Dövme Dövme yaptırmak istiyorum.

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
ben enseme yaptırmak istiyorum genelde saçlarımı topladığım için... ama acısına dayanamam ya, çok tırsak bi insanım acı konusunda:KK53::KK53:

valla bende uzun zamandır bunu düşünüyordum çok acıyormu acaba diye,bir yaptıran ikinciyi üçüncüyü yaptırdığına göre çok acımıyordur herhalde ama gelde ikna ol işte.bende kulak altımdan boynuma uçuşan kelebekler istiyorum ama niyetim kışa.
sen önce yaptır,acımazsa söyle bende yaptırayım:KK53:

valla beni yaptırmaya götürecek arkadaşım haftaya okuluna gidiyor, bu hafta yaptırdım yaptırdım. ona göre haber veririm. :KK1:
dediği dövme kesin çok güzel olur, ben de düşünmüştüm oraya ama yaptıracak bir şey bulamamıştım.

benim vücutta bölge olarak şunlar hoşuma gidiyor aslında.
$bilege_tattoo_modeli.jpg
Mesela burda çok hoş duruyor.
$bilekte-el-yazili-dovme.jpg
Aynı şekilde burda da "özellikle yazılar"
$tumblr_lccaw3WlKl1qb27uro1_500.jpg
Aynısı bizim okulda birinde var. Harika duruyor.. :KK16:

Ah ah.. Ailem izin verse bi cesaret ben de yaptırırım ama, dediğim gibi sıkılmaktan da korkuyorum.
Artık hayatımın aşkına.. :KK1:

Eklentiler

• $bilek-dovme-ask.jpg
    $bilek-dovme-ask.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 1.431
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 500414
Eki Görüntüle 500416
Eki Görüntüle 500417

Ah ah.. Ailem izin verse bi cesaret ben de yaptırırım ama, dediğim gibi sıkılmaktan da korkuyorum.

üçüncü fotodakinden arkadaşımda var. Zaten bir tane dövmesi olan arkadaşım var onun da ensesinde, karnının aşağıdında ve yerini bilemedim üçüncü fotodaki yerinde var. :KK1: en güzeli o karın altında duran bence de, ben erkek ve adonisli olmadığım için düşünmüyorum. :KK1:

Hic pisman olmamak icin sectigin motiv ve ya yaziyi dikkatle secmelisin.Bir süre sonra hosuna gitmeyip sildirmek zorunda kalabilirsin. Dövemeyi cok seviyorum ve cesaret edemiyorum. Ileride cocugum olursa ona dair bir seyi ismini, dogum tarihi vs. yazdirabilirim.

Hic pisman olmamak icin sectigin motiv ve ya yaziyi dikkatle secmelisin.Bir süre sonra hosuna gitmeyip sildirmek zorunda kalabilirsin. Dövemeyi cok seviyorum ve cesaret edemiyorum. Ileride cocugum olursa ona dair bir seyi ismini, dogum tarihi vs. yazdirabilirim.

şimdi söylemenin kibar yolunu bulamadım ama parayı biraz çok sevdiğimden "die rich" yazdırmak istiyorum.
sanırım bundan sıkılmam. :KK1:

şimdi söylemenin kibar yolunu bulamadım ama parayı biraz çok sevdiğimden "die rich" yazdırmak istiyorum.

Die rich yazdirmaniz Fail olurdu.. Dogrusu "The rich ". Yanliz sectiginiz bölge göründügü icin baskalari tarafindan yadirgana bilir . :KK1::KK1::KK1:

Son düzenleme:

Dövmeye karşı olmam bir yana...

Bedeninde "die" kelimesini taşımanı hiç tavsiye etmem.
Yazı,ferman gibidir.Yazının çekim etkisi,düşünceden çok daha fazladır.
Üzerinde sürekli "die" taşımak olumsuz etki eder.

İllaki yapacaksan,live rich veya be rich gibi ifadeler daha uygun olur bence.

Die rich yazdirmaniz Fail olurdu.. Dogrusu "The rich ". Yanliz sectiginiz bölge göründügü icin baskalari tarafindan yadirgana bilir . :KK1::KK1::KK1:

yok yok zengin ölücem gibilerinden bir şey olsun istemiştim :KK1: o fotoğrafını koyduğum dövmede de "die young" yazıyor mesela. etkilendim ondan. :KK1:

çok kafam karıştı şu an. :KK15:

Ben onu "Die " olarak algilamadim.. :KK60: cok haklisin negativ bir etkisi olabilir..

Eki Görüntüle 500414
Eki Görüntüle 500416
Eki Görüntüle 500417

en alttakıne sahıbım fakat o kadar egımlı degıl :)emın ol bende çok kararsz kaldım ya sıkılrısam dıye ama kendı gormedıgın yerde sıkılmıyosun :)

On yıl önce sağ bileğime üç martı yaptırdım.
Acı için sivrisinek ısırığı diyebilirim. Bir süre sonra uyuşuyor zaten.
Ve evet dövme bir tutku. Şimdi ikinci için desen arayışındayım. Aşırı seçiciyim bu konuda. Sıkılmak istemiyorum çünkü.
Ancak yaptıracağınız yeri çok iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Birçok mekan hijyen açısından istenileni vermeyebiliyor.

Bence acele karar verme.
Hayat boyu taşıyacağın bir simge olacak sonuçta.

Tamam,bir örnek görmüşsün,hoşuna gitmiş.
Ama yazının başkasının yazısıyla aynı veya benzer olması gerekmez.
Bence dövme,kişiye özel olmalı.

Ben olsam sırf dövme yaptırmak için zorla bir slogan,ifade veya simge bulmaya çalışmam.
Mevcut bir hayat felsefem veya sloganım varsa onu kullanırım.

Böyle olduğu zaman,yani tamam bu beni ifade ediyor dediğin birşey olduğu zaman yaptırırsın.

Burada koyduğunuz fotolara baktım da güzel ve canlı görünüyor dövmeler

Ama en yakın arkadaşımın namünasip bir yerinde dövme var :KK53:

Rengi hiç de böyle canlı bir siyah değil..

Sevgilisinin baş harfini yazdırdı

Eee ayrıldılar

Sonraki sevgilileri bu ne dedi sürekli

Dayanamadı dövmeyi büyütmek zorunda kaldı o harf anlaşılmasın diye yanına başka şeyler eklediler

Pek güzel olmadı bence hoş durmuyor

O yüzden iyi karar verin derim

İsimlere, kişilere ve nesnelere bağlı kalmayın :44:

Valla yakında fıstığın ucunada yaptırırlarsa şaşırmam. Nerden buluyorsunuz o yerleri. yüzük parmağının iç kısmı, koltuk altı, popo arası zaten göğüstü kasıktı doğal oldu artık. umumileşti :KK31:

Burada koyduğunuz fotolara baktım da güzel ve canlı görünüyor dövmeler

Ama en yakın arkadaşımın namünasip bir yerinde dövme var :KK53:

Rengi hiç de böyle canlı bir siyah değil..

Sevgilisinin baş harfini yazdırdı

Eee ayrıldılar

Sonraki sevgilileri bu ne dedi sürekli

Dayanamadı dövmeyi büyütmek zorunda kaldı o harf anlaşılmasın diye yanına başka şeyler eklediler

Pek güzel olmadı bence hoş durmuyor

O yüzden iyi karar verin derim

İsimlere, kişilere ve nesnelere bağlı kalmayın :44:
ben bir insanın ismini dövme yaptırmayı hiç anlamıyorum ya ne cesaret birinin adını vücuduma yazdıracaksam, bu sadece evladım olabilir. :KK19:

Parmakta dovme bakımı en zor olan sey maalesef. Sureklı yıkandıgı ıcın atıyo rengı soluyo ve ıkıncı katı yaptırman gerekıyor. Ince bı yazı ıstıyorsan ıkıncı katta bozulabılır. Bıde olabıldıgınce merhemı yenılemen gerekıyor ılk yaptırdıgında

İyi akşamlar herkese.

Başlıkta da yazdığım gibi ben dövme yaptırmak istiyorum. Yüzük parmağımın iç kısmına.

Daha önce hiç dövme yaptırmadım.

Ellerim çok küçük, ölçtüm yüzük parmağım tam 5.2 cm tırnak kısmıyla beraber.

Bi' de dikiş alerjim var. Estetik dikiş bile kızarıp şişiyor ve kalıyor. Keloid deniyormuş.

Bu durum sorun yaratır mı?

Yaptırmak istediğim dövmenin benzerinin fotoğrafını koyuyorum, ellerim küçük olmasına rağmen yakışır mı?

Dövme yaptıranlara bir sorum var bi' de, acıyorsa ne kadar acıyor? :KK9:

Son olarak, dövme yaptıran tek dövmeyle kalmaz diyorlar. Bu doğru mu? Zira annem "altı ayda bir dövme yaptıracağım deyip maymuna dönmeyeceksen yaptır" diye izin verdi de. :KK1:

Eki Görüntüle 500390

Aynı sorun bende de var.
O yüzden yaptıracağım dövmeler belli olduğu ve çok istediğim halde yaptıramıyorum,çekiniyorum bu durum yüzünden.
Kesin bir bilgiye de ulaşamadım bazıları hafif kabarık kalır diyor bazıları hiçbir fark olmaz bir sorun çıkmaz diyor.
Bilemiyorum beklemedeyim o yüzden.

Ayrıca konuyu dinen ele almak yasak forumda.
Dini boyutu burada tartışılacak yer değil,merak da edilmemiş zaten.
Bir de buna şaşırıyorum;herkesin dini inancı var ve herkes müslümanmış gibi davranılıyor.
Belki değil?
Bilip bilmeden islami yorum yapmak yersiz.

Ayrıca konunun yeri http://www.kadinlarkulubu.com/kalici-dovme-f656/ burası.

Cesareti bulduysan kırılmadan git yaptır derim :KK34:
Bende düşünüyorum ama sürekli görürsem sıkılırım kesin
Bide ne dövmesi yapacağına karar veremiyo insan
Koluma ''Galatasaray'' yazdırmayı düşünüyorum,sıkılmayacağım tek şey o olur sanırım :KK31:

ben bir insanın ismini dövme yaptırmayı hiç anlamıyorum ya ne cesaret birinin adını vücuduma yazdıracaksam, bu sadece evladım olabilir. :KK19:

İsim insanların anasının babasının vs koyduğu bulduğu yakıştırdığı şeydir

Hani ben kendi ismimi kendim koysam benim için bi anlamı olur

Ama mesela erkek arkadaşımın ismini neden yazdırayım ki?

Onun ismini ben de koymadım kendisi de koymadı bilmem kim koydu yani :KK53:

Ne demek istediğimi anlatabildim mi ki

Yıllar önce sıkı bi rapçiydim şimdi ise türk halk müziği fanatiği oldum

Yıllar önce rap ile alakalı bi dövme yaptırsaydım şimdi bir manası olmayacaktı

Zaman değiştikçe insan da değişir

O yüzden diyorum bir şeyleri sabitlememek daha iyidir

Fotolardaki dövmeler çok hoş

Yazısız bir dövme tercih edilebilir :)

Acısına gelecek olursak arkadaşımın dediğine göre acımıyormuş öyle az bişey acıyormuş yani

X