Dugune 1.5 ay kala ;(

Kusura bakmayin ama cok sacma konular bunlar siz bir yuva kuracaksiniz her sey ekstta masraf zaten yok kuaforde 5 kisi olacak falan neden odesinki milletin sac parasini nisanliniz?? 1800 tl de nedir allah askina?? Ben gecen yil evlendim kina foto cekimi dugun sac makyaj sanirim 700 ya da 800 e geldi tam hatirlamiyorum ve yanimda kimse yoktu yukarida biri yazmis o parayla balayina gidin diye gercekten dogru yani.. ama nisan olayi cok cirkin o olaydan sonra affetmeniz hata olmus sanirim.

Şu konuyu nişanlın açsaydı yeriydi. Hala kaldı mı gelın yanında 5kişi gıtmek degıl 5, 1kişi bıle hiç etik degıl. eşim teklıf etmesıne ragmen asla olmaz dedım. Mecburlar mı senın kuzenlerın arkadaslarının sacına para vermeye. Baştan bunları yapmasan o adam da blöfe basvurmazdı. :duduk:

Ya kizlar Ben sacimi zaten bouatmicaktimkii kv resin gonderdi by renkle by sac cok guzel diye bends guzel ever dedim Boyle yaptiralimmm dedi. Yani Ben boyatmak istesem zaten kendim bouatim tabikide ya niye anlatamiyorum 2. Konu o dugun gunu yanina gelenlerle ilgili mevzuyi da kendisi soyledi zaten hatta komsusu yanindaydi. Bende o yuzden diorum ki soyluyooo ama icraata gelince geri adim atiyoooo

Damat ben bunun icin 1500 tl butce ayirdim demis. Daha ne desin! Bir gece icin adam sirf kuafore o kadar odemeyi goze almis. Bir beyaz esya parasi ya. Ben de nisanliyim ve benim nisanlim o kadar para odeyecek olsa ben bayginlik geciririm herhalde. Zaten buna asla musade etmem. Yazik ya, kolay mi kazaniliyor para..Hic mi acimiyor musunuz adamcagiza?

Biz ne dersek diyelim evleneceksin. Yaşamadan anlayacagina inanmıyorum. Ama ben de nişanlıyken ayrılmadım şimdi boşandım

Canım karşı taraf da dolmuş taşmış bence.Nisan elbisesini bile 2500 TL ye aldırmis. Kayinvalidenin aileden kalma evini yaptirmis vermişler .Yeni ev aldirmadigima göre maddiyatci değilim diyor konu sahibi.

Yanlis yorum yapmayinn Ben daha ilk giydim kiyafeti tamam budur dedi. al dediysem ne olayimm hatta annem de sasirdi. 2. Kiyafeti bile denemedim Ben.

Ya kizlar Ben sacimi zaten bouatmicaktimkii kv resin gonderdi by renkle by sac cok guzel diye bends guzel ever dedim Boyle yaptiralimmm dedi. Yani Ben boyatmak istesem zaten kendim bouatim tabikide ya niye anlatamiyorum 2. Konu o dugun gunu yanina gelenlerle ilgili mevzuyi da kendisi soyledi zaten hatta komsusu yanindaydi. Bende o yuzden diorum ki soyluyooo ama icraata gelince geri adim atiyoooo

Iyide siz niye kv akliyla hareket ediyrosunuz? Ertesi gün bu tarzini begenmiyorum deyince degistirecekmisin kendini :işsiz: annesi ikinizde yonetir evde hakemlik yapar:skandal:

Senin kv de sana komplo kuruyor sende galiba kazdığı kuyuya düşüyorsun başka açıklaması yok

Ben zaten gelin saçı adı altında kuaförlerin bir topuz için aldığı 1000-1500 liraya karşıyım. Düğünde herkes gelinle damadı yolmaya çalışır ülkemde. Yanlış yani. Bir de buna yanınızdakilerin parasını eklemek daha fena. Bu insanlar evleniyor, yeni ev kuruyorlar, bir sürü masrafları var, yakınlarıysak onlara destek olmalıyız demiyor kimse. Konu sahibi, bence kuaför konusunda hatalısın.
Ama bu ilişkide kararları evlenecek kişiler değil anneler veriyor gördüğüm kadarıyla. Bu nedenle evlenseniz bile evliliğiniz yürümez bence.

Ben burda bu muhabetleri okudukca sok oluyorum
Sacinizin boya parasini neden evleneceginiz adam oduyor?
Yaninizda kuafore gelen kadinlarin parasini neden evleneceginiz adam oduyor?
Birde siz utanmadan nasil bu paralari isteyip ustune de 300 daha vericeksin diyorsunuz?
Siz noyle davrandikca damat ve anasi da boyle davranir
Tam tencere kapaksiniz
Siz mutlaka birbirinizle evlenin , baskalarinin basi yanmasin

Bir damata hak veren sadece ben oldugumu düsünmüstüm. Yemin ederim ben utandim konu sahibin yerine. Hayir sirf sac bas makjaj icin 1800 harcamak nedir?? Ve bu miktari kücümsemek. Bir aylik asgari ücret maasindan bile fazla. Ben yurtdisinda yasiyorum. Burda damat ailesine sirf sac icin 1800 euro harcancagini söylersen adamlar kalp krizi gecirir.

Üzülüyorum aslinda. Konu sahibi belli ki cok genc. Iste yok, kendi parasida yok. 20 yasinda sirf baskasina hizmet etmek icin evleniyor aslinda. Degerinide 1800 liralik sac ve makjaj ile ölcüyor. Yazik aslinda.

Son düzenleme:
Onca masraf yapılıyorken sizce neden kuaför kısmına takılmış olabilirler? Cümbür cemaat gidip bir servet ödeteceğiniz için olabilir mi? Hadi sizin masraflarınız neyse de, onlara ne çevrenizin saçından başından? Parazit gibi yapışıyorsunuz erkek tarafına. Kendinize biraz saygınız olsun. He maddiyat sebebiyle sizden ayrılmayı göze almış bir adamla tekrar barışmak da ayrıca irdelenmesi gereken bir durum.

Ben olsam bende oyle yaparim ...kuaforler gider artik o parayla:KK45:
Ben yanımda görümcemi götürdüm oda sanırım kendi parasını verdi hiç bilmem ne yaptıysa kına düğün paketi vardı çok kalite bir kuaför 500 tl verdik oldu bitti yani ne milleti peşime kuyruk edip milletten laf duyayım

Evet anladık kv beğendi rengi de sen niye 3 gün önce kendi kuaföründe parasını ödeyip kendin boyatmıyorsun??

Ben anlamıyorum bu saç makyaj mevzusunu. Benim kızkardeşim falan yok. Annemle gittik düğün günü. Saç makyaj yaptırıp çıktık. Kendim ödedim. Bu arada beyaz eşyadan mobilyaya herşeyi eşimle ben ödedik. Ne kayınvalide ne annemlerden bir şey beklemedik. Okuttular bizi maaşımız işimiz var. Daha ne yapsın insanlar...

Ben zaten gelin saçı adı altında kuaförlerin bir topuz için aldığı 1000-1500 liraya karşıyım. Düğünde herkes gelinle damadı yolmaya çalışır ülkemde. Yanlış yani. Bir de buna yanınızdakilerin parasını eklemek daha fena. Bu insanlar evleniyor, yeni ev kuruyorlar, bir sürü masrafları var, yakınlarıysak onlara destek olmalıyız demiyor kimse. Konu sahibi, bence kuaför konusunda hatalısın.
Ama bu ilişkide kararları evlenecek kişiler değil anneler veriyor gördüğüm kadarıyla. Bu nedenle evlenseniz bile evliliğiniz yürümez bence.
Kınamda kuaföre tek gittim gelin oldugumu söylemedim istediğim saca ve makyaja 40 lira ödedim .
Gelin olduğumu söylesem yanina bir 0 daha ekler öyle öderdim galiba .
Resmen dolandırıcılık.
Dügundede zaten salonun kuaförüne gittim ücret ödemedim

en ucuzu ben yapmışım valla. bizim iki yerde düğün oldu ama yine de tutumlu olmaya çalıştım. Salon eve en yakın ve küçük yer, kına düğün ile aynı günde gelinliğin üstüne bindalli nin pelerinini giydim. kuaför de mahalledeki yere gittim. 450 ye 6 kişiydik. ama 2 kişi saçına büyük bi şey yaptırmadı. Benim de boya işleri yoktu. ha 900 diyem tanıdığım vardı ama vermedim o kadar para. ikimiz de memuruz ama emek veriyoruz kazanmak için. Bence sizin yerinizde olsam ekstra çıkanlari kendim öderim.
Kimseye de ağız eğmem.

X