Dostluk Nedir? Aynı kandan olmadan birine kardeşim demek kolay mı böyle?

Malesef herkes sizin kadar ince düşünceli değil bu hayatta.
Herkesin çıkarları,öncelikleri var.
Tabiki çok çok kırıcı bir durum. Ben olsam araya mesafe koyar,soğuk davranır,kırıldığımı anlamalarını bekler,sorduklarındada açık açık neye kırıldığımı anlatırdım.
Ha kırıldığınızı bile anlamazlarsa hiç konuşmaya gerek Yok zaten.

Sil hepsini gitsin cidden insan desteğe en ihtiyacı olduğu zamanda anlıyor gerçek dostu kimmis, ben çok sıkıntılı bir doğum geçirdim sonrasında lohusa depresyonuna girdim hiç iyi değildim bir sese bir desteğe çok ihtiyacım vardı, o zamanlarımda yanımda olmasını istediğim dostum dediğim kisiler de tiyatrodan konsere konserden gezilere koşturma derdindeydi hepsini bir kalemde sildim attım, bir süre mesafe koydum sonra neyim olduğunu sordular bir bir anlattım bana dedikleri tek şey "haklısın" oldu şaka gibi.

Ben safım herkesi arar herkesi sorar hatta sınavlarım varken bile milletin derdini dinlerdim. O dostum dediklerim ne düğünüme doğru düzgün geldi ne doğurduğumda geldi. Biryerde tak etti artık çekildim. Gerçekten kimse umrumda değil artık. Kimseye gereğinden fazla vakit ayırmıyorum kimseye koşmuyorum artık. Zaten işlerine geldiği gibiler kötü olacaksam böyle olayım. Benim son raddem 9 senelik arkadaşımın doğumda ne mesaj ne aramayıp iki hafta sonra bebeğin fotoğrafını atsana diye mesaj atmasıydı. Açıkçası dost diye birşeye artık inanmıyorum yada bana denk gelmedi. Netten tanıştığım insanlar bile daha vefalı

Çok geçmiş olsun canım bende senin gibiydim geçte olsa anlıyor insan 1 ay evde hiç kalkamadan yemek bile yapamıyordum aç susuz yatım ne bir arkadaş ne dost ne aradı ne geldi anladım ozaman hiç kimseye koşmuyorum artık hiç nefesinizi tüketip söylemeyin bile emin olun öyle komik bahanelere sıgınıyorlarki üzmeyin kendinizi
Çok teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun🙏🏻💜

Nasıl davrandınız sonrasında?

Sil hepsini gitsin cidden insan desteğe en ihtiyacı olduğu zamanda anlıyor gerçek dostu kimmis, ben çok sıkıntılı bir doğum geçirdim sonrasında lohusa depresyonuna girdim hiç iyi değildim bir sese bir desteğe çok ihtiyacım vardı, o zamanlarımda yanımda olmasını istediğim dostum dediğim kisiler de tiyatrodan konsere konserden gezilere koşturma derdindeydi hepsini bir kalemde sildim attım, bir süre mesafe koydum sonra neyim olduğunu sordular bir bir anlattım bana dedikleri tek şey "haklısın" oldu şaka gibi.

İşte, ne diyecek ki zaten... Konu düşenememeleri aslında. Yani bana "düşünemedim özür dilerim" diyecek. Ben nasıl düşünemezler onu anlamıyorum, onu hazmedemiyorum. Bence siz de bunu hazmedemiyorsunuz. Biz yanlış seçimler yapmışız herhalde. Hata bizim. Çook yazık....

Ben safım herkesi arar herkesi sorar hatta sınavlarım varken bile milletin derdini dinlerdim. O dostum dediklerim ne düğünüme doğru düzgün geldi ne doğurduğumda geldi. Biryerde tak etti artık çekildim. Gerçekten kimse umrumda değil artık. Kimseye gereğinden fazla vakit ayırmıyorum kimseye koşmuyorum artık. Zaten işlerine geldiği gibiler kötü olacaksam böyle olayım. Benim son raddem 9 senelik arkadaşımın doğumda ne mesaj ne aramayıp iki hafta sonra bebeğin fotoğrafını atsana diye mesaj atmasıydı. Açıkçası dost diye birşeye artık inanmıyorum yada bana denk gelmedi. Netten tanıştığım insanlar bile daha vefalı

Aynen öyle diyecektim yanlış anlaşılır diye demedim. Şuradan tanıdığım insanlar bile daha hayırlı. Biri var mesela aynı şehirde yaşıyor olsak valla billa o kız koşar gelirdi. Şaka gibi cidden. Naptınız peki, fotoğraf at deyince?

Ben direkt siliyorum. Kalitesiz insanlara harcayacağım vakti bana gerçekten değer veren insanlara veriyorum. Daha mantıklı bence...

Aynen öyle diyecektim yanlış anlaşılır diye demedim. Şuradan tanıdığım insanlar bile daha hayırlı. Biri var mesela aynı şehirde yaşıyor olsak valla billa o kız koşar gelirdi. Şaka gibi cidden. Naptınız peki, fotoğraf at deyince?
Farklı şehirlere atandık. Mesajı gördükten sonra storye bulunduğum şehirde fotoğraflarını paylaşmış hatta çok yakınımda. Amacı neydi bilmiyorum sildim heryerden çok geçmedi geri ekledi beni yorumsuz anlıcan :)

Ben direkt siliyorum. Kalitesiz insanlara harcayacağım vakti bana gerçekten değer veren insanlara veriyorum. Daha mantıklı bence...
Siliyorum derken sosyal medyadan da siliyor musunuz yoksa ne yazsa cvp vermiyor musunuz?

Farklı şehirlere atandık. Mesajı gördükten sonra storye bulunduğum şehirde fotoğraflarını paylaşmış hatta çok yakınımda. Amacı neydi bilmiyorum sildim heryerden çok geçmedi geri ekledi beni yorumsuz anlıcan :)

Yeminle israf bazı tipler affedersiniz. 🙈 Bence çok iyi yapmışsınız😍😍

Neden kırıldığınızı falan anlatmadan hop eğlenmelik arkadaş kadrosuna çıkartın hepsini. Benden benzer bir süreç yaşıyorum bu süreçler insan elemek için birebir inanın. Kuru kalabalıkmışlar üstünde bile durmayın, sağlığınıza, ailenize, dostlarınıza odaklanın. Ve çoook geçmiş olsun rabbim tekrarını yaşatmasın.

Neden kırıldığınızı falan anlatmadan hop eğlenmelik arkadaş kadrosuna çıkartın hepsini. Benden benzer bir süreç yaşıyorum bu süreçler insan elemek için birebir inanın. Kuru kalabalıkmışlar üstünde bile durmayın, sağlığınıza, ailenize, dostlarınıza odaklanın. Ve çoook geçmiş olsun rabbim tekrarını yaşatmasın.

Çooooook teşekkür ederim amin inşallah kimseye yaşatmasın sağ olun var olun💜

O zaman beni baya iyi anlıyorsunuz. Ben birçok şeyi burda izah edemedim, izah etsem konu çok uzar, yanlış yanlış dallanıp budaklanır filan..

Açıkçası ben de az biraz soğuk yapsam. Sık görüşmeyi kessem, özel günlerinde yazmasam filan yeterli gelir diye düşünüyorum. Zaten alıp karşıma kırıldığımı anlatsam yarısı boşa gider. Bu noktadan dönüşü, özrü kabul etmiyorum açıkçası. Biraz katı biriyim bu konularda 😶

Cok gecmis olsun.
Şasirmadim, ben alışkınım boyle seylere.
Her kesin derdine koşmayin bundan sonra ve kirildiginiz insanlarla araniza mesafe koyun, onlar iyi gun dostudur cunki.
Hayatimda guvendiyim 1, en fazla 2 arkadasim vardir. Hatta 1 desem daha dogru olur cunki hic sasirtmadi beni sagolsun.
Arkadas dediklerimden cok kazik yediyim icin hayatima kimseyi sokmuyorum, komsuyla da iletisimim sifir, komsular kac kere benimle yakinlik etmek istediler ama uzak durdum.
Esimin akrabalariyla da mesafeliyim, ohhh kafam rahat:KK68:

Yaşiniz az galiba. Zamanla alisirsiniz bu tarz seylere.

Çooooook teşekkür ederim amin inşallah kimseye yaşatmasın sağ olun var olun💜

O zaman beni baya iyi anlıyorsunuz. Ben birçok şeyi burda izah edemedim, izah etsem konu çok uzar, yanlış yanlış dallanıp budaklanır filan..

Açıkçası ben de az biraz soğuk yapsam. Sık görüşmeyi kessem, özel günlerinde yazmasam filan yeterli gelir diye düşünüyorum. Zaten alıp karşıma kırıldığımı anlatsam yarısı boşa gider. Bu noktadan dönüşü, özrü kabul etmiyorum açıkçası. Biraz katı biriyim bu konularda 😶
İnanın çok iyi anlıyorum. Katı olmak lazım zaten en iyisi. Onlara en iyi cevap da umursamazlık olur. Yeri gelirse utanmadan neden soğuk davrandığınızı sorarlarsa verirsiniz cevaplarınızı. Hiç kafanıza takmayın. Hastalıklar büyük imtihanlar ama böyle pozitif tarafları da var hayatınızdaki fazlalıkları elemiş oluyorsunuz. Bundan sonraki hayatınızda o insanlara harcayacağınız her an size kaldı misler gibi. Hiç canınızı sıkmayın 💕

Herkese merhaba.

Ben açık myomektomi ameliyatı oldum. Büyük bir myom aldılar ve de 3 4 cm bir kist. Çok zor bir 4 5 gün geçirdim, ara ara ağladım, ki rahmimi kaybetme korkusuyla girdim. Psikolojim kötüydü baya. Her kadın anlar bu psikolojiyi aslında. Anne olmayı çooook isteyen ama henüz değil anne, evli bile olmayanlar. Sonra çok şükür ameliyattan çıktım rahmim yerinde. Ama yatıp kalkarken azcık da kilom olduğu için baya acılar çektim, "bir daha çıkar mı türer mi?" diye karamsarlıklara kapıldım vs.

Sevgiye ihtiyacım vardı kısacası. Ameliyat öncesi bi güzel evi dip temel temizlettik, börek yaptırdık dışarıya, eve gelecekler için. Ben herkese koşan biri olduğumdan, babam sandı : Bana da koşarlar. Haha. Koşmadılar. Biri hastaneye geldi, ki bebeği olmasına rağmen ve türlü sıkıntıları olmasına rağmen bırakıp, allah razı olsun. Biri eve geldi gece gündüz çalışıyor olmasına rağmen allah razı olsun. Zaten bi ikisi dostum galiba benim. Neyse 15 yıldır dostum olan, evinde tadilat vardı taşıyordu "özür dilerim yanında olamadığım için malum telaşlarımı biliyorsun, sen iyileş gel yeni eve" dedi. Bu bana bahane geldi. Altında arabası var. 15 dk bana uğrayacak. İşi de yoğun değil. Ki evine yerleşti, misafir bile ağırlamış dün akşam. Misafir ağırlamaya vakti olup bana 10 dk uğrayamaması...

Sonrası diğeri, ailesinin yanına başka şehre gitmişti. Ben de "burada değil ya gelememesi normal sonuçta yılbaşı haftası ailesinin yanına gidecek tabi" diye düşündüm hiç durmadım üzerinde. Ama döndü, bugün görüyorum gezmeye giderken fotoğraf paylaşmış. Bana gelmedi. 2.haftam olucak salı günü. Gelebilirdi. Bilmiyorum. Ben olsam ilk işim dostuma, kardeşim dediğime koşmak bi yüzünü görmek, ona sevgimi vermek olurdu. Ve bu kişinin de altında arabası var. Her fırsatta sen benim aynı anneden doğmadığım kardeşimsin, ruh ikizimsin der. Ses kayıtları vs gönderdi ama ses kaydını bana uzaktaki normal bir arkadaşım da gönderiyor. Ya da İnternetten edindiğim arkadaşım.

Ki benim koştuğum koşacağım insanlardı bu ikisi. Bilmiyorum sizce açık açık söylemeli miyim? Kırıldım, bundan sonra merhaba merhaba mı demeliyim. Yoksa hiçbir şey demeden soğuk mu davranmalıyım? Yoksa amannn deyip kahve içmelik, eğlenmelik arkadaş sıfatına mı ayırmalıyım ikisini? Bilmiyorum napardınız siz olsanız? Dostluk nedir? Dostunuz ameliyat olup, zor günler geçirirken sizler napardınız? Ne beklersiniz?

Şimdiden olumlu olumsuz herkese çok teşekkür ederim sevgiler. Mutlu yıllar💜
Cok beklentiye girme herkes sen gibi olmayabilir.Ne kadarlarsa o kadar ol

Çok geçmiş olsun . Rabbim acil şifalar versin.
Ben yapı olarak hemen koşarım. Hatta imkan dahilinde yanında kalır nazlarım.

Biliyor musun ben artık kimseye sitem etmiyorum. Artık tınlamıyorum. Kaldığı yerde bırakıyorum. Çünkü sanırım yoruldum.

Çok teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun🙏🏻💜

Nasıl davrandınız sonrasında?
Bu anlatıklarım son yaptıklarıydı öncesindede çok olay oldu ben hep iyi niyetimden affetim ama şimdi asla kimseye ikinci şansı bile vermiceksinki ben defalarca verdim telefonumu degiştirdim her yerden engelledim hata yolumu bile degiştirdim görmemek için öyle rahatımki artık bende koşmuyorum bir beklentimde yok hiç kafana takma canım boşver sen iyileşmene bak sevgiler♥️♥️♥️

İnsan başına böyle bir şey geldiğinde taa en başta katagoriyi çok yanlış oluşturduğunu anlıyor. Demek ki onlar gerçek arkadaş dost olamayacak kişilermiş. İnsanın kıymet verdiğini aramasını ziyaretini engelleyen tek şey bahaneler başka hiçbir şey değil bana göre. Ben olsam samimiyeti kesip merhaba merhaba moduna takılırdım bundan sonra. Kimse sizden değerli değil. Çok çok geçmiş olsun. Bir daha böyle sorunlar yaşamayın inşallah.

Cok gecmis olsun.
Şasirmadim, ben alışkınım boyle seylere.
Her kesin derdine koşmayin bundan sonra ve kirildiginiz insanlarla araniza mesafe koyun, onlar iyi gun dostudur cunki.
Hayatimda guvendiyim 1, en fazla 2 arkadasim vardir. Hatta 1 desem daha dogru olur cunki hic sasirtmadi beni sagolsun.
Arkadas dediklerimden cok kazik yediyim icin hayatima kimseyi sokmuyorum, komsuyla da iletisimim sifir, komsular kac kere benimle yakinlik etmek istediler ama uzak durdum.
Esimin akrabalariyla da mesafeliyim, ohhh kafam rahat:KK68:

Yaşiniz az galiba. Zamanla alisirsiniz bu tarz seylere.
Çoook teşekkür ederim 🙏🏻
Aslında benim de alışkın olmam lazım, çok fazla vefasızlık yaşadım, kazık yedim..
Büyüdükçe, yaşlandıkça alışırsın dediler ama kalbim alışmıyor. Her seferinde çocuk saflığı ile sarılıyorum, unutuyorum. Bir türlü öğrenemedim ben fazla değer vermemeyi. Hayat ondan sürekli sınıyor galiba. Umarım bir gün öğrenebilirim. Evet dediğiniz gibi en fazla iki tane dostu oluyor galiba insanın, hatta belki de hiç. Zamanında çok kişinin üstünü çizdim. En sonunda yapayalnız kalacağım, ona üzülüyorum😶

İnanın çok iyi anlıyorum. Katı olmak lazım zaten en iyisi. Onlara en iyi cevap da umursamazlık olur. Yeri gelirse utanmadan neden soğuk davrandığınızı sorarlarsa verirsiniz cevaplarınızı. Hiç kafanıza takmayın. Hastalıklar büyük imtihanlar ama böyle pozitif tarafları da var hayatınızdaki fazlalıkları elemiş oluyorsunuz. Bundan sonraki hayatınızda o insanlara harcayacağınız her an size kaldı misler gibi. Hiç canınızı sıkmayın 💕
Evet sorarlarsa cevaplarını vereceğim kesinlikle. Bakış açınız çok güzel, çok teşekkür ederim, çok iyi geldi bana, sağlıkla mutlulukla kalın💜🥰
Cok beklentiye girme herkes sen gibi olmayabilir.Ne kadarlarsa o kadar ol

Haklısınız, ne kadar ekmek o kadar köfte bundan sonra.
Çok geçmiş olsun . Rabbim acil şifalar versin.
Ben yapı olarak hemen koşarım. Hatta imkan dahilinde yanında kalır nazlarım.

Biliyor musun ben artık kimseye sitem etmiyorum. Artık tınlamıyorum. Kaldığı yerde bırakıyorum. Çünkü sanırım yoruldum.

Çooook teşekkür ederim, sağ olun çok💜

Ben de çok yorgunum. Olduğum gibi olmak, kafaya takmamak istiyorum.
Bu anlatıklarım son yaptıklarıydı öncesindede çok olay oldu ben hep iyi niyetimden affetim ama şimdi asla kimseye ikinci şansı bile vermiceksinki ben defalarca verdim telefonumu degiştirdim her yerden engelledim hata yolumu bile degiştirdim görmemek için öyle rahatımki artık bende koşmuyorum bir beklentimde yok hiç kafana takma canım boşver sen iyileşmene bak sevgiler♥♥♥

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Koşmak yok bundaN sonra. Çok çok çok sevgiler 💜
İnsan başına böyle bir şey geldiğinde taa en başta katagoriyi çok yanlış oluşturduğunu anlıyor. Demek ki onlar gerçek arkadaş dost olamayacak kişilermiş. İnsanın kıymet verdiğini aramasını ziyaretini engelleyen tek şey bahaneler başka hiçbir şey değil bana göre. Ben olsam samimiyeti kesip merhaba merhaba moduna takılırdım bundan sonra. Kimse sizden değerli değil. Çok çok geçmiş olsun. Bir daha böyle sorunlar yaşamayın inşallah.

Çok teşekkürr ederim çok sağ olun. Evet kategoriyi en başında baya yanlış oluşturmuşum ki, baya baya sinyaller vardı aslında yanlış oluşturduğuma dair. Hata benim. Nasıl olacak merhaba merhabaya düşürmem bakalım... Umarım başarırım💜

ikisinide sil at.
hastalık,ölüm ötesi var mı?
geçmiş olsun

X