Döviz ya da Altın Geç mi Kaldım?

881 gram altın.
15.39 şuan dolar.
Yine de umudunu kaybetme mutlaka bir çözümü olur ama bu durum 1 sene sürer kendini hazırla.
1 sene bir sey degil, duzelecegini bilsem 🤣 ben de umutsuzum 😒
hayir gelirim dolar bile olsa ,mesele sadece para degil, ulkenin genel durumu ve izlenilen politika sinir ediyor beni.

1 sene bir sey degil, duzelecegini bilsem 🤣 ben de umutsuzum 😒
hayir gelirim dolar bile olsa ,mesele sadece para degil, ulkenin genel durumu ve izlenilen politika sinir ediyor beni.
En erken 1 sene diye düşündüm.
Tabii ne olacağını şimdiden bilemiyoruz hastalık çıkıyor,başka bişey oluyor.
Keşke ülkenin tek derdi para olsaydı
Zamanında insanlar aç susuz savas kazanmış bu kadar umutsuz olmamış.bende sinir oluyorum ama elimden bişey gelmiyor

İyi yapmış hayırlı olsun
Kaçtan aldın.
O dövizlere dokunma ki biraz katlansin para.
15.50 den aldım. İyi ki almışım 16.80 olmuş 🤦🏻‍♀️ Bütün üzüntüm. Birikmişimi dolara çevirmemiş olmak dün sabah bile talimat versek olurmuş 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🥺🥺 insan üzülüyor ya . Bu gidişle dedikleri doğru galiba 20 lirayı bulacak sanki. Zaten apple ürünlerini 17 liraya göre fiyatlamış .

15.50 den aldım. İyi ki almışım 16.80 olmuş 🤦🏻‍♀️ Bütün üzüntüm. Birikmişimi dolara çevirmemiş olmak dün sabah bile talimat versek olurmuş 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🥺🥺 insan üzülüyor ya . Bu gidişle dedikleri doğru galiba 20 lirayı bulacak sanki. Zaten apple ürünlerini 17 liraya göre fiyatlamış .
İyi yapmışsın olsun tebrik ederim.
Şimdi bekle artık.
Birde dolar tekrar 15.50 civarına düşebilir ama panik yapma biraz düşer stabil kalır sonra artışa gider 17.5 - 20 bandına dolar mutlaka yükselir.
Zaten senin paran değer kaybetmesin,yatırım olsun diye dolar aldik.bu uzun vadeli bunu unutma yeter.tl olarak durmasın paran doalrda dursun işte.vok mecbur kalmazsan bozma.

Şimdi bekle artık.
Birde dolar tekrar 15.50 civarına düşebilir ama panik yapma biraz düşer stabil kalır sonra artışa gider 17.5 - 20 bandına dolar mutlaka yükselir.
Zaten senin paran değer kaybetmesin,yatırım olsun diye dolar aldik.bu uzun vadeli bunu unutma yeter.tl olarak durmasın paran doalrda dursun işte.vok mecbur kalmazsan bozma.
17 den dolar almak kaybettirir mi?

Şimdi bekle artık.
Hmmm 15.50 ye düşerse zaten benim için süpper olur çünkü o zaman demiştim ya vadede biraz tl var diye hemen onu çeviririm dolara 👍

Hmmm 15.50 ye düşerse zaten benim için süpper olur çünkü o zaman demiştim ya vadede biraz tl var diye hemen onu çeviririm dolara 👍
16 bandına düşer ama dediğim gibi sadece yarım gün bir gün düşer.
O arayı iyi takip etmek lazım.
Zaten senin vadeli hesabın günü dolduğunda al parayı.
Ama ben şimdiden söylüyorum 2022 sonunda belki sonuna kalmadan dolar 20 olur.

16 bandına düşer ama dediğim gibi sadece yarım gün bir gün düşer.
O arayı iyi takip etmek lazım.
Zaten senin vadeli hesabın günü dolduğunda al parayı.
Ama ben şimdiden söylüyorum 2022 sonunda belki sonuna kalmadan dolar 20 olur.
O şubatta doluyor ama gerçi şubat gibi de bi geri çekilme olacak diyorlar ama bilemedim tabi

O şubatta doluyor ama gerçi şubat gibi de bi geri çekilme olacak diyorlar ama bilemedim tabi
Birde şöyle bir risk var.
Bankada dövizi olan arkadaşlar
Bankalar bu duruma müdahale edebilir dikkat edin
Kuru sabit tutup bankadaki dolarları satın alabiliyorlar.
Ben önceden de söylemiştim bankada tutmuyorum ama olanlar dikkat etsin.

Şubata daha çok var biraz bekleyelim.
O zaman seninle yine kritik yaparız.
Şuan gayet iyi durumdasın zaten 😊

Birde şöyle bir risk var.
Bankada dövizi olan arkadaşlar
Bankalar bu duruma müdahale edebilir dikkat edin
Kuru sabit tutup bankadaki dolarları satın alabiliyorlar.
Ben önceden de söylemiştim bankada tutmuyorum ama olanlar dikkat etsin.

Şubata daha çok var biraz bekleyelim.
O zaman seninle yine kritik yaparız.
Şuan gayet iyi durumdasın zaten 😊
Aaaa nasıl yani ? Bize sormadan doları bozduk diyebiliyorlar mı ? Kafalarına göre bir fiyattan falan nasıl oluyor anlayamadım canım 🥺

Aaaa nasıl yani ? Bize sormadan doları bozduk diyebiliyorlar mı ? Kafalarına göre bir fiyattan falan nasıl oluyor anlayamadım canım 🥺
Mesela bankalar karar alıp doları 20 de sabit tutar ve nakitleri varsa banka hesaplarındaki dolarları alabilir.
Bunu her zaman yapamazlar
Ama bu ekonomide bu kırlarda yetkileri var.
Birde ekonomi bakanı,yada başkan müdahale edin derse ki diyebilir bir saniye bile beklemeden alabilirler

Mesela bankalar karar alıp doları 20 de sabit tutar ve nakitleri varsa banka hesaplarındaki dolarları alabilir.
Bunu her zaman yapamazlar
Ama bu ekonomide bu kırlarda yetkileri var.
Birde ekonomi bakanı,yada başkan müdahale edin derse ki diyebilir bir saniye bile beklemeden alabilirler
Aaa şok oldum çok saol söylediğin için canım. Sen bu işlerden anlayan bir meslektesin sanırım ☺️

Aaa şok oldum çok saol söylediğin için canım. Sen bu işlerden anlayan bir meslektesin sanırım ☺️
Bildigin dümdüz ev hanımıyım 😂
Takip ediyorum,okuyorum,ders gibi ekonomi çalışıyorum
Saolsun eşimde hesap kitap işinden anlar bana anlatır.
Birde ev geçindirmek,çocuk büyütmek herşeyi öğretti diyelim 🙈

Bildigin dümdüz ev hanımıyım 😂
Takip ediyorum,okuyorum,ders gibi ekonomi çalışıyorum
Saolsun eşimde hesap kitap işinden anlar bana anlatır.
Birde ev geçindirmek,çocuk büyütmek herşeyi öğretti diyelim 🙈
😂 ama hakkını vermek gerek ciddi bilgilisin 👍 bir de bu işte öngörülü bir insan olmak da önemli sanırım bir nevi yetenek yani ☺️

Cemoos Cemoos canım merhaba , bu akşamki dolar düşüşü ve bankadaki paralara dolar farkının verileceğine dair yapılan açıklama senin geçenlerde bahsettiğin bankaların resen dövizleri satın alması ile alakalı olabilir mi ? Yani bankada tutulan dövizleri bozacaklarının sinyali midir sence ?

Cemoos Cemoos canım merhaba , bu akşamki dolar düşüşü ve bankadaki paralara dolar farkının verileceğine dair yapılan açıklama senin geçenlerde bahsettiğin bankaların resen dövizleri satın alması ile alakalı olabilir mi ? Yani bankada tutulan dövizleri bozacaklarının sinyali midir sence ?
Bu gece bankada ki dolar rezervleri 1 milyon eridi zaten çoğu kişi bozdurdu.
Ama önceden ben düşeceğini ve sonra artacağını söylemiştim bana supriz olmadı
Sadece bu kadar erken olacağını düşünmemiştim açıkçası.
Bankalar şuan bu düşüşle hesaplarda ki dövize müdahale etmez, sıkıntı çıkmaz

X