dukan diyetinden sonra kiloları geri aldım ne yapsam veremiyorum...

sadhna

Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2016
7
7
28
Moralim cok bozuk kizlar dukan diyetini 3 yil once yaptim ama diyeti birakinca verdigim 20 kg yi geri aldim... O kadar mutsuzum ki.. Ne yapsam bilmiyorum artik nasil kilo verilir o da bilmiyorum ne olur bana bir akil verin....

kilo vermek önemli değil verilen kiloyu korumak önemli demişti benim diyetisyenim

koruma programı uygulamadın mı veya dikkat etmeden yedin içtin sanırım

Bende 85 ten 50 ye düştüm 1 buçuk yıl oldu sadece 3 kilo aldım sporu bırktım ama yemek düzenim ne diyet şeklinde ne de bola döke yiyorum orta o 3 kilo bana dert oldu 2 aydır vermem lazm yoksa eklenerek artıyor

Dukandan sonra böyle kilo alan çok var bende hiç bulaşmam böyle tek tip beslenmeli diyetlere , herşeyden az ve öz yiyerek ve spor yaparak verilmeyecek kilo yok , dışarda spor yapamıyorsan eve eliptik bisiklet almanı öneririm inan 3 ayda toparlasın günde 1 saat sporla.

Birseyi anlayamiyorum, eski aliskanliklariniz size kilo aldirmis, dukan diyetiyle farkli bir aliskanlik edinmissiniz ve kilo vermissiniz. Eski aliskanliga geri donunce kilo almak kadar normal bir sey yok ki. Diyet denen sey omur boyu olmasi herekmiyor mu?

Birseyi anlayamiyorum, eski aliskanliklariniz size kilo aldirmis, dukan diyetiyle farkli bir aliskanlik edinmissiniz ve kilo vermissiniz. Eski aliskanliga geri donunce kilo almak kadar normal bir sey yok ki. Diyet denen sey omur boyu olmasi herekmiyor mu?
Aslında diyet yerine sağlıklı bi yemek alışknlığı edinmek lazım yksa hep geri alınıyor

Diyet yapmayın.

Yeme alışkanlığınızı değiştirin, sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenin.
Az yemek size kilo kaybettirir ama kaslarını eriterek.
Metabolizmayı canlı tutabilmek için günde en az 5- 6 öğün besin tüketmelisiniz.
Çok zor değil; hemen hemen herkesin bildiği şeyler:
3 ana- 3 ara öğün
Günde en az 2 litre su
Düzenli spor

Diyet yapıkmamalı,yeme alışkanlığı değiştirilip bunu hayat tarzı haline getirmeniz gerekiyordu.kiloları geri almanız tabiki çok normal.diyet mantığından çıkamamışsınız

Bende Karatay usulü beslenerek 18 kilo verdim doğum sonrası.
Şu an 4 kg fazlam var,onuda aynı beslenme şekline devam ederek yavaş yavaş veriyorum.
4kg'ıda verince eski usule dönmem,dönemem,dönersem kilo alırım biliyorum,çünkü ciddi anlamda müsaitim kilo almaya.
2 öğün yiyorum,paketli gıda tüketimini minimumda tutuyorum. Tatlı ve meyve yemiyorum,(arada yiyorum tabi ama sabah kahvaltısında,yeni yeni başladım)
Haftada en az 3 gün yürüyüş/koşu yapıyorum 1 saat. Telefonuma program yükledim,günde 60 dakika yürüyüş yapmış oluyorum,oradan takip ediyorum. Birde kilit nokta şu,kilo öyle birden alınmıyor,dolayısıyla tartılmasak bile giydiğimiz bir pantalon,sıkmaya başlıyorsa orada büyük bedenine el atmak yerine,ona girmeye çalışmak,beslenmeyi dengelemek gerekiyor. Bende ara verdim dönem dönem,sıkıldım,canım değişiklik istedi vs vs ama hep buna dikkat ettim. Vermedim kilo o dönemde ama almadımda giysilerimin bana verdiği mesajı atlamayarak. Sizde 20 kiloyu birden geri almamışsınızdır. Hangi beslenme şeklini uygularsınız bilemem ama giysileriniz daralıyorsa /icine giremiyor hale geliyorsanız bir büyüğünü almak yerine ona girmeye odaklanın derim.
Benim şu an salaş birşey kalmadı dolabımda,genelde tam olan şeyler giymeye çalışıyorum,özellikle ara verdiğim dönemlerde. Sizede tavsiye ederim

ben de dukanla kilo verenlerdenim. 97 kilodan 59 kiloya düştüm. diyeti bırakalı 2 yıl oldu ama ben kilo almıyorum. diyet bittikten sonra yemeye devam ediyorsanız her türlü alırsınız zaten
size bir sorum var hep zayıftınız kilo doğumla kilo aldınız diyetle onu mu verdiniz yoksa 97 kiloyla dukan yapana kadar hep kilolu muydunuz?

Moralim cok bozuk kizlar dukan diyetini 3 yil once yaptim ama diyeti birakinca verdigim 20 kg yi geri aldim... O kadar mutsuzum ki.. Ne yapsam bilmiyorum artik nasil kilo verilir o da bilmiyorum ne olur bana bir akil verin....

miden dayanıyorsa öğün azalt 3 se 2 ye düşür

Çorba iç ip atla arada kaçırsamda ben de yeni başladım corbayla beslenerek 16 kilo vermiştim bir sene önce

ben de dukanla kilo verenlerdenim. 97 kilodan 59 kiloya düştüm. diyeti bırakalı 2 yıl oldu ama ben kilo almıyorum. diyet bittikten sonra yemeye devam ediyorsanız her türlü alırsınız zaten

yaaa kitap mı aldınız hangi kitap zor mu??? biraz bilgi verir misiniz lütfen :KK43:

X