Domuz Gribi hakknda ...

bu nasıl bir çıkmaz anlamadım gitti yaa:uhm: kuş gribi çıktığındada bu kadar olay olmuşmuydu hatırlamıyorum bile o zaman anne değildim belkide o yüzden bu kadar hassas yaklaşmamıştım..ama şimdi çok korkuyorum oğlum için:bbo:

bir domuz gribimiz eksikti off yaa okullarda yayılmaya başlamış..:) aşı konusunda da herkes birşey söylüyor.ne olacak peki ya kobay olacağız,ya grip.

Ben de öğretmenim, gerçekten toplu yerlerde insanları tedirgin ediyor epey. çocukları sürekli elinizi yıkayın diye uyarıyoruz. aşı konusunda herkes çok karamsar yan etkileri açıklanmadığı ve bilinmediği için. ilk defa karşılaşılan bi virüs ve bu durumda resmen kobay olmuş olacağız uygulanırsa. onun dışında domuz gribini engellemek için d vitamini almak gerekiyormuş bağışıklık sisteminin güçlenmesi için. eczaneden mg ı yüksek bir d vitamini alarak kullanılması tavsiye ediliyor.aşı yaptırmadan çözüm bulmak isteyen arkadaşlarıma ben de tavsiye ediyorum. özellikle çocuğu olanlar günlük d vitamini takviyesiyle çocugunuzun bağışıklık sistemini güçlendirebilirler.

Son düzenleme:
evet hocam Allah sizede kolaylık versin onca kalabalık arasında hergün...sizde risk altındasınız.yazdıklarınız çok bilinçlendirici.çok teşekkürler.

ben aşı yaptırırım

salgın türkiyede ve şubatı beklemeyecek pik yapmak için
koruyucu olacağını düşündüğüm içinde aşı bence faydalı

inş olmaz inl olmaz yoksa türkiyeyi düşünemiyorum allah o günleri göstertmesin of offfffffffffff

türkiyede yayılması an meselesi bence...
çünkü halkımız da çok duyarsız, yeğenimin okulunda herkes hapşu hupşu gidiyor
çocuğunu doktora götüren sayısı bile çok az, grip deyip geçiyorlar
allah vere de yayılmasa fazla :Saruboceq:

allah korusun bende çok korkuyorum oğlum okula basladı. okul ortamından çok korkuyorum ya Allah göstermesin bende şu sirkeyi yapıcam yarından itibaren hergün kaynatıcam evde...

katılıyorum canım sana walla 10 gündür sosyal bir ortama girdiğimde arkadaşlar tam öpüp sarılmak için hamle yaptığında "ben öpüşmüyorum gripten ötürü "diyorum.ama insanlar ilk etapta çok bozuluyorlar.sonra yarım saat açıklama yapıyorum1no2:

Griptende aşıdanda çok korkuyorum ben :çok üzgünüm: Geçen gün televizyonda dinlediğim bir doktor dezenfektan kullanın dedi, hemen edindim bir tane, işallah işe yarıyordur..

İstanbul'da 283'e çıkmış domuz gribi olanların sayısı şimdi dinledim haberlerde, Allah korusun hepimizi :Saruboceq:

ben artık inanmıyorum bu olaya,gündem o kadar yoğunki aslında bu konularla uyutuluyoruz gibi gelmeye başladı.

ben isvicrede yasiyorum burada hic böyle bir asi duymadik ve hatta Doktorlar böyle bir asinin olmadigini söylüyorlar...
isvicre saglik konusunda cok hassastir.
gecen yillarda rahim agzi kanserine karsi genc kizlar icin asi önerildi Doktorlar onayladi sigortalar asinin masrafini ödemeyi kabul ettiler asgi herkesin evine belediyeler tarafindan mektup geldi...
ama simdilik bu domuz gribine karsi bir asi onaylanmadi.
ama aylardir uyarilar yapiliyor nasil korunabilecegimizi [anlatan brosürler dagitildi cocuklara okullarda bilgiler verildi herhangi bir durumda ne yapmamiz gerektigi anlatildi simdilik bildigimiz sadece bu kadar.
ben kesinlikle yapitirmayin diyorum Türkiye miz kobay olarakmi kullaniliyor yoksa para tuzagimi???
profesörler bile celiski icinde birisi cikip yaptirin diyor öteki cikip yaptirmayin diyor nasil is bu anlamadimlmaz:
fikrim simdilik beklenmesinden yanayim.
allah cocuklarimizi ve hepimizi korusun:Saruboceq:/

1919 yılında, Dünyada 40.000 milyon kişinin “Grip” ten öldüğünde, bir Doktor birçok çiftçiyi
Griple mücadelede yardım amacıyla ziyaret eder.Birçok çiftçi ve ailesi Grip kapmıştır ve birçoğu ölürler.
Doktor ziyaretlerine devam eder ve bir sürprizle karşılaşır, ziyaret ettiği bir çiftçi
ve ailesi çok sağlıklıdır.Doktor böyle olabilmesi için aileye herkesten farlı ne yaptıklarını
sorar ve cevaben çiftçinin hanımı odaya , bir tabak içine “soyulmamış” bir “SOĞAN” koyduklarını
(muhtemelen diğer odalarada) söyler.Doktor buna inanamaz ve bu “soğan” lardan birini alarak
Laboratuvarda Mikroskop altına koyarak inceler ve “soğan” ın içinde “Grip” virüsünü görür.
”Soğan” açıkça “Grip” bakterisini absorbe etmiş, emmiştir ve bu sayede de aile sağlıklı kalmıştır.
Evet, ben bu hikayeyi Kuaförümden duydum.O, bana yıllar önce birçok çalışanının “Grip” olduğunu
ve böylece müşterilerinin de “Grip” kaptığını anlatmıştı.Gelen yılda o, dükkanına çukur bir tabak
içinde bir “SOĞAN” yerleştirir.Ve büyük bir sürpriz yaşar, o yıl hiçbir personeli “Grip” olmamıştır.
O işe yaramıştır…(hayır, şimdi o sanıldığı gibi bir “soğan” işinde değildir)

Bu öyküden alınacak ders, bir miktar “soğan” almanız ve evinizin çevresinde biryerlere yerleştirmenizdir.
Ne olduğunu görmek için onu deneyin.Biz geçen yıl onu denedik ve asla “Grip” olmadık.
Eğer o sizi ve sevdiklerinizi bu hastalıktan kurtarırsa ne güzel.Buna rağmen şayet “Grip” olursanız,
o daha yumuşak ve uysal geçebilir.

Bir miktar “SOĞAN” satın almaya vereceğiniz birkaç liradan başka ne kaybedebilirsiniz? ...” Alıntıdır

Domuz Gribi Aşısı Rus Ruleti mi?

Domuz gribi aşısı içeriği açısından ölümcül tehlikeleri olan bir ürün

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, domuz gribine yönelik aşı üretecek firmalarla görüştüklerini bildirerek, "Biz aşıyı satın alma konusunda masaya oturmuş, önde gelen ülkelerden biriyiz" dedi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 35–40 milyon doz domuz gribi aşısı almayı planladıklarını, aşısının ilk partisinin Ekim ayında Türkiye'ye getirileceğini söyledi

Dünyadaki diğer ülkeler, domuz gribinin laboratuarda biyolojik silah olarak üretildiğini ve insanlığın başına bela edildiği yazıyor Domuz gribi aşısı da henüz geliştirilen ve içeriği açısından ölümcül tehlikeleri olan bir ürün

Şimdiye kadar üç firma üretim yapmış:

GlaxoSmithKilne firmasının Pandemrix, adlı aşısı

Baxter International’ın H1N1 aşısı

Her ikisinin de henüz lisansı yok Avrupa ilaçlar kuruluşu tarafından onaylanmamış

Novartis tarafından üretilen Influenza A (H1N1) 2009 Monovalent

Amerika’nın bazı eyaletlerinde zorunlu aşılamaya karşı tepkiler artıyor Aşılardan ölümler meydana gelmekte ıngiltere ülkesinde kesinlikle böyle bir uygulama yapmayacağını söylüyor Diğer ülkelerde de durum farklı değil

Bu aşılar yapıldığı takdirde:

- Guillain-Barre sendromu

- Vaskülit

- Felç

- Anafilaktik şok

- Ve ölüme neden olabileceği duyuruluyor

Ayrıca Novartis firmasının geliştirdiği ilacın yan etkilerini Novartisin kendi laboratuvar sonuçlarından okuyabilirsiniz

Dünya ise gribe karşı vitamin takviyesi ve geçmişte kullanılan ilaçlarla çözüm sunuyor

Bakandan fayda yok! Domuz gribi ve tedavisi ile ilgili yakınlarımızı bilgilendirelim

Amerikalı araştırmacıların/doktorların Aşıyı refüje etme nedenleri;

1Aşıların içinde koruyucu madde olarak Alüminyum ve Cıva Kökleri(neurotoxin) bulunması

2Aşıların içinde yardımcı ajan olarak SQUALENE bulunması

Aşı vücuda verildiğinde bağışıklık sistemi bu formülle savaşıyor, kazanıyor ve yok ediyor ancak vücudumuzda çok hayati sistemler içinde de SQUALENE yağ molekülleri mevcut

Amerikalı uzmanların iddiasına göre; bağışıklık sistemi aşı ile savaşırken kendi bünyesindeki SQUALENE moleküllerine de saldırarak sonu ölümle bitecek bir yıkımı başlatıyor

WHO bu iddiayı kabul etmiyor Bundan önceki grip salgınlarında uygulanan grip aşılarının benzer formüllerle üretildiğini ve buna bağlı herhangi bir X-vaka olmadığını kaydediyor Aşıları onaylıyor

Ancak buna rağmen:

- ABD'de doktorların yarısından çoğu Aşının insan sağlığına gerçekten zararlı olduğuna inandıkları için Aşıyı uygulamıyor ve isten atılma baskısı altında yaşıyorlar

- Aşıyı üretenlerin bu aşıyı kendilerine uygulanmasına izin vermedikleri rapor ediliyor

- 1976 yılında ABD’de H1N1 salgınında hastalıktan sadece 1 kişinin, aşıdan ise 25 kişinin öldüğü rapor ediliyor

- Komplo teröristler ise silah baronları ile ilaç baronlarının aynı kişiler olduğunu ve krize giden dünyada büyük bir kaos yaratarak hem insanları kitle halinde öldürmek hem de para kazanmak istediklerini şiddetle savunuyorlar

Burada esas konu ülkelerin sağlık bakanlıkları ve adli tıp kurumlarının tutumu ne olacak???

H1N1 aşısı olmuş insanlarını takip edecek mi, etmeyecek mi?

Vatandaş ölürse; hakkı müdafaa mı yoksa mülkü müdafaa mı yapılacak?

Gerçek ortaya çıkmasın diye daha da derine mi gömülecek?

Mezar taşına ne yazılacak?

Muallak

Bekleyelim ve görelim

Günler neler götürür

Sağlıcakla kalalım

(Alıntı)

ben evde olmama ragmen okdr tedirginimki ocak ve subat ayında tavan yapcakmış bu grip aşı konusundada cok tedirginim ne yapıcaz bilmiyorum :1no2: allahım hepimizi korusun :Saruboceq:

arkada$lar benim i$yerimde 2 ki$i domuz gribi oldu.agustos ortalariydi tatil dönüsü kapmislar virüsü.1 hafta evde kaldilar.fakat hicbirsey olmadi kimse ölmedi.atlattilar ve 1 hafta sonunda i$e ba$ladilar.kimseyede bula$madi.ki ben onlar hastayken hamileydim.hamileler riskli grupta oldugu icin bana bilgilendirme yaptilar.korkulacak birsey yok bence.abartiliyo medyada.a$i burdada henüz cikmadi.kasimda gelecekmis.burda doktorlarin dedigi normal gripten ölenlerin sayisi domuz gribinden cok cok fazlaymis.hijyene dikkat sadece bu.

şu an da tv de bi programda bu konu hakkında sağlık bakanı açıklama yapıyor

izleyebilenler izlesin.. soru sorabilirsiniz de

izlediğim kadarı ile ben bu aşıyı yaptırmam

Kesınlıkle bu aŞıyı yaptırmamaya karar verdım arkadaŞlar..mÜmkÜn olduĞunca ve elımden geldıĞınce korunma Önlemlerını alıp kalanını takdır ı ılahı ye bırakacaĞım..kesınlıkle gÜvenılır bır yanı yok aŞının..

Bende bu aşıya karşı olanlardanım. Resmen Neslimize kasıtlı yapılan birşey diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…