Dövme Dövme yaptırmak istiyorum.

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
ilk mesajini tekrar okudum ve bir seyi atladigimi gördüm.. Keloid gibi bir sorunuz varsa asla dövme yaptirmayin...Internette keloid ve tattoo yazarsaniz bir cok foto cikacaktir.. Sonucta dövme yapilirken deriye bir zarar veriliyor...Bu yara iyilesirken keloid sorunu olanlarda düzgün bir iyilesme olmuyor..:KK50::KK50::KK50:

ayy baktım, birinin dövmesi resmen üç boyutlu gibi olmuş. iğrenç görünüyor. kolunda hem de. :KK53:

ben kendim şişmanım, ellerim değil. :KK1: piyasadaki en küçük yüzüklerden bile olmayan çıkabiliyor nadir de olsa. yoksa en ufaklardan kullanıyorum. :KK1:

renksiz düşünüyorum, yani siyah olacak (söyediğime bak sanki siyah solan bir şey değil.)

ben dövmenin bu kadar bakım istediğini bilmiyordum yahu :KK52:

Hımm o zaman şu an kiloluysanız ve yine elleriniz küçükse günün birinde kilo alırsam ne olur diye korkmanıza gerek yok çünkü kilo alıp veren bölgelerde deformasyon oluyor dövmede... Bu arada bakım derken öyle manyak gibi kremlerle dolaşmaya grek yok tabi de hani el çok fazla kimyasala maruz kalıyor diye dedim ama yine de çok güzel duruyor yaaa:KK1::KK1::KK1: Siyah dövme en güzeli bence ayrıca lazerle en kolay çıkan dövme...

merhaba,alerji konusunda bir şey diyemem.bilgim yok.dövmem var.3 senedir sol omzumun arkasında.ilk kez dövme yaptıranlar için söyleyebileceğim tek şey, hayatınıza dair bir şey olmasıdır ve çok da görebileceğiniz bir yerde olmamasıdır ..sıkılabilirsiniz...benimki birileri dövmemi hatırlatmadıkça aklıma gelmiyor.:KK1: bu da iyi bir şey tabi sıkmıyor. çok iyi düşünmen lazım.ölene kadar taşıma kararı almadığın bir şeyi sakın yaptırma..ben memnunum,çünkü çok sevdiğim bir simge var. :21: mesela eşim henüz net bir karar vermediği için hiç yanaşmadı.ben de hiç üstelemedim.sonuçta kendi taşıyacak..ayrıca,bir dövmeden sonra gerisi de geliyor mutlaka :KK34:

bi de şu var, yaşlanmaya başlayınca nolacak parmaktaki dövmeler, sonuçta insanın sürekli ve en hızlı yaşlanan yerleri kulak burun ve eller, bence yaşlanmaya başlayınca hoş olmayabilir

Dövmeye karşı olmam bir yana...

Bedeninde "die" kelimesini taşımanı hiç tavsiye etmem.
Yazı,ferman gibidir.Yazının çekim etkisi,düşünceden çok daha fazladır.
Üzerinde sürekli "die" taşımak olumsuz etki eder.

İllaki yapacaksan,live rich veya be rich gibi ifadeler daha uygun olur bence.

yok yok zengin ölücem gibilerinden bir şey olsun istemiştim :KK1: o fotoğrafını koyduğum dövmede de "die young" yazıyor mesela. etkilendim ondan. :KK1:

çok kafam karıştı şu an. :KK15:

Allah seni yaaa ben o die kelimesini almanca artikel sanıyorum dünden beriiiii:KK53::KK52::KK52::KK52: Die reich (zengin) gibi anlıyorum skandalll:KK52::KK52: Ya konu sahibi şahsi fikrim elde italik dövme çok güzel durmakla beraber başka birşey yazdırsan:KK52::44: Bak bugün dünya barış günü "peace" falan ne dersin...:KK1::KK1::KK1:

bi de şu var, yaşlanmaya başlayınca nolacak parmaktaki dövmeler, sonuçta insanın sürekli ve en hızlı yaşlanan yerleri kulak burun ve eller, bence yaşlanmaya başlayınca hoş olmayabilir

O benim de aklıma geldi ama parmağın o tarafında çok deformasyon olmaz gibi geldi...:44:

kulağımı deldirdikten sonra bende de keloid oluştu. sonra onu ameliyatla aldırdım ama şimdi yeniden büyüdü. o dönem doktoruma dövme yaptırabilir miyim diye sorduğumda, yaptır bu kez derini kazımak zorunda kalırım diye ürkütücü bir cevap almıştım :KK43:

İyi akşamlar herkese.

Başlıkta da yazdığım gibi ben dövme yaptırmak istiyorum. Yüzük parmağımın iç kısmına.

Daha önce hiç dövme yaptırmadım.

Ellerim çok küçük, ölçtüm yüzük parmağım tam 5.2 cm tırnak kısmıyla beraber.

Bi' de dikiş alerjim var. Estetik dikiş bile kızarıp şişiyor ve kalıyor. Keloid deniyormuş.

Bu durum sorun yaratır mı?

Yaptırmak istediğim dövmenin benzerinin fotoğrafını koyuyorum, ellerim küçük olmasına rağmen yakışır mı?

Dövme yaptıranlara bir sorum var bi' de, acıyorsa ne kadar acıyor? :KK9:

Son olarak, dövme yaptıran tek dövmeyle kalmaz diyorlar. Bu doğru mu? Zira annem "altı ayda bir dövme yaptıracağım deyip maymuna dönmeyeceksen yaptır" diye izin verdi de. :KK1:

Eki Görüntüle 500390

slm resımdekı gıbı olan dövmeler %99 tutmuo cıkıyor cunku ordakı gözeneklerın yapısı farklı ve dövme tutmuyor 2 3 kere rütüş yapılmasına ragmen bır sure sonra siliniyor ılk dövmenız ıcın benım fıktım bılegınızın yan tarafına yaptırmanız sızın ıcın ıyı olucaktır pişmanlık konusuna gelınce size ait bir şeyı yaptırdıgınız sürece hıc bı zaman bundan sıkılmayacaksınızdır. acı söz konusuna gelıncede elbetteki tatlı bi acısı var ama zaten bellı bır sure sonra uyuşuyor.. zaten şuda bilimsel olarak kanıtlanmıştırki bayanların acı eşiği erkeklerden yüksektir :KK34:

el,ayak derileri diğer bölge derilerimiz gibi deildir.. bu yuzdendirki dövme daha zor tutar kimisinde tutmaz bozarır,akar,kusar, solar.. Dövmeci olarak önermediğim bir yerdir netice olarak. İlla yapılacaksada diger bölgelerden daha cok acıdıgını ve solma akma yaptıgında tekrar tekrar uzerinden gecmeniz gerekebileceğini unutmayın.

Son düzenleme:
X