Dost dediklerim mi suçlu, yoksa ben mi?

Konunuzu sonuna kadar okudum ve size sadece söyleyeceğim tek şey var bilmem bilir misiniz ama bir söz vardır ve benim en sevdiklerimdendir; "Kimseyi kırmamak için verdiğin onca mücadeleden sonra bile hala vefasızlık ve nankörlük görüyorsan; yanlış insanlara değer veriyorsun demektir. Unutma! Fazla değer,başını yere eğer.."

hepsini okudum.. sen daha agirlarini yasamissin ama inan bende buna benzer seyler yasadim.. Daha cok akrabalarimdan tabi o kadar cok emek verdim ki kuzenlerime onlarin.eslerine ama hic biri bir gun tesekkur etmedi.. kuzenim evlendi ama bu kuzenim daha once bana cok kazik atmisti ama yine affetim esiyle nasil ilgilendim enayi gibi hizmetci gibi.. ama oda facete herkesle geziyordu paylasiyordu gozumuze sokar gibi beni goruncede ay sizi cagiramadm diyordu yalandn.. insanlara hak ettiginden fazla deger veriyoruz galiba :KK43: bence sen evliligine ailene sadece xaman ayir. esin sana dostta olur kardeste kimseden beklentin olmasn kafn daha rahat olur..

Senin yaşadıklarına da üzüldüm arkadaşım.insan bazen kimseye iyilik etmemek gerek diyor.ben de eşime diyorum biz birbirimize yeteriz diye.çünkü gerçekten bıktım bu insanları kafama takmaktan

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Konunuzu sonuna kadar okudum ve size sadece söyleyeceğim tek şey var bilmem bilir misiniz ama bir söz vardır ve benim en sevdiklerimdendir; "Kimseyi kırmamak için verdiğin onca mücadeleden sonra bile hala vefasızlık ve nankörlük görüyorsan; yanlış insanlara değer veriyorsun demektir. Unutma! Fazla değer,başını yere eğer.."

Bilmiyordum,güzel bir sözmüş.ben de insandır dört dörtlük olmaz mutlaka hataları olur bunu görmezden geleyim şunu önemsemeyeyim diye diye sona gelmişim meğer

Bilmiyordum,güzel bir sözmüş.ben de insandır dört dörtlük olmaz mutlaka hataları olur bunu görmezden geleyim şunu önemsemeyeyim diye diye sona gelmişim meğer

Hata yapa yapa doğruyu buluyoruz gün geçtikçe de kim dostumuzmuş kim düşmanımızmış öğreniyoruz. Siz üzmeyin tatlı canınızı, eşiniz ve çocuğunuzla kurduğunuz dünyanın tadını çıkarın ziraa kimse sizden ve ailenizden daha değerli değil.

Hata yapa yapa doğruyu buluyoruz gün geçtikçe de kim dostumuzmuş kim düşmanımızmış öğreniyoruz. Siz üzmeyin tatlı canınızı, eşiniz ve çocuğunuzla kurduğunuz dünyanın tadını çıkarın ziraa kimse sizden ve ailenizden daha değerli değil.

Çok haklısınız.bu yaşadıklarım son olacak inşallah

Ne saygisizligi anlayamadim ???? Senin isin burda insanlari eleştirmekmi senin tipindeki insanlara sinir oluyorum muhatabim bile degilsin .... :) :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:Burda konular açılır.Üyeler yanlış gördükleri yerde şurda yanlışsın diye eleştirilerini yaparlar.

-Ben bu konuya yorum yaptığım halde,senle uzaktan yakından alakası olmadığı halde yorumumu alıntılayıp ELEŞTİRİ YAPAN SEN
-Benim ne senin yorumuna ne sana herhangi bir muhataplığım olmadığı halde yorumumu alıntılayıp muhatap olup,MUHATABIM BİLE DEĞİLSİN DİYEN SEN
-Bana hakkın varmış gibi düstursuz konuşan ama NERDE SAYGISIZLIK YAPTIM DİYEN SEN
-Benim yorumuma eleştiri getirip,İŞİN BURDA İNSANLARI ELEŞTİRMEKMİ DİYEN SEN
-Ona sinir oluyorum,buna sinir oluyorum,sana sinir oluyorum gibi terbiyesizleşen ve BANA ÇOK SEVİYELİYMİŞ GİBİ DAVRANAN SEN
CANIM BENİM GİT İŞİNE.ÇOLUK ÇOCUKLA UĞRAŞAMAYACAĞIM.BÖYLE İNSANLARA SIÇRIYORSUNUZ BİZ DE PEYGAMBER DEĞİLİZ TAHAMMÜL EDEMEYİNCE SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZA ALAN NİCE ÜYELER VAR.İNSANSAN KENDİNE SAYGIN VARSA,BİR DAHA YAZMAZSIN.SAYGISIZLIK YAPIP YAZARSAN DA MESAJ KUTUMDAN OKUMADAN SİLECEĞİM.ÇOK İYİ SABIR GÖSTERDİM SANA.

Kavram kargaşası yaşamayalım.melankoliklik mesleğim gereği çok iyi bildiğim bir durum.takıntı kelimesi bence ağır bir kelime.sonuçta psikolojik bir rahatsızlıktır obsesiflik.ayrıca bunlar değilse bile genel olarak üslup kırıcı.varın siz bana bir şey söylemeyin.tercihimin bu olduğunu söyledim zaten ve ayrıca bunlara rağmen iyi niyet ve nezaketimden ödün vermedim sizse direkt beni belden aşağı vurup insanlarla niye anlaşamadığın belli dediniz.bu durumda bence siz etrafınıza bir bakın,dostlarınız kimler diye.çünkü en ufak bir şeyde elinizdeki kozu kullanacak,insanları acılarıyla vuracak birisiniz.şu üç günlük dünyada ne gerek var gönül kırmaya,niye benle ve buradaki kişilerle polemiğe girdiniz? Yapmayın lütfen zaten dışarısı yeterince üzüyor yıpratıyor insanı.bakın siz de üzülmüşsünüz unutmadığınıza göre etkilenmişsiniz benim gibi,herkes gibi.

Sen alınganlık konusunda,artık çıır aşmış ve kendini görmeyen bir insansın.Baktın olmayınca işi yok gönül kırmayalım yok şöyle böyeyle geçiştirip karşındakini tanımadığın bilmediğin halde analiz ediyorsun.şu kırmızıyla yazdığım şey hakarettir bir insana en ağır eleştiridir ama sen laflarının farkında bile değilsin nezaketten bahsediyorsun.Bence oturup düşünmen gerke neden dostlarımla aanlaşamıyorum diye.Takıntıdan girmişsin,melankoliği masaya yatırmış başka anlamlar çıkarmış,işi OBSESİFLİĞE kadar getirmişsin.Benim etrafımdaki dostlarımnı eleştiremezsin sen.Benim dostlarımla gönül bağıma sen vbile hayret eder gıptayla izlersin.Ben sana tüm samimiyetimle benim de başımdan geçen bir arkadaş kazığını anlattım.Ama sildim dedim.Üzülmene değmez dedim.sen olayı nerdeeeeeeen almış nereyeeeee taşımışsın.Lütfen daha yazma.nİYE BURDASKİ KİŞİLERLE POLEMİĞE GİRDİNİZ GİBİ KENDİNİN BİLE İNANMAYACAĞI BİR LAFLA BENİ SUÇLUYORSUN.Bir bak bakalım ben durup dururken kimseye müdahale etmişmiyim.Burdan diğer üyeyle beni çekiştirme hareketinde bulunanda sensin.Daha yazma emin ol okumayacağım .

Son düzenleme:
Ben hakaret kufur var demedimki zaten yazdiklarin guzel dogru seyler dedim... ayrica baskasina kizip birini kalbini kiriyosunda demedim canim...

Ben sana küfür ettiğimi söyledin mi dedim .Ben kimseye küfür etmedim hakaret etmedim dedim.Kocama kızıp sinirimi burdan çıkarıyorum gibi rahatsız edici bir şekilde şaka yaptım diyen sensin.Ayy lütfen yaaa bu konu hakkında bana birşey yazmayın.Sen neyse de bir başkası da alıntılayarak saygısızca eleştiri yapıyor.Sonra konu sahibiyle burdan beni eşleştirir şekilde açık açık yorumlaşıyorlar.Sonra konu sahibi burdaki herkesle polemiğe girdin diye saygısızlaşıyor.Eleştiriye açık olmayan insanların konu açması...

Sen alınganlık konusunda,artık çıır aşmış ve kendini görmeyen bir insansın.Baktın olmayınca işi yok gönül kırmayalım yok şöyle böyeyle geçiştirip karşındakini tanımadığın bilmediğin halde analiz ediyorsun.şu kırmızıyla yazdığım şey hakarettir bir insana en ağır eleştiridir ama sen laflarının farkında bile değilsin nezaketten bahsediyorsun.Bence oturup düşünmen gerke neden dostlarımla aanlaşamıyorum diye.Takıntıdan girmişsin,melankoliği masaya yatırmış başka anlamlar çıkarmış,işi OBSESİFLİĞE kadar getirmişsin.Benim etrafımdaki dostlarımnı eleştiremezsin sen.Benim dostlarımla gönül bağıma sen vbile hayret eder gıptayla izlersin.Ben sana tüm samimiyetimle benim de başımdan geçen bir arkadaş kazığını anlattım.Ama sildim dedim.Üzülmene değmez dedim.sen olayı nerdeeeeeeen almış nereyeeeee taşımışsın.Lütfen daha yazma.nİYE BURDASKİ KİŞİLERLE POLEMİĞE GİRDİNİZ GİBİ KENDİNİN BİLE İNANMAYACAĞI BİR LAFLA BENİ SUÇLUYORSUN.Bir bak bakalım ben durup dururken kimseye müdahale etmişmiyim.Burdan diğer üyeyle beni çekiştirme hareketinde bulunanda sensin.Daha yazma emin ol okumayacağım .

Bence en yakın zamanda bir psikoloğa görünün.dostane tavsiyem budur ve konumu daha fazla kirletmeyin.siz polemiğe girmeyi adet rdinmişsiniz.düstursuzca siz diye hitap eden birine bile sen demeye devam ediyorsunuz.öfke kontrolü sorununuz aşikar.bütün bunların tedavisi var.kendinize de insanlara da eziyet etmeyin bence.iyiliğiniz için söylüyorum.diğer mesajlarınızda da polemik gördüm.ben sizden defalarca rica ettim bana yazmayın diye ama ısrarla öfkenize yenilip cevap yetiştiriyorsunuz üstelik bu kadar iyi niyetime rağmen.hala çekiştirmek diyorsunuz okuyacağınız yere yazıyorum zaten gözünüzün önüne.sizden gizli değil ki çekiştirmek olsun.obsesifin Türkçe karlılığı da takıntıdır.ve bu durum psikolojik bir rahatsızlıktır keşke söylediğiniz lafları bilecek kadar da araştırma yapsaydınız.alınganlık takıntılık çocukluk detaycılık vs vs diye bana saydıran ve dostlarına geçiremediğin belli vs diyen de sizsiniz.bence bu kadarı yeter.iyi niyetle yazdıklarımı bile nereye çektiniz.hakikaten artık muhatab almıyorum.

Arkadaşlar ben başta da söylediğim gibi saygı çerçevesinde olan tüm eleştirilere açığım.öyle biri olmasam hatalarını söyleyin lütfen demem.özellikle konu başına yazdım saygı çerçevesinde olsun diye.yanlış anlaşılmış bu durum,tekrar belirtmek de fayda gördüm.yorum yapan,kırmadan eleştiren,tavsiye veren herkese çok teşekkür ederim.

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:Burda konular açılır.Üyeler yanlış gördükleri yerde şurda yanlışsın diye eleştirilerini yaparlar.

-Ben bu konuya yorum yaptığım halde,senle uzaktan yakından alakası olmadığı halde yorumumu alıntılayıp ELEŞTİRİ YAPAN SEN
-Benim ne senin yorumuna ne sana herhangi bir muhataplığım olmadığı halde yorumumu alıntılayıp muhatap olup,MUHATABIM BİLE DEĞİLSİN DİYEN SEN
-Bana hakkın varmış gibi düstursuz konuşan ama NERDE SAYGISIZLIK YAPTIM DİYEN SEN
-Benim yorumuma eleştiri getirip,İŞİN BURDA İNSANLARI ELEŞTİRMEKMİ DİYEN SEN
-Ona sinir oluyorum,buna sinir oluyorum,sana sinir oluyorum gibi terbiyesizleşen ve BANA ÇOK SEVİYELİYMİŞ GİBİ DAVRANAN SEN
CANIM BENİM GİT İŞİNE.ÇOLUK ÇOCUKLA UĞRAŞAMAYACAĞIM.BÖYLE İNSANLARA SIÇRIYORSUNUZ BİZ DE PEYGAMBER DEĞİLİZ TAHAMMÜL EDEMEYİNCE SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEZA ALAN NİCE ÜYELER VAR.İNSANSAN KENDİNE SAYGIN VARSA,BİR DAHA YAZMAZSIN.SAYGISIZLIK YAPIP YAZARSAN DA MESAJ KUTUMDAN OKUMADAN SİLECEĞİM.ÇOK İYİ SABIR GÖSTERDİM SANA.

Akil yaşta degil basta !!!! Burdan bakinca ben sizi çocuk gibi gordum hadi selametleee :KK70:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yazınızı tümüyle okudum. Yaşadığınız hangi olay için size suç sizde denebilir ki? İyi niyetten kaybetmek dedikleri şey bu olsa gerek. Siz iyi niyet gösterdikçe, içtenlikle yaşlaştıkça onlar bu durumu kullanmışlar. Yine de hatayı kendinizde arayabiliyor olmanız da iyi niyetinizin bir parçası. Siz boşverin tüm bu olanları. Eşiniz, aileniz size yeter. Değer kıymet bilmeyen insanlarla vakit harcayıp kendinizi üzdüğünüze, düşündüğünüze hiç değmez.. Allah kalbinizin güzelliği gibi bir hayat nasip etsin size İnşallah :)

Yazınızı tümüyle okudum. Yaşadığınız hangi olay için size suç sizde denebilir ki? İyi niyetten kaybetmek dedikleri şey bu olsa gerek. Siz iyi niyet gösterdikçe, içtenlikle yaşlaştıkça onlar bu durumu kullanmışlar. Yine de hatayı kendinizde arayabiliyor olmanız da iyi niyetinizin bir parçası. Siz boşverin tüm bu olanları. Eşiniz, aileniz size yeter. Değer kıymet bilmeyen insanlarla vakit harcayıp kendinizi üzdüğünüze, düşündüğünüze hiç değmez.. Allah kalbinizin güzelliği gibi bir hayat nasip etsin size İnşallah :)

Bu yorumu yapıyor olmanız bile sizin ne kadar iyi yürekli bir insan olduğunuzu gösteriyor.çok teşekkür ederim bu iyi niyet için.ailem benim en büyük servetim.zaten zamanımın çoğu evde kızımla ve eşimle ilgilenerek geçiyor.çocuk olunca başka şeye vakit kalmıyor ama ben olay üzerine hem dertleşmek hem de bundan sonra nasıl davranayım diye fikirkerinizi almak istedim.iyi ki de sormuşum buradaki tavsiyeleri uygulamaya başlayınca zihnen de rahatladığımı fark ettim.bundan sonra bu kadar tavizkar olmamaya çalışacağım

Sizin sorununuz herkes beni sevsin diye dusunup hareket etmeniz. Iyi bir insansiniz belli ki ama bu tavirlariniz cok yanlis. Hak etmeyen insanlara karsi neden o kadar verici olursunuz ki? Sanirim buna psikoloji okuyanlar iyi cocuk evresi diyeceklerdir. Herkesle iyi olmak zorunda degilsiniz ki. Size yaptiklari hatalar affedilmeyecekken siz cok daha fazlasini vermissiniz. Cok yanlis. Ve hala bu karaktersiz insanlardan deger gormuyorsunuz diye uzuluyorsunuz. Her insan sizi severse kendinizde hata aramaniz gerekir zaten. Herkese yaranmaya calismayin. Deger gorduklerinize verdikleri deger oraninda deger gosterin bana kalirsa.

Sizin sorununuz herkes beni sevsin diye dusunup hareket etmeniz. Iyi bir insansiniz belli ki ama bu tavirlariniz cok yanlis. Hak etmeyen insanlara karsi neden o kadar verici olursunuz ki? Sanirim buna psikoloji okuyanlar iyi cocuk evresi diyeceklerdir. Herkesle iyi olmak zorunda degilsiniz ki. Size yaptiklari hatalar affedilmeyecekken siz cok daha fazlasini vermissiniz. Cok yanlis. Ve hala bu karaktersiz insanlardan deger gormuyorsunuz diye uzuluyorsunuz. Her insan sizi severse kendinizde hata aramaniz gerekir zaten. Herkese yaranmaya calismayin. Deger gorduklerinize verdikleri deger oraninda deger gosterin bana kalirsa.

Psikolojik açıdan bakarsak iyi çocuk evresinden ziyade,nesne bağımlılığı.sevgisiz bir ailede yetişme sonucu.bağlandıpından kopamama.başka ınsanlarda hırçınlık vs yaparken bende daha farklı bir durum yaratmış.elbette bunu bıçak gibi kesip atmak mümkün olmuyor ama birkaç gündür kendimi iyi hissediyorum geçecek inşallah.

Psikolojik açıdan bakarsak iyi çocuk evresinden ziyade,nesne bağımlılığı.sevgisiz bir ailede yetişme sonucu.bağlandıpından kopamama.başka ınsanlarda hırçınlık vs yaparken bende daha farklı bir durum yaratmış.elbette bunu bıçak gibi kesip atmak mümkün olmuyor ama birkaç gündür kendimi iyi hissediyorum geçecek inşallah.

Yine sanslisiniz. Cok daha kotu sonuclar yaratabilecekken sevgisiz aile ortaminda buyumeniz asiri derecede vericilik ve iyi niyet yaratmis. :)
Sorununuzun ne oldugunu anladiysaniz uzerine gidebilirsiniz diye dusunuyorum. Kolay gelsin. Iyi insanlarla karsilasirsiniz umarim.

Yine sanslisiniz. Cok daha kotu sonuclar yaratabilecekken sevgisiz aile ortaminda buyumeniz asiri derecede vericilik ve iyi niyet yaratmis. :)
Sorununuzun ne oldugunu anladiysaniz uzerine gidebilirsiniz diye dusunuyorum. Kolay gelsin. Iyi insanlarla karsilasirsiniz umarim.

Teşekkür ederim,zamanla üstesinden gelebileceğime inanıyorum buradaki tavsiyeleri uygulayarak

Arkadaşlar karşılaştık ama hem hiçbir şey olmamış gibi davrandım hem sınırımı koydum yani gülümseyerek merhaba iyi akşamlar bu kadar ve inanmayacaksınız kendimi çok hafiflemiş hissettim.sanırım beklentiyi düşürünce çok da umursamıyormuş insan.tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim bundan sonra aile dışındaki ilişkilerimde prensibim bu olacak.seviyeli güleryüz o kadar:)

Bu yaşıma kadar öğrendiğim ve uyguladıktan sonra çok memnun kaldığım en önemli şey: AZ İNSAN ÇOK HUZUR!

Zaten gözlemlediğim kadarıyla 30 lu yaşlardan sonra çoğu insan bunun farkına varıyor ve uyguluyor.

ben size iki hatanizi soyleyeyim (tabi ki bana gore)

1- Bir insan baskalarina kotu davranirken size iyi davrandiginda o insani iyi biri farz etmeyin. Demek ki size bir cikari icin iyi davraniyor iste. O cikar ortada olmayinca size de ayni davraniyor. Insanlarin iyi / kotu olduklarina tarafsiz bakarak karar vermeye calisin.

2- Kotu insanlardan beklenti icinde olmayin. Yani hamur belli, daha ne diye ama bizim neler yaptigimizi biliyorlar da boyle yapiyorlar falan demeye gerek yok.

bonus olarak 3. yu de yazayim.

arabulucuk guzeldir, hayirli da bir istir. Ama ben bugune kadar hic arabuluculara tesekkur edildigini gormedim, daha cok sanki onlar ortaligi karistiranmis gibi davranilir. O yuzden cok cok cok yakinimdaki insanlara bile arabulucuk yapmaktan kacinmisimdir. Dertsiz basima dert mi alicam nedir

X