Premature Bebekler Dopler akım kaybı nedeniyle erken doğum yapanlar yardım!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Amin canım, gerek benm kızıma, gerek tüm prematüre bebek sahibi olan ailelere acil şifalar olsun. Bebeklerimiz sağlıkla, hayırlsıyla ve uzun ömürlerle küvezden çıkar inşallah.

İyi dilekleriniz ve dualarnıziçin çok teşekkürler.

Premete, hastaneden salı günü taburcu olmustum.Bgün ilk defa bende eşimle gittim doktorla görüşmeye. Çok şükür ki aktif kanama olmamş bugn de. Az kanama halen daha var. Beyin kanaması gecirirse diye cok korkuyorum dedim doktora. Diğer görüştüğümüz doktorun bana söylediğinden bahsettim. yni ellerinden birşey geleyeceğini ve desteği ksebilecelerni.. Dokor beyn kanamasının derecelerinden bhsetti bize de. Şayet kanama cok olmazsaelbette desteğe devam edicez dedi. Bu da içime bir nebze de lsa su serpti. Dualarınızı minik kızımdan eksik etmeyin. Allah hepimizn dualarını boş cevirmesn diliorum.

kilo alımı nasıl bebişin ???

Bebeklik,

kızım 690 gram doğdu.Vücut ödemini atnca 650 gr düştü. Daha sonra şekeri aşırı derecede yükseldi ve 610 a geriledi. Şimdi doğum gramına ulaştı. Fakat doktorlar bunun kilo alımı olmadığını, ilaçlardan dolayı meydana gelen şişlik olduğundan bahsetti. Henüz beslemeye geçmediler. Kan ve ilaçlarla hayatta tutundurmaya çalışıyorlar. Solunum içinde ventiletör e bağlı. Destekle hayata tutunuyor minik yavrum. Allahım inşallah bugünleri sağlıkla ve kucagımızda kızımızla atlatırız diye her an her dakika dua ediyorum.

rabbim bu mübarek günlerin hürmetine kızınızı sağlıklı olarak size bağışlasın arkadaşım.Çok zor günler, bu zamanlar, kızın hangi hastanede tedavi görüyor canım

canım inşallah iyi olur kızımız..dualarımız onunla...

peki ne zaman gıda veya seruma geçecekler..neyi bekliyorlar??bu arada anne sütüünü buzluğunda saklaaa...sana şiddetle tavsitye ediyorum..çünkü ilk edapda 1 cc le başlayacaklar anne sütüne...sonra artınca anne sütün yetmeyecekdir..eğer şimdiden dolabına stokla tarihini falan yaz...umarım yapıyorsundur... canım bak nasılda kilo almaya başlayınca düzelecek....

sana küvezde yaşadığım bir olayı anlatayım da çok ümitsizlikle bekleme canım....ben orda küveze çağırmaalrını beklerken bir kadın doğumunu anlatıyor 5,5 aylık mı ne bebeği ölmüş diyye alıyorlar meğer yaşıyor 550 grammı nee baya ufak ..sonra küvezde annesi hergün ona süt getirdi getirmeyin dedikçe evinde stokladı..kadın hiç bir zaman ümidini yitirmedi...bizi taburcu ettiler 37 gün sonra ..o ordaydı...neyse göz muanesini kendi hastanesi yapıyordu 3 . kontrole gittiğimizde anaa o kadın ve ana kucağında bebeği benım bebeğimin hastaneden çıkdığının kilosunda yeni taburcu etmişler:))) nasıl sevindim amaaa anlatamamm...yalnız solunum desteği alacakmış 1-2 hafta daha düzeliyormuş durumu gayetde iiyiymiş...nasıl mutlu oldum...allahım sen büyüksünnn dedim...nerden nereye 3 aya yakın kaldı sanırım küvezde...ne kadarda tatlı yavrum yaa ufacık pörtlek gözlü benım kızımda öyleydi kiloları düşük olduğuiçin oluyor çok tatlıydı allahım sen büyüksün.....yani orda gözlerim doldu ve şuan tüylerim diken diken oldu yazarken..alalh büyükdür hiç bir zaman allahdan ümit kesilmez...
sana dr lar ve hemşireler bir dakika sonra ne olur bilemeyiz diyeceklerdir...bana dedikleri gibi sonra 2 gün önce bana ne olur bilemeyiz dediklerinde 2 gün sonra taburcu edecez eşyaları varmı dediler ne eşyası demişim ne taburcumu demişim sevinmedinmi dedi hemşire ben şaşkınım insan sevinmezmi..ama damdan düşer gibi oldum:))

ö canım muhakak sütünü sakla herşey allahdan ..yarının bize ne getireceğini bilemeyiz... ben bebeğimin olmasını çok istedim..ama bu şekilde değil..ve hiç birimiz o şekilde olmasını istemedik..kader ...boynumuzu bükmekden ve allaha sığınmakdan başka çaremiz yok..öptüm...

Merhaba

Birkaç gündür cevap yazamadım. Baya yoğun günlerdi bizim için.

Kızım Üniversie hastanesinde kuvezde canım.

Beslemeye gecmemelerinin sebebi bağırsaklarının henüz düzene girmemiş olması. Sorun üzerine sorun oluştu minik yavrumda. ıç kanamadan tutunda, şekerin aşırı yükselip-düşmesine, tansiyonun yükselip-düşmesne, Bağırsaklarınn kaldıramamasına, solunum cihazına baglı yasamasına, ductus dedikleri kapkcıgın açık olmasına... Allahıma binlerce şükürler olsun ki bu sorunları tek tek aşmaya calısıyoruz. Umarım sağlığına kavusur meleğim. Bugün babasıyla gidip nüfus cüzdanını cıkarttık.ınşallah evimizde de görürüz. Hayırlısıyla ve sağlıkla kucagımıza alacagımız günleri iple cekiyoruz. 1cc ile beslemeye baslayacaklarını sylediler bu hafta içinde. Bugün süt götürcez, umarım sorun yasanmaz ve beslemeye hayırlısıyla gecerler. Dualrınızı eksik etmeyin... Gelişmeler oldukça yazıcam..Herkese acil şifalar diliyorum.Allahım bebeklerimize kavusmayı nasip etsin...

amin canım.

Haftasonlarını sevmiyorum. Haftasonu oldugunda doktorla görüşme olmuyor ve bebeğime ilgili bilgi alamıyorum. Hem cumartesi, hem de pazar bir umut belki diye gittim hastaneye ama malesef bilgi alamadık. olsun, buna da şükür dyoruz.En azından hayatta ve yaşam savaşını kazanabilmek için çabalıor minik kızım. Umarım bu savasta başarlı oluruz. kızımı kucaıma alacagım günlerin haalini kuruyorum. Hayali bile bu adar güzelse kimblir gerceğinasl olur...Allah meleklermize kavusmayı nasip etsin.

il_nar rabbim meleğine ve sana dayanma gücü versin inş en yakın zamanda kucağına alırsın bebişini kocaelinde hangi hastanede bebişin benimde erken doğum riskim var ondan sordum tekrardan geçmiş olsun

bide kızlar üçüz bekliyorum ben bebişlerden biri bir haftada sadece 40 diğeri 7 gr almış ötekisi 310 doktorda fark etmedi bizde eve gelince şok oldum bu dopler akım belirtisi olabilirmiki çok korkuyorum

Son düzenleme:
Merhaba

Birkaç gündür cevap yazamadım. Baya yoğun günlerdi bizim için.

Kızım Üniversie hastanesinde kuvezde canım.

Beslemeye gecmemelerinin sebebi bağırsaklarının henüz düzene girmemiş olması. Sorun üzerine sorun oluştu minik yavrumda. İç kanamadan tutunda, şekerin aşırı yükselip-düşmesine, tansiyonun yükselip-düşmesne, Bağırsaklarınn kaldıramamasına, solunum cihazına baglı yasamasına, ductus dedikleri kapkcıgın açık olmasına... Allahıma binlerce şükürler olsun ki bu sorunları tek tek aşmaya calısıyoruz. Umarım sağlığına kavusur meleğim. Bugün babasıyla gidip nüfus cüzdanını cıkarttık.İnşallah evimizde de görürüz. Hayırlısıyla ve sağlıkla kucagımıza alacagımız günleri iple cekiyoruz. 1cc ile beslemeye baslayacaklarını sylediler bu hafta içinde. Bugün süt götürcez, umarım sorun yasanmaz ve beslemeye hayırlısıyla gecerler. Dualrınızı eksik etmeyin... Gelişmeler oldukça yazıcam..Herkese acil şifalar diliyorum.Allahım bebeklerimize kavusmayı nasip etsin...

amin canım.

Haftasonlarını sevmiyorum. Haftasonu oldugunda doktorla görüşme olmuyor ve bebeğime ilgili bilgi alamıyorum. Hem cumartesi, hem de pazar bir umut belki diye gittim hastaneye ama malesef bilgi alamadık. olsun, buna da şükür dyoruz.En azından hayatta ve yaşam savaşını kazanabilmek için çabalıor minik kızım. Umarım bu savasta başarlı oluruz. kızımı kucaıma alacagım günlerin haalini kuruyorum. Hayali bile bu adar güzelse kimblir gerceğinasl olur...Allah meleklermize kavusmayı nasip etsin.

canım cok sevindim süt ile beslemeye baslayacagınıza. Allah bir an önce sağlıkla kucagına almayı nasip eder inşallah. inan gözlerim doluyor senin yazdıklarını okurken
diyorum ki sen hem kızına hem annesine güç kuvvet ver allahım. yasadıkların çok agır şeyler ama inşallah hepsi birer kötü anı olarak kalacak, bebeginin kokusunu içine çektiğin gün... haberlerini ve bebiş kucagında fotograflarını bekliyoruz canım :)

Pitos 25, bebeğim üniversite hastanesinde canım. Orda kvezde. Sen kaçıncı haftandasın? ınşallah bebeini sorunsuz kucagına alırsın. Doğum yapan insanlara hayırlı olsuna gelirler, ben ve benim gibilere ise geçmiş olsuna... inan bu çok zor, ama yinede Allahıma şükürler olsun ki hayatta tutunuyor kücük kızım. ınşallah pes etmez ve kucagımıza alacagımız günleri görürz.

Meraklı Misafir,

Arkadaşım ne güzel dileklerde bulunmussun.ınşallah dediğin gibi olurda meleğim kucagımızda hastaneden cıkarız ve hepsi kötü birer anı olarak tarihte kalır. Mutlaka resimlerini eklerim canım. O günleri iple cekiyorum. Neden bilemiyorum ama birkaç gündür korku kapladı içimi.Allahım evlat acısı yaşatma diye dua etmeden saniyem geçmiyor. Allahım dualarımı duyar ve kabul eder inşallah . Tüm premtüre annelerin duaları kabul lsun..

il nar canım elbette çok zordur allah yardımcın olsun inş sende bu günleri unutucan ve bebişinle dönücen evine

ben 29. haftadayım ama benimkiler üçüz canım oda ayrı bir sıkıntı tabi küvez falan inş rabbim güldürsün yüzümüzü buarada bebişine ve sana duacıyım canım

Pitos 25, Aminn canım, Allah razı olsun.
Üçüz annesi olacaksn demek. ınşallah sağlıkla ve hayrlısıyla Tedaviylemi oldu? hastanede kaldığım sürece ikiz ve üçüz anne adayları cok vardı, hepsi edavi soncuydu o yüzden sordum.

evet canım tedaviyle oldular senin meleğin nasıl istediğin zaman görüyormusun kucağına verdilermi peki

Hayır pitos25. ıstediğimiz zaman göremiyoruz ve küvezde oldugundan değil kucagımıza almak ona dokunmadık bile. Kapalı küvezde. Camın arkasından bakmakla yetiniyoruz kızıma. Bugün doktorla yaptıgım görüşmede, yarın için görebileceimizi söylediler. Yarını iple çekiyorum. Bu gece saatler gecmek bilmeyecek bana. Yarın olsada miniğimi görsem. Bugünkü görüşmede birde üzücü haber aldım. Ne yazıkki ventilatörden henüz cıkamıyormus. Yani solunuunu makine yardmıyla alıyor. Normal şartlarda 21-22. günlerde cıkması gerekiyordu ama bu bebekte cıkaramıoruz. Ayarını da düşüremedik henüz dediler. Bu da prematürelerde görülen akciger hastalıına işaret olabileceğinden bugün ilaç taviyesine baslayacaklarmıs. Endişelenmeliiyiz diy sordugumda bunu zman gösterecek. Şimdiden birsey dememiz zor dediler. Allahm ne olur tedaviye olumlu cevap verse bebeğim de bir an önce ventilatörden sağlıkla kurtulsa. Ciğerleriyle ilgili inşallah ciddi bir sorun olmazda, sağlıına kavusur bebeğim.

oyyy canım benim inş yarın kandil meleğin ve tüm hasta melekler için dua edicem sende bol bol dua et hemencik iyileşsin kuzun rabbim verdiği imtihandan sabırla kolaylıkla geçmenizi nasip etsin

guzel annesi bebegin icin dua edecegiz lutfen sen yavrun icin guclu dur, Allahim buyuk Rabbim yavrunu kurtaricak sana bagislayacak Insallah. gonulden inaniyorum buna. dualarim seninle ve kuzucugunla.

pitos 25 ve ozlem80, Allah razı olsun dualarınız ve desteğini için canlarım. ınşallah dualarımız kabul edilir. Mübarek gecelerin yüzü suyu hürmetine yavruma bir kavussam sağlıkla.. Dünyalar benim olacak. Allah evlatlarınızı sizlere bagıslasın ve hiçkimseye evlat acısı yaşatmasın.. AMııNNN

canim ben de daha yeni 10 haftalik hamileyken 22 ayda hamile kaldigim yavrumu kaybettim, senin acin yaninda tabiiki cok daha basit ama annelik duygusu beni de yakti, mesajlarin icimi dagladi, okudugumdan beri kendi acimi unuttum yavrun icin dua ediyorum. Allah Insallah yavrunu sana bagislar, tum bebekleri annelerine. bebegin dayaniyor bu bize buyuk umut, olumsuz hic dusunme canim, senin yasadigini ancak yasayan anlar bize guclu ol demek kolay belki de ama yavrun senin gucunu hissedecektir. olumlu olup guzel seyleri cagiralim, Hepimiz yavrunun duacisiyiz, Allah sesimizi duyacaktir Insallah.burdan surekli gelismeleri takip edecegim.

rabbım tum sıkıntıları gıdersın ınşşşşşşşşşşşşş.................

X