Çorbalar Düğün Çorbası-Bağdat Baharat Acı Toz Biber Sponsorluğunda

Nevreste

Hala umudum var
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.155
596.102
42

Merhaba yemek yarışması takipçileri
Kategori başladığından beri sürekli ne yapsam nasıl yapsam diye düşündüm durdum.Daha sonra aklıma iki çorba geldi .Fakat yapması biraz uğraştırıcı olduğu için zaman bulamadım.
Çorbayı yapması birşey değil yarışmaya katılanların bildiği gibi resim çekmek çok zor oluyor.Birde diyette olunca daha önce düşündüğüm çorbalar benim diyeti bozarDün gece baktım artık son gün daha çabuk yapacağım olan ''Düğün Çorbasını''yapmaya karar verdim.Kolay lezzetli ,pratik bir çorbaUmarım beğenirsiniz.
Geçelim tarifimize

Malzemeler
1 su bardağı haşlanmış nohut
300 gr kuzu eti
8 bardak su
Soğan(isteğe bağlı ben kullanmadım)

Terbiyesi için
1 kase yoğurt
Çeyrek limon
1 yumurta
3 yemek kaşığı un(ben tam buğday unu kullandım)
Tuz

Üzeri için
1 tatlı kaşığı toz biber
2 yemek kaşığı tereyağı

Yapılışı
Etlerimizi ince ,uzun doğrayıp su ekleyip düdüklü tencerede 30 dk pişiriyoruz.Eğer düdüklü kullanamıyorsanız tencerede etler yumuşayana kadar pişirin.

Haşlanan etleri başka bir tencereye suyu ile birlikte alıyoruz.Az bulursanız su ekleyebilirsiniz.
Üzerine haşlanmış nohutları ekleyip 10 dk pişiriyoruz...

Bir kaseye terbiye için yoğurt,yumurta,un ve limonu koyup çırpıyoruz..

Çırpılan harcı pişen etlerimizin üzerine yavaşça ,karıştırarak boşaltıyoruz..

Tereyağımızı eritiyoruz.

Eriyen tereyağın üzerine toz biberi ekleyip altını kapatıyoruz.Çok fazla yanmasın..

Çorbamızı kaynamaya bırakıyoruz.Tabi bu sırada karıştırıyoruz.Kaynayınca tuzumuzu ekliyoruz..
Sosumuzdan 1 kaşık ekliyoruz..

10 dakika kısık ateşte çorbamız pişecek...
Sıcak çorbaya kızgın yağı ilave edin ve servis yapın.

PÜF NOKTALARI
Yoğurt yüksek kolesterol ve diyabet hastaları için oldukça faydalıdır. Kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü yükseltir ve yağların harcanmasını kolaylaştırır.

Sarımsaklı, soğanlı düğün çorbası çok lezzetli bir tariftir. Mutlaka tereyağı eklenmelidir. Limon ve sirkenin verdiği ekşilik düğün çorbasının kendine has lezzetinin oluşmasında önemlidir.
Çorbaya atılan soğanı doğramadan koymak gerekiyor. Çorba piştikten sonra soğanı alabilirsiniz.

Yarışmaya katılan tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

Son düzenleme:
Ellerine sağlık sunumun şahane canımm nenem
Başarılar dilerim

Sunum da çorba da harika nevosum
Son dakika golu dedikleri

Ellerine sağlık canım ,bu ne süslü bir çorba ,ne süslü bir sunum ,adı gibi düğün çorbası ,çok güzel duruyor çorban ,başarılar dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…