Dugune 1.5 ay kala ;(

Canım erkek tarafına biraz fazla yüklenmiyo musun hadi sen tamam da yanındakilerin de masrafını karşılamasını istiyosun. Bak benim nişanımda yanımda kimse yoktu ama kuaföre gelen olsa ben karşılıcaktım ki düğünde de böyle yapıcam. Zaten gelin başı baya masraflı bence anlayışlı olun birbirinize nacizane tavsiyem.

Kınamda kuaföre tek gittim gelin oldugumu söylemedim istediğim saca ve makyaja 40 lira ödedim .
Gelin olduğumu söylesem yanina bir 0 daha ekler öyle öderdim galiba .
Resmen dolandırıcılık.
Dügundede zaten salonun kuaförüne gittim ücret ödemedim

Veriyorlar onlar da bildikleri icin istiyorlar :) arkadasimin ablasinin 2katli kuafor dukkani var acayip para kazaniyor

Ne başkasının düğününde gittim gelinin kuyruğunda nede kendi düğünümde istedim kimseyi, ogün prenses sensin bırak kuaför senin peşinde dolansın sen niye elalemi takıyosun peşine bide para ödetiyosun ödemek zorunda değil ne çirkin, bu arada bende kapalı yengem geldi makyaj bile değil kirpik taktırdı 10 lira onu bile kendi verdi eşim saçmalama demesine rağmen

Pardon da paranın nası kazanıldığını biliyo musunuz siz?2000 liraya yakın bi parayı kuaföre basmak bence de oldukça saçma.Ben 1500 de vermezdim nişanlın iyimiş gene çünkü bunlar gereksiz ve saçma sapan şeyler.Sizin için o kadar önemliyse de 5 değil 3 kişiyle gidiverin insanları bu kadar zorlamak neden yani.

Ilk nişan da maddiyat sebebiyle bozulmuş benim anladığım,sen ve ailen fazla beklenti içinde olabilir misiniz bana öyle geldi okurken yani bir kere laf söylenmiş adam bitti diyecek raddeye gelmiş şimdi yine aynı şeyler ayroca bence senin annen de müdahaleci

+1 kesinlikle katılıyorum.Adam maddi sebeplerden sizi terkediyor siz 5 kişinin kuaför masrafıyla 1800 lira daha ödetmeye kalkıyosunuz.Ben olsam ben de terkederdim sizi kimsenin kimseden böyle bişey beklemeye hakkı yok.

Iste sorun orda zaten. Daha once de nisanlandim dugun yapamadi karsi taraf sorunlar oldu ayrildik simdi yine Nisan attigimda ailem akrabalarimm isyeri cevremm yani artik cok yoruldum
Bide mobilya da perde de gelinlikte HIC bir sorun yokken buyuk paralarda sorun olmuyokennn neden kuafooorrr ciglik aticamm resmenn

Çevreyi düşünme olsun ikinci nişanı da at. Ben bin pişmanım nişandan dönmediğine şimdi sen boşanmaya çalışıyorum. Sorunlar Asla bitmiyor evlenince. Ömür boyu ufacık şeylerden tartışma çıkarıp huzur kaçıran insanlarla uğraşamazsın

Orası öyle ama 40 liralık işi 400 liraya hatta daha fazla paraya yapmak ve buna mecbur bırakmak bilmiyorum .
En iyisi benim yaptığım gibi söylememek gelin oldugunu :)

Aynen eve gidip giysin gelinligi tas catlasin 100 tutar ..gelinde arkadaslarini akrabalarini baska kuafore gondersin :halay::KK11:

Yanlis yorum yapmayinn Ben daha ilk giydim kiyafeti tamam budur dedi. al dediysem ne olayimm hatta annem de sasirdi. 2. Kiyafeti bile denemedim Ben.
Bak güzel arkadaşım hakkında hayırlısı olsun ama sen daha önce bu süreçlere gelmiş ,belli şeyleri yaşamış bir kızsın.Neyden ne geleceğini biliyorsun .Otur düşün kayınvalide neden bu kadar söz sahibi diye.Onun parasına ihtiyaç duyacak bir şekilde yuva kurma derim.Kayinvalidenin yaptığı her harcama sana jest değil ilerde ayağına bag olacak bir pranga.Nisanlin normalde nasıl birisi bilmiyorum ama anladığım senin iki eşin olacak -birisi de kayinvaliden.

Arkadaslar mrb cok ama cok moralim bozuk canim sikkin.Biraz uzun olabilir ama lutfen yardim edin bi fikir soyleyin bana
1.5 ay snra dugunum var. Esim tek cocuk. Ayni sehirlerdeyiz. Ananesinin evi vardi tadilat yapiliyo suan bitti sayilir. Mobilyalarin siparisleri verildi. Dun perdeler secildi. Beyaz esyalar tamam. Run davetiyeyi de sectik ve sadece yazilari kaldi. Her neyse Hersey bitti sayilir.
Ben nisanlimla birlikte iken herseyimiz ortak yani bi esua alindiginda ikimiz de ayni seyi onayliyoruz.

Nisanima 1 gun kala kendisi annemi arayip bitti dedi. O gece misafirlerimiz baska sehirden geliyodu yoldaydilar. Konu soyle. Kuafor meselesi. Kuafor de Benin yanimda kuzenim vardi bana yardimci olarak o geldi kapali oldigu icon sadece makyaj yaptircagini soylemisti. Ondan once bizim anlastigimiz salonun kuaforunde yaptiricaktim Ben. Kv orasi olmasin guvenemiorum sen biraz katarsin nisanlin da katar dedi orta yol bulunur dedi. Nisan bans AIT oldugu icin annem salonun anlasmali kuaforune yaptircaz sadece extra 100 tl cit cit parasi veririm demisti. Kv oyle deyince bende 100 tl annemden alirim 100 de Ben katarim dedim onlarda ustunu tamamliyacagini soylemislerdi. Kuzenimi de soyledigimde Kabul etmediler. Annemde Ben zaten para odemicektim vs vs olaylar olunca telefonda once kV annemle tartisti snra nisanlim arayip bitti dedi. Ben sinir krizi gecirdik komsudaydik cok yakin komsumuz snra teli o aldi kv konustu bole konular yuzunden bitmek nedir vs tum akrabalar geldi snra nisanlim ve annesi geldi gece neyse barisildi o aksam konusuldu balkonda diver misafirler de salonda tam bi rezillikk yani.
Bigun sonra gozler sis kuafore gidildi vs nisanim oldu salonun ortasinda bans yine evlilik teklifi etti bestas almi surpriz yapti vs. Bu Boyle oldu ekim ayinda nisanlandm

Sonra annemle kV resmen Lanka oldular annem uzak durdukca Kadin geldi biz dedik ki by kadin soyluyo soyluyo ama yine de yapiyo vs. Sadece cok asiri yonetici bi kadin

Neyse ben dugun icin kuaforden fiyat aldim tabi oncesinde konustuk 4 yada 5 kisi olur diye 4 kisi sac makyaj bide Benin boya +balyaj bide bizim foto olayi dugunden 1 jafta once nisanlim ozellikle istedi oyle ayni gun cekim olmasin diye. Toplam 1450 tl dedi kuafor.

Nisanlim ve kv dorek atladi cok iyi cok iyi cunku biliolarki bi gelin saci 600 700

Bugun gittim 1 kisi eklendi yani 5 kisi daha once de soylemistik 4 5 kisi diye. Bide Benin renk uymadigi icon acma islemi olucakmis 1800 dedi kuafor
Bugun kv cildirdi cok pahali diye. Nisanlim Ben 1500 butce ayirdim karsilayamam dedi. Heroes cebine elini atcak dedi vs Ben me yapacagimi sasirdim. Annem de cildirdi evde. Randevu aldik bize bi gelin sacini 130 tl y yapiyo. Falan filan bizde tartistik. Resmennn suan com kotuyummm. Nisandaki olau gibi olcak diye
Ya ben cimrilikle alakali oldugunu sanmiyorum. Cunku diger seylerde masraftan kacinmadiklarini söylemissiniz. Bu süreçlerde illa ki birseyde terslik olur. Hemen ayrilmayi düşünmek sacma bence. Ama su da var. Nisanliniz fevri imis. Nisandan vazgecmis falan. Siz de ikinci nisani atmaktan korkuyorsunuz. Iliskide kaybetme korkusu iki tarafta da olmali. Sizde tek tarafta oluyor. Ve nisan atmayi toplum baskisi yüzünden düşünemiyorsunuz başka sebepten değil. Lütfen kendinize daha çok deger verin. Kimsenin sizi pisiriklastirmasina izin vermeyin. Konunun baska boyutuna gelirsek, kuaföre o kadar kalabalik gidip karsi tarafa ödetmek bana da ters geliyor. Ben kuaförü eve cagirmistim. Tek benle ilgilendi kimseyle degil. Gayet rahattim ve öyle 5 kisilik bir ücret de ödemedik. Ne gerek var herkese? Kv müdahil olmasi sizle iletisimdeyse yanlis. Annenizle iletisimdeyse müdahil olabilir anneniz de müdahil çünkü. Benim bu konuda en sıkıntılı buldugum kisim nisanlinizin sizden ayrilmayi kolay kolay düşünüp de sizin toplum ne der diye korkmaniz. Affiniza siginarak. Kimsenin artigi degiliz.

Hiç sorun çıkmazmış kriz yönetimi yapabilseymişsiniz. Üstelik nişanda aynı problem yaşandığı halde çaktırmadan halledememişsiniz.

Kendiniz diyorsunuz hiçbir harcamayı sorun yapmadılar, kuaför olunca sorun oluyor diye. Baştan bir rakam verilmiş ve ayrılmış o para. Sonra çıkıp bir kişi daha eklendi, fiyat şu oldu demek yerine bunu hiç duyurmadan farkı siz vermeliydiniz. Zaten gelinin saçı, makyajıdır, sülalesidir damadın ödemesi çok mantıksız. Sizin bütçenize zarar aslında, o paraları ödeyip akşam aynı eve gireceksiniz. Gelen kendi ödesin, ödemeyecekse başka kuaföre gitsin.

Kayınvalideniz bu renk saç güzel demiş de, düğün günü boyat dememiştir sanırım :) Düğünde saç boyatan hiç duymadım zaten. Bilmiyorum hatalı olan sizsiniz. Sorun maddiyat ya da 300 lira değil. Tavrınız bıktırmış.

tövbe yarabbi kiz insan oğlunun düğününde harcamayakta ne zaman harcayacak.
bak benim kaynanam cimrilikten tuvalete gitmez acikmasin diye utanmasa eski perdeleri bir araya getirip bana gelinlik yapardi.
7 yil olacak evliyim ve Allah bozmasin coook mutluyum cunki oglu annesi gibi degil aslada olmadi.
eger oglan da anasi gibi uc kurusun lafini yapan bir insansa sen evlendiginde alisveris alisveris faturalarinin hesabini sorar
evine bir saksi alsan kv denin gozune batar.

Arkadaslar mrb cok ama cok moralim bozuk canim sikkin.Biraz uzun olabilir ama lutfen yardim edin bi fikir soyleyin bana
1.5 ay snra dugunum var. Esim tek cocuk. Ayni sehirlerdeyiz. Ananesinin evi vardi tadilat yapiliyo suan bitti sayilir. Mobilyalarin siparisleri verildi. Dun perdeler secildi. Beyaz esyalar tamam. Run davetiyeyi de sectik ve sadece yazilari kaldi. Her neyse Hersey bitti sayilir.
Ben nisanlimla birlikte iken herseyimiz ortak yani bi esua alindiginda ikimiz de ayni seyi onayliyoruz.

Nisanima 1 gun kala kendisi annemi arayip bitti dedi. O gece misafirlerimiz baska sehirden geliyodu yoldaydilar. Konu soyle. Kuafor meselesi. Kuafor de Benin yanimda kuzenim vardi bana yardimci olarak o geldi kapali oldigu icon sadece makyaj yaptircagini soylemisti. Ondan once bizim anlastigimiz salonun kuaforunde yaptiricaktim Ben. Kv orasi olmasin guvenemiorum sen biraz katarsin nisanlin da katar dedi orta yol bulunur dedi. Nisan bans AIT oldugu icin annem salonun anlasmali kuaforune yaptircaz sadece extra 100 tl cit cit parasi veririm demisti. Kv oyle deyince bende 100 tl annemden alirim 100 de Ben katarim dedim onlarda ustunu tamamliyacagini soylemislerdi. Kuzenimi de soyledigimde Kabul etmediler. Annemde Ben zaten para odemicektim vs vs olaylar olunca telefonda once kV annemle tartisti snra nisanlim arayip bitti dedi. Ben sinir krizi gecirdik komsudaydik cok yakin komsumuz snra teli o aldi kv konustu bole konular yuzunden bitmek nedir vs tum akrabalar geldi snra nisanlim ve annesi geldi gece neyse barisildi o aksam konusuldu balkonda diver misafirler de salonda tam bi rezillikk yani.
Bigun sonra gozler sis kuafore gidildi vs nisanim oldu salonun ortasinda bans yine evlilik teklifi etti bestas almi surpriz yapti vs. Bu Boyle oldu ekim ayinda nisanlandm

Sonra annemle kV resmen Lanka oldular annem uzak durdukca Kadin geldi biz dedik ki by kadin soyluyo soyluyo ama yine de yapiyo vs. Sadece cok asiri yonetici bi kadin

Neyse ben dugun icin kuaforden fiyat aldim tabi oncesinde konustuk 4 yada 5 kisi olur diye 4 kisi sac makyaj bide Benin boya +balyaj bide bizim foto olayi dugunden 1 jafta once nisanlim ozellikle istedi oyle ayni gun cekim olmasin diye. Toplam 1450 tl dedi kuafor.

Nisanlim ve kv dorek atladi cok iyi cok iyi cunku biliolarki bi gelin saci 600 700

Bugun gittim 1 kisi eklendi yani 5 kisi daha once de soylemistik 4 5 kisi diye. Bide Benin renk uymadigi icon acma islemi olucakmis 1800 dedi kuafor
Bugun kv cildirdi cok pahali diye. Nisanlim Ben 1500 butce ayirdim karsilayamam dedi. Heroes cebine elini atcak dedi vs Ben me yapacagimi sasirdim. Annem de cildirdi evde. Randevu aldik bize bi gelin sacini 130 tl y yapiyo. Falan filan bizde tartistik. Resmennn suan com kotuyummm. Nisandaki olau gibi olcak diye
allah sana göstermis ne mal olduklarını bence hic biseye kanma kuaför parası isin kavgası nisanlın seni en ufak bi seyde kaybetmeyi göze alıyo bunu düsün keske benim mal da kendini belli etseydi de bende evlenmeseydim bosanmak daha zor at nisanı gitsim bosverrr

İlla evleneceğim diyorsunuz yani.Kopruden önceki son çıkışta kırmızı ışıkları illa görmeyip gireceğim diyorsunuz o kopruye. Kusura bakmayın ama ben bunu aşk sevgi olarak görmüyorum sanırım küçüklükten beri özellikle kızların kafasına itinayla işlenen "evlenmesin" cümlesinin alameti bunlar.

Tamam Mune Mune lutfen konuyu kapatir misin. Ben HIC kimseden onu alin bunu yapin demedim o olsun bu olsun da demedim. Bana soyleneneleri Kabul ettim. Boya olsun demedim.5 kisi diye ben soylemedim Neyse Bunlari aktarmaya calistim size. Ama sanirim yanlis anlasildim. Kusura bakmayin yordum sizi.

Bence şu aşamada sana ayril yada ayrilma demek dogru degil sen kendi hissettiklerini ve yasadiklarini ölçup tart kafanda ilerisini iyi gorebiliyorsan olumlu adim at dugun zamani herkes boyle seyler yasiyor streste oluyosun cok saglikli dusunebilirmisin bilmiyorum ama gozunu kapatma sadece hoş olmayan seyler varsa kafani kuma gömme aksi halde ilerki zamanlarda yuzleseceksin yine.kararli ve guclu dur nisanlin annesinin etegine saklaniyorsa onuda iyice bi dusun derim.

Ben 10 yil once evlendim,kuafore sadece annemle gittim onun parasini da ben verdim..bu zamanda hala cumbur cemaat kuafore gitme olayi cok komik bence...ben olsam utanirdim 300 lira daha verceksiniz demeye,daha once sorun olmus bi daha asla lafini yaptirmazdim.normalde cimri insanlardan nefret ederim ama siz herseyi yaptiklarini,aldiklarini soyluyorsunuz,damatta 1.500 tl gibi fazla bi bütçe ayırmış zaten keşke kendiniz hslletseydiniz

X