Düğün yapıp yapmamak

Ben çok gelenekçi bir insan olamasam dahi düğün yapılması taraftarıyım cünkü bunlar hayatta bir kez yapılacak şeyler bunu yaşamak eğlenmek keyfini çıkartmak gerek.
yani bende 15 binlik salon değilde 6 binlik salon bulduk mesela balayınada kıbrısa gidicez inşallah
herşeyin orta yolu buluna biliyor ama o güzel gelinliği giyip eğlenebileceğin tek gün o bence keyfini çıkartmak önemli

Yaşlandığında bile hatırlayıp güler insanın yüzü bence :)

Bunu en iyi sen bilirsin etrafımda örnek bol nikah yapıp iyiki böyle oldu diyen de var keşke düğün yapsaydım diyen de var, düğün yapıp salakmışım ne gerek varmış para dökmeye diyen de var
Ben kır düğünüyle evlendim harcadığım paraya da acımıyorum çokta eğlendim çokta mutlu oldum nişan ve kına yapmadım ama bende, öyle tercih ettim

okadar masrafı yap borç içinde yaşa.ustune çabuk bıtsın dıye mesaılere kal. yorgunluk stresiylede kavga et.evlılığın tadını şahane cıkarırsınız =) gerçi mevlidli oldu bızım sıkıntı olmadı pek ama mıllet oynasın zıplasın dıye okadar masrafa gırmem.bırde işte takı gelıyor falan karşı evlenınce hepsı gerı odenıyor onalar odeyeceğime hesaba atar evladıma bırıktrdıklerımlerle gelecek sağlarım.sade nıkah yap oyle yapan cok zaten.bence oyle soyleyenler maldıvlerı kıskandı =D

Merhabalar , erkek arkadaşımla nasipse bu yaza evlenmeyi düşünüyoruz. Yurtdışında yaşıyoruz ikimizde, ailelerimiz de burada. Önce dedik ki söz yapalım bir de nikah, nikaha yakınlarımızı davet ederiz sonra da herkes sessiz sakin evine gider. Kına gecesi filan olcak tabiki. Düğün için yapacağımız masraf yerine maldivlere gideriz tatil yaparız dedik.
Bu fikrimi evli arkadaşlarıma söyledikçe hepsi tek bir şey diyor ,”pişman olursun” şimdi fark etmez sanıyorsun ama ilerde içinde kalır keşke dersin vs vs
Gerçekten de öyle mi ? Çok sevdiğim bir Ablam var böyle şeyler insana verilen kıymeti gösterir dedi, sen düğün istemedin yarın bir gün görümcen evlenir ona çok güzel düğün yapılır kıskanırsın dedi kendini değersiz hissedersin dedi, kafam çok karıştı
Türkiye’de düğün için yapılan masraf dünyaları aşıyor senelerce borç ödeniyor ama burda zaten öyle anlı şanlı bişey yapmayız gereksiz olur benim sorduğum ufak da olsa bi salon tutulup bi tören yapılmalı mı ? Gerçekten de pişman olur muyum keşke der miyim siz nasıl yaptınız tercihiniz ne oldu?

Tecrübelerinize güveniyorum lütfen fikirlerinize çok ihtiyacım var teşekkür ederim şimdiden :)
Ben düğün yaptım ama ailelerimizin nikahta da pek bir araya gelme imkanı yoktu yoksa sade bir nikahı onlarda daha çok severdi. Stresden başka bir şey değil bence eğer hevesiniz yoksa boşuna eziyet etmeyin derim. Allah mutluluk versin bir ömür boyu :)

Tercih meselesi. Ben düğün olayını çok seviyorum:) düğünün son 1 saatinde converse giymek zorunda kalsamda inmedim pistten:))

Tercih meselesi. Ben düğün olayını çok seviyorum:) düğünün son 1 saatinde converse giymek zorunda kalsamda inmedim pistten:))

mutlaka yapmalısın. bende çok ikilemdeydim eşimin tarafı ile de olacak dediydi. şimdi iyi ki yapmışlar diyorum. balayı için de ege akdenizde uygun güzel otellere de gidebilirsiniz. emin olun o balayında etrafı pek gezmeyeceksiniz baş başa kalmak isteyeceksiniz zaten.
maldivler vb. 3 sene sonra da olur 5 sene sonra da. düğün 1 kere olacak. eğlenmene bak :)

Türkiye’de düğün için yapılan masraf dünyaları aşıyor senelerce borç ödeniyor

hayır Türkiyede de gayet güzel ve sade bir düğün yapabilirsiniz, illa organizasyon firmasıyla anlaşmanıza yahut düğün salonuna zembille gökten inmenize gerek yok, biz düğünümüzü yaptık, borçlarımızı ödedik, bir sene sonra araba bile aldık..

düğün yapın bence de..

Ayyy lütfen güzel bir tatile gidin. Belkide hayatınızın hiçbir döneminde oraya gitme imkanınız olmayacak. Görümcene eltine düğün yapılırsa yapılsın sonuçta siz özgür iradenizle seçmiş olacaksınız ya düğün ya tatil. Keşke ikisi aynı anda olsa ama.

Banada;bir kere oluyo içinde kalmasın dediler..
Yemekli şık bir düğün yaptık geldi ve geçti milyarlar ödendi o stresle heyecanla nasıl geçti anlamadım bile şimdiki aklım olsa okadar para dökeceğime kendime tatilime ayırırdım herhalde.çok gereksiz buluyorum düğün işlerini.bazıları nikah sonrası arkadaşlarına mekan ayarlayıp eğleniyor daha mantıklı geliyor öylesi

Merhabalar , erkek arkadaşımla nasipse bu yaza evlenmeyi düşünüyoruz. Yurtdışında yaşıyoruz ikimizde, ailelerimiz de burada. Önce dedik ki söz yapalım bir de nikah, nikaha yakınlarımızı davet ederiz sonra da herkes sessiz sakin evine gider. Kına gecesi filan olcak tabiki. Düğün için yapacağımız masraf yerine maldivlere gideriz tatil yaparız dedik.
Bu fikrimi evli arkadaşlarıma söyledikçe hepsi tek bir şey diyor ,”pişman olursun” şimdi fark etmez sanıyorsun ama ilerde içinde kalır keşke dersin vs vs
Gerçekten de öyle mi ? Çok sevdiğim bir Ablam var böyle şeyler insana verilen kıymeti gösterir dedi, sen düğün istemedin yarın bir gün görümcen evlenir ona çok güzel düğün yapılır kıskanırsın dedi kendini değersiz hissedersin dedi, kafam çok karıştı
Türkiye’de düğün için yapılan masraf dünyaları aşıyor senelerce borç ödeniyor ama burda zaten öyle anlı şanlı bişey yapmayız gereksiz olur benim sorduğum ufak da olsa bi salon tutulup bi tören yapılmalı mı ? Gerçekten de pişman olur muyum keşke der miyim siz nasıl yaptınız tercihiniz ne oldu?

Tecrübelerinize güveniyorum lütfen fikirlerinize çok ihtiyacım var teşekkür ederim şimdiden :)

Valla ben istemiyordum düğün yapmayı,ama eşim tek erkek olduğundan dolayı düğün yapılsın istendi. Hala sorsan yapmasaydık iyiydi diyorum :)
Güzel de geçti ama bana göre gereksiz masraf ve gereksiz bir olay. Kına gecesi eğlencesi yeterli bana göre.

Dügün icin 1 kere sansin var ama tatil icin herzaman para biriktirip gidebilirsin :) hicbirsey icinde kalmasin, istedigin herseyi gönlünce yap bence :21: Ayrica yurtdisinda cogu zaman yaptigin dügün masarafi takilarla sana geri dönüyor..

Sırf masraf adına düğün yapmamak istiyorsan evet ileride pişman olursun, içinde kalır.

Ama düğünlerden nefret ediyorsan hiiiç pişman falan olmazsın. Şahsen ben de hic sevmem düğün dernek. Kına gecesini bile gereksiz bulurum. Çok güzel bir yerde kısa bi nikah töreni ve yemek daveti yeterli olur benim için hiç de büyük bir düğün yapmadım diye üzülmem. Çünkü gittiğim her düğünde sıkıntıdan ağlıcak kıvama geliyorum :KK70:

Ne nişan ne kına ne düğün istemiyorum, sevmiyorum. Hatta nikah sonrası yemek kutlama vs bile ilgimi çekmiyor. :KK45: Sevmiyorsanız pişman olmazsınız.

Vallahi canım ben Maldivlerde evlendim:)
Hiç pişman değilim iyi ki iyi ki:) Benim de böyle tayin işinden dolayı herşeyim son ana kaldı istediğim yerde düğün salonu bulamadıö tarihler uymadı derken aklıma bir fikir geldi. Roma ya gitmiştim daha önce nikah yapsak dedik. Sonra kendi memleketimde kına yaptım çok çok içime sinerek. Dört dörtlüktü. Düğün salonu vb şeylere vereceğim paraylada Maldivler e gittik 1 hafta kaldık. Seromoni yaptık. Issız bir adada otelin tüm organizasyonu otelimiz gitmeden ayarladı. Video foto çekimim pastam ikramlıklar oranın yerel çicekleri. Tekneyle o adaya götürdüler odadan alır almaz yerel dans ekibi bana eşlik etti. Eşimin benim nedimelerimz vardı. Aksam o adada tek bir garson bir aşcı ile baş başa yemek yedik. Nikahımızı da resmi olmasada tkerardan yemin ettirip kıydılar. Ruya gibiydi düşünme bile derim. Pişman mıyım asla:)

Düğün gibi bir kına gecesi yaptım.
Ertesi gün de nikah.
Özel bir salonda idi.
Dans bile ettik nikahtan sonra.
Hiç de pişman olmadım,nikahım da çok güzeldi zaten.

Düğünleri çok severim derseniz yapın ama farketmezse elbette o para size kalsın gidin dilediğiniz yere

X