Popüler Konu Dr. Felice Gersh, PCOS SOS adlı kitabın özeti.

Diğer başlık hangisi canim

Merhaba çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız teşekkür ederim öncelikle. Şimdi size ve diğer arkadaşlar bir soru sormak istiyorum sanırım burada bahsi geçen tüm vitaminlere ihtiyacım var çünkü tam polikistiğim. Ama hepsini nasıl kullanacağımı düşündüm bir an . açıkçası nereden başlayacağım ne yapacağım hiç bilmiyorum.. offf nasıl başlayacağım sizce nelerle buradakiler çok fazla geldi hepsini alsam bir sorun olur diye korkuyorum çünkü birde kiloluyum

denediniz mi bilmiyorum bazen kolay olmuyor ama ilk isiniz kilo vermek olsun.. pko lularin cogu kilo verince sifayi buluyor. bir de konuda aslinda acik acik anlatiyor en gerekli takviyeleri. inositol cok onemli mesela.. bir kac tane secebilirsiniz. hem pahaliya geliyorlar hem yuklenmeye gerek yok birden. bir yerden baslayin.

Teşekkür ederim ben de hepsi birden ağır olur diye endişhe ettim evet çok denedim ama hiç başaramadım ne yazık ki o yüzden vitamin almaya da biraz korkuyorum en büyük sebebi daha çok kilo alırmıyım endişhesi zaten..

ben vitaminler yuzunden kilo almadim hic. insanlar istah actigini soyluyor bazen ama bence psikolojik.

Bastan sona okudum degerli vaktinizi ayirip paylastiginiz icin cok tesekkur ederim kendi adima onemli buldugum yerleri aldim not google lens var her kitabin sayfasinin fotosunu cekip okuna bilir kitap turkceye cevriliyor ne yazsam azdir sizin icin kiymetli biogiler icin tesekkur ederim

Bit
kisel gida takviyeleri alin vitamin olarak ben oyle yapiyorum c vitamini istah aciyor evet ama gece yatmadan once iciyorum yatiyorum oyle bir sorun yasamiyorum

inositol tablet takviyesi almak istiyorum marka tavsiye edebilicek varmı ? ve bağırsakları hızlandırıyor mu ? benimkiler zaten hızlıda..

Bu degerli bilgileri bizle paylastiginiz icin tesekkur ederiz.
Ben yillardir bu sendromla yasiyorum. Bekarken dogum kontrol haplariyla baskilayarak gecirdim aslinda. Ne zaman evlendim gebe kalmak istiyorum asil dert basladi diyebilirim.
Beslenme tarzim degisti tamamen, gluten ve sekersiz beslenme, sebze protein baklagil vs dengeli ve besin degeri iyi sekilde beslenmeye gayret ediyorum. Kilolu degilim ama spor yapmayi tam oturtamadim.
Burada bahsedilen takviyelerden myositol, folik asit, omega 3, multivitamin kullaniyorum. Simdilik bir sonuc yok ama belki polikistik gerilemistir kimbilir.
Bununla yasamak zor olsa da imkansiz degil ben inaniyorum azimle geriletecegiz.

bu zerdeçal karışımını çok duyuyorum nedir nasıl ve neler için yapılıyor tam olarak bilen varsa yazabilir mi

Emeginize hayran kaldim, cok tesekkurler benim icin harika bir sabah okumasi oldu.
Tup bebek tedavisine hazirlanirken, bu kitapta onerilen pek cok seyi yapmisim. Umarim Pcoslu, pcossuz her anne adayi bu basligi okur ve faydalanir

18 yasimdan beri pcos hastasiyim. 30 yasindayim. Cocugun olmaz dediler. Evlendim 20 gune hamile kaldim. Doktorlar hangi kafayla cocuk olmaz diyor anlamiyorum. Bide bu yuzden tup bebek tedavisi olup tonla para dokenler var. Pcos icin dogum kontrol hapi icip kendini zorla kisir eden migren edenler var. Net sebebini 12 yilda bulamadim ama sigaradan suphelendim hep. Cunku o yaslarda sigaraya baslamistim. Sigaranin yumurtlamayi nasil engelledigini anlatan makalelere cokca rast geldim. Sigarayi hamileyken hic icmedim emzirme donemindede icmeyecegim. Suan lohusayim bakalim sigarayi birakmis olmak regl duzenine ve pcosa yariyosa ayri bi baslik acip herkesle paylasirim. Ama sunu soyleyeyim pcostan kaynakli sandigim sac dokulmem bitti sigarayi birakinca.

Gebe kalirken ovulasyon testi vs kullandiniz mi yada baska bi ilac? Yada cok afedersiniz belli bi iliski pozisyonunuz var miydu?

Kızlar Felice Gersh'in iki kitabı benim hayatımı değiştirdi. Burda yazan tavsiyeleri yapmanız kendinize yapacağınız en büyük iyilik olur. Ben 10 yıllık bekleyişin ardından hayatımda ilk defa çift çizgiyi gördüm. Nasıl olduğunu da diğer sayfada paylaştım oradan okuyabilirsiniz merak ediyorsanız. Benim gibilere bir umut olsun inşaallah.

Link burada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…