Dövme Dövme yaptırmak istiyorum.

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
İsim insanların anasının babasının vs koyduğu bulduğu yakıştırdığı şeydir

Hani ben kendi ismimi kendim koysam benim için bi anlamı olur

Ama mesela erkek arkadaşımın ismini neden yazdırayım ki?

Onun ismini ben de koymadım kendisi de koymadı bilmem kim koydu yani :KK53:

Ne demek istediğimi anlatabildim mi ki

Yıllar önce sıkı bi rapçiydim şimdi ise türk halk müziği fanatiği oldum

Yıllar önce rap ile alakalı bi dövme yaptırsaydım şimdi bir manası olmayacaktı

Zaman değiştikçe insan da değişir

O yüzden diyorum bir şeyleri sabitlememek daha iyidir

Fotolardaki dövmeler çok hoş

Yazısız bir dövme tercih edilebilir :)

Acısına gelecek olursak arkadaşımın dediğine göre acımıyormuş öyle az bişey acıyormuş yani

oğlumun ismini ben koydum :KK34:

oğlumun ismini ben koydum :KK34:

Sizin oğlunuzun ismini dövme yaptırmanız çok manalı

Ama mesela oğlunuzun ilerde bi sevgilisi olur da oğlunuzun ismini dövme yaptırırsa bana manalı gelmiyor işte

Çünkü o ismi siz koydunuz

Yani sevgili olan kız sizin sevdiğiniz bir ismi dövme yaptırmış oluyor

Öyle değil mi ama :)

dövme yaptırmayı bende istiyorum ve inş yaptırıcam da ama iyice düşünülmesi gereken bir durum çünkü yaptırması çok kolay ama sildirmesi çok zor ve uzun bir süreç nişanlım dövmesini sildiriyor ve zor yani iyice düşün ve yaptır derim

dövme yaptırmayı bende istiyorum ve inş yaptırıcam da ama iyice düşünülmesi gereken bir durum çünkü yaptırması çok kolay ama sildirmesi çok zor ve uzun bir süreç nişanlım dövmesini sildiriyor ve zor yani iyice düşün ve yaptır derim

Dövme sildirmek nasıl oluyor?
Ve gerçekten izi mi kalıyor silinse de?

Dövme sildirmek nasıl oluyor?
Ve gerçekten izi mi kalıyor silinse de?

ilk seansta baya bi acı veriyor sildirirken zamanla acı azalıyor ayda bir oluyor seaslar dövmeye göre değişiyor süreleri biz 3 aydır gidiyoruz ve hala fazla bir ilerleme yok krem fln veriyorlar kullanmak için yani zor bi süreç oluyor beyaz bir gölge kalıyormuş sildirince zamanla orası ten rengini alıyormuş 6 ay gibi bir sürede doktor bu bilgiyi verdi

Sizin oğlunuzun ismini dövme yaptırmanız çok manalı

Ama mesela oğlunuzun ilerde bi sevgilisi olur da oğlunuzun ismini dövme yaptırırsa bana manalı gelmiyor işte

Çünkü o ismi siz koydunuz

Yani sevgili olan kız sizin sevdiğiniz bir ismi dövme yaptırmış oluyor

Öyle değil mi ama :)

çok katılıyorum :KK9: ben de ilk yorumumda tam olarak bunu söyledim zaten.

ilk seansta baya bi acı veriyor sildirirken zamanla acı azalıyor ayda bir oluyor seaslar dövmeye göre değişiyor süreleri biz 3 aydır gidiyoruz ve hala fazla bir ilerleme yok krem fln veriyorlar kullanmak için yani zor bi süreç oluyor beyaz bir gölge kalıyormuş sildirince zamanla orası ten rengini alıyormuş 6 ay gibi bir sürede doktor bu bilgiyi verdi

Sevdiğin neden dövmesini sildirmek istedi çok merak ettim doğrusu

Bu kadar acıya rağmen vazgeçmeyecek heralde

çok katılıyorum :KK9: ben de ilk yorumumda tam olarak bunu söyledim zaten.

Anladım şimdi tamam :)

Son düzenleme:

benim ismimi sildiriyor :) askeriye sınavlarına giricek doktor sildirmesi gerektiğini söyledi dövme yasak ve mecburen sildiriyor doktor bile eski sevgilisinin ismi sandı gülüyor her gördüğünde kendi elinle getirip kendi ismini sildirtiyosun diyo :)

İyi akşamlar herkese.

Başlıkta da yazdığım gibi ben dövme yaptırmak istiyorum. Yüzük parmağımın iç kısmına.

Daha önce hiç dövme yaptırmadım.

Ellerim çok küçük, ölçtüm yüzük parmağım tam 5.2 cm tırnak kısmıyla beraber.

Bi' de dikiş alerjim var. Estetik dikiş bile kızarıp şişiyor ve kalıyor. Keloid deniyormuş.

Bu durum sorun yaratır mı?

Yaptırmak istediğim dövmenin benzerinin fotoğrafını koyuyorum, ellerim küçük olmasına rağmen yakışır mı?

Dövme yaptıranlara bir sorum var bi' de, acıyorsa ne kadar acıyor? :KK9:

Son olarak, dövme yaptıran tek dövmeyle kalmaz diyorlar. Bu doğru mu? Zira annem "altı ayda bir dövme yaptıracağım deyip maymuna dönmeyeceksen yaptır" diye izin verdi de. :KK1:

Eki Görüntüle 500390

Dövme öyle aman aman acımıyor rahat ol:) Ama dayanamazsan ara verdirirsin de o küçücük şey hemen biter sen bile anlamazsın:)
Elin küçükse yakışır da şişmansa yakışmaz şahsi fikrim:) Ama benden sana tavsiye ele yaptırma dövme sürekli güneş kremleriyle korunmalı duşta bile liflenmemelidir ama elin için çok dikkat edemezsin çok kaliteli de olsa rengi solar bakma bu söylediklerime rağmen çok güzel görünüyor diye düşünüyorum:) Alerjine gelince inan fikrim yok ama annene katılıyorum insan duramıyor:))

Elde çok hos görunuyor . ama die rich için eminmisn :)

belki ilerde paradan daha çok sevıcegın bısey olurrr

Keşke ilk mesajda dini yoruma ihtiyaç duymadığımı belirtseydim. Ne olmuş buralarda ya hu. :KK1:

Arada mesaj gördüm ama alıntılamayı unuttum, keloid probleminde iz kalabiliyor muymuş? :KK53: Ben "kalmaz, nolucak yeaa?" diye düşünüyordum bu kötü oldu.

Bundan iyice emin olmak lazım, çünkü göğsümdeki kabardı da...

Plastik cerraha mı sorsam dövme yapacak kişiye mi?

Ben yazmıştım,aynı sorun bende de var dövme yapacak kişilere sordum açıkçası net bir bilgileri yok farklı farklı şeyler söylediler.
En iyisi uzman dr.a sormak,henüz soramadım ben.

Dövme öyle aman aman acımıyor rahat ol:) Ama dayanamazsan ara verdirirsin de o küçücük şey hemen biter sen bile anlamazsın:)
Elin küçükse yakışır da şişmansa yakışmaz şahsi fikrim:) Ama benden sana tavsiye ele yaptırma dövme sürekli güneş kremleriyle korunmalı duşta bile liflenmemelidir ama elin için çok dikkat edemezsin çok kaliteli de olsa rengi solar bakma bu söylediklerime rağmen çok güzel görünüyor diye düşünüyorum:) Alerjine gelince inan fikrim yok ama annene katılıyorum insan duramıyor:))

Üslubumda sert ve kırıcı bir yan göremediğim için cevap vermiyorum maddeler halinde sıraladım sadece...

ben kendim şişmanım, ellerim değil. :KK1: piyasadaki en küçük yüzüklerden bile olmayan çıkabiliyor nadir de olsa. yoksa en ufaklardan kullanıyorum. :KK1:

renksiz düşünüyorum, yani siyah olacak (söyediğime bak sanki siyah solan bir şey değil.)

ben dövmenin bu kadar bakım istediğini bilmiyordum yahu :KK52:

benim ismimi sildiriyor :) askeriye sınavlarına giricek doktor sildirmesi gerektiğini söyledi dövme yasak ve mecburen sildiriyor doktor bile eski sevgilisinin ismi sandı gülüyor her gördüğünde kendi elinle getirip kendi ismini sildirtiyosun diyo :)

Konu sahibi o zaman dikkat etsin valla

Baksana sevgilinin aklına dövme yaptırırken gelmezdi heralde bir gün askeriye sınavlarına girmek için dövme sildirmek zorunda kalacağı :KK53:

bence parmak ve ensede keloid olmaz ama kolda olabilir en iyisi cerraha sormak
çünkü kansere bile çare bulundu keloide bulunmadı ya, ne illet bişey

Son düzenleme:
Ben yazmıştım,aynı sorun bende de var dövme yapacak kişilere sordum açıkçası net bir bilgileri yok farklı farklı şeyler söylediler.
En iyisi uzman dr.a sormak,henüz soramadım ben.

annem hastanede çalışıyor, pazartesi yapışırım yakalarına haber veririm size de :KK34:

Keşke ilk mesajda dini yoruma ihtiyaç duymadığımı belirtseydim. Ne olmuş buralarda ya hu. :KK1:

Arada mesaj gördüm ama alıntılamayı unuttum, keloid probleminde iz kalabiliyor muymuş? :KK53: Ben "kalmaz, nolucak yeaa?" diye düşünüyordum bu kötü oldu.

Bundan iyice emin olmak lazım, çünkü göğsümdeki kabardı da...

Plastik cerraha mı sorsam dövme yapacak kişiye mi?

Cerrah bilir yaa dövmeci bilmez bence:44: Ama arkadaşa katılıyorum sanki die rich yerine baka birşey yazdırsan ama anlamı varsa bilemem tabii:)

ilk mesajini tekrar okudum ve bir seyi atladigimi gördüm.. Keloid gibi bir sorunuz varsa asla dövme yaptirmayin...Internette keloid ve tattoo yazarsaniz bir cok foto cikacaktir.. Sonucta dövme yapilirken deriye bir zarar veriliyor...Bu yara iyilesirken keloid sorunu olanlarda düzgün bir iyilesme olmuyor..:KK50::KK50::KK50:

Son düzenleme:
Elde çok hos görunuyor . ama die rich için eminmisn :)

belki ilerde paradan daha çok sevıcegın bısey olurrr

paradan çok sevdiğim şeyler şimdi de var canım öyle manyak paragöz değilim :KK9:

ama 21 senedir bir para sevicilik var, en uzun süreli sevgim de bu. :KK1:

annem hastanede çalışıyor, pazartesi yapışırım yakalarına haber veririm size de :KK34:

Çok iyi olur,benim durumum aslında tam olarak şöyle; yaralar,ufak çizikler dahi hafif kabarık ve kırmızı bir şekilde kalıyor.
O kızarıklıklar bazen ten rengine dönüyor ama ısı değişimlerinde tekrar kırmızı oluyor.
Sorunumuz aynı mı bilmiyorum.
Dövmenin renginden dolayı kızarıklık olayına takılmıyorum görünmez heralde,ama iz kalırsa kabarık duracak bu kötü bir görünüm yaratabilir.

ilk mesajini tekrar okudum ve bir seyi atladigimi gördüm.. Keloid gibi bir sorunuz varsa asla dövme yaptirmayin...Internette keloid ve tattoo yazarsaniz bir cok foto cikacaktir.. Sonucta dövme yapilirken deriye bir zarar veriliyor...Bu yara iyilesirken keloid sorunu olanlarda düzgün bir iyilesme olmuyor..:KK50::KK50::KK50:

Doktoru dikkate al konu sahibi..

X