Dost dediklerim mi suçlu, yoksa ben mi?

Bir de kahve söyliyim çekiştirirken iyi gider.Arkadaşlarınla neden anlaşamadığın belli oluyor.

Niye çekiştirmek olsun ki gözünün önünde yazıyorum.ayrıca beni benim yaramla vurup bunu söyleyeceğini biliyordum.sizin gibiler sıkışınca en ufak bir şeyi bile silah olarak kullanırlar.buna rağmen niyetinin iyi olabileceğini düşünmüştüm.okumadan etmeden üstelik hakaretlerle dahil oldun konuma.lütfen zorlama ve artık yazma rica ediyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım yazdıklarını okuyunca resmen kendimi buldum. Demek ben gibi insanlar da varmış. Ama nedense karşıma pek çıkmazlar..

İnan ben de etraftan tabiri caizse çok kazık yedim. Evlendim, anne oldum. Yılların da tecrübesi belki artık kendime geldim.

Gerçi hala kandığım zamanlar oluyor ama eskiye oranla daha gözü açık biriyim.

Nacizane tavsiyem eşine, bebeğine odaklan. Başkalarının iki yüzlülükleri canını sıkmasın.

Kaliteni asla bozma, kimseye gereğinden fazla değer verme. Her zaman mesafeni koru.

İnan tüm bunlar aslında basit, ufacık şeyler... Rabbim karşına her zaman iyi niyetli insanlar çıkarsın...

Ah o sınır işte onu korumak önemli.sanırım yapmaya başladım.moral ve dostayane tavsiyeniz için çok teşekkür ederim

Bahsettiğiniz tüm bu insanlarda bir aşağılık kompleksi sezdim :44:

Ayrıca nasıl insanlarsınız eşinizle? Eğlenceli misiniz? Bazı kişiler hayatlarında sırtlarını dayayacakları dostlardan ziyade bir aradayken hahahihi eğlenecekleri insanlar ararlar. Ciddi takılıyorsanız onların seviyesine inemiyorsanız belki de bu da sizi tercih etmemelerine neden oluyor olabilir?

boşuna demiyorlar iyilikten maraz doğar diye. amaaan boşver yaa sıkma canını onlar utanmıyorsa sen onlar adına neden utanacaksın ki? sen içini biliyorsun sonuçta. insanlığını yapmışsın ama bitirmeyi bilememişsin. biriyle kavga edip haklıyken bidaha üstüne sen ararsan kişi de diycek ki bak hata yapan oydu anladı arıyor. gö..tü kalkacak tabii. ama kavga ettiğinde bidaha aramayacan yolda görsen yüzünü çevirecen ki anlayacak hatasını lan ben buna ne kadar kötü yapmışım ki silmiş beni tamamen diyecek ki onun için bile zeka lazım o ayrı. bebeğinle ve eşinle geçir zamanını bebekler çok çabuk büyüyor evlilikse gençken tatlı sonra hayat gayilesi olup çıkıyor zaten. çok sıkılırsanız çıkın dolaşın beraber. çok arkadaşa falan gerek yok yaa komşularınla gel git aileniz varsa onlarla görüşün yeter zaten çalışan insanlarsınız bırakın dışardan fazla kişi girmesin hayatınıza.

Kesinlikle..hala belki düzelir mi umudu taşımak benimkisi gereksiz yere.dedim ya herhalde sevgisiz bir ailede yetişmek beni böyle biri yaptı bilmiyorum.ama Allah'tan eşim ve bebeğim var dediğiniz gibi başka şeye gerek yok.seyiyeyi koruyup samimiyeti taşırmamaya çalışcam artık

Bir de kahve söyliyim çekiştirirken iyi gider.Arkadaşlarınla neden anlaşamadığın belli oluyor.

Kizzz kocanla kavga edip burda millete satasma :-) :-) saka bi yana evet takinti yapmis cunku onemsemis deger vermis onlarin hareketleri karsisindada sasirmis uzulmus, bende uzulurum yalan degil, hepimiz yasadik, olanlar kaarsisinda nasil davrayanim demis bizde fikirlerimizi sunduk canim... senin yazdiklarinda guzel ama biraz sert yazmissin... keske hepimiz cocuk kalsak :-) k.i.bak

Seninle arkadaş olasım geldi:)
Benimde bu anlattıkların gibi yakın dostlarım oldu ve hepsi de çıkarları bitince o kötü nankör dedikleri insanlarla yakın oldular. Malesef iyi olunca yaranamıyorsun kimseye. Ama böyle daha iyi sanki. Bunu aşıladım kendime. Az insan Çok Huzur..

Ortak yargı,mesafeyi korumak galiba.benim hatam bu.ben de bunu aşmaya çalışcam.

Bahsettiğiniz tüm bu insanlarda bir aşağılık kompleksi sezdim :44:

Ayrıca nasıl insanlarsınız eşinizle? Eğlenceli misiniz? Bazı kişiler hayatlarında sırtlarını dayayacakları dostlardan ziyade bir aradayken hahahihi eğlenecekleri insanlar ararlar. Ciddi takılıyorsanız onların seviyesine inemiyorsanız belki de bu da sizi tercih etmemelerine neden oluyor olabilir?
Evet ciddiyiz biraz,dediğiniz gibi olabilir.genelde aradıkları zaman bir şey istiyor oluyorlar.ama dediğiniz gibi eğlenmek için aramazlar hiç.

Niye çekiştirmek olsun ki gözünün önünde yazıyorum.ayrıca beni benim yaramla vurup bunu söyleyeceğini biliyordum.sizin gibiler sıkışınca en ufak bir şeyi bile silah olarak kullanırlar.buna rağmen niyetinin iyi olabileceğini düşünmüştüm.okumadan etmeden üstelik hakaretlerle dahil oldun konuma.lütfen zorlama ve artık yazma rica ediyorum.

Melankolik lafını bile hakaret algılayan bir insana çok fazla birşey söylememk gerekir.Burda benim gibi bir çok kişi yazını okumadığını söylemiş.İyi niyet diyorsun da kötü niyet olsa ne yapabilirm mesela.Yazını sonuna kadar okudum.Yine aynı yorumumu yapıyorum.Ek olarak,hayatı ve insanları kendi bakış açından gördüğün için karşından da senin gibi davranmasını beklemesini istiyorsun.Hayatta o kadar çok dert var ki,bunları kafana bile takmaya değmez.Bneim 20 yıllık dostum en acı günümde (bir insanın başına gelebilecek en acı olaylardan birinde) sevgilisyle gezmeyi yeğledi.Hee naptım.Sildim.O yüzden kimseye fazla ödün ve değer vermemni anlatmaya çalıştım.Melankolik,detaycı derken,yani duygusal ve ince düşünerek bakıyorsun.Biraz alınganlık seziyorum karakterinde.Yorumlarım bundan ibaret.Sağlıcakla kal
Kizzz kocanla kavga edip burda millete satasma :-) :-) saka bi yana evet takinti yapmis cunku onemsemis deger vermis onlarin hareketleri karsisindada sasirmis uzulmus, bende uzulurum yalan degil, hepimiz yasadik, olanlar kaarsisinda nasil davrayanim demis bizde fikirlerimizi sunduk canim... senin yazdiklarinda guzel ama biraz sert yazmissin... keske hepimiz cocuk kalsak :-) k.i.bak

Şakan hiç hoşuma gitmedi.Ben başka birşeye sinirlenip,kimsenin kalbini kıracak seviyede bir insan değilim olmadım hiç.Faceten arkadaş sen istemezzsen eklenmez dedim diye, kabalıkla suçlanıyorsam yine de az tepki verdim.İnsna üzülebilir.Biz de nasıl davranması gerektiği konusunda fikrimizi söyledik.lÜTFEN KONU SAHİBİYLE MUHATAP OL BENLE DEĞİL.bU BENİM FİKRİM.hAKARET YOK KÜFÜR YOK.

Son düzenleme:
seninle sorunumuz aynı bizim, mesafeyi koruyamamak.. zor arkadaş olup, bir daha bırakamamak, her istediğini önüne serecek kadar gereksiz samimiyet, ardından yediğin darbelerden sonra bir daha toparlanamamak.. son 2 haftadır arkadaşından yediği kazığı hazmetmeye çalışan biri olarak sana hiçbir tavsiye veremem, ama belki sana verilen tavsiyelerden yararlanabilirim..

başlık sahibinin tüm yazısını okudum ama alttakı yorumları okumadım.
keşke senın gibi bir arkadaşım olsaymış sevgili semender...

Kendine gel istersen.KİMSE KİMSEYE SANAL ORTAM DİYE SAYGISIZLIK YAPMA HAKKINI VERMEZ.Sana, yaptığım yorumların hesabını verecek değilim.Hayata karşı insanlara karşı saygılı olmasını öpğrenin önce.Ondan sonra ahkam kesip neyin hayırlı neyin hayırsız olaccağına karar ver.Benim yazdığım yorum da dabir insanı yerden yere vuracak hakaretamiz hiç bir şey yokken,kalkıp böyle bir yorum yazman ne üstüne vazife ne de o hakkı ben sana vermiş değilim.Sinir olmuşmuş.Sen öyle her yazılana sinir olacaksan ya büyü,ya da git sinirlerini aldır.Çatacak başka bir yer bul.Bu forumda sinir olacak çok konular var.Biraz silkelen bence.Bir sizli bizli başlayıp senli benli bitirdiğine göre yazdığını okumadan yolluyorsun..ŞU KURUDĞUN CÜMLEERİ SANA AYNEN İADE EDİYORUM.Git başka kişiyle uğraş.

Ne saygisizligi anlayamadim ???? Senin isin burda insanlari eleştirmekmi senin tipindeki insanlara sinir oluyorum muhatabim bile degilsin .... :) :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Melankolik lafını bile hakaret algılayan bir insana çok fazla birşey söylememk gerekir.Burda benim gibi bir çok kişi yazını okumadığını söylemiş.İyi niyet diyorsun da kötü niyet olsa ne yapabilirm mesela.Yazını sonuna kadar okudum.Yine aynı yorumumu yapıyorum.Ek olarak,hayatı ve insanları kendi bakış açından gördüğün için karşından da senin gibi davranmasını beklemesini istiyorsun.Hayatta o kadar çok dert var ki,bunları kafana bile takmaya değmez.Bneim 20 yıllık dostum en acı günümde (bir insanın başına gelebilecek en acı olaylardan birinde) sevgilisyle gezmeyi yeğledi.Hee naptım.Sildim.O yüzden kimseye fazla ödün ve değer vermemni anlatmaya çalıştım.Melankolik,detaycı derken,yani duygusal ve ince düşünerek bakıyorsun.Biraz alınganlık seziyorum karakterinde.Yorumlarım bundan ibaret.Sağlıcakla kal

Şakan hiç hoşuma gitmedi.Ben başka birşeye sinirlenip,kimsenin kalbini kıracak seviyede bir insan değilim olmadım hiç.Faceten arkadaş sen istemezzsen eklenmez dedim diye, kabalıkla suçlanıyorsam yine de az tepki verdim.İnsna üzülebilir.Biz de nasıl davranması gerektiği konusunda fikrimizi söyledik.lÜTFEN KONU SAHİBİYLE MUHATAP OL BENLE DEĞİL.bU BENİM FİKRİM.hAKARET YOK KÜFÜR YOK.

Kavram kargaşası yaşamayalım.melankoliklik mesleğim gereği çok iyi bildiğim bir durum.takıntı kelimesi bence ağır bir kelime.sonuçta psikolojik bir rahatsızlıktır obsesiflik.ayrıca bunlar değilse bile genel olarak üslup kırıcı.varın siz bana bir şey söylemeyin.tercihimin bu olduğunu söyledim zaten ve ayrıca bunlara rağmen iyi niyet ve nezaketimden ödün vermedim sizse direkt beni belden aşağı vurup insanlarla niye anlaşamadığın belli dediniz.bu durumda bence siz etrafınıza bir bakın,dostlarınız kimler diye.çünkü en ufak bir şeyde elinizdeki kozu kullanacak,insanları acılarıyla vuracak birisiniz.şu üç günlük dünyada ne gerek var gönül kırmaya,niye benle ve buradaki kişilerle polemiğe girdiniz? Yapmayın lütfen zaten dışarısı yeterince üzüyor yıpratıyor insanı.bakın siz de üzülmüşsünüz unutmadığınıza göre etkilenmişsiniz benim gibi,herkes gibi.

Arkadaşlar yorumuna tepkisiz kaldığım arkadaşlar varsa özür diliyorum.kızım biraz ilgisever bir bebek o yüzden ya emzirdiğimde ya salladığımda bakıyorum telefonla.tek tek okuyacağım hepinizin yorumları tavsiyeleri gerçekten çok önemli benim için

Ben hakaret kufur var demedimki zaten yazdiklarin guzel dogru seyler dedim... ayrica baskasina kizip birini kalbini kiriyosunda demedim canim...

seninle sorunumuz aynı bizim, mesafeyi koruyamamak.. zor arkadaş olup, bir daha bırakamamak, her istediğini önüne serecek kadar gereksiz samimiyet, ardından yediğin darbelerden sonra bir daha toparlanamamak.. son 2 haftadır arkadaşından yediği kazığı hazmetmeye çalışan biri olarak sana hiçbir tavsiye veremem, ama belki sana verilen tavsiyelerden yararlanabilirim..

Umarım yakın zamanda toparlanırsınız.tamam takacak bir sürü şey var bunlar belki çok önemli değil ama yapı olarak biraz duygusalsa insan,takıyor ve yitip giden emeklerine üzülüyor.ya da karşısındakinden verdiği değerin zerresini görmemek insanı acıtıyor taş değiliz ki

hepsini okudum.. sen daha agirlarini yasamissin ama inan bende buna benzer seyler yasadim.. Daha cok akrabalarimdan tabi o kadar cok emek verdim ki kuzenlerime onlarin.eslerine ama hic biri bir gun tesekkur etmedi.. kuzenim evlendi ama bu kuzenim daha once bana cok kazik atmisti ama yine affetim esiyle nasil ilgilendim enayi gibi hizmetci gibi.. ama oda facete herkesle geziyordu paylasiyordu gozumuze sokar gibi beni goruncede ay sizi cagiramadm diyordu yalandn.. insanlara hak ettiginden fazla deger veriyoruz galiba :KK43: bence sen evliligine ailene sadece xaman ayir. esin sana dostta olur kardeste kimseden beklentin olmasn kafn daha rahat olur..

X