Dünyanın en gereksiz insanıyım..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi sizi anlıyorum sevilmemek gerçekten zor bir şey olmalı.

Bunun 2 nedeni olabilir.
Ya çok havalisiniz kimsenin teklifini kabul etmem şeklinde.
Ya da kendinize bakmıyorsunuz.

Cevabi sizde.

Evlenmek için acele etmeyin zamani geldiğinde hayırlı kişiyle evlenin.
Bakımsız değilim, havalıda değilim... sanırım garip biriyim bilemiyorum

Gerçekten gereksiz düşüncelerdesin

Amaçlarımın, hayallerimin hiçbirini gerçekleştiremedim ki
Evliliğe değil de buna odaklanın o zaman
Millet 70 yaşından sonra içimde kalmıştı diye üniversite okuyor yani
Siz 26 yaşında unumu eledim eleğimi astım modundasınız

Karşı taraftan kendinize baktınız mı?
Sizce neden ?
Yani neyiniz eksik olabilir ki ?
Olgun biri değilim hani belki dışardan bakan kişi evliliği veya ilişkiyi “bu kız çekip çeviremez” diyor olabilir. İçine kapanık biri değilim ama öyle çok aktif her ortamda sözü dinlenen biri de değilim. Bilemiyorum belki başka şeylerde vardır ama aklıma bunlar geldi

Evliliğe değil de buna odaklanın o zaman
Millet 70 yaşından sonra içimde kalmıştı diye üniversite okuyor yani
Siz 26 yaşında unumu eledim eleğimi astım modundasınız
Ahh maddi durumumuz el verse neler yapıcam ama... haklısınız evlilikten önce hayallerimi kovalamam gerekiyor zaten esas isteğim bu hani son çarem evlilik onu da yapamazsam diye korkuyorum sanırım

Ahh maddi durumumuz el verse neler yapıcam ama... haklısınız evlilikten önce hayallerimi kovalamam gerekiyor zaten esas isteğim bu hani son çarem evlilik onu da yapamazsam diye korkuyorum sanırım
Hedeflerinizi gerçekleştirirseniz zaten evlilik odak noktanızda olmayacak
Kim bilir belki de Evleneceğiniz kişiyle de o yolda tanışacaksınız

Olgun biri değilim hani belki dışardan bakan kişi evliliği veya ilişkiyi “bu kız çekip çeviremez” diyor olabilir. İçine kapanık biri değilim ama öyle çok aktif her ortamda sözü dinlenen biri de değilim. Bilemiyorum belki başka şeylerde vardır ama aklıma bunlar geldi

Tamam sorun bulundu. Her şey şu sarfettigin cümlelerde var zaten.

Ozguven eksikliğin var.

Ben sana bu soruyu sorarken şu cevabi bekledim.

Aslında ben erkek olsam kendimi begenirdim.
Hoş sohbetli kimseyi sıkmayan neşeli
Nerede nasıl davranılması ve konuşulması gereken biriyim desen o zaman derdim ki karşına
Onlar kör o zaman.

Ama sen de kendini beğenmiyorsun ki güzelim.

Hadi önce burdan işe başla.

Kendine kişisel gelişim kitapları al ilk.
Oku.
Bir ortama girince önce karşıdakini tanimaya ozen göster.
Sonra kendini tamamen anlatma kimseye.
Merak uyandir.

Hiçbir işe yaramadım hatta kendime bile fazlalığım sanırım. İnsanın tek bi hayali bile gerçek olmaz mı?

Vallaha bir süre bende öyle kendim hakkinda düsünüyordum. Size simdi "Kafani takma. Olacagi varsa olur" gibi teselli sözler edemeyecegim, cünkü onlarin size gram bir faydasi yok. Hayatiniz istedigi gibi degilse degistirmek sizin elinizde sadece. Bana göre kendinizi sevmemeniz, bir sevgilinizin olmamasindan cok daha büyük bir sorun. Cünkü bu durum sürse sizi zamanla hareketsiz ve mutsuz edecek. Ve öyle insanlarin etrafinda cogu zaman baskalari olmak istemiyor. Önce kendi hayatinizi istediginiz kivamina getirmeniz lazim baskasina yer acmadan önce. Cünkü öz sevgi ve öz saygi eksik oldugu yerde yalnis insanlara umutlatimizi baglamamiz kacinilmaz. Cünkü o insani icimizdeki boslugu doldurmasi icin isteriz, zaten dolu ve mutlu olan dünyamiza daha da mutluluk katsin diye degil.ods iki taraf icin de iyi bir durum degil

Hicbirsey icin gec degil. Hayalkerinin pesinden gitmelisin. Ben 32 yasindaydim doktoraya basladigimda. Evkendigimde 30 yasindaydim. 26 gec bir yaş degil. Hayallerini gercektirnek isteyenler icin yaşın da onemi yok. Sadece biraz cesaret.
Sevilmek icin once kendini sevmelisin. Oturup seni sevecek kisinin gelmesini bekleyerek olmaz. Sen hayallerini gerceklestirmeye basla. Uygun kisiyi hayat zamani gelince karsina cikarir. Belki de hayat once hayallerini gerceklestirmeni bekliyordur. Vazgecme.

Gün gelir tabiki sevgiliniz olur evlenirsiniz. Ama o zamana kadar başka şeylere yönelin. Mesela yapmak istediğiniz şeyler yok mu? Onlara odaklanin, kursa gidin,istediğiniz hobinizi yapın. Içinizde kalacak şeyleri evlenmeden yapmaya başlayın. Yeni arkadaşlar yeni çevre...

evlenmek yaş geçtiği için yapılacak bir şey değil kaldı ki yaşınız geçmemişte. sevdiğin, aynı evde birlikte yaşamak istediğin için evlenirsin.
yani karşına o kişi çıktığında bunu zaten anlarsın. kime göre neye göre 26 yaş evlenmek için geç yaş?
bence hayallerinizi gerçekleştirin, boşlukta kaldığınız için evlenmek değil de öncelikle kendi mesleğiniz olmasa bile bir iş bulun.
kendi paranızı kazanın, sonrasında yurtdışı isteğinizi de yerine getirebilirsiniz inanın ki çok zor bir şey değil

Kocan varsa cocugun varsa saygı görülen toplumuz da ardımızda boşanmalar dolu...
Keşke statü kariyer meslek sahibi olmak için çaba harcasak...

26 yasina kadar 1 tane bile flort olmamasi bana normal gelmedi. Cok mu eve kapandin acaba sosyal hayatin nasil? Tamam suan pandemi var ama oncesinde hayatiniz aktif miydi.

Is bulsanız eminim kafanız rahat olur. Insan boş kalınca kendine sarıyor. Beni de kimse sevmedi yaşca senden büyüğüm bu arada . Normalde çalışıyordum pandemiden dolayı 10 aydır idari izinliyim, kronik hastalıklarim olduğu için ( her şeyin başı sağlık ama laf olsun diye değil cidden öyle, bu sene bir kez daha anladık). Sen kendini sev eminim seni seven de çıkacaktır. Kendini evliliğe falan bağlama, tabi zamanı gelince o da olur. Sürekli düşünme.

Selam kızlar ben liseden beri bu siteyi takip ediyorum konu açmak şimdi nasip oldu. Yeni 26 yaşıma basmış bulunmaktayım ön lisans mezunuyum alanımla ilgili asla iş bulamıyorum şuan evdeyim ama esas konu başka benim bu yaşa kadar hiç sevgilim olmadı hani ben artık genç kız değilim genç bi kadınım ama sıfır tecrübe... yanlış anlaşılmasın sadece neden sevilmedim bunu bilmeyi çok isterdim. Çirkin değilim kafası çalışmayan biride değilim ama yok asla kimse yanaşmadı yanıma. Arkadaşlarımdan henüz evlenen olmadı ama aileden benden küçük kuzenlerim falan hep evlendi hatta geçenlerde 30 yaşındaki kuzenim “kocasızlık nasıl gidiyor” dedi. Ailede herkes tarafından gelecekte bekar olcak kişi olarak kodlanmış bulunmaktayım. Bu yaşıma kadar asla öyle meraklarım olmadı ama hormonlar heralde bilemiyorum hatta 22 yaşındayken falan arkadaşlarla dalga geçerdik genç yaşta nişanlanan kişilerle hani hepimiz modern tiplerdik. Aslında konu evlilikte değil tam olarak ne bilmiyorum belkide hiçbir hayalimin gerçekleşmemiş olması... Ergenliğimden beri en büyük hayalim yurtdışına çıkmaktı çıkamadım. Güzel bi işim olsun istedim(en azından kendi bölümümle ilgi) olmadı. Bana aşık olan kimse zaten olmadı. Hayatımda mutlu birisi olsaydım zaten evlilik derdine düşmezdim ama mutsuzum. Birde son olarak belkide en önemlisi YAŞLANIYORUM.. Kendi yaşıtım erkekler 20lik kızlara ilgi duyuyor bilemiyorum kızlar sizce koca bulmak için geç mi kaldım????
Hep böyle negatif miydiniz? Belki bu yüzden sevilmediniz?
Ben de sevmiyorum mesela hep bi sitem halinde, sürekli başarısızlıklarından mutsuzluklarından dem vuran insanları.
Olan enerjisinide emiyosunuz insanların.

Tatlım aynı senin kafayla 24 yaşında evlendim ki bana ayılıp bayılanda coktu .Neyse yetmedi bı cocuk yaptım .Öyle ya hayat kaçıyor benim kovalamam lazım .Şimdi herşey tamam değil mi yani bana göre universitemi okumuşum mis kocayı da bulmuşum e çocuk da tamam.Toplumun benden beklediği herşeyi tastamam yaptım .Sonuç ne mi kocaman bir husran Kocaman bir mutsuzluk hani sen mutsuzsun ya 10 bin milyon katını düşün .Kocam ilgisiz aptal saptal bı adam çıktı .İki çocukla 35 yaşımda boşandım .Şimdi o yaşlara gelsem .Okur okur daha çok okur kendime yatırım yapar .Kimseyi takmazdim .Yani 35 yaşımda yine yapıyorum .Yani demem o ki toplum olarak dayatmayi çok seviyoruz sen uyma onlara kendine odaklan .Ya doğru bir evlilik yap yoksa hayatın ziyan olur benden söylemesi .Git geliştir kendini dil öğren müzik aleti çalmayı ogren .Yüksek lisans yap .4 yıla tamamla lisans yap gerisi gelir .Yani kendini yakmadan önce yapabileceğin dünya kadar iş var .Allah akıl fikir versin önce .Kimse seni sevmedi diye sevmeyecek diye birşey yok mucizeler yolda hayat devam ediyor .Lütfen merhametli vicdanlı bir insanla evlilik yap .Daha çok ama çok Küçüksun.

Selam kızlar ben liseden beri bu siteyi takip ediyorum konu açmak şimdi nasip oldu. Yeni 26 yaşıma basmış bulunmaktayım ön lisans mezunuyum alanımla ilgili asla iş bulamıyorum şuan evdeyim ama esas konu başka benim bu yaşa kadar hiç sevgilim olmadı hani ben artık genç kız değilim genç bi kadınım ama sıfır tecrübe... yanlış anlaşılmasın sadece neden sevilmedim bunu bilmeyi çok isterdim. Çirkin değilim kafası çalışmayan biride değilim ama yok asla kimse yanaşmadı yanıma. Arkadaşlarımdan henüz evlenen olmadı ama aileden benden küçük kuzenlerim falan hep evlendi hatta geçenlerde 30 yaşındaki kuzenim “kocasızlık nasıl gidiyor” dedi. Ailede herkes tarafından gelecekte bekar olcak kişi olarak kodlanmış bulunmaktayım. Bu yaşıma kadar asla öyle meraklarım olmadı ama hormonlar heralde bilemiyorum hatta 22 yaşındayken falan arkadaşlarla dalga geçerdik genç yaşta nişanlanan kişilerle hani hepimiz modern tiplerdik. Aslında konu evlilikte değil tam olarak ne bilmiyorum belkide hiçbir hayalimin gerçekleşmemiş olması... Ergenliğimden beri en büyük hayalim yurtdışına çıkmaktı çıkamadım. Güzel bi işim olsun istedim(en azından kendi bölümümle ilgi) olmadı. Bana aşık olan kimse zaten olmadı. Hayatımda mutlu birisi olsaydım zaten evlilik derdine düşmezdim ama mutsuzum. Birde son olarak belkide en önemlisi YAŞLANIYORUM.. Kendi yaşıtım erkekler 20lik kızlara ilgi duyuyor bilemiyorum kızlar sizce koca bulmak için geç mi kaldım????
Koca bulunmaz. Karşına çıkar. Nasip kısmet işidir bu. Ayrıca yasin çok genç. Allah gönlüne göre versin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X