Dostluğun bitmesi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben derin dostluklara inanmıyorum .
En iyi sandığınız insanlar aniden düşmana dönüşebilir herkesin önceliği kendisi her seye evet deyip suyuna gitmek sürekli olunca arkadaşlık bitiyor. En iyi dostun kendinsin zaten once .Sonra annen belki kardeşin. En kanka geçinen canim ahiretligim diyenlerin ağzını ara ilk firsatta ahiretliginin arkasından atıp tutuyor.
Efsanee yorum👏 kesinlikle çok dogru..

Muzik grubu muhabbeti mi? Arkadasimin sevgilisi yada kendisi muzisyen degilse Cekebilecegim max. 2 dakika. Sıkıldiginizi alttan belli etseydiniz belki daha farkli olurdu ama acikca soylediginiz icin kotu olan siz oldunuz. Hic ugrasmayin deger verdikce kaybeden olursunuz. Kotu bisey goremedim ben siz onca zaman kpop muhabbetine katlanmissiniz istemediginizi soyleyince tamam deyip gecerdi gercek dost olsaydi..
2020 de tam 3 yakin arkadasimi hayatimdan gonderdim. Aslaa4 pisman degilim. Uzuldugum tek nokta kendi emeklerim kendi iyi niyetim,simdi hayatima baska arkadaslar girdiginde eskisi gibi olmayacagim hak edene belki gerektigi degeri veremeyecegim ama en azindan kendimle her zaman dost kalmayi basarmis olacagim onemli olan da bu. 👍

Bugünüm yedi yıl önce kullandığım bir hesabımı stlaklamakla geçti.
Her mutlu anımda Liseden neredeyse çok yakın bir arkadaşımla fotolarimiz çıktı karşıma. Lise hayatımız beraber geçmiş, üniversitede bir o benim sehrime gelmiş,bir ben onun şehrine gitmişim,bir ortada bulusmusuz... Tam bir bestfriend, sesim kötü geliyor diye kalkan ilk trenle yanıma gelen bir dost... Tonlarca güzel anımız vardi. Ama yaklaşık 6 yıldır konuşmuyoruz.
Bugün fotolara baktığımda , özlem değil de biraz andım açıkcasi. Gerçekten çok iyi bir kızdı, enerjisi yüksekti, hayatımdaki yerini seviyordum. Ama bir yerde de bitmesi gerekiyordu, ve bitti.
Senin konuyu okuduğum zaman kendime yakın buldum bu yüzden
Açıkçası ben güzel bir dostluğu kaybettigim için üzgün olsam da genele bakınca beni yoran, kaprisli ve fevri birinden kurtuldugum için mutluyum. Hayatıma kattığı artilar çok fazlaydı ama devam etseydim benden aldığı eksiler daha da çok olacaktı,eminim.
O yuzden sen de yol ver gitsin. Zaten miadi dolmuş artık sizin arkadaşlığınizin.. bakarsın bir yerde tekrar karşılaşır , kaldığınız yerden devam edersiniz ama şimdilik bir ara (belki kısa süreli,belki ömür boyu) eminim sana daha iyi gelecektir.
İnsan nasıl kötü sevgiliden ayrılıyorsa kötü dosttan da ayrilabilmeli...
Bir başka yollari ayırdığım kişi; eski ev arkadaşım. İyi kötü yillar gecirdik beraber. Evlerimiz ayrılsa bile birbirimize kol kanat gerdik. Hasta olduğumuzda birbirimize baktık, pazardan poşet poşet alışverişi beraber taşıdık,birbirimizin saçlarını boyadık , kardeşlik yaptık... Onun bana da benim ona da inanılmaz hakkım geçmiştir. AMA bana yaşattığı çok da gün vardır ,stres seviyemi yükseltecek. Bir yerde toksik bir hal almıştı ilişkimiz. Ve onun düşünce yapısını, davranışlarını gerçekten çok yanlış buluyordum. Üstelik üçüncü kişilere benim hakkımda hoş olmayan şeyler söylediğini duydum. Bir yerde devam etmenin mantıksız olduğuna karar verip ghosting yaptım, her yerden engelleyip çıktım hayatından.
Dostluğu benim için kiymetliydi ama miadi biten yoğurdu nasıl dolapta tutmuyorsak artık dostum olmayan bir kişiyi de hayatımda tutmamak bence çok akıllıca bir karardı.
O yüzden sen de bitti diye üzülme, tek elestirinle seni hayatından çıkartacak kişiye de boşuna dostum deme.. belki bu ayrılık sana da iyi gelir,yıllar sonra sen de 'iyi kızdı ama çekilecek çile degildi' diye anarsin:)

Cevabınız için çok teşekkür ederim :). Gerçekten benimde hislerime tercüman olmuşsunuz. Bende dönüp baktığımda evet ama beni çok fazla kötü etkiliyordu diyorum. Hatta bazı sözleri o kadar çok işlemiş ki beynime, kendi düşüncelerim bile değildi 🤷‍♀️ bende kendi yoluma devam edeceğim :)

dostluklarin süresi de 15 sene en fazla gibi ..bukadar uzun süren dostluklar bir zaman sonra kabak tadı veriyor gibi ...yaş buyudukcr değişen fikirler , psikoloji bunun da etkisi var ...bende 15 yıllık arkadaşımı benzer konudan bı ara kaybettim sonra dokuz ay asla görüşmedik heryerde engelledi beni hatta bu sürede bebeğim oldu doğuma bir hafta kala barıştık şok olmustu hamile olduğumu gorunce aylar önce ben msj atmıştım çünkü ..o da aylar sonra geri dönüş yaptı yeniden arkadaşız şimdi ama biseyler eksik gibi ..zedelenmiş gibi dostluğumuz bı sgukluk var gibi....muhtemelen sözünde böyle olacak

Evet bende sizinle benzer şekilde düşünüyorum zaman geçtikçe insanlar değişebiliyor. Sizce sosyal medyadan vs silmeli miyim? Çünkü kendisi çıkmamışta. Ama yaptığı büyük saygısızlıktan sonra :)

Maalesef bu tarz insanlar var mesaj yazmak yerine yüzünüze telefonda söyleyebilirdi verdiği değer bu kadarmış takmayın sizin onu dinlediğiniz vakit var o sizi dinlememiş dinlemek istememiş görünüyor

Ben duygusal yaklaştığınızı düşunmüyorum açıkçası. Gayet mantıklı davranmışsınız. Bahsettiğiniz türden muhabbet burda okurken bile baydı beni. 30 yaşındaki insanlar için çok sığ muhabbetler bence, bıkmakta haklısınız. Saatlerce müzik grubunu konuşmak nedir yani ergen gibi. En fazla 5-10 dakika konuşulur müzik grubu yani. Hadi bir kereye mahsus olsa saatlerce de konuşulsun da yani sürekli sürekli… Ben olsam ben de dinlemek istemezdim vaktimi boşa harcadığımı düşünürdüm. Üstelik de defalarca aramışsınız gönlünü almak için. Ben de sevmiyorum uzun yıllara dayalı arkadaşlıklarımı bitirmek zorunda kalmayı ama şimdiye kadar ne yaptıysam bundan kaçamadım. İlla ki bitiyor. Çünkü hayat, zaman herkesi bambaşka birine dönüştürüyo ve bi bakmışsın artık aradaki uyum yok denecek kadar azalmış.

Evet çok doğru söylediniz, hayat herkesi farklı birine dönüştürüyor malesef. Cevabınız için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz :))

Sizce sosyal medyadan vs silmeli miyim? Çünkü kendisi çıkmamışta. Ama yaptığı büyük saygısızlıktan sonra :)
Bence çıkarma. Çünkü peşpeşe arayıp kendini açıklamak istediğine göre ayrılığa çok hazır değilsin. Dursun işte bir köşede, belki aylaaar sonra bir story ile muhabbet kurarsınız yeniden. İyice 'amaaaan bu salak hala burada mi' moduna girersen o zaman silersin

Bence çıkarma. Çünkü peşpeşe arayıp kendini açıklamak istediğine göre ayrılığa çok hazır değilsin. Dursun işte bir köşede, belki aylaaar sonra bir story ile muhabbet kurarsınız yeniden. İyice 'amaaaan bu salak hala burada mi' moduna girersen o zaman silersin

Teşekkür ederim :)) yok sessize aldım gönderilerini çok bakmak istemediğimden :))

Seninle benzer olayları aynı zamanlarda yaşıyoruz farkında mısın? Ben de yediğim içtiğim ayrı gitmeyen dostumu 3 hafta önce sildim attım. Çok üzülsem de aynı hatayı bana 2 kere tekrarlaması bu kararı aldırttı.

Seninle benzer olayları aynı zamanlarda yaşıyoruz farkında mısın? Ben de yediğim içtiğim ayrı gitmeyen dostumu 3 hafta önce sildim attım. Çok üzülsem de aynı hatayı bana 2 kere tekrarlaması bu kararı aldırttı.

Gerçekten mi 😶 çok üzüldüm. Gerçekten hiç iyi bir tarafı da yok ama önüme bakmaya çalışıyorum :). En doğru kararı vermişsin :) bu arada anlatmak istersen dinlerim ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

Bugünüm yedi yıl önce kullandığım bir hesabımı stlaklamakla geçti.
Her mutlu anımda Liseden neredeyse çok yakın bir arkadaşımla fotolarimiz çıktı karşıma. Lise hayatımız beraber geçmiş, üniversitede bir o benim sehrime gelmiş,bir ben onun şehrine gitmişim,bir ortada bulusmusuz... Tam bir bestfriend, sesim kötü geliyor diye kalkan ilk trenle yanıma gelen bir dost... Tonlarca güzel anımız vardi. Ama yaklaşık 6 yıldır konuşmuyoruz.
Bugün fotolara baktığımda , özlem değil de biraz andım açıkcasi. Gerçekten çok iyi bir kızdı, enerjisi yüksekti, hayatımdaki yerini seviyordum. Ama bir yerde de bitmesi gerekiyordu, ve bitti.
Senin konuyu okuduğum zaman kendime yakın buldum bu yüzden
Açıkçası ben güzel bir dostluğu kaybettigim için üzgün olsam da genele bakınca beni yoran, kaprisli ve fevri birinden kurtuldugum için mutluyum. Hayatıma kattığı artilar çok fazlaydı ama devam etseydim benden aldığı eksiler daha da çok olacaktı,eminim.
O yuzden sen de yol ver gitsin. Zaten miadi dolmuş artık sizin arkadaşlığınizin.. bakarsın bir yerde tekrar karşılaşır , kaldığınız yerden devam edersiniz ama şimdilik bir ara (belki kısa süreli,belki ömür boyu) eminim sana daha iyi gelecektir.
İnsan nasıl kötü sevgiliden ayrılıyorsa kötü dosttan da ayrilabilmeli...
Bir başka yollari ayırdığım kişi; eski ev arkadaşım. İyi kötü yillar gecirdik beraber. Evlerimiz ayrılsa bile birbirimize kol kanat gerdik. Hasta olduğumuzda birbirimize baktık, pazardan poşet poşet alışverişi beraber taşıdık,birbirimizin saçlarını boyadık , kardeşlik yaptık... Onun bana da benim ona da inanılmaz hakkım geçmiştir. AMA bana yaşattığı çok da gün vardır ,stres seviyemi yükseltecek. Bir yerde toksik bir hal almıştı ilişkimiz. Ve onun düşünce yapısını, davranışlarını gerçekten çok yanlış buluyordum. Üstelik üçüncü kişilere benim hakkımda hoş olmayan şeyler söylediğini duydum. Bir yerde devam etmenin mantıksız olduğuna karar verip ghosting yaptım, her yerden engelleyip çıktım hayatından.
Dostluğu benim için kiymetliydi ama miadi biten yoğurdu nasıl dolapta tutmuyorsak artık dostum olmayan bir kişiyi de hayatımda tutmamak bence çok akıllıca bir karardı.
O yüzden sen de bitti diye üzülme, tek elestirinle seni hayatından çıkartacak kişiye de boşuna dostum deme.. belki bu ayrılık sana da iyi gelir,yıllar sonra sen de 'iyi kızdı ama çekilecek çile degildi' diye anarsin:)
Sanırım ev arkadaşlarının çoğunun yaşadığı son bu. Ben de ev arkadaşımı hayatımdan bana olan olumsuz etkileri nedeni ile birden çıkarmıştım. Aylar sonra evleniyorum dediğinde ve davetiye yolladığında bile sadece bana düğünde taktığı takı değerinde bir takıyı başka bir arkadaşla yollayıp düğününe bile gitmedim. Bazı insanlar bizi öyle bir yerden kırıyor ya da yoruyor ki. O his başka işte. Ne özlüyorsun ne unutuyorsun. Aklıma geldi birden siz yazınca. İçim bir tuhaf oldu.

Merhaba arkadaşlar,
Geçenlerde 15-16 yıllık arkadaşımı saçma bir nedenden dolayı kaybettim. Açıkcası şoktayım. Yani konuşulanlar onun hareketleri filan ne yapmam gerektiğini de anlayamadım. Olay kısaca şöyle;
Arkadaşımın fan olduğu bir müzik grubu var. O grup üyelerinden ve orda yaşayan halktan bahsetmeyi çok seviyor. Bu durum yaklaşık 1-2 yıldır öyle. Bende saygısızlık olmaması adına her türlü dinledim telefon konuşmalarımizda. Fakat bu iş telefonda yarım saat hatta neredeyse 1 saat anlatacak kadar uzadı. Yinede birşey söylemedim ama benim o tarz müziklerden hoşlanmadığımı biliyordu. Sürekli ya sessiz kaldım ya da ben sevmiyorum müziklerini, insanlarını vs dedim. Bu pandemiden dolayı artık kendime dönmek istedim açıkcası ve çok konuşasımda gelmiyordu öyle saatlerce. Aradığımda da ona dedim ki ben o tarz konuşmalar yapmak istemiyorum. Farklı şeylerden bahsedebiliriz ama şu şu şu konulardan artık konuşmak istemiyorum. Seninle sanki aynı dili konuşmuyormuşuz gibi hissediyorum. Sürekli bana kendini veya sevgilini (sevgiliside aynı grup üyesinin olduğu ülkeden) anlatırken buluyorum dedim. Daha sonra bana mesaj attı. Mesajda yaptıgımın çok kabalık olduğunu, nasıl olurda onun ilgisini çeken alanlarından bahsetmediğimi söylediğimi ve onun sevgilisinden nasıl olurda konuşmak istemediğimi yazmış. Bu hareketlerime katlanamamış.Yaptığım kabalıkla uğraşamayacakmış. Bu mesajı okuduktan sonra onu defalarca aradım. Durumu açıklayan mesajlarda attım ama sadece okumakla yetindi. Yani bir insan sadece mesaj okuyabilecek kadar gaddar olabilir mi? Çok üzüldüm aslında beni geri aramasını bekledim o kadar yıllık dostluğun hatrına ama 3 hafta geçti aramadı bile. Yani bu durum arada aklıma geliyor. Bu düşüncedende kurtulamıyorum. O kadar yıl iyisiyle kötüsüyle geçirdiğimiz yıllara üzülüyorum. Bu durumda ben ne yapmalıyım arkadaşlar? Yapacak bir şeyiminde kaldığını düşünmüyorum. Sizde benzer bir durum yaşadınız mı hiç? Onunda bu tavırları beni çok fazla üzdü. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Üniversitede iken bir arkadaşım vardı. Hayatıma giren en mükemmel insandı. Onca yıl geçti. Hala aynı şeyi söylerim ama hayatımdan çıkardım onu. Çok üzüldüm. Çok özledim ama hayatımda olmaması gerekiyordu. Yıllar sonra tekrar iletişim kurduk. Bana attığı mesajı okuyunca Kocaman kucakladım onu içimden ama yüzyüze gelmeye cesaret edemedik.

Bazen bazı ilişkiler bitmelidir. Ayrıca ben de kpop hayranı olmasam da deli gibi Kore dizisi izlerdim ve severdim ama en son 20 yaşında oldu bu aşk derecesinde hayranlık. Sonra sadece izledim. Biraz olgunlaşması lazım arkadaşınızın çünkü bu muhabbetler yapılırken iki tarafın da sevmesi lazım. Yoksa cidden dinleyene zulüm oluyor.

Bazen sandiklarimizin gerçeği sacma sapan bir muhabbetle ortaya çıkar.Dostluk rehin alir gibi sirf ben seviyorum diye ona da dayatma yapmak degildir.
Canim kardeşim çocukluğum dediğim kişiyle ciddi sekilde ters düştüm.Son derece hakliydim ama kaybetmek istemedigimden katlanmak istesem de yapamadim ve o hınçla ona hayatının kazigini atip ciktim.Pisman olmadığım bir gün olmadi ama beni cok fena yaniltmis (cok özelimi konuşmuş)güvendiğim daglara karlar yagdirmisti.Yillar sonra kendi aradi beni 5 6 yaşında cocugu vardi artik.Bulustuk ama o benim icin o kisi değildi artik inan 12 yillik dostumdu bir zamanlar ama yabancidan farki yoktu hala yok.Bir taraf su koyuveriyorsa zamaninda veda etmeyi bilmeli

Bence sizi bunaltan hergun aynı mevzularin dönmesi diye düşünüyorum. Sadece size hitap etmeyen kısımlarda sikilganlik değil bu olay. Bir insanla ben hergun biseyi çok konuştuğum zaman o insanla uzun bir süre konuşasim gelmiyor. Çünkü bana kattığı bişey yok. Sizde bundan sıkılmışsiniz belliki 😌Dert etmeyin. Siz kötü birşey yapmamissiniz. İnsanları İdare edicek yaşı çoktan geçtik.

Gerçekten aynen bu durum için aslında bu arkadaşlığı bitirdim sanırım. Çünkü konuşacak konu hep aynıydı ve artık canım telefon bile etmek istemiyordu. Çok teşekkürler :))

Söyleyiş şeklin ses tonun falan da önemli aslında.
Yani benim yakın arkadaşım ilgimi çekmeyen bir konuyu uzun uzun anlatsa,
Espirili bir şekilde söylerdim.
senin sözlerin biraz manifesto gibi olmuş.
Yani arkadaş haklı gibi.

Bazen devam etmemesi gerekir. Ben de yakin zamanda boyle eski bir dostluğu bitirdim.
Sonsuza dek devam etmiyor hersey...

Evet bende sizinle benzer şekilde düşünüyorum zaman geçtikçe insanlar değişebiliyor. Sizce sosyal medyadan vs silmeli miyim? Çünkü kendisi çıkmamışta. Ama yaptığı büyük saygısızlıktan sonras

Evet bende sizinle benzer şekilde düşünüyorum zaman geçtikçe insanlar değişebiliyor. Sizce sosyal medyadan vs silmeli miyim? Çünkü kendisi çıkmamışta. Ama yaptığı büyük saygısızlıktan sonra :)
silip silmeme konusunda bende kararsızım artık ,silsen bı dert silemesen bı dert. ama ozletnek tek çare diyebilirim....silin sizi merak etsin veya ...

Hiç mi hiç ilgimi çekmeyen bir grubu saatlerce dinleyemem valla kimse kusura bakmasın.
Arkadaşlık dostluk karşındaki insana her ne olursa olsun tahammül etmek değil ki ya kim söyledi bunu?
Hadi bir gün dinlersin iki gün dinlersin e yeter da.

Edit: Ben de yakın zamanda arkadaşımla verdiğim değeri bana vermemesinden dolayı dostluğumu bitirdim.
Gayet de iyiyim.
Üzülmeyin bazen böyle bitisler iyidir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X