Dürü yapanlar?

Benim bildigim damada gomlek pantolan iç camasiri terlik gecelik tras takimi parfumu lif havlu agiz tatlisi yani baklava dugun zamani damatlik babasina havlu corap gomlek atlet pantolan seccade lif annesine nevresim takimi havlu basortu bluz etek corap lif atlet erkek kardesine gomlek havlu corap lif kiz kardesine bluz havlu basortu lif biz bunlari koymuştuk allah yardimciniz olsun cok zor simdilik aklima.gelen bu
Amiin saolun:) gorumce evin icinden sayilmiormus disardan bi bireymis ona yapılmayacak diye tutturdu annem :KK70: :p

Bohçadan bahsediyorsun sanırım, öncelikle kayınvalideye pier cardin pijama takımına hiç gerek yoktu, geline alınır bizde o. Sonra kayınpedere boxer almasan olurmuş o pek hoş olmamış bence, bir de pier cardin, çok gereksiz. Bunların yerine görümcene de bir fular ve enişteye avon parfüm koysan olurdu, ya da görümce ve enişteye birer parfüm, ya da daha basit şeyler, ne bileyim fular ve kravat gibi ya da çorap.

Birde gorumceye mutlaka alin olmaz cok ayip olur canta havlu lif esarp tulbent cuzdan bluz hirka pijama bir kac tanesini secip almalisiniz
Valla ben pek girmiyorum bu ise ama nerdeyse cogunu ben aldim alirimda gorumceye maddiyattan yada onla bi problemim oldugundan degil :KK70: ama annem tutturdu sen karisma ona yaplmayacak o evin uyesi degl die :KK70:

Oyle oluyomus annem ne dediyse ona göre davrandim valla :KK70: bide evet havluda konulacak. Sadece evin icindekiler oldugu icin ne onlar senin ablana yapsin ne sen onlara yap dedi annem. Eger gorumceye yaparsan cocugu esi var onlrda girse anneanneye dedeye de yapman gerekecek dedi
Görumcenize yapmalısınız o da evli de olsa eşinizin kardesi enişteye de bir gömlek olabilir.Şimdiden görümceyle aranızı bozmayın.
Anneanne - dedeye yapmak zorunda değilsiniz.

Duru ne ola ki bohça demek heralde

Ben kimseye iç çamaşır almadım
Kimseye bohça da yapmadım
eşimin tüm gardilobunu yeniledim ama eksiksiz ve kat be kat fazla bir gardilopda ne olursa hepsini aldım

Başkalarına almak aklıma bile gelmedi

Yalnız kayınvalidem anneme babama babaneme annaneme ve teyzelerime

Erkeklere değişim kartıyla birlikte gömlek, çorap, kravat ,kol düğmesi

Kadınlara da değişim kartıyla birlikte . havlu, bluz , masa örtüsü seti ,çok orjinal lavanta kesesi seti ,terlik

Almıştı

Çok beğenmiştik valla :KK70:

Duru ne ola ki bohça demek heralde

Ben kimseye iç çamaşır almadım
Kimseye bohça da yapmadım
eşimin tüm gardilobunu yeniledim ama eksiksiz ve kat be kat fazla bir gardilopda ne olursa hepsini aldım

Başkalarına almak aklıma bile gelmedi

Yalnız kayınvalidem anneme babama babaneme annaneme ve teyzelerime

Erkeklere değişim kartıyla birlikte gömlek, çorap, kravat ,kol düğmesi

Kadınlara da değişim kartıyla birlikte . havlu, bluz , masa örtüsü seti ,çok orjinal lavanta kesesi seti ,terlik

Almıştı

Çok beğenmiştik valla :KK70:
Begenirsiniz tabi kim begenmez:) karşılığını beklemedilermi acep?

Bir de şunu söyleyim bu liste uzar gider, sonu yok yani. Abartmamak lazım. Benim kayınvalidem çok teferruatlı bir bohça hazırladı ama aldıklarının koyduklarının çoğu sandıkta duruyor. Keşke bunkadar masraf yapacağına takısını daha özenli yapsaydı derim hep. Herkes ayrı telden çalıyor, yöreden yöreye değişiklik gösteriyor böyle şeyler, çok da kafa yorma yani gelip geçiyor.

Adetlerde varsa yapilsin tabi ama bence sadece gelin ve damada yapilmali. Neden dersen kp.ye kv.ye kilot almak veya zevkine uygun mu giyecek mi bilemeden kilik kiyafet almak, sonradan kullanmazlarsa, dugun zamani bosa harcanan bir para oluyor.

Begenirsiniz tabi kim begenmez:) karşılığını beklemedilermi acep?
Hiç beklemedikler
Biz hiç bu aşamada size su bize bu düşer diye bile konuşmadık açıkçası

Onlar ne aldıysa söyledi almadıkları ne varsa biz aldık o şekilde oldu genelde

Belki düğün için biz daha çok masraf etmisizdir birde kayınvalidem kiz çeyizi daha zor zahmet etmeyin diye çok söyledi

Hanımlar ben bu konuda cahilim :)) önümüzdeki ay dürümüz var yani tabi artik kaldimi oyle seyler diyeceksiniz burda onem veriyorlar ama 2 tarafta gereksiz buldugu icin sadece geline damada anne babaya kardese yapilsin dedik? Bana bi yardimci olurmusunuz neler olmasi gerek
Damada
2 %100pamuklu pijama takimi aldim pier cardin
2 atlet
2 boxer pier cardin yine
Parfum tras losyonu dus jeli deodorant rollon seti almayi düşünüyorum avondan
Damatlik ve ayakkabisini alicaz
Kayinvalideye
1 esarp
1 pier cardin pijama takimi
1 ince corap
1 atlet
1 bluz
1 kilot aldim
1 parfum avondan
seccade yaptirmayi/almayi dusunuyorum insallah
Kayın pedere
1 bambu corap
1 atlet
1 boxer pier cardinden
1 parfum avondan
Erkek kardese
1 bambu corap
1 atlet
1 parfüm
NeleR eksik?
Birde biz aile dışına cikmayalim demiştik ama gorumcem evli ona almayi düşünmüyoruz beklermi sizce alinmasi gerekiyormu? Birde ben hep kaliteli tercih ettim ama avon sattigim icin ve parfumlerini gercekten begendigm icin parfümleri avondan aldim basitmi olur?
Damada ve kayinbabaya terlik alabilirsiniz. Erkek kardesle kayinpedere gomlek koymalisiniz. Bence gorumceye de yapmaniz gerekir. Bizde disari detince amca hala kastedidilr.

Amiin saolun:) gorumce evin icinden sayilmiormus disardan bi bireymis ona yapılmayacak diye tutturdu annem :KK70: :p
Bence yapılsa güzel olur . Çocuklara gerek yok ama eşine ve görümcenize de koyulsa gönülleri hoş olur.
Ben seviyorum böyle bohça işlerini gelenekçiyim biraz. Ama kullanılacak türden şeyler olması önemli :)

X