Dost kazığı, atlatamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet, belirli bi yaşa kadar çok yalnızlık hissettim ve bu arkadaşlık benim için çok değerliydi. Fakat hayali bir en yakın arkadaşlık durumu değildi. Ben onun ailesinin içine girmiştim, o benim ailemin içinde girmişti, birlikte çok büyük projeler yaptık, zor zamanlarda ben ona o bana destek oldu.. Ve bunca şeye rağmen ben bana yanlış yapabileceğini düşünmedim, davranışlarının altında kötü niyet aramadım.. Kurban rolünü oynamıyorum, sadece büyük bi şok geçirdim ve bunu paylaşmak istedim
Böyle bir arkadaşlık hiç olmadı demek istemedim. Dediğiniz gibi yalnız bir döneminiz olmuş bu hayatınızda çok belli, hatta bu aslında devam ediyor fark ettirmek istediğim o oldu.

Çünkü o sırada kendinizi birbirinize daha yakın hissettiğiniz bir dönem olmuş olabilir, o dönemde bu kişi sizin "en yakın arjadasiniz" olmuş olabilir.

Ancakk ilişkiye bir etiket koyup onu orda aynı bırakmak doğru değil. Ne zaman ki size boburlenmeye başladı iş için, kavga dövüş olmaya başladı aranızda siz aslında artık değil en yakın arkadaş yakın arkadaş bile değildiniz ki, bundan çıkmışsınız yani.

Ancak sadece durumu kabullenmeyip hala en yakın arkadaşımdı demeye devam etmişsiniz, sebebi sadece yalnızlık.

Size tavsiyem korkmayın yalnız olmaktan bu derece. Tekrar yeni insanlarla tanışıp belki yakın olduğunuz dönemler olur ancak bu bozulunca sıkı sıkıya tutunmayın onlara, insanlar gelip gidecek hayatımızdan. İlla sürekli hepsiyle küsmek zorunda da değiliz ancak değişen enerji ve yapıları fark edip yeni durumlara göre ve buna uygun davranmaliyiz, üzülmemek için kendi hayatımızda kurban gibi olmamak için.

Merhaba hanımlar,

Ben kendimi bildim bileli hep "ikinci tercih" olarak yaşadım. Ta ilkokulda örneğin ayşe, fatma yokken benimle arkadaşlık ediyor, fatma geldiğinde ben dışlanıyordum.
Aile içindede karşılaştığım bi durumdu bu. Ve sanırım bunun nedeni, benim hayatımda olan herkese karşı istemsizce "siz ne zaman isterseniz ben hazır vaziyette buradayım" mesajı vermekmiş.

Sonra lise zamanında bir arkadaş grubum oldu. Özellikle içlerinden biriyle yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, ne yaparsak birlikte yapardık. Mutluydum. Uzun yıllar süren bir arkadaşlığımız vardı. Sonra birlikte ortak bi iş yapmaya karar verdik. Ne olduysa ondan sonra olmaya başladı. Kendini benim ortağım değil patronummuş gibi görüyor ve dışarıya öyle yansıtıyordu, beni geri planda tutuyordu, para mevzusunu üstlenmişti ve ben kendi payımı isterken bile çekiniyordum. Ben kendi halinde, kendi tarzı olan, kendini kimseyle kıyaslamayan bir insanım, onun aksine. Iş ortamında veya özel hayatımızda birisi tarafından bir övgü alsam o konuyu dalga konusu haline getiriyordu. Benim giyimimle, hobilerimle dalga geçip çok geçmeden aynılarını yapıyordu. Ben pek hayır diyebilen bir insan değilken bu sıralarda okuduğum bazı psikolojik kitaplarla bu konuda kendimi geliştirmeye çalıştım, başarılıda oldum. Artık istemediğim konularda tepki gösterip kabul etmiyordum, rahatsızlığımı belirtiyordum. Ve kavga çıkıyordu tabiki. Ayrıca bazı nedenlerin altına sığınarak benim sırlarımı vs. çevremize ifşa etti, ben körmüşüm altında kötülük aramamışım. Defalarca arkadaşlığımı bitirmeye kalktım her defasında ağlıyordu ve beni ikna ediyordu.

Neyse kavga-dövüş devam ediyorduk. Ta ki ben nişanlanana kadar. Tatile memlekete gittiğimde 1 hafta içinde tanışıp nişanlandım. Arkadaşıma "böyle böyle ben nişanlanıyorum" dediğimde şok oldu. Ne tebrik etti, ne bir hediye aldı (normalde diğer arkadaşlara bu konuda çok ilgili davranırdı).. Nişanlımla ilgili en ufak bi konuda "neden ayrılmıyorsun" derdi, yeni olacak soyismime varana kadar dalga geçerdi..

Zaman geçti nikah tarihim geldi ve ben aptal gibi onu "en yakin arkadasim" olarak nikah sahidim yaptim. Ben oldum olasi "Benim icin dügüne dair en önemli sey nikah sahidimdir, en önemli anima sahitlik yapiyor" falan diye anlatirdim. Ne kadar kiymet verdigimi biliyordu yani.

Nikahim olduktan 1 hafta sonra pat diye benimle arkadasligini bitirdi. Ortak cevremizden kim varsa hepsini yanina cekmis, hakkimda ne söyledi, bana karsi insanlari nasil doldurdu bilmiyorum. Allah sahit kimseyle bi kavgam, bi kötü sizim, kalp kirmam olmadi.
En yakin arkadasim dedigim kisinin bana yaptigi kötülükleri ben hep sonradan farkettim tabiki, cok gec olmustu artik. Simdi herkes onun yaninda, ben ise "yalnizim". Insanların beni hic dinlemeden, nasil bi insan oldugumu bildigi halde bir kisinin laflariyla beni arkadasliktan cikarmalari cok zoruma gitti, inanilmaz kirildim. Üzerinden 1 yıl gecmesine ragmen bu kirginligi atabilmis degilim. Cevremdeki cogu kisi "seni kiskandi" diyor ama ben "kendimden cok ödün verdim" diyorum. Siz ne dersiniz?
Insanlari bu kadar önemsemeyin çok hata yapmışsın sen bi sert üslupla konuşup arkadaşlık etmeseydin senin yanına gelemezdi ama sen bide unu tutup nikah şahidi yapmışsın buda bir hata ama neysek gitmiş bitmiş aradan 1 yıl geçmiş kafaya takacak bir durum yok siz kurtulmussunuz kafanıza takmayın yolunuza bakın bundan sonraki hayatınızda böyle insanlara yer vermeyin

olay anlattığın gibiyse saf birisin. kankamla iş yapacağım beni işçi kendini patron yapacak. biriyle nişanlanacağım tebrik etmeyecek, soyadıyla dalga geçecek. nikah şahidi yapacağım düğünden sonra ortak çevremi de bana karşı doldurup defolup gidecek. bu ne ya. bu nasıl saçmalık. insanları bu kadar abartma, alttan alma. sınır çiz.

hikaye anlattığın gibi değilse ortak işte büyük emek veren sermaye koyan kendisi ise sana iş için jest yaptıysa bilemem. sakın bir haftada nişanlanma adamı tanımıyorsun dediyse bilemem. soyadıyla espri yapıp bu sana da komik geldiyse bilemem. düğün zamanı ortak çevreni kıracak hareketler yaptıysan şımardı isen bilemem. ben evlendim siz evlenemediniz gibi.
hangisi gerçek sen biliyorsun. bu kadar zamandan sonra bu sorgulamanın nedeni evliliğinde tam istediğin gibi geçmemesi onun dediklerinin haklı olması sebebiyle mi o kızı unutamıyorsun. anlamadım.evli barklı mutlu kadın neden geçen sene bitmiş gitmiş eski arkadaşı atlatamaz ki bilemedim.

olay anlattığın gibiyse saf birisin. kankamla iş yapacağım beni işçi kendini patron yapacak. biriyle nişanlanacağım tebrik etmeyecek, soyadıyla dalga geçecek. nikah şahidi yapacağım düğünden sonra ortak çevremi de bana karşı doldurup defolup gidecek. bu ne ya. bu nasıl saçmalık. insanları bu kadar abartma, alttan alma. sınır çiz.

hikaye anlattığın gibi değilse ortak işte büyük emek veren sermaye koyan kendisi ise sana iş için jest yaptıysa bilemem. sakın bir haftada nişanlanma adamı tanımıyorsun dediyse bilemem. soyadıyla espri yapıp bu sana da komik geldiyse bilemem. düğün zamanı ortak çevreni kıracak hareketler yaptıysan şımardı isen bilemem. ben evlendim siz evlenemediniz gibi.
hangisi gerçek sen biliyorsun. bu kadar zamandan sonra bu sorgulamanın nedeni evliliğinde tam istediğin gibi geçmemesi onun dediklerinin haklı olması sebebiyle mi o kızı unutamıyorsun. anlamadım.evli barklı mutlu kadın neden geçen sene bitmiş gitmiş eski arkadaşı atlatamaz ki bilemedim.
Ortak işimize sıfırdan başladık, kimse sermaye koymadı. Nişanlanmam konusunda "ne gerek vardı" gibisinden bir yorumda bulundu. Espiri adı altında dalga geçti. Evlilik benim için hayatımın ilk sırasında olan bi şey değildi, yani birilerine hava atmak için böyle bi şeyi kullanmadım hiç. Nişanlımdan doğru düzgün bahsetmezdim bile. Bir kere aldığı çiçeği storyde paylaştım diye "sen onu pamuklara sararsın şimdi, benimle ilgili hiç böyle bi story atmamıştın" dedi.. Ayrıca eşimden ve evliliğimden çok memnunum, herhangi bir pişmanlığım yok şükür..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X