Düğün düğün bohçası hakkında

HayatBen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2016
2.699
1.137
merhaba KK Canları

Nisan ayında (2020) nikahım olacak..
Nişanmda bohça yaptırmadım düğünmde istediğimi alırım yada aldırırım diye..
Şimdi de düğün bohçası olarak nişanlmla ben ikimiz birbirimize kendi isteklerimizi alalım yada birbirimize aldıralım diyoruz..
bohça kısmı sadece aileler için olsun..
yani erkek tarafı bize gelirken sadece benm aileme bohça getirsin anneme abime yengeme halama çcouklara vs..
bizde kız tarafı olarak sadece onlara Annesine babasına kızkardesıne eniştesıne bohça göturelım diyorum ..
yani bu tamamen benm daha sonradan aklıma gelen durum..
ben nişanlmn istediklerini kullanacaklarını alırım yada o alr nasl olursa vereyim kendnsıne bohçaya gerek yok
o da benm versin kullanacaklarımı direk bohçaya gerek yok.. Çünkü ben iç çamaşır vs kimse görsün istemiyorum..
sizce nasıl olur ? soran olursa biz aldık verdik deriz..

Abartıya gerek yok, anasına babasına ufak hediyelik al, ama yazma, ama işlenmiş mendil, sonuçta hediyr. Masrafa girmeye gerek yok. Bohçada da, gelin damada - damat geline alır, a dan z ye herşeyini, ancak ben onu da yapmazdım, bi traş makinesi, bakım kremleri, losyonlar vs. Hadi en fazla çirap ve bir alt ve üst takım olsun. Aynı şekilde o da sana. Hem iç çamaşırı alınsa bile ben bihçanın sergilenmemesinden yanayım, neymiş gelen eksikleri görebilmesi içinmiş. Zaten hepsi olacak sen gönlünden geçeni al, iki tane oluversin, ne olmuş yani değil mi?

Neyse dediğim gibi pek bohça muhabbetine gireceğim diye uğraşma bile fuzuli masraf.

halanıza kadar bohça yaptıracak kadar seviyor musunuz bu işleri? ben eşime zamanında halama bohça yapın deseydim heralde yüzüme hönkürürdü adam. nedir bu eziyet.

halanıza kadar bohça yaptıracak kadar seviyor musunuz bu işleri? ben eşime zamanında halama bohça yapın deseydim heralde yüzüme hönkürürdü adam. nedir bu eziyet.
hayır halamı sevmıyorum hatta hiiççç ayrımcılık ve adaletsızlık yaptgı için arkamdan konustgu için sorsan yuzume guler aile mevzuları derin girmeye gerek yok. . ama gelin gorun ki halam annem ben 3muz bir evde yasıyoruz.. hala evli değil ve bızımle yasıyor ama ona sorarsan biz onnla yasıyoruz..

hayır halamı sevmıyorum hatta hiiççç ayrımcılık ve adaletsızlık yaptgı için arkamdan konustgu için sorsan yuzume guler aile mevzuları derin girmeye gerek yok. . ama gelin gorun ki halam annem ben 3muz bir evde yasıyoruz.. hala evli değil ve bızımle yasıyor ama ona sorarsan biz onnla yasıyoruz..
aynı evde yaşanan herkese bohça yapmak, yaptırmak saçma değil mi?

Siz uzun yıllar yaslılar ile yasamıssınız sanıyorum. Etkileri o kadar hissediliyor ki.Gelenek, görenek ruhunuza işlemiş bir kurtulun bence bu düşüncelerden. Genc bir insanın bu kadar toplum baskısı altında kalması size ve ilişkinize zarar verir. Nacizane tavsiyem bosverin onları illa yapacaksanız geline ve damada yapın,kaliteli ve kullanıslı ürünler alın olsun bitsin.

X