nedir bu cinnet gecirtir insana cildirdim burda. Hadi sizin gordukleriniz var disardada mudahale ediyordur bu. Gercekten birgun basina bela alir gorur gununu. Bu durumda inanki esinize gram acimam gram. Karsi tarafa cok üzülürüm. Kesinlikle psikiyatr veya psikologa yonlendirin bence

Defalarca kez tedavi önerdik gidelim beraber gidelim dedik çünkü artık bende normal tavırlar sergileyemiyorum dün o kavga esnasında elinde kedi var kedi bas bas bağırıyor ilacı içmemek için bende elinden almaya çalışıyorum kediyi o an mutfaktan bıçak aldım gözüm döndü hamd olsun Rabbime bir kaza çıkmadı ama artık sinirlerim kaldirmiyor
Peki bu adam ya size de gizli gizli bir ilaç veriyorsa? Bu arada doktor değilim ama şizofreni vakası gibi geldi kocanızin durumu.
Siz acilen bir psikiyatriste gidip durumu anlatın, yaşadığınız şey hiç de basit bir durum değil.

Ya hanımefendi madem bilmiyorsunuz neden gelip reçeteli ilacı veriyor diyip ismini de vereyim şikayet edin diyorsunuz. Siz bu dediğinizin ne kadar ciddi bir şey olduğunun bir ayırdına varın.
Ya kadın depresyon ilaçlarının hepsinin reçeteli olduğunu sandığı için öyle yazmış, zaten derdi de başından aşkın. Burada kadını taciz etmek yerine özelden bunun ciddi bir suçlama olduğunu ilacın ismi ile eczanenin bilgilerini vermesini isteyebilirdiniz böylece eğer suç teşkil ediyorsa gerekli şikayeti eder etmiyorsa da bilgilendirirdiniz ama sizin derdiniz bağcıyı dövmek belli ki.
Başınıza gelen her şeyi hakediyorsunuz ne demek yani? Tek bir kötü kelimesi yok size kadının!! Kendi kendinize ego tatmini yapıyorsunuz. Ne kötü bir insansınız.

Ya kadın depresyon ilaçlarının hepsinin reçeteli olduğunu sandığı için öyle yazmış, zaten derdi de başından aşkın. Burada kadını taciz etmek yerine özelden bunun ciddi bir suçlama olduğunu ilacın ismi ile eczanenin bilgilerini vermesini isteyebilirdiniz böylece eğer suç teşkil ediyorsa gerekli şikayeti eder etmiyorsa da bilgilendirirdiniz ama sizin derdiniz bağcıyı dövmek belli ki.
Başınıza gelen her şeyi hakediyorsunuz ne demek yani? Tek bir kötü kelimesi yok size kadının!! Kendi kendinize ego tatmini yapıyorsunuz. Ne kötü bir insansınız.
Ya he he. Özelden de şikayet edin en fazla aile üyelerinizi bulur size bir şey olmaz yazdığını da söylemediğim için ordan öyle görünüyor demek ki. Kadının kendinden başka kimseyi düşündüğü yok, kocası bir günde mi böyle olmuş. Yıllardır ortada bir katil adayı var kadın kendi dışında herkesi suçluyor. Masum kediler bebekler var, yıllarca bir sürü insana ilaç verilmiş hala gelmiş adım bile atmıyor. Bu kadın başına gelen her şeyi hak ediyor, kendisinin de tedaviye ihtiyacı var. Özelden sapık gibi ardarda yazıp darlayana kadar şimdiye kadar elli kez kocasına engel olabilirdi.

Narsist mi dedi yani aklima ilk bu geldi tabii dr degilim. Ama sizinkisi normal degil. Bu arada doktorla görüşün durumu anlatin hocam ne yapilabilir diye sorun sorusturun çünkü gercekten hastaneye yatmasi gerekecek kadar ciddiyse mutlaka önlem alimmali
Ailesi adamla görüşmüyormuș!!!!!! ⁉️⁉️⁉️
Ailesi adamla görüşmüyormuş sebebi belirsiz hanimefendi de bilmiyor.

Ya he he. Özelden de şikayet edin en fazla aile üyelerinizi bulur size bir şey olmaz yazdığını da söylemediğim için ordan öyle görünüyor demek ki. Kadının kendinden başka kimseyi düşündüğü yok, kocası bir günde mi böyle olmuş. Yıllardır ortada bir katil adayı var kadın kendi dışında herkesi suçluyor. Masum kediler bebekler var, yıllarca bir sürü insana ilaç verilmiş hala gelmiş adım bile atmıyor. Bu kadın başına gelen her şeyi hak ediyor, kendisinin de tedaviye ihtiyacı var. Özelden sapık gibi ardarda yazıp darlayana kadar şimdiye kadar elli kez kocasına engel olabilirdi.
Siz kendiniz dediniz şikayet edecem ihbar edecem diye bende edin dedim cunki ben korkumdan kendim edemiyorum bunu siz deyince bende yapın ki gözü korksun bir daha yapmasın dedim ama siz bana sayfa sayfa hakaret ettiniz ben başıma gelen herşeyi hakediyorum madem iki tane masum kedinin ne günahı var sizde hiç mi Allah korkusu yok bu kadar mı vicdaninizj yitirdiniz ben sizin kim olduğunuzu gayet iyi biliyorum eşimin davranışlarını görür görmez tanıdınız ve bana yazdınız zamanında hayır benim kardeşim deli değil bilime meraklı diye ortalarda bağıran kişisin sen ahlaksız edepsiz burda kimligini açık edemiyorsun bu şekilde uğraşıyorsun namussuz kadin
Ya he he. Özelden de şikayet edin en fazla aile üyelerinizi bulur size bir şey olmaz yazdığını da söylemediğim için ordan öyle görünüyor demek ki. Kadının kendinden başka kimseyi düşündüğü yok, kocası bir günde mi böyle olmuş. Yıllardır ortada bir katil adayı var kadın kendi dışında herkesi suçluyor. Masum kediler bebekler var, yıllarca bir sürü insana ilaç verilmiş hala gelmiş adım bile atmıyor. Bu kadın başına gelen her şeyi hak ediyor, kendisinin de tedaviye ihtiyacı var. Özelden sapık gibi ardarda yazıp darlayana kadar şimdiye kadar elli kez kocasına engel olabilird

Siz kendiniz dediniz şikayet edecem ihbar edecem diye bende edin dedim cunki ben korkumdan kendim edemiyorum bunu siz deyince bende yapın ki gözü korksun bir daha yapmasın dedim ama siz bana sayfa sayfa hakaret ettiniz ben başıma gelen herşeyi hakediyorum madem iki tane masum kedinin ne günahı var sizde hiç mi Allah korkusu yok bu kadar mı vicdaninizj yitirdiniz ben sizin kim olduğunuzu gayet iyi biliyorum eşimin davranışlarını görür görmez tanıdınız ve bana yazdınız zamanında hayır benim kardeşim deli değil bilime meraklı diye ortalarda bağıran kişisin sen ahlaksız edepsiz burda kimligini açık edemiyorsun bu şekilde uğraşıyorsun namussuz kadin
Görümcen mi ?🫨

D devrimcam hanım zor zamanlar geçiriyorsunuz. Eşiniz normal biri değil ve bu tür hasta insanlar zamanla çok yakınlarının da sağlıklı düşünme yetilerini etkileyebilir. Etkilemese bile bu çok ağır bir süreç ve sizin de size destek olması açısında psikolojik destek almanız iyi olacaktır.

3. bir göz olarak K kerkenes 'in görümceniz olma ihtimali olmasının çok ufak bir ihtimal olduğunu söyleyebilirim. Eğer elinizde bu yönde çok güçlü kanıtlar ya da haklı şüpheler yoksa, bence bu düşünceniz, fazla stres altında olduğunuzu gösteriyor olabilir.

X