Dostluk Nedir? Aynı kandan olmadan birine kardeşim demek kolay mı böyle?

bilemedim. ben hic takilmam boyle seylere hatta gelicem diyene hic gerek yok zahmete gorme diye akil da veririm.

ama ameliyat olacagimi bilen bir arkadasim sehir disinda biliyorum ki tarih belli oldugunda birgun once gelir once benim moralimi duzeltir sonrasindada yanimda kalir islerimi halleder...

ama bunu yapsa yapsa bir kisi yapR

digerleri gecmis olsun a aramayabilir bile oyle vefasizdirlar

Çoook teşekkür ederim 🙏🏻
Aslında benim de alışkın olmam lazım, çok fazla vefasızlık yaşadım, kazık yedim..
Büyüdükçe, yaşlandıkça alışırsın dediler ama kalbim alışmıyor. Her seferinde çocuk saflığı ile sarılıyorum, unutuyorum. Bir türlü öğrenemedim ben fazla değer vermemeyi. Hayat ondan sürekli sınıyor galiba. Umarım bir gün öğrenebilirim. Evet dediğiniz gibi en fazla iki tane dostu oluyor galiba insanın, hatta belki de hiç. Zamanında çok kişinin üstünü çizdim. En sonunda yapayalnız kalacağım, ona üzülüyorum😶

Evet sorarlarsa cevaplarını vereceğim kesinlikle. Bakış açınız çok güzel, çok teşekkür ederim, çok iyi geldi bana, sağlıkla mutlulukla kalın💜🥰

Haklısınız, ne kadar ekmek o kadar köfte bundan sonra.

Çooook teşekkür ederim, sağ olun çok💜

Ben de çok yorgunum. Olduğum gibi olmak, kafaya takmamak istiyorum.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Koşmak yok bundaN sonra. Çok çok çok sevgiler 💜

Çok teşekkürr ederim çok sağ olun. Evet kategoriyi en başında baya yanlış oluşturmuşum ki, baya baya sinyaller vardı aslında yanlış oluşturduğuma dair. Hata benim. Nasıl olacak merhaba merhabaya düşürmem bakalım... Umarım başarırım💜

Dönüp dolaşıp yine kapına gelirler. Sıkma tatlı canını. 🤩.

Bazı insanlar asla kotu gun dostu değiller. Iyi gününde onlardan iyisi yoktur ama kötü gününde arasan bulanazsin. Ömrümün yarısindan fazlasını beraber geçirdiğim bi arkadaşım var. Dost derdim onceden ama o kategoriden çıkarali cok oldu. Cok kotu seyler yaşadığım ve onun desteğini bekledigim iki anımda da yanında olmadi hep bahaneleri vardi. Açıkca da belirttim kırıldığımi. Aptala yatti. Artık benden eski değeri goremiyor. Içim soğudu. Hala görüşüyor muyum evet. Ama onun da cok ihtiyacı olan bi durum olsa kendimi paralayip yanında olur muyum bilmiyorum...

çok yardımsever fedakar paylaşımcı bir dolu iyi vasıfları olan insandım. dım diyorum çünkü artık kendime engel oluyorum.
büyük yemin ettim mezardan anam çıksa artık eski ben olmam diye. o raddedeyim yani.

hastaneye gelememeyi bir nebze anlamaya çalışırım ama eve çıktığınızda gelmeleri gerekirdi.
doğum, ölüm, evlilik, hastalık; insanların birbirlerine destek olması gereken zamanlardır.
ben artık direkt çıkartıyorum hayatımdan, açıklama bile gereksiz. anlayıp sorarlarsa söylerim. ilgilenmezse zaten aramızda mesafe varmış da ben görememişim diyorum.
onlara vereceğin en iyi cevap iyi görünmendir.

Çoook teşekkür ederim 🙏🏻
Aslında benim de alışkın olmam lazım, çok fazla vefasızlık yaşadım, kazık yedim..
Büyüdükçe, yaşlandıkça alışırsın dediler ama kalbim alışmıyor. Her seferinde çocuk saflığı ile sarılıyorum, unutuyorum. Bir türlü öğrenemedim ben fazla değer vermemeyi. Hayat ondan sürekli sınıyor galiba. Umarım bir gün öğrenebilirim. Evet dediğiniz gibi en fazla iki tane dostu oluyor galiba insanın, hatta belki de hiç. Zamanında çok kişinin üstünü çizdim. En sonunda yapayalnız kalacağım, ona üzülüyorum😶

Evet sorarlarsa cevaplarını vereceğim kesinlikle. Bakış açınız çok güzel, çok teşekkür ederim, çok iyi geldi bana, sağlıkla mutlulukla kalın💜🥰

Haklısınız, ne kadar ekmek o kadar köfte bundan sonra.

Çooook teşekkür ederim, sağ olun çok💜

Ben de çok yorgunum. Olduğum gibi olmak, kafaya takmamak istiyorum.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Koşmak yok bundaN sonra. Çok çok çok sevgiler 💜

Çok teşekkürr ederim çok sağ olun. Evet kategoriyi en başında baya yanlış oluşturmuşum ki, baya baya sinyaller vardı aslında yanlış oluşturduğuma dair. Hata benim. Nasıl olacak merhaba merhabaya düşürmem bakalım... Umarım başarırım💜
Elbette insan yoruluyor. Hakedenlere de insanın umudu kalmıyor.😔

ben hasta ınsanları zıyaret etmem onları yormamak adına ,bırı gelecek dıye zahmete gırecekler sonucta
ama yemek yapar gonderırım veya kapıdan verırım en yakın arkadasıma bunu yaptım cunku
bana gereken degerı vermedıgını dusundugum ınsana da sana kırıldım nıye boyle yaptın demem mesafemı koyarım o mesafeyı anlar hata gordugum seye kendı farkındalıgıyla dıkkat ederse sıkıntı yok, ama hayır o mesafede kalırsa zaten layık oldugu yerde demektır

gecmıs olsun

ikisinide sil at.
hastalık,ölüm ötesi var mı?
geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim. Bence de ötesi yok. 😶
bilemedim. ben hic takilmam boyle seylere hatta gelicem diyene hic gerek yok zahmete gorme diye akil da veririm.

ama ameliyat olacagimi bilen bir arkadasim sehir disinda biliyorum ki tarih belli oldugunda birgun once gelir once benim moralimi duzeltir sonrasindada yanimda kalir islerimi halleder...

ama bunu yapsa yapsa bir kisi yapR

digerleri gecmis olsun a aramayabilir bile oyle vefasizdirlar

Ben de takılacağımı sanmıyordum da, yaşayınca o an insan sevdiklerini arıyormuş yanında. Sadece mesajla iki üç ses kaydı ile kalınca bi üzüldüm. Çok sağ olun teşekkür ederim yorumunuz için🙏🏻
Dönüp dolaşıp yine kapına gelirler. Sıkma tatlı canını. 🤩.
Umarım inşallah. Ama artık kapıyı açar mıyım bilmiyorum😶
Bazı insanlar asla kotu gun dostu değiller. Iyi gününde onlardan iyisi yoktur ama kötü gününde arasan bulanazsin. Ömrümün yarısindan fazlasını beraber geçirdiğim bi arkadaşım var. Dost derdim onceden ama o kategoriden çıkarali cok oldu. Cok kotu seyler yaşadığım ve onun desteğini bekledigim iki anımda da yanında olmadi hep bahaneleri vardi. Açıkca da belirttim kırıldığımi. Aptala yatti. Artık benden eski değeri goremiyor. Içim soğudu. Hala görüşüyor muyum evet. Ama onun da cok ihtiyacı olan bi durum olsa kendimi paralayip yanında olur muyum bilmiyorum...

Bence içiniz soğuduysa asla kendinizi yırtmazsınız. Evet cidden bazı insanlar kötü gün dostu değiller. Bazı insanlar aslında dost bile olamıyor. Öyle takıl, ye, iç, eğlen. O kadar. Eğlencelik yani 😶
çok yardımsever fedakar paylaşımcı bir dolu iyi vasıfları olan insandım. dım diyorum çünkü artık kendime engel oluyorum.
büyük yemin ettim mezardan anam çıksa artık eski ben olmam diye. o raddedeyim yani.

hastaneye gelememeyi bir nebze anlamaya çalışırım ama eve çıktığınızda gelmeleri gerekirdi.
doğum, ölüm, evlilik, hastalık; insanların birbirlerine destek olması gereken zamanlardır.
ben artık direkt çıkartıyorum hayatımdan, açıklama bile gereksiz. anlayıp sorarlarsa söylerim. ilgilenmezse zaten aramızda mesafe varmış da ben görememişim diyorum.
onlara vereceğin en iyi cevap iyi görünmendir.

İnanın ben hastaneye gelmelerini hiç istemedim. Hasta olurlar yılbaşı üstü vs diye. Yemin ederim yani. Ama eve çıkınca ya da ilk fırsatlarında gelirler sandım. Baktım gezmeye gittiler, evlerinde misafir ağırladılar. Dedim hımmmm.. O zaman rengim değişti☹️
Elbette insan yoruluyor. Hakedenlere de insanın umudu kalmıyor.😔

Hak eden yok galiba...
ben hasta ınsanları zıyaret etmem onları yormamak adına ,bırı gelecek dıye zahmete gırecekler sonucta
ama yemek yapar gonderırım veya kapıdan verırım en yakın arkadasıma bunu yaptım cunku
bana gereken degerı vermedıgını dusundugum ınsana da sana kırıldım nıye boyle yaptın demem mesafemı koyarım o mesafeyı anlar hata gordugum seye kendı farkındalıgıyla dıkkat ederse sıkıntı yok, ama hayır o mesafede kalırsa zaten layık oldugu yerde demektır

gecmıs olsun

Ya çook nazik bir davranış sizinki. Ama benim bir iki dostum geldi mesela inanın hiç rahatsız olmadım. Dostum o benim sonuçta neden rahatsız olayım ya da ben ona hiçbir şey ikram bile etmesem o alınır lafını mı yapar? Dostum sonuçta. Yani siz bence asla laf yapmazdınız bir çay bile vermeseler. Yemek yapacak götürecek kadar düşünen bir dost asla laf yapmaz bence. Yani demek istediğim tatlı sohbet, o an içinde bulunulan gerginliği unutturacak. Ama yemin ederim diyelim ki sizin gibi ince, rahatsız etmekten çekindi ama bi kap yemek getirdi yeminle Dünyalar benim olurdu. Bu iki dost(!) ses kaydı gönderdi, mesaj yazdı vs o kadar. Günlerdir de ses yok. Ben inanın hastaneye gelip hastalık kapsınlar istemedim dedim gelmeyin eve çıkınca gelirsiniz isterseniz. İstemediler demek ki😊
Sağlık olsun. Umarım hiç kötü günleri olmaz.
Benim en üzüldüğüm, hala onları gerçekten çok sevdiğim ve allah korusun bir ah deseler koşup gidecek olmam. İçim durmaz yani, duramam ben. Dost değil, düşmanım dese nolur gel allah biliyo koşar giderim. Allah kahretsin ki kin tutamıyorum. Evet içim acıyo belki ama engel olamıyorum kendime. Bu yanımı törpüleyecek olmak canımı sıkıyor...

Çok teşekkür ederim sağ olun🙏🏻💜

Sen iyileş yeni eve gel diyeni ben olsam heryerden engelleyip bidaha suratına bile bakmam

Geçmiş olsun. Kesinlikle haklısınız. Bence hemen iletişimi kesmeyin ama yakın arkadaş kategorisinden bi arkadaş kategorisine düşürün.
Ben hayatında bunu çok tecrübe ettim. Bi yanlış görünce hemen bütün bağımı kestim sonra bi baktımki çevremde kimse kalmamış. Çünkü herkesin bi yanlışı muhakkak oluyor. O yüzden ne görüyosam onu yapıyorum artık. Hiç adetim olmadığı halde “inş cnm ya” diyip geçiyorum 🤷‍♀️

Siliyorum derken sosyal medyadan da siliyor musunuz yoksa ne yazsa cvp vermiyor musunuz?

Kendilerinin artık hiçbir şekilde gündemimde olmamasını istediğim için hem sosyal medya hem de hayatımdan silerim. Ne gereği var yani görüşmiyim ama feysimde olsun falan...

X