Döviz ya da Altın Geç mi Kaldım?

Ben salak gibi azar azar , çıktıkça bozdurmustum 30 gramimi, nasılsa düşer ,daha fazla gram alırım diye, ama arttıkça arttı malesef. Bugün 21 gram olarak aldım...
Ama risk tabii ki, yine de 3 sene dokunamayacksan yap altın köşede,elbet artar ya:KK43: bu ülkede bir şeyin duzelecegi yok ki

Dolar icin 20 lirayi bulacak diyorlar, bulabilir de. ama olasi bir degisiklikte , ( belirsiz ortam sonucta ) degismez ama 😅dusebilir de . Bana riskli geliyor.
Gram daha iyi gibi sanki.Gram da dolara bagli ama cok dusmez sanirim ..bundan emin degilim 🤦🏼‍♀️
Suandaki düşüncem bu sekilde
Düşse düşse ne kadar düşecek.
10 liraya mümkün degil düşmez.
En fazla 1 lira hadi öldü bitti 2 lira düşer.
Ben dolar 6 civarındayken 15 olur alın diye herkese söyledim
Şimdi de diyorum ki 16 da sabit kalır biraz
Gram daha iyi derseniz de en az 2 sene bozdurmama imkanınız varsa ona bağlayın ki 1.5 kat kat sağlayın.

Ben salak gibi azar azar , çıktıkça bozdurmustum 30 gramimi, nasılsa düşer ,daha fazla gram alırım diye, ama arttıkça arttı malesef. Bugün 21 gram olarak aldım...
Ama risk tabii ki, yine de 3 sene dokunamayacksan yap altın köşede,elbet artar ya:KK43: bu ülkede bir şeyin duzelecegi yok ki
Şimdi 21 gramın 2024 de kar ettirir sana mecbur kalmazsan bozdurma üstüne 1 gram al al ekle.
Herkes düşer düşer dedi ama dediğim gibi ne kadar düşecek.
535 di geçen yılbasi şuan bugün aldım 795 oda 22 ayar.
En fazla 750 ye düşer ama uzan vadede kazandırır.

Şimdi 21 gramın 2024 de kar ettirir sana mecbur kalmazsan bozdurma üstüne 1 gram al al ekle.
Herkes düşer düşer dedi ama dediğim gibi ne kadar düşecek.
535 di geçen yılbasi şuan bugün aldım 795 oda 22 ayar.
En fazla 750 ye düşer ama uzan vadede kazandırır.
Altın yapmaya 2019da başladım, o zamanlar grami 200lerden alırdım. Sonucta her durumda kârdan kâr etmis oldum. Böyle dusunmeye çalışıyorum..neyse ki altınlarımin birazını bozdurmustum,hala artanlar da var.
olumsuzluğu düşünmektense iyi tarafından bakmaya çalışıyorum, emek emek biriktiriyoruz, Allah bereketini verir inşallah...

Bu arada bugün bir kaç kisiden ısrarla yarın doların daha çok artacağını duydum
Hatta annem benim maaşı çek dolar ald diye ısrar etti yarın çok artacakmis.
Ben çok inanmadım ama merakla bekliyorum bakalım dedikleri gibi olacak mı
Eğer onlarin dediği olursa vay halimize 🤷

Altın yapmaya 2019da başladım, o zamanlar grami 200lerden alırdım. Sonucta her durumda kârdan kâr etmis oldum. Böyle dusunmeye çalışıyorum..neyse ki altınlarımin birazını bozdurmustum,hala artanlar da var.
olumsuzluğu düşünmektense iyi tarafından bakmaya çalışıyorum, emek emek biriktiriyoruz, Allah bereketini verir inşallah...
İnşallah çok iyi yapmışsın o zaman üzülme 😊
İnan herşeyden arttırıp gram yapmaya çalışıyorum bende çocuğuma ileride faydası olsun ihtiyacımız görülsün diye ne emeklerle biriktiriyorum

Ben canlı alıyorum.
24 ayar gram 845 di bugün.
22 ayar gram 795 di.
950 yi rahat görür banka hakkında şuan bilgim yok makas maçlarda bilmiyorum ama bu bandı dikkate al.
Evde de saklarsin ne olacak kesenin içine koy,o keseyi de saklama kabına köy.sonra at buzluğa 😂
Hmm o zaman bankadaki 24 ayar olan gram demekki çünkü o 830 lu bişeylerdeydi bugün. Evde zor ya o tarz şeyler öğrenilmiş maalesef 🥺

Benim bir türlü dolar alamadığım tl param var vadede 🥺 bir daire aldım bir ay kadar önce kalanını o gün dolar yapmadığıma pişman oldum. Bu yatırım işlerinde kelimenin tam anlamıyla aşırı akılsızım 🤦🏻‍♀️

Benim bir türlü dolar alamadığım tl param var vadede 🥺 bir daire aldım bir ay kadar önce kalanını o gün dolar yapmadığıma pişman oldum. Bu yatırım işlerinde kelimenin tam anlamıyla aşırı akılsızım 🤦🏻‍♀️
Çok geç kalmış değilsin ama şuan bekle biraz.en azindan daire almışsın o değer kazanıyor.
Vadesini bozamiyormusun aylık değil mi
Onu bozunca bı bak altın ve doların durumuna.
İlerisi için kimse bişey diyemiyor şuan.
Yarın bile ne olacağı belli olmuyor malum

Çok geç kalmış değilsin ama şuan bekle biraz.en azindan daire almışsın o değer kazanıyor.
Vadesini bozamiyormusun aylık değil mi
Onu bozunca bı bak altın ve doların durumuna.
İlerisi için kimse bişey diyemiyor şuan.
Yarın bile ne olacağı belli olmuyor malum
Yok 3 aylıktaydı biraz daha yüksek veriyor diye faizi. Ne bileyim faizi yakmak falan çok umursamasam mı diyorum ama işte 2 ay sonra benim elimdeki para ile dolara çevirdiğimde elde ettiğim para arasında uçurum olmasından korkuyorum. Bir de sanki herkeste dolar varmış da bir tl olan benmişim gibi geliyor 😂

Yok 3 aylıktaydı biraz daha yüksek veriyor diye faizi. Ne bileyim faizi yakmak falan çok umursamasam mı diyorum ama işte 2 ay sonra benim elimdeki para ile dolara çevirdiğimde elde ettiğim para arasında uçurum olmasından korkuyorum. Bir de sanki herkeste dolar varmış da bir tl olan benmişim gibi geliyor 😂
Çoğu insan bekledi dolar düşsün diye o yüzden herkes dolar almadı tek sen değilsin merak etme 😂
Boşver yakma faizi zaten bu artışa artık durur dolar bir sekilde.ama uzun vadeli yapma bir daha en fazla 1 aylık yap.
Vade dolunca bakarız yine dolara altına ona göre karar verirsin.ama uzun vadede yatırım kaybettirmez.

Çoğu insan bekledi dolar düşsün diye o yüzden herkes dolar almadı tek sen değilsin merak etme 😂
Boşver yakma faizi zaten bu artışa artık durur dolar bir sekilde.ama uzun vadeli yapma bir daha en fazla 1 aylık yap.
Vade dolunca bakarız yine dolara altına ona göre karar verirsin.ama uzun vadede yatırım kaybettirmez.
Hmm bu civarlarda kalacak yani dolar bir süre daha ☺️ Biraz dolar aldım aslında 12.80, 13.80 bandından az bişe vadesiz param vardı ama tabi lafı yapılacak bişi diil pek 😂

Merkez bankasi toplantisi var beklenti faiz indirimi. Faiz inince dolar cikiyor😢

Merkez bankasi toplantisi var beklenti faiz indirimi. Faiz inince dolar cikiyor😢
Yani dolar bu kurda kalmaz ama müdahaleler yapıldıkça çok oynak olur.
Su asgari ücret ve toplantı sonucunda net olur.
Ama bu hızla dolar 20 yi gorur knra biraz düşer benim düşüncem.
Tabii zamanini bilemiyorum 1 ayla 6 ay arası değişir.

Düşse düşse ne kadar düşecek.
10 liraya mümkün degil düşmez.
En fazla 1 lira hadi öldü bitti 2 lira düşer.
Ben dolar 6 civarındayken 15 olur alın diye herkese söyledim
Şimdi de diyorum ki 16 da sabit kalır biraz
Gram daha iyi derseniz de en az 2 sene bozdurmama imkanınız varsa ona bağlayın ki 1.5 kat kat sağlayın.
Kisa da düşmez zaten mümkün degil ama uzunda mantikli gelmedi bana 😊2 sene sonra yavas yavas duser ins🤦🏼‍♀️ yoksa yanmisiz

Yani dolar bu kurda kalmaz ama müdahaleler yapıldıkça çok oynak olur.
Su asgari ücret ve toplantı sonucunda net olur.
Ama bu hızla dolar 20 yi gorur knra biraz düşer benim düşüncem.
Tabii zamanini bilemiyorum 1 ayla 6 ay arası değişir.
Buna katiliyorum , biraz alim firsati vericek diyorlar . Sonra 20ler. 😢

Hmm bu civarlarda kalacak yani dolar bir süre daha ☺️ Biraz dolar aldım aslında 12.80, 13.80 bandından az bişe vadesiz param vardı ama tabi lafı yapılacak bişi diil pek 😂
İşte o zaman hepsini alsaydın şuan çok rahattın.
Şuan vadedeki paraya dokunmayacağına göre bekleyip görelim bence ama dolar yükselir daha.

X