Dövme Dövmeye Dikkat

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

EsTaMania

BüyüLü BaHçeee
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
438
2
40
'DÖVMEYE DİKKAT'
"Türkiye'de kullanılan dövme boyaları genellikle demir ve kurşun tozu, kül ve kibrit fosforundan yapılıyor. Bu maddelerin kanserojen etkisi düşüktür. Ancak Avrupa'da kadmiyum ve kadmiyum sülfit denilen metal elementler kullanıyorlar. Kırmızı ve yeşil renk veren bu elementler kadmiyum pil yapımında da kullanılıyor. Bu elementler güneş gördüğü zaman hücreleri dejenere ederek kanserleştiriyor.''

alıntıdır

Paylaştığın için tşk. arkadaşım. Benimde hoşuma gidiyor ama cesaret edemiyorum. En iyisi geçici dövme. Sonuçta pişman olmakta var çünkü.

Bende konuya bakmadan evvel demiştim ki dövme yaptırmış dövmesini gösterecek hayal kırıklığına uğradım valla.CADIARZU Şaka bir yanada zaten bildiğim bir tek dövme var oda küçükken aldığım sakızlardan çıkan dövmelerdi. :)

6 döwmem war pişman değilim çünkü yaptırmadan önce ne yaptıracağımı çok düşündüm pişman olmıycam bişey olması gerekti ve sağ omuzumda kızımın adı war sol kolumun iç kısmında eşimin doğum taihiyle alakalı bi kol saati war ve saatin içinde eşimin adı yazıyo tüm zamanım sennsin anlamında sol ayak bileğimde çok değer werdiğim bi kolye ucunun dövmesi var sağ yüzük parmağımda yani alyans parmağımda eşimin baş harfi war sol elimin üzerinde bileğime kadar el hal halı war inanmayanlar işte msnem silbastan7976@hotmail.com ekleyin camda görün :) cesaretimi bişeye değişmem....

6 döwmem war pişman değilim çünkü yaptırmadan önce ne yaptıracağımı çok düşündüm pişman olmıycam bişey olması gerekti ve sağ omuzumda kızımın adı war sol kolumun iç kısmında eşimin doğum taihiyle alakalı bi kol saati war ve saatin içinde eşimin adı yazıyo tüm zamanım sennsin anlamında sol ayak bileğimde çok değer werdiğim bi kolye ucunun dövmesi var sağ yüzük parmağımda yani alyans parmağımda eşimin baş harfi war sol elimin üzerinde bileğime kadar el hal halı war inanmayanlar işte msnem silbastan7976@hotmail.com ekleyin camda görün :) cesaretimi bişeye değişmem....

ee şey kamerada görmek yerıne fotoğrafları eklesenizzzz :eek:
Ben de düşünüyorum sözlüm de öyle yaptırıcaz da şimdiden bakıyoruz pişman olmamak için birde mutlaka önemli bir anlamı olması lazım benım ıcın vücudumda ömür boyu taşıyacağim şeyin...Merak ettim dövmelerinizi burda fotoğraflarını görürsem sevinirim hem kameradan daha net gözükür fotoğrafta.. yerimseniben

[QUOTEbütünesckrose79, post: 36621752, member: 610347"]çok güvenilir yerlerde yaptırmak lazım[/QUOTE]
Canim butun eski dövme topiklerini hortlatmissin

X