Dostluğun bitmesi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bcgirl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2016
2.266
2.521
Merhaba arkadaşlar,
Geçenlerde 15-16 yıllık arkadaşımı saçma bir nedenden dolayı kaybettim. Açıkcası şoktayım. Yani konuşulanlar onun hareketleri filan ne yapmam gerektiğini de anlayamadım. Olay kısaca şöyle;
Arkadaşımın fan olduğu bir müzik grubu var. O grup üyelerinden ve orda yaşayan halktan bahsetmeyi çok seviyor. Bu durum yaklaşık 1-2 yıldır öyle. Bende saygısızlık olmaması adına her türlü dinledim telefon konuşmalarımizda. Fakat bu iş telefonda yarım saat hatta neredeyse 1 saat anlatacak kadar uzadı. Yinede birşey söylemedim ama benim o tarz müziklerden hoşlanmadığımı biliyordu. Sürekli ya sessiz kaldım ya da ben sevmiyorum müziklerini, insanlarını vs dedim. Bu pandemiden dolayı artık kendime dönmek istedim açıkcası ve çok konuşasımda gelmiyordu öyle saatlerce. Aradığımda da ona dedim ki ben o tarz konuşmalar yapmak istemiyorum. Farklı şeylerden bahsedebiliriz ama şu şu şu konulardan artık konuşmak istemiyorum. Seninle sanki aynı dili konuşmuyormuşuz gibi hissediyorum. Sürekli bana kendini veya sevgilini (sevgiliside aynı grup üyesinin olduğu ülkeden) anlatırken buluyorum dedim. Daha sonra bana mesaj attı. Mesajda yaptıgımın çok kabalık olduğunu, nasıl olurda onun ilgisini çeken alanlarından bahsetmediğimi söylediğimi ve onun sevgilisinden nasıl olurda konuşmak istemediğimi yazmış. Bu hareketlerime katlanamamış.Yaptığım kabalıkla uğraşamayacakmış. Bu mesajı okuduktan sonra onu defalarca aradım. Durumu açıklayan mesajlarda attım ama sadece okumakla yetindi. Yani bir insan sadece mesaj okuyabilecek kadar gaddar olabilir mi? Çok üzüldüm aslında beni geri aramasını bekledim o kadar yıllık dostluğun hatrına ama 3 hafta geçti aramadı bile. Yani bu durum arada aklıma geliyor. O kadar yıl iyisiyle kötüsüyle geçirdiğimiz yıllara üzülüyorum. Bu durumda ben ne yapmalıyım arkadaşlar? Yapacak bir şeyiminde kaldığını düşünmüyorum. Sizde benzer bir durum yaşadınız mı hiç? Onunda bu tavırları beni çok fazla üzdü. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yaşınız kaç bilmiyorum ama bazı arkadaşlıkların hayatımızın herhangi bir yerinde herhangi bir nedenden bitebileceğine inananlardanım.İçimden güle güle deyip elimi sallayıp önüme bakmayı bildim.Bence elinden geleni yapmışsın.Ortak konunuz bitmiş belki.Kimse ömrü billah bizimle olmak zorunda değil.Nasıl biz onlarla olmak zorunda değilsek.

Yaşınız kaç bilmiyorum ama bazı arkadaşlıkların hayatımızın herhangi bir yerinde herhangi bir nedenden bitebileceğine inananlardanım.İçimden güle güle deyip elimi sallayıp önüne bakmayı bildim.Bence elinden geleni yapmışsın.Ortak konunuz bitmiş belki.Kimse ömrü billah bizimle olmak zorunda değil.Nasıl biz onlarla olmak zorunda değilsek.

Çok teşekkür ederim :) 30 yaşındayım. Arkadaşım diyebildiğim insanlardandı. Çok fazlada çevremde yok. Bu pandemi nedeniyle hepimiz evdeyiz. Sanırım biraz fazla duygusal yaklaştım olaya 😔

Dinlemek istemediğin birini niye ısrarla arıyorsun sende ben olsam arkadaşının yerinde kırılırdım madem cok iyi dosttunuz idare etseydiniz arkadaşınızı

Kpop mu? 🤦🏻‍♀️

Ortak ilgi alanlarımızın olmadığı insanlarla konuşurken sıkılabiliyoruz. Size uzun uzun anlatması saçma bence. Ben de olsam daha fazla tahammül edemezdim. Canınızı sıkmayın
Evet kpop :) yine anlatsa dinlerim yani ama konuşalım diye aradığım birinin 1 saat boyunca bu konuyu anlatması beni bunaltmıştı. Ve sonrasındaki tavrı. Cevabınız için teşekkür ederim :)

Bugünüm yedi yıl önce kullandığım bir hesabımı stlaklamakla geçti.
Her mutlu anımda Liseden neredeyse çok yakın bir arkadaşımla fotolarimiz çıktı karşıma. Lise hayatımız beraber geçmiş, üniversitede bir o benim sehrime gelmiş,bir ben onun şehrine gitmişim,bir ortada bulusmusuz... Tam bir bestfriend, sesim kötü geliyor diye kalkan ilk trenle yanıma gelen bir dost... Tonlarca güzel anımız vardi. Ama yaklaşık 6 yıldır konuşmuyoruz.
Bugün fotolara baktığımda , özlem değil de biraz andım açıkcasi. Gerçekten çok iyi bir kızdı, enerjisi yüksekti, hayatımdaki yerini seviyordum. Ama bir yerde de bitmesi gerekiyordu, ve bitti.
Senin konuyu okuduğum zaman kendime yakın buldum bu yüzden
Açıkçası ben güzel bir dostluğu kaybettigim için üzgün olsam da genele bakınca beni yoran, kaprisli ve fevri birinden kurtuldugum için mutluyum. Hayatıma kattığı artilar çok fazlaydı ama devam etseydim benden aldığı eksiler daha da çok olacaktı,eminim.
O yuzden sen de yol ver gitsin. Zaten miadi dolmuş artık sizin arkadaşlığınizin.. bakarsın bir yerde tekrar karşılaşır , kaldığınız yerden devam edersiniz ama şimdilik bir ara (belki kısa süreli,belki ömür boyu) eminim sana daha iyi gelecektir.
İnsan nasıl kötü sevgiliden ayrılıyorsa kötü dosttan da ayrilabilmeli...
Bir başka yollari ayırdığım kişi; eski ev arkadaşım. İyi kötü yillar gecirdik beraber. Evlerimiz ayrılsa bile birbirimize kol kanat gerdik. Hasta olduğumuzda birbirimize baktık, pazardan poşet poşet alışverişi beraber taşıdık,birbirimizin saçlarını boyadık , kardeşlik yaptık... Onun bana da benim ona da inanılmaz hakkım geçmiştir. AMA bana yaşattığı çok da gün vardır ,stres seviyemi yükseltecek. Bir yerde toksik bir hal almıştı ilişkimiz. Ve onun düşünce yapısını, davranışlarını gerçekten çok yanlış buluyordum. Üstelik üçüncü kişilere benim hakkımda hoş olmayan şeyler söylediğini duydum. Bir yerde devam etmenin mantıksız olduğuna karar verip ghosting yaptım, her yerden engelleyip çıktım hayatından.
Dostluğu benim için kiymetliydi ama miadi biten yoğurdu nasıl dolapta tutmuyorsak artık dostum olmayan bir kişiyi de hayatımda tutmamak bence çok akıllıca bir karardı.
O yüzden sen de bitti diye üzülme, tek elestirinle seni hayatından çıkartacak kişiye de boşuna dostum deme.. belki bu ayrılık sana da iyi gelir,yıllar sonra sen de 'iyi kızdı ama çekilecek çile degildi' diye anarsin:)

Çok teşekkür ederim :) 30 yaşındayım. Arkadaşım diyebildiğim insanlardandı. Çok fazlada çevremde yok. Bu pandemi nedeniyle hepimiz evdeyiz. Sanırım biraz fazla duygusal yaklaştım olaya 😔
Ben duygusal yaklaştığınızı düşunmüyorum açıkçası. Gayet mantıklı davranmışsınız. Bahsettiğiniz türden muhabbet burda okurken bile baydı beni. 30 yaşındaki insanlar için çok sığ muhabbetler bence, bıkmakta haklısınız. Saatlerce müzik grubunu konuşmak nedir yani ergen gibi. En fazla 5-10 dakika konuşulur müzik grubu yani. Hadi bir kereye mahsus olsa saatlerce de konuşulsun da yani sürekli sürekli… Ben olsam ben de dinlemek istemezdim vaktimi boşa harcadığımı düşünürdüm. Üstelik de defalarca aramışsınız gönlünü almak için. Ben de sevmiyorum uzun yıllara dayalı arkadaşlıklarımı bitirmek zorunda kalmayı ama şimdiye kadar ne yaptıysam bundan kaçamadım. İlla ki bitiyor. Çünkü hayat, zaman herkesi bambaşka birine dönüştürüyo ve bi bakmışsın artık aradaki uyum yok denecek kadar azalmış.

11 yıllık bir arkadaşım var arada uzunca 5, 6 ay süreyle görüşmediğimiz, küsüştüğümüz zamanlar oluyor fakat kader bizi hep birleştirdi. Zaten bilimsel bir açıklama vardır ya hani arkadaşlığı 7 yıl uzun sürenler ömür boyu arkadaş kalabiliyormuş diye tabi istisnalar hariç 💆🏻‍♀️ Yani diyeceğim o güzel geçen günlerin hatırına unutun gitsin, yeri geliyor anne, kız anlaşamıyor, kavga ediyor, illa ki olur böyle şeyler normal bence

dostluklarin süresi de 15 sene en fazla gibi ..bukadar uzun süren dostluklar bir zaman sonra kabak tadı veriyor gibi ...yaş buyudukcr değişen fikirler , psikoloji bunun da etkisi var ...bende 15 yıllık arkadaşımı benzer konudan bı ara kaybettim sonra dokuz ay asla görüşmedik heryerde engelledi beni hatta bu sürede bebeğim oldu doğuma bir hafta kala barıştık şok olmustu hamile olduğumu gorunce aylar önce ben msj atmıştım çünkü ..o da aylar sonra geri dönüş yaptı yeniden arkadaşız şimdi ama biseyler eksik gibi ..zedelenmiş gibi dostluğumuz bı sgukluk var gibi....muhtemelen sözünde böyle olacak

Ben derin dostluklara inanmıyorum .
En iyi sandığınız insanlar aniden düşmana dönüşebilir herkesin önceliği kendisi her seye evet deyip suyuna gitmek sürekli olunca arkadaşlık bitiyor. En iyi dostun kendinsin zaten once .Sonra annen belki kardeşin. En kanka geçinen canim ahiretligim diyenlerin ağzını ara ilk firsatta ahiretliginin arkasından atıp tutuyor.

Bence sizi bunaltan hergun aynı mevzularin dönmesi diye düşünüyorum. Sadece size hitap etmeyen kısımlarda sikilganlik değil bu olay. Bir insanla ben hergun biseyi çok konuştuğum zaman o insanla uzun bir süre konuşasim gelmiyor. Çünkü bana kattığı bişey yok. Sizde bundan sıkılmışsiniz belliki 😌Dert etmeyin. Siz kötü birşey yapmamissiniz. İnsanları İdare edicek yaşı çoktan geçtik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X