Dövme Dövme yaptırmak istiyorum.

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

iyotsuztuz

Eski slimsigara :*
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2011
5.411
9.340
İyi akşamlar herkese.

Başlıkta da yazdığım gibi ben dövme yaptırmak istiyorum. Yüzük parmağımın iç kısmına.

Daha önce hiç dövme yaptırmadım.

Ellerim çok küçük, ölçtüm yüzük parmağım tam 5.2 cm tırnak kısmıyla beraber.

Bi' de dikiş alerjim var. Estetik dikiş bile kızarıp şişiyor ve kalıyor. Keloid deniyormuş.

Bu durum sorun yaratır mı?

Yaptırmak istediğim dövmenin benzerinin fotoğrafını koyuyorum, ellerim küçük olmasına rağmen yakışır mı?

Dövme yaptıranlara bir sorum var bi' de, acıyorsa ne kadar acıyor? :KK9:

Son olarak, dövme yaptıran tek dövmeyle kalmaz diyorlar. Bu doğru mu? Zira annem "altı ayda bir dövme yaptıracağım deyip maymuna dönmeyeceksen yaptır" diye izin verdi de. :KK1:

$dietattoo.png

Dövme zor bir karar. Çünkü kime sorsam bir zaman sonra sıkılıp sildirmek istiyor, o da acı veren bir işlem.
O yüzden iyi düşünmek lazım. :KK31:
Bu arada o resimdeki dövme Lana Del Rey'in miydi ? Tanıdık geldi. :KK1:

Son düzenleme:
sıkılmaktan korkmasam bende yaptırmak istiyorum ama senin fikrin süpermiş parmak içi hiç aklıma gelmemişti.
resmen senden heveslendim:KK1:

Dövme zor bir karar. Çünkü kime sorsam bir zaman sonra sıkılıp sildirmek istiyor, o da acı veren bir işlem.
O yüzden iyi düşünmek lazım. :KK31:
Bu arada o resimdeki dövme Lana Del Rey'in miydi ? :KK1:

Evet LDR :KK1: Onun eller maşallah fırıncı küreği gibi de benim öyle değil ona yakışan bana yakışmayabilir.

O "die young" yazdırmış, ben de "die rich" yazdırmak istiyorum hatta. :KK1:

Sildirmek çok problemli biliyorum, o kısmını hiç düşünmüyorum şu an. :KK1:

dövme guzel bırsey estetık acıdan hoş duruo ama gercekten bı zaman sonra sıkılıyorsun bende bı tane var 3 senedır sol kolumda ve cok sıkıldım gercekten keske yaptırmasaydım dedıgım cok oldu bıde su var dovme yaptırmak ıstıorsan secıcegın yer cok onemlı sıkılmayacagın sureklı goz onunde olmayan bı yer olsun o zaman sıkılmazsın :) ama yınede ıyı dusun derım acısına gelınce nasıl desem dayanamayacagın bı acı yasamıyorsun :)

valla keloid bünyenin ürettiği bişey ve ben çok korkarım kendisinden:KK53::KK53:
ama genelde bir omuzdan bir omuza ve göğüs çukuruna çizgi çek, hah işte o üçgende daha çok oluyormuş keloid, parmakta olur mu bilmem

Merhaba tatlım,
bende dövmeye çok meraklı bi insanım, omzuma melek dövmesi yaptırmak isityorum,yada uçan kuşlar varya bilirsin , yada senın gibi parmağıma kız kardeşimin ismini yazdırmak istiyorum
yaptıracağın küçük bir yazı, fazla acımaz hemde sonradan sildirmek istemessin pek dikkat çekecek birşey değil zaten.
Bence çok cool duruyor.. Yaptırırsan resmını cekip atarsın.

dövme guzel bırsey estetık acıdan hoş duruo ama gercekten bı zaman sonra sıkılıyorsun bende bı tane var 3 senedır sol kolumda ve cok sıkıldım gercekten keske yaptırmasaydım dedıgım cok oldu bıde su var dovme yaptırmak ıstıorsan secıcegın yer cok onemlı sıkılmayacagın sureklı goz onunde olmayan bı yer olsun o zaman sıkılmazsın :) ama yınede ıyı dusun derım acısına gelınce nasıl desem dayanamayacagın bı acı yasamıyorsun :)

Kol düşünmedim hiç ben.

Ense düşündüm, kulağın altı boyuna doğru biraz düşündüm ve parmak içi düşündüm. Ama diğerlerini göstereceğim diye kendimi paralarım ben diye parmak içine karar verdim. :KK1:

Çok acıyacağını düşünmüyorum ben de aslında, ya da "yaptıran nası yapıyo, neyim eksik?!" diyorum. :KK9:

Ama o keloid korkusu var işte, dikiş değil ama abuk iz kalsın istemiyorum.

ense iyidir iyi, at kuyrugu yapınca havalı durur, görünmesini istemediğin zamanlarda saçlarını açarsın hiç görünmez

valla keloid bünyenin ürettiği bişey ve ben çok korkarım kendisinden:KK53::KK53:
ama genelde bir omuzdan bir omuza ve göğüs çukuruna çizgi çek, hah işte o üçgende daha çok oluyormuş keloid, parmakta olur mu bilmem

ağzımın içinde olmadı mesela, orada da dikişim var ama. dediğin yerde tam keloidim. parmakta olmasa ne güzel olur, olursa biterim zaten çünkü kabarıyo orası bide, yüzük bile takamaz hale gelirim.

Merhaba tatlım,
bende dövmeye çok meraklı bi insanım, omzuma melek dövmesi yaptırmak isityorum,yada uçan kuşlar varya bilirsin , yada senın gibi parmağıma kız kardeşimin ismini yazdırmak istiyorum
yaptıracağın küçük bir yazı, fazla acımaz hemde sonradan sildirmek istemessin pek dikkat çekecek birşey değil zaten.
Bence çok cool duruyor.. Yaptırırsan resmını cekip atarsın.

yaptırırsam atarım tabii ki. :KK16:
inşallah sen de yaptırırsın. :KK16:

parmakların küçükse hoş durmayabilir, bileğinin içine yada kenarına yazdırabilirsin.

ben de ondan korkuyorum. 5.2 cm parmak mı olur? ve çok ince parmaklarım var kilolu olmama rağmen. Karınca kadar yazdırınca da anlamı kalmayacak gibime geliyor.

bilek içlerimin birine annemin adını yazdırıcam, diğerine de ileride çocuğum olursa onun adını yazdırıcam. (annemin tabiriyle "maymuna dönmek" :KK1: )

ense iyidir iyi, at kuyrugu yapınca havalı durur, görünmesini istemediğin zamanlarda saçlarını açarsın hiç görünmez

arkadaşımın orada dövmesi var, sordum "kendin görmüyorsun hiç yaptırma daha iyi" dedi. :KK1:

Summertime Sadness.
Bak bende o şarkının bi sözünü yazdım okursan görürsün.
:KK70: Nothing Scares Me Anymore '
benım en sevdiğim şarkıdır.

parmak içinede çok zarif oluyor bu resmi beğendim mesela..

$6915071183_81c0deeb96_z.jpg

ben sonsuz işareti istiyorum love yazan yerde kızımın ismi olacak, parmak arasınada yaptırabilirim zarif bir model..

$533008_404623652930568_2019118660_n.jpg

ben de ondan korkuyorum. 5.2 cm parmak mı olur? ve çok ince parmaklarım var kilolu olmama rağmen. Karınca kadar yazdırınca da anlamı kalmayacak gibime geliyor.

bilek içlerimin birine annemin adını yazdırıcam, diğerine de ileride çocuğum olursa onun adını yazdırıcam. (annemin tabiriyle "maymuna dönmek" :KK1: )

arkadaşımın orada dövmesi var, sordum "kendin görmüyorsun hiç yaptırma daha iyi" dedi. :KK1:

valla daha ziyade başkası görsün diye yaptırılıyor ama:KK1:
aynada görürsün ne var
ensene yaptırırsan yaz yine, acıdımı acımadımı nasıl oldu vs:KK34:

benimde dövmelerim var,2 adet...biri eşimin ismi sağ kolumda...birde belimde kuyruk sokumumun üzerinde
gerçektende yaptırınca yaptırasın geliyor ama kendini dizginleyemezsen..
eşiminde sol kolu dirseğine kadar kaplan,çok hoş çok sexi...sağ kolunda da benim ismim yazıyor..geçen seneden beride sırt omuzuna bişiler istiyor ama ben öyle heryanımız dövme olsun istemiyorum o yüzden devam edemiyor...
diyeceğim o ki,çok abartma bikaç tane yeterli..

valla bende uzun zamandır bunu düşünüyordum çok acıyormu acaba diye,bir yaptıran ikinciyi üçüncüyü yaptırdığına göre çok acımıyordur herhalde ama gelde ikna ol işte.bende kulak altımdan boynuma uçuşan kelebekler istiyorum ama niyetim kışa.
sen önce yaptır,acımazsa söyle bende yaptırayım:KK53:

Son düzenleme:
parmak içinede çok zarif oluyor bu resmi beğendim mesela..

Eki Görüntüle 500395

ben sonsuz işareti istiyorum love yazan yerde kızımın ismi olacak, parmak arasınada yaptırabilirim zarif bir model..

Eki Görüntüle 500396

bu parmaklar da uzun, gerçekten çok zarif duruyor.

valla daha ziyade başkası görsün diye yaptırılıyor ama:KK1:
aynada görürsün ne var
ensene yaptırırsan yaz yine, acıdımı acımadımı nasıl oldu vs:KK34:

ensesinde yaptıran arkadaşıma sordum, diğer yerlerden fazla acıtmıyor dedi. :KK1:

benimde dövmelerim var,2 adet...biri eşimin ismi sağ kolumda...birde belimde kuyruk sokumumun üzerinde
gerçektende yaptırınca yaptırasın geliyor ama kendini dizginleyemezsen..
eşiminde sol kolu dirseğine kadar kaplan,çok hoş çok sexi...sağ kolunda da benim ismim yazıyor..geçen seneden beride sırt omuzuna bişiler istiyor ama ben öyle heryanımız dövme olsun istemiyorum o yüzden devam edemiyor...
diyeceğim o ki,çok abartma bikaç tane yeterli..

bi cesaret edip başlasam ohoooo :KK1:
anlattığınıza göre dövmeleriniz çok güzel, güle güle kullanın da denmez ne denir bilmiyorum ki.

X