Düğün masrafları

Asyam17

💮🌸🌸
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
1.456
987
29
Merhabalar
Şuan 80 bin birikmiş parası var nişanlımın düğün yapcaz nasip olursa ama nişanlımın ailesinin arabası olmadığı için farklı şehirlerde olduğumuz için araba almak istiyorlar 30 bine yani düğüne 50 bin kalcak. Bende 50 binlira yetmez diye düşünüyorum herşey çok pahalı olduğu için. Araba almayın diyorum o yüzden onlarda gelip gitmesi zor diye alcaz diyorlar ne desem bilmiyorum ailesinin durumu iyi değil 50 binden başka gelir yok yetermi sizce

Merhabalar
Şuan 80 bin birikmiş parası var nişanlımın düğün yapcaz nasip olursa ama nişanlımın ailesinin arabası olmadığı için farklı şehirlerde olduğumuz için araba almak istiyorlar 30 bine yani düğüne 50 bin kalcak. Bende 50 binlira yetmez diye düşünüyorum herşey çok pahalı olduğu için. Araba almayın diyorum o yüzden onlarda gelip gitmesi zor diye alcaz diyorlar ne desem bilmiyorum ailesinin durumu iyi değil 50 binden başka gelir yok yetermi sizce

Sizin katkınız ne olacak bu düğüne?

Yani ailesinin durumu kötüyse, onları biraz rahat ettirmek istiyorsa, elinde avucunda ne varsa onlara da vermiyorsa, bana nişanlınızın yapmak istediği şey gayet güzel geldi. Herhalde tehdit edip, zorla araba aldırmıyorlardır kendilerine değil mi? Evlilik için 50.000 yeterli mi sorusuna gelince, ayağınızı yorganınıza göre uzatırsanız mümkün tabi ki. Ayrıca sizin maddi olarak hiç katkınız olmayacak mı bu evliliğe?

Biz bundan 6 sene once altin vs hersey dahil 30 bine halletmistik hersey mutevazi olcaksa halledilebilinir belki ama ben daha cok 30 bin ailesine karşılıksız olarak mı verilecek oraya takılırdım. Oyleyse istemezdim açıkçası. Ama araba aileye degil nisanlin kendisine alacaksa sorun yok :)

Yani ailesinin durumu kötüyse, onları biraz rahat ettirmek istiyorsa, elinde avucunda ne varsa onlara da vermiyorsa, bana nişanlınızın yapmak istediği şey gayet güzel geldi. Herhalde tehdit edip, zorla araba aldırmıyorlardır kendilerine değil mi? Evlilik için 50.000 yeterli mi sorusuna gelince, ayağınızı yorganınıza göre uzatırsanız mümkün tabi ki. Ayrıca sizin maddi olarak hiç katkınız olmayacak mı bu evliliğe?
Bizde oturma odası mutfak alcaz diğerlerini erkek tarafı alcak

Araba size mi alınacak ?
Aile kullanır bence hep arabayı parasını verirse.
Düğün için 50 binde yeter.
Allah mutluluk versin.

Biz bundan 6 sene once altin vs hersey dahil 30 bine halletmistik hersey mutevazi olcaksa halledilebilinir belki ama ben daha cok 30 bin ailesine karşılıksız olarak mı verilecek oraya takılırdım. Oyleyse istemezdim açıkçası. Ama araba aileye degil nisanlin kendisine alacaksa sorun yok :)
Kendisine alcak ama şuan eşyaların fiyatlarına bakıyoruz çok pahalı takı takcaklar bi bilezik 5 bin

Araba size mi alınacak ?
Aile kullanır bence hep arabayı parasını verirse.
Düğün için 50 binde yeter.
Allah mutluluk versin.
Mobillalar aşırı pahalı ama hesap yapıyoruz tutmuyor takılarıda o paranın içinden takcaklar

Kendisine alcak ama şuan eşyaların fiyatlarına bakıyoruz çok pahalı takı takcaklar bi bilezik 5 bin
Bence simdilik arabayi bosverin cok sartsa dugunden gelecek parayla alirsiniz. 60-70 yeterli olur ortalama bi butceye. 10 falan elinde kalsa birazda dugunden gelenlerle alırsınız dugunden hemen sonr

gulumsedim valla okurken. elinizde sinirli bir para var, dugun derdindesiniz. o para ile esyalari, evi düzmeyi hedefleyin. araba da her zaman deger kazanan bir sey ulkemizde. bugun 30a alirsiniz seneye 33e satarsiniz belki. hem sizin de isinize yarar bu evlilik hazirliklari surecinde.
Onlar yatak odası salon takımı beyaz eşya alcaklar takılar salon parası hepsi 50 binin içinde olcak

Bizde oturma odası mutfak alcaz diğerlerini erkek tarafı alcak
Oturma odası ve mutfak 50.000 etmez ama değil mi? Karşı taraftan bir şeyler bekliyorken, ben ne yapıyorum diye de düşünmek lazım. Sizin geliriniz, birikiminiz var mı mesela? Fazla gelenekçi bir insansanız, ben bunları sormadım farz edin.

Mobillalar aşırı pahalı ama hesap yapıyoruz tutmuyor takılarıda o paranın içinden takcaklar
4 bilezik alinsa 20.000 o zaten + mobilyalar+ dugun yeri esya masraflari 30 bin is görür sanki ya bunlar icin. Tabi ortalama olursa

Kimse de 30 bine araba olmaz yazmamış. İkinci el arabaların fiyatının sıfırını geçtiği dönemde ancak at arabası alınır o paraya
Aylık araba kiralansa daha uyguna gelir.Farklı şehirlerden senede kaç defa gidip gelecekler ki
Ailesini araba sahibi yapmak için numara gibi geldi bana bu

Oturma odası ve mutfak 50.000 etmez ama değil mi? Karşı taraftan bir şeyler bekliyorken, ben ne yapıyorum diye de düşünmek lazım. Sizin geliriniz, birikiminiz var mı mesela? Fazla gelenekçi bir insansanız, ben bunları sormadım farz edin.
Zaten etmez o kadar ama erkek tarafına daha çok şey düşüyor takılar salon masrafı gelinlik biz kız tarafı olarak üstümüze düşüne zaten yapıyoruz

X