Düğünüme tam 3 ay var ama nişan atacağım….

Ozaman siz diyosunuz ki konu sahibini o haliyle kabul edecek biri cikar elbet

Size iyi bir haberim var: Herkes sizin kendi kucucuk dunyanizdaki gibi hayatlar yasamiyor.

'O hali', 'Kabul edecek biri'... Ne kadar cirkin kelimeler bunlar. Bir kadin olarak bari siz yapmayin.

Boşandıktan sonrada herkes cinsel ilişki yaşadığını bilecek ..seni kendi kızım gibi düşünüp yorum yapacak olursam hayatını karartmak istemem ayrılmam için diretirdim .... elhamdülillah ne evlenirken ne Nişan ne kına ne düğün hiç birinde sorun yaşamadım bulutların üstündeydim ...tabiki ilk evliligimde herşeyde sorun yaşadım istemede bilmem nede düğünde ağlamaktan gözlerim şişti vs yani nasıl başlarsa öyle gidiyor iyi karar ver.

Ve ilerde evleneceğin kişiye cinsel ilişki yaşadım diye açıklama yapma lütfen tövbe et bir daha evlenene kadar yapma yoluna devam et... O senin Allah ile kendi aramdaki mevzu ..vicdan azabı çek ve bir daha yapma ... Hee yaparsanda korkuların karşına cikar bu sefer gerçekten tövbe edersen Rabbim bu günahını kimseye açık etmez öyle düşün..

Cinsel birliktelik yaşadığı nişanlısını bir ayrılık durumunda "bel altından" varabilecek kadar şahsiyetsiz olabilen erkekler genelde evlilik içindeki en mahrem anları da başkaları /aileleri ile paylaşabilecek veya iftira atabilecek kadar da şahsiyetsiz olabiliyor.Nişanlınızla birlikte olduğunuz için ayrılamıyorsanız evlilik gerçekleşince de yaşadığınız herhangi bir durumda ayrılamayacaksınız ..Sonuçta kimse sonsuza kadar bakire kalmayacak.

Ve ilerde evleneceğin kişiye cinsel ilişki yaşadım diye açıklama yapma lütfen tövbe et bir daha evlenene kadar yapma yoluna devam et... O senin Allah ile kendi aramdaki mevzu ..vicdan azabı çek ve bir daha yapma ... Hee yaparsanda korkuların karşına cikar bu sefer gerçekten tövbe edersen Rabbim bu günahını kimseye açık etmez öyle düşün..

Bekaret mevzusunu durduk yere söylememeli yalniz eğer adam özellikle bunu sorun ediyorsa bu tip şeylere önem veriyorsa dürüst olup baştan o ilişkiye başlamamalı diye düşünüyorum. Zaten geçmişi sorun edecek erkekten hayır gelmez. İlla o erkekle olunacaksa söylenmeli. kimseyi kandırmaya da hakkımız yok sonuçta.

Nişanlım hiç olgun değil, annesinin dolduruşuna çok fazla geliyor. Annesi kafasını şişiriyor o da bana sarıyor, beni ailesine karşı asla savunamaz. Dış kapının mandalı olan halası hakkımda konuşmuş adam olup beni savunamadı. Sürekli ortada laf taşıyor nişanlım. Nişanda bana sadece 1 çeyrek ve isimli altın kolye taktılar, 2 sene olucak nişanlanalı ve bunlar dışında hiç bir şeyim olmadı daha. Ben bu güne kadar onları asla maddi açıdan üzmedim. Bir kez olsun bir istekte bulunmadım, bir çöp dahi istemedim. Ki almadılar da. Her neyse her şey maddiyat değil ama ben buna rağmen gözü yükseklerdeymişim. Her genç kız gibi, içi güzel yeni yapılı dairede yaşamak istediğim içinmiş. “Şimdiye kadar size ne gibi gözü yüksekte dedirtecek isteklerde bulundum?” Diye sordum nişanlıma, bunu eve eşya alırken göreceğiz daha bekle dedi. Şimdiye kadar asla hiç bir şekilde benim için masrafa girmediler, ona rağmen eşya konusunda daha düşündüklerine bakın, çok görüyorlar bana demek. Ailesi desen, teyzeler, yengeler vs bir kez olsun beni arayıp vs sormadılar canım nasılsın iyi misin diye. Ya bu anlattıklarım daha bir hiç.. annem dedi ki maddiyat konusunda ben size destek olurum. Nişanlım gelmiş bana diyor ki annen gilin parasına kalmadık, beni parayla satın alacakları sanıyorlar, bizi fakir fukara mı görüyorsunuz falan filan diyor..Kaynanam balayı tatiline bile karıştı, masraf olur diye gitmeyin etmeyin diye çok çabaladı, ama amacına ulaşamadı, balayını tuttuk, daha söylenecek çooook şey var aslında ama bunlar yeterli bence.. dün çok büyük kavga ettik, inceldiği yerden kopacaksa kopsun dedi. Bende dedim ki beni sen gözden çoktan çıkarmışsın, beni gözden çıkaranı ben çoktan sildim, çık git hayatımdan dedim. Ondan sonra konuşmadık bir daha, sonra anneme yazmış, kızınızın niyetini öğrenebilir misiniz, beni hayatından çıkarmış diyor.. tüm suçu bana deviriyor.. nişanlımın iş g*tü bile yok, çocuk gibi, her şeye alınır, küser. Her şeyi ayağına bekler, annesi el bebek Gül bebek büyütmüş. İlgi desen yok, sevgi desen yok, aramız buz gibi oldu, artık soğudum. Hevesim kalmadı hiç. Annemle babamla konuştum. Onlar her şekil benim arkamda, biz senin kararına saygı duyuyoruz diyor, onlar zaten başından beri istemiyordu. Ben kafamda bitirdim, ama bana engel olan tek şey, maalesef evlilik dışı yaşamış olduğumuz cinsel ilişki… Sadece bunun için hayatımı karartmak istemiyorum, ama işte yinede içime dert oluyor. Annemin dediği gibi evlensem bile benim sonum ayrılık. Bu çocuktan hayırlı eş olamaz maalesef… hazır değil henüz. 2 gündür ne o bana yazıyor, ne de ben ona…. Ben ona o kavga esnasında annen seni gaza getiriyor, annenin aklı ile yaşıyorsun, annen seni şişiriyor, git annene bunlarıda söyle falan filan dedim. Her tartışmada arayan annesi beni bu sefer ne aradı, ne de yazdı. Şu an ayrıldık mı, ayrılmadık mı anlamış değilim gerçekten..
Nişanlilik zaten tanima sureci. Tanidin ve evlenmek istemiyorsun. Mutlu etmeyen insanla hayatini birleşdirmek aptallik olur. Bile bile kendini ateşe atmak olur. Burda bir aylik evliyken boşanma aşamasina gelen insanlar var. Duzelir, nişan atmayayim diye diye evlenmenin sonu odur çunki. O yuzden daha evlenmediginiz için şanslisiniz. Durum üzücü evet. Ama bu sizi caydirmasin bence

Seni hiç unutmicam şaban

Bu yorumunuzun asla silinmicek olması iğrenç gören herkes agzına geleni sayacak size

Nolmuş haline ne igrenç bir ağzınız var öyle

Konu sahibi asıl o nişanlısını o haliyle kabul etmesin dehlesin size gelince sizin gibiler tükensin bir zahmet

Kesinlikle yaa aslaa kafaya takmayan biri olacaksın ya da yaşamayacaksın. Bir tek bunu dert ediyorum diyecek biriysen yasamamalisin. Hayatım boyunca umursamayacagim bir durum diyeceksen yaşayacaksın
Evet ya da gerçekten karakterli biri oldugundan emin olacaksın zaten ana kuzusu her an anasıyla dip dibe bir adamsa onun için özel hayat kavramı yoktur ki. Birde çevrenden bu kadar korkuyorsan bu durum malesef senin için bağlayıcı ise o zaman birlikte olma ki ilerde hayatın kararmasin . Sonra gidip bu hanzolarla evleniyorlar

Evlilik öncesi cinsel ilişkiye karşı olanlara karşı olan bir grup var. Özgür bir ulkeymis herkes istediğini yapabilirmis falan. Ben ne dini açıdan ne özgürlük baskı açısından ele alacam sadece söylemek istediğim ülkemizdeki her erkeğin her kızın kaldırabileceği bir durum değil. Evet nisanliniz karaktersiz ama sizi de kaybetmekten korkmuyor nasılsa benimle evlenmek zorunda her şeyi yaşadık kafası var. Büyük ihtimalle bunu ailesine de yansıttı o yüzden umursamiyolar yapsak da evlenecek yapmasak da evlenecek kafası bu durumu kaynimda gördüğüm için söylüyorum. Kız ayrılmak istedi amaann bosverin nasılsa ayrılamaz mecbur evlenecek diye ima etti o zamandan sonra ailenin kıza davranışları çok değişti
Kaldı mı hâlâ bu saçmalıklar ya. Şu tipleri kendi mağaralarına terkedip gidin ya.

En en doğrusunu yapıyorsun, lütfen kararından cayma. Evlilik öncesi ne güzel göstermiş kendisini mal adam, evlilikte bunun 10 katiyla karsilasacaksin. Cinsellik olduysa da oldu, keşkelere boğma kendini. Hem bu senin mahremin, senin özelin, baska kimseyi ilgilendirmez. Lütfen bu konuya takılipta bir hataya düşme, sonunun nereye varacağını sende az çok tahmin edebiliyorsun. Sende her kadin gibi cok degerlisin ve sana bu değerini hergün hissettirecek bir erkegi hakk ediyorsun.

Bekaret vs bunlar yuzunden evlenilmez, bunlara takilmayan cok insan var. Biri esim, digeri kardesim mesela. Esim bana cinsel iliskiyi birak gecmis iliskilerimi sormadi. Bunu dert edip evlenme. Duzgun biri cikar karsina. Zaman cok degisti, iyi de oldu, kurtuldu cogu kadin bu bacak arasi baskisindan.

Ne biçim bir yorum bu .
Nasıl zihniyet !! Ne varmış konu sahibinin halinde ..
Bir kadin olarak bu yorumu yaptığınıza gercekten sizin adınıza utandım..Çok şey yazardım da neyse..Namus sadece kadına özgü bir şey değil..
Anasının sözüne bakıp bir kadının hayatını karartan namussuz erkekler de var ,! Bu yazdığınız yazi o kadar iğrenç ki...Namus iki bacak arası değil sadece..
"Kimse kınadığını yaşamadan ölmez" ..Bu sözde aklınızda bulunsun..

Bekaret mevzusunu durduk yere söylememeli yalniz eğer adam özellikle bunu sorun ediyorsa bu tip şeylere önem veriyorsa dürüst olup baştan o ilişkiye başlamamalı diye düşünüyorum. Zaten geçmişi sorun edecek erkekten hayır gelmez. İlla o erkekle olunacaksa söylenmeli. kimseyi kandırmaya da hakkımız yok sonuçta.
Hayır kimse o soruyu soramaz bu çok ayıp bir şey ...soruyorsa bu edepsiz soruya cevap vermek zorunda değilim deyip o an ayrılması gerekir ...

Kurtulmussun işte şükret.
Zararın neresinden dönsen kâr. Böyle daha kendisi birey olamamış adamla evlensen sanki mutlu mu olacaktın

Bacım dünyadaki tek artı tarafın zar parçan mi?
Evlenirken tercih sebebi olmanın tek sebebi bu muydu?
Hangi devirde yaşıyoruz, insanlar artık beraber gülüp eğlendiği, huyunu suyunu sevdiği, yatakta da uyumlu olduğu insanlarla evleniyorlar. 'kabul etmek' falan. Erkek kim köpek de kadını kabul etsin 🙈 iki kişi karar verip evleniyorlar.
İnşallah yaşın başın 60 falandır. Bu devirde genç bir kadınin böyle düşündüğüne inanmak istemiyorum

Bacım dünyadaki tek artı tarafın zar parçan mi?
Evlenirken tercih sebebi olmanın tek sebebi bu muydu?

Hangi devirde yaşıyoruz, insanlar artık beraber gülüp eğlendiği, huyunu suyunu sevdiği, yatakta da uyumlu olduğu insanlarla evleniyorlar. 'kabul etmek' falan. Erkek kim köpek de kadını kabul etsin 🙈 iki kişi karar verip evleniyorlar.
İnşallah yaşın başın 60 falandır. Bu devirde genç bir kadınin böyle düşündüğüne inanmak istemiyorum
Bu olduğunu düşünenler var maalesef. Ama en bağnaz düşünceli adam bile bunu sonsuza kadar bir artı, nişane olarak görüp de kadını el üstünde falan tutmuyor. Onlar bile hıı deyip geçiyor en nihayetinde. Karım bakireydi, dur ben bunu ömrümün sonuna kadar çok seveyim, harika bir evlilik yaşatayım diyecek halleri yok.

Goze aliyosa ayrilir tabi
Mal mısın ya. Dinleme bu varoşu soru sahibi. Kaç kurtar kendini. Ayrıl ardına bakma. Nişanlın da bu yorum yapan mal gibi düşünüyordur, seviştik nasıl olsa benden ayrılamaz diye. Ayrıl da aptala dönsün adam. Çok canın sıkılırsa diktirirsin ne olacak, bu şerefsiz erkeklere az bile.

En sevdiğim şey büyük laf edenlerin kendi kızından çıkması. Aynılarını yaşaması. Çocuğu olan biri büyük konuşmamalı asla.

X