Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Herkese merhaba
Bu gruba gelip gelip gidenlerdenim. Ve yine burdayım:)
Diyet yaptım yapım yağdan verdim ama artık bir kırılma noktası istiyorum. Sağlıksız olduğuna dair yazılar çok olsa da,en azından yine Dukan'ı çok abartmamak şartı ile ilgili deneyeceğim. Var mı sıkıntı yaşayan? Birileri bu gruba epey yazmıştı. Çok hızlı kilo geri alınıyor, şu oluyor bu oluyor diye. İnsan tedirgin oluyor tabi ama benim hipoglisemim var. Aslında karbonhidrat hiç yaramayor ama en azından kırılım sağlayana kadar denemek istiyorum.
Kilom 75.1.. Herkese kolay gelsin.

Ben bugüne kadar hiç diyet yapmadan da kilo aldım
hangi diyeti yaparsanız yapın
sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmezseniz yine geri alırsınız verdiğini kiloları

almamak mucize olur
ben kilo veridm ohh artık yiyebilirim dediğimizde tabii ki alıcaz
ruhumuzda abartmak var ne yazık ki
istediğimiz kiloya indiğimiz gün neredeyse hepimiz
en çok özlediğimiz şeyi bıkana kadar yeriz
bu şekildede almamak imkazız

kızlar merhaba bende kitabını aldım bugun yeni geldi elime de anlamadığım bişey var yorumları okudum da yine kuş kadar yiyeeceksek ne özelliği var dukanın diğer diyetlerden yani bu dukan ne anlamadım bişey
Kuş kadar yemiyorsun ki. Okuduğunuz yorumlarda arkadaşlar daha yeni olduklarından, iştahları kesilmiş olduğundan ya da önceki psikolojilerinin etkisiyle az yiyorlar. Ama günlük proteini istediğimiz kadar alabiliyoruz. Derisine ve kanatlarına dokunmadıktan sonra bir tavuğu bütün yiyebilirsiniz bir öğünde yani.

Günaydınnnlar

Cumartesi günü açlığın dibine vurdum kahvaltı yapmamıştım öğlen işten çıktım kuaföre gittim
yine bişey yiyemedim
dışarda bulamadım yiyecek bişey
akşam eve gittiğimde baygınlık geçirecektm
buzlukta köftem vardı onu yağsız tavada pişirdim
komple yağsız değildi ama olabildiğine az yağlı oldu
yanında yoğrut ve kola ancak kendime geldim
ve gözünü çıkarttım 9-10 tane yedim sanırım

dünde öğlen uyandık eşime paşalar gibi kahvaltı hazırladm
benim tabağım kuş kadardı
acayip zoruma gitti ama yemedim direndim
akşamda arkadaşa gittik
bir sürü bişey yapmış
yalnızca bi kekten çatalın ucuyla aldım
o da aşırı canım istiyordu regl olcam sanırım o yüzden
ama pişmanlık yok :)
çünkü tam kaçamak bile sayılmaz
Terslikler olmuş, köfteleri fazla fazla yediğin için hiç de kendini kötü hissetme, çünkü zaten hakkın. İstediğin kadar ye. Kahvaltı tabaklarını da kuş kadar hazırlama tabi ki, benim kahvaltım genelde eşiminkinden daha ihtişamlı olur mesela.
Ama en son dediğin çok kötü malesef. Çatalın ucuyla aldığın o kek kimbilir neler yapacak sana, çok üzgünüm. Belki de bir etkisi olmaz, belki spor yaparak atabilirsin, ama büyük ihtimalle şimdi olmasa da önümüzdeki haftalarda duraklamalar yaşayabilirsin.

yorumlarda kendimi tuttum yemedim azıcık yedim şu kadar aç kaldım falan yazınca bende hayal kırıklığına uğradım çünkü bende sürekli bişeyler yeme isteği var o nedenle diyet yapamıyorum aç kalamıyorum bu yüzden dukan bana iyi gelecek diye düşünüyorum bakalım bu hafta kitabı okuyarak başlayacam işe 1 ayda genelde kaç kilo veriliyor ve kaçamak günleri kaç günde bir oluyor

Herkese merhaba
Bu gruba gelip gelip gidenlerdenim. Ve yine burdayım:)
Diyet yaptım yapım yağdan verdim ama artık bir kırılma noktası istiyorum. Sağlıksız olduğuna dair yazılar çok olsa da,en azından yine Dukan'ı çok abartmamak şartı ile ilgili deneyeceğim. Var mı sıkıntı yaşayan? Birileri bu gruba epey yazmıştı. Çok hızlı kilo geri alınıyor, şu oluyor bu oluyor diye. İnsan tedirgin oluyor tabi ama benim hipoglisemim var. Aslında karbonhidrat hiç yaramayor ama en azından kırılım sağlayana kadar denemek istiyorum.
Kilom 75.1.. Herkese kolay gelsin.
Dukan'ı çok abartmamak şartı ile denemek ne demek bilemiyorum, ama bence iyice bir araştırın. Kitabı okuyun. Eğer size zarar vermeyeceğine emin olabilirseniz, tam olarak yapın. Dukan çünkü öyle herşeyden yiyeyim az yiyeyim diyetlerine benzemiyor, yapınca tam yapmak lazım. Arada gelip kötü şeyler yazanlar oluyor, hiçbirinin sağlam bir dayanağı yok. Elbette bazı başka diyetisyenler bir diyeti kötüleyebilir, çünkü müşteri kaybediyorlar. Ne yani ne yapsın Şeyda coşkun, Taylan Kümeli vs. ay bu dukan çok etkili, çok sağlıklı biz yanlış yapıyoruz bize boşa gelmeyin mi desin. Tabi ki onlar da kendi yaptıklarını savunacaklar. Burada geçmişi okuduysanız doktor kontrolünde devam edenler de vardı bu diyete. Bazı diyetisyenler de artık isin vermeden, kendi diyetleriymiş gibi dukanı yaptırıyorlar. Bana sorarsanız, altı aydır yapıyorum, 17 kilo verdim. Kan değerlerimi ölçtürdüm, her zaman kansızlığım vardı, o gittiği gibi bütün değerlerim de neredeyse mükemmel oranlarda. Ama ben multivitamin takviyesi aldım, onu da söyleyeyim, ki dukan da bunu tavsiye ediyor. Aslında sebze günlerinde vitamin değerlerine göre sebzeleri seçerek dengeli bir şekilde beslenebilsem hiç de gerek olmazdı, ama ben sebzeyi çok sevmediğimden hep salatalıkla falan geçiştiriyorum, o yüzden de gerekli gördüm.
Yağ yok dukanda diyorlar, yağ var. Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve sınırsız miktarda balık yağı tüketebilirsiniz. Ben mesela somon balığını çok tüketirim ve en yağlı balıktır.
Karbonhidrat yok dukanda diyorlar, karbonhidrat da var. Biz karbonhidrat ihtiyacımızı sebzelerden, süt ürünlerinden ve en önemlisi en kaliteli karbonhidrat kaynaklarından olan yulaf kepeğinden karşılıyoruz. İhtiyacımızdan fazlasını almamış oluyoruz böylece. Aldığımız da kaliteli oluyor. Cips ya da börek değil.
Sadece meyve olmaması sağlık açısından bir eksiklik olarak görülebilir. Ama dukan da meyveye karşı olmadığını, sadece kilo verimini engellediği için seyirde izin vermediğini, ama güçlendirmeden itibaren sınırlı olmak koşuluyla yemek gerektiğini söylüyor. Ki meyve eski itibarını kaybediyor artık, bakın karatay da mesela meyvenin zararlı olduğunu söylüyor. Vitamin sağlaması açısından meyveler çok iyi ama bunu sebzelerle veya destekle sağlıyoruz işte.
Ayrıca dukanın güçlendirme evresi ile kiloyu sabitlemesi ve sonrasında hayat boyu rahatlıkla uygulanabilecek bir koruma evresi sunması bence en güzel yanı. Eğer geri kilo alacağımı düşünseydim asla bu işin içine girmezdim.

yorumlarda kendimi tuttum yemedim azıcık yedim şu kadar aç kaldım falan yazınca bende hayal kırıklığına uğradım çünkü bende sürekli bişeyler yeme isteği var o nedenle diyet yapamıyorum aç kalamıyorum bu yüzden dukan bana iyi gelecek diye düşünüyorum bakalım bu hafta kitabı okuyarak başlayacam işe 1 ayda genelde kaç kilo veriliyor ve kaçamak günleri kaç günde bir oluyor
Ben gece geç saatler dışında hiç kendimi tutmuyorum emin olabilirsin :) Sadece yasak şeyleri yememek için kendimizi tutmamız gerekiyor.

Kuş kadar yemek derken
Protein de sınır yok benim bildiğim
1 bütün tavuk yiyen
ya da 20 tane köfte yiyenler var

keza kahvaltı yaparken bende 2 yumurtadan omlet
koca bir parça beyaz peynir
yine büyük bi parça kaşar
5-6 tane siyah zeytin
2 tane yulaf kepeğinden krep
birde yağsız ızgarada yaptığım sucuk yedim

ki bir öğün bu :) kuş kadar yanlış bilgi bence
Beyaz peynir, kaşar, zeytin, sucuk hepsi de yasak malesef arkadaşım.

Dukan'ı çok abartmamak şartı ile denemek ne demek bilemiyorum, ama bence iyice bir araştırın. Kitabı okuyun. Eğer size zarar vermeyeceğine emin olabilirseniz, tam olarak yapın. Dukan çünkü öyle herşeyden yiyeyim az yiyeyim diyetlerine benzemiyor, yapınca tam yapmak lazım. Arada gelip kötü şeyler yazanlar oluyor, hiçbirinin sağlam bir dayanağı yok. Elbette bazı başka diyetisyenler bir diyeti kötüleyebilir, çünkü müşteri kaybediyorlar. Ne yani ne yapsın Şeyda coşkun, Taylan Kümeli vs. ay bu dukan çok etkili, çok sağlıklı biz yanlış yapıyoruz bize boşa gelmeyin mi desin. Tabi ki onlar da kendi yaptıklarını savunacaklar. Burada geçmişi okuduysanız doktor kontrolünde devam edenler de vardı bu diyete. Bazı diyetisyenler de artık isin vermeden, kendi diyetleriymiş gibi dukanı yaptırıyorlar. Bana sorarsanız, altı aydır yapıyorum, 17 kilo verdim. Kan değerlerimi ölçtürdüm, her zaman kansızlığım vardı, o gittiği gibi bütün değerlerim de neredeyse mükemmel oranlarda. Ama ben multivitamin takviyesi aldım, onu da söyleyeyim, ki dukan da bunu tavsiye ediyor. Aslında sebze günlerinde vitamin değerlerine göre sebzeleri seçerek dengeli bir şekilde beslenebilsem hiç de gerek olmazdı, ama ben sebzeyi çok sevmediğimden hep salatalıkla falan geçiştiriyorum, o yüzden de gerekli gördüm.
Yağ yok dukanda diyorlar, yağ var. Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve sınırsız miktarda balık yağı tüketebilirsiniz. Ben mesela somon balığını çok tüketirim ve en yağlı balıktır.
Karbonhidrat yok dukanda diyorlar, karbonhidrat da var. Biz karbonhidrat ihtiyacımızı sebzelerden, süt ürünlerinden ve en önemlisi en kaliteli karbonhidrat kaynaklarından olan yulaf kepeğinden karşılıyoruz. İhtiyacımızdan fazlasını almamış oluyoruz böylece. Aldığımız da kaliteli oluyor. Cips ya da börek değil.
Sadece meyve olmaması sağlık açısından bir eksiklik olarak görülebilir. Ama dukan da meyveye karşı olmadığını, sadece kilo verimini engellediği için seyirde izin vermediğini, ama güçlendirmeden itibaren sınırlı olmak koşuluyla yemek gerektiğini söylüyor. Ki meyve eski itibarını kaybediyor artık, bakın karatay da mesela meyvenin zararlı olduğunu söylüyor. Vitamin sağlaması açısından meyveler çok iyi ama bunu sebzelerle veya destekle sağlıyoruz işte.
Ayrıca dukanın güçlendirme evresi ile kiloyu sabitlemesi ve sonrasında hayat boyu rahatlıkla uygulanabilecek bir koruma evresi sunması bence en güzel yanı. Eğer geri kilo alacağımı düşünseydim asla bu işin içine girmezdim.
Merhaba. Uzun uzun ve çok güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim. Benim abartmadan yapmak istemek dediğim yani zorunlu olanları yemek ama işte tatlandırıcılı tarifleri vs kullanmamak ya da çok miktarlarda değil de bana yeteceğini düşündüğüm ölçülerde protein tüketmek gibiydi. Yoksa kitabı zaten okudum hatta birçok blogda revizeleri de takip ediyorum. Ama tabii ki tecrübeli olan kişilerin sizin gibi fikirleri ve yönlendirmeleri de çok önemli benim için. Teşekkürler.

bunların hepsi light :)
zeytinde de 7 taneye kadar izin varmış
dukan hesabında okudum
https://www.facebook.com/notes/dukan-diyeti-tarifleri/drdukandan-zeytinyagi-ve-zeytin-hakkinda-güncelleme16052014/324390444253553

sucukta evde yapılan zaten az yağlı kıymadan yapılma
hazırlar gibi içinde nişasta vb yok
Zeytin konusunda haklısın unutmuşum öyle bir güncelleme vardı. Beyaz peynir ve kaşar lightsa ve yağ oranları %2den azsa tamamdır. Ama bu durumda bize de markalarını söylersen çok seviniriz çünkü ben bilmiyorum dukanın belirlediği yağ oranlarına uygun beyaz peynir ve kaşar peyniri. Beyaz peynir olarak mis var, %3 ama onun da yağ oranı. O yüzden ben onu sınırlı izinli olarak tüketiyordum. Dukanın peynir olarak sadece mayasız yapılan lor gibi peynirleri tüketmemiz gerektiği açıklamasından sonra bıraktım.
Sucuğu öyle kendin yapmak çok iyi fikirmiş cidden :) Kasapta sucuk harcı görmüştüm aklıma gelmişti ama o hazır harçla yapamam nişasta falan vardır dedim vazgeçmiştim.

Merhaba. Uzun uzun ve çok güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim. Benim abartmadan yapmak istemek dediğim yani zorunlu olanları yemek ama işte tatlandırıcılı tarifleri vs kullanmamak ya da çok miktarlarda değil de bana yeteceğini düşündüğüm ölçülerde protein tüketmek gibiydi. Yoksa kitabı zaten okudum hatta birçok blogda revizeleri de takip ediyorum. Ama tabii ki tecrübeli olan kişilerin sizin gibi fikirleri ve yönlendirmeleri de çok önemli benim için. Teşekkürler.
Ben de teşekkür ederim. Tabi ki yetecek ölçüde yemek bence de gerekli çünkü diyeti bıraktığımız zaman genişlemiş bir midemiz olmasını istemeyiz. Tatlandırıcı konusu ise çok tartışmalı. Ben işime gelen tarafı tercih ettim :KK70:

Zeytin konusunda haklısın unutmuşum öyle bir güncelleme vardı. Beyaz peynir ve kaşar lightsa ve yağ oranları %2den azsa tamamdır. Ama bu durumda bize de markalarını söylersen çok seviniriz çünkü ben bilmiyorum dukanın belirlediği yağ oranlarına uygun beyaz peynir ve kaşar peyniri. Beyaz peynir olarak mis var, %3 ama onun da yağ oranı. O yüzden ben onu sınırlı izinli olarak tüketiyordum. Dukanın peynir olarak sadece mayasız yapılan lor gibi peynirleri tüketmemiz gerektiği açıklamasından sonra bıraktım.
Sucuğu öyle kendin yapmak çok iyi fikirmiş cidden :) Kasapta sucuk harcı görmüştüm aklıma gelmişti ama o hazır harçla yapamam nişasta falan vardır dedim vazgeçmiştim.

benim annem kurbanda yapmıştı
kendi yaptığı içn babamın nişasta alerjisi var o yüzden koymuyor

ben bim den aldım peyniri kendi markası
kaşarınkine akşam bakmam lazım loru yiyemedim ben :// aldım ama gitmiyor yaaa

Atlatamadın sen de ödül öğünü fesatlarını:KK70: Bir ayı geçti oysa. Kilo durumu nasıl?

canım sorma direkt fenalaşıyorum..yemek sorun olmuyo da ardından biraz kuruyemişe sarıyorum..işte o fenalaştırıyo..sanırım dokunan yağ..bu hafta iyice test ettim onayladım :)) kiloda sıkıntı yok şimdilik..dediğin gibi 1 ay olmak üzere güçlendirmede..ayın 17'sinde 1 ay bitiyo ve 1 ay kalıyo..cuma tartıldım ve kilomda sıkıntı yok, aynı seyiri bıraktığım gibiyim..tabi belli olmaz..sonunda bakıcaz duruma..ama endişe ettiğim kadar yokmuş, birdenbire kilo almıyosun yani..hele diyete yeni soktupumuz ekmek, peynir ya da meyveden kesinlikle kilo almıyosun bunu anladım..

benim annem kurbanda yapmıştı
kendi yaptığı içn babamın nişasta alerjisi var o yüzden koymuyor

ben bim den aldım peyniri kendi markası
kaşarınkine akşam bakmam lazım loru yiyemedim ben :// aldım ama gitmiyor yaaa

ben lor hiç yiyemezken bu diyet sayesinde alıştım..pazardan alıyorum, az yağlı ve tuzsuz diye satıyolar..kesinlikle tuzsuz ama yağı da azdır umarım dedikleri gibi..gerçi kilo vermemi etkilemediğine göre doğru söölüyolar sanırım..eğer yemeyi sevmiyosan loru kurabiye ve tatlılarda kullanabilirsin..ben mesela peynir helvası yapıyorum lorla..çok da güzel oluyo..kahvaltı için ise loru iyice eritip içine yumurta kırabilirsin..o zaman tadını fazla almazsın ve çok çok doyurucu bi öğün olur..

İyi akşamlar kızlar
az sonra çıkcam
öğlen karışık ızgara söyledim başka alternatifim yok
geçn gün vazgeçmiştim ama içim dışım tavuk oldu yumurtlıcam yakında :KK70:

akşam kv de mevlıd varmış
bi sürü şey yapmış kırmadan çaktırmadan yememem lazım dua edin bana
evde yemeğim de yok :KK43: ne yapcam kısa zamanda bilmem

Dukanın pek hakkını vermiyorum gailba.
1 haftadır gram oynama yok.
Ama önemli değil.
Akşam çok kötü bi gece geçirdim.
Çikolataya saldırırdım eskiden olsa.
Aklıma geldi.
Ney için uğraşıyosun bak rahatına dedimm.
Ama canım istemedi.
Sanırım kendim ve de kendim
Sadece kendim için uğraşıyorum.

Can sıkıntımı burada yazmak beni rahatlatıyo.
Bu mesajla zamanımızı alıyosun diyen varsa yazsın.
Herkese selamlar

İyi akşamlar kızlar
az sonra çıkcam
öğlen karışık ızgara söyledim başka alternatifim yok
geçn gün vazgeçmiştim ama içim dışım tavuk oldu yumurtlıcam yakında :KK70:

akşam kv de mevlıd varmış
bi sürü şey yapmış kırmadan çaktırmadan yememem lazım dua edin bana
evde yemeğim de yok :KK43: ne yapcam kısa zamanda bilmem

yulaf kepeği hakkını yediysen süt tozu ile atıştırmalık bişiler yapabilirsin belki..kepek hakkın duruyosa hemen bi krep yapabilirsin..ya da bikaç yumurta kır, ama sadece birinin sarısını al, diğerlerinin beyazını..içine biraz da lor falan koyabilirsen harika ve basit bir öğün olur..

X