Vücut Kremleri Duş Jeli mi Kalıp Sabunu mu ?

Vücut kremleri, losyonlar
duş jeli kullandıktan sonra sanki temizlenmemişim gibime geliyor. Böyle yapış yapış hissediyorum.Size de öyle oluyor mu :S

Ben de öyle hissediyorum; sebamedin duş jelini kullandığım zamanlar hariç. Bir onu, bir de Hacı Şakir beyaz sabun kullanıyorum.

duş jelleri sls içeriyor ki bu sls kanserojen bir madde, doğal kalıp sabundan şaşmayın derim ben, ben nane sabunu kullanıyorum duş alırken, müthiş oluyor

duş jelı nemlendırıyo cıldı durulandgınızda felan farkedııyo. ama sabun kurutuyo. fakat o beyaz kalıp sabunların yerını hıcbıse tutmaz sanırım cunku mis gıbı temızlık kokuyolar:)))

eşim eve duş jeli sokturmuyo zararlı diye.hacı şakir beyaz banyo sabunu kullanıyoruz mis gibi kokusu kalıyo vücutta

Duş jelinin zararlı olduğunu bilmiyordum. Yosun sabunu ve duş jeli karışık kullanıyorum. En son body shopun shea duş jelini kullanıyorum, defne sabununu da deneyeceğim,teşekkürler kızlar :KK9:

ya duş jeli zararlı ancak hacı şakir falan da çok masum değil, içinde dünya kadar kimyasal var, en güzeli doğal sabunlar.

hacı şakir beyaz sabuna baktım da saf sabun yazıyor ama üzerinde
peki bu hacı şakir hala üretiliyor mu hiç fark etmedim marketlerde falan:44:

evet üretiliyor, bizim evde olduğundan biliyorum :) ben kokusunu cok beğeniyorum onların. fakat cildi cok kurutuyor sanki. gıcır gıcır yapıyor böyle :KK70: bir de ben jellerin gözenekleri tıkadığını, özellikle yazın kullanılmaması gerektiğini hatta sırttaki sivilceler icin aksi yönde etki yaptığını duymustum. ne kadar doğru bilemeyeceğim.

ben simdilik molton brownun energising seamoss bath & shower gelini kullanıyorum. alabilene siddetle tavsiye olunur, sadece kokusu bile benim icin yeterli. ama az kaldı, bitecek yakın zaman icinde. tekrar alma imkanım yok maalesef fiyatı dolayısıyla. ama ben bu jeli cok beğeniyorum. benim icin temizlik fresh kokmalı. bu jel öyle güzel kokuyor kii :) yine böyle fresh kokular istiyorum. deniz, yosun hatta mentol kokularına bayılıyorum. böyle bi jel önerisinde bulunan olursa cok tesekkürlerimi ileteceğim ona :) simdiki jelim bitince markete gidip adını, vaad edilenleri ve kokusunu beğendiğimi alacağım. o yüzden bu konuyu iyice didikleyip bi kac sey kafamda olması lazım sanırım :)

Palmolive Thermal Spayı önerebilirim. Diğer jellere göre daha ferah bir kokusu var bir bak istersen. bir de body shopun yosun özlü yüz yıkama jeli var bayılıyorum kokusuna ve yüzde bıraktığı ferah hisse gerçi duş jellerinden bahsediyorduk ama yosun deyince aklıma geldi paylaşmak istedim :) senin dediğin ürüne de baktım içeriği çok güzelmiş ama fiyatı dediğin gibi baya yüksekmiş:KK43: çok merak ettim ama alsam bile kenarda durur dokunmaya kıyamam sanırım:KK1:

inan öyle oluyor, kıyamıyorum kullanmaya. bir de simdi bitmesine yakın ya, iyice az kullanmaya basladım :) ben bu sayfayı iyice hatim ettikten sonraa evdeki jellerim biter bitmez sabuna gecmeye karar verdim. bugün de markete gittim, ne değisik özlü sabunlar varmıs meğer :) ama senin dediğin ürünlere kesin bakacağım. özellikle yosun özlü yıkama jelini alırım sanıyorum :) thermal spayı da gidip bir koklayayım, kokusuna tav olursam alayım arada bir kullanırım onu da :) cok cok tesekkür ederim yardımın icin :))

rica ederim canım :) ben de kkda okuduklarımdan sonra duş jelini kullansam bile ardından sabunla bi daha yıkanır oldum :) hem evdeki ürünleri bitirmek hem de kokuları hoşuma gittiği için duş jelini kullanıyorum önce sonra da evde yosun sabunu vardı selülitler için almıştım onu kullanıyorum. yosun sabununun kokusu yok malesef ama etkisi vardır umuduyla kullanıyorum :)

kızlar lush ve benzeri yerlerde satılan sabunlarla ilgili ne düşünüyorsunuz? kokuları çok cezbedici ama onlarda da paraben olabiliyormuş sanırım... bildiğiniz çeşidi bol ve güzel kokulu sabun markası var mı marketlerdekilerin dışında? bir de gncde yüz yıkamak için üretilmiş sabun vardı ondan almıştım nemlendirme özelliği de varmış henüz kullanmadım ama onu da yüz yerine vücut için kullanmayı düşünüyorum. adını hatırlayamadım kutusunu atmışım... bir bakın isterseniz zaten çok çeşit yoktu sabunlarda.. doğal ürünler sattıkları iddiasında oldukları için önermek istedim

ben de duş jelı kullanıyorum ama kalıp sabun kullanmayı dusunuyorum.
kalıp sabun ıcın daha faydalı dıyorlar.zaten duştan sonra vucut yagımı kullanıyorum .
kuruma yapacagınıda sanmıyorum.

ben de duş jelı kullanıyorum ama kalıp sabun kullanmayı dusunuyorum.
kalıp sabun ıcın daha faydalı dıyorlar.zaten duştan sonra vucut yagımı kullanıyorum .
kuruma yapacagınıda sanmıyorum.

aynen yaa bende artık o kadar çok şey duydum ki duş jelleri hakkında kullanmak istemğyorum artık
birde ben 3er beşer doldurdum banyoya duş jelleri aklım karmakarışık yani
dün marketten burda ki kızlardan duyup beyaz sabun aldım bakalım duş alırken kullanıcam saf beyaz sabun nasıl olucak kokusuda hoş hem
umarım cildimi çok kurutmaz
bu arada başta ki şık olan su vurur çıkarım sözüne çok güldüm:KK52:

Duş jelleri çok fazla kimyasal içeriyor.Günlük hayatımızda kullandığımız bir çok üründe var çeşitli kimyasallar ama ne kadarını hayatımızdan çıkartırsak o kadar iyi.Ben de yaklaşık 1 yıldır hiç duş jeli kullanmıyorum.Beyaz kalıp sabunlar fena değil.Yağlı ciltler için daha iyi;çünkü bir miktar cildi kurutuyor.Sonrasında bebek yağları ya da vücut nemlendiricisi kullanırsanız o sorun da kalmaz.Ben memnunum.

Duş jelleri çok fazla kimyasal içeriyor.Günlük hayatımızda kullandığımız bir çok üründe var çeşitli kimyasallar ama ne kadarını hayatımızdan çıkartırsak o kadar iyi.Ben de yaklaşık 1 yıldır hiç duş jeli kullanmıyorum.Beyaz kalıp sabunlar fena değil.Yağlı ciltler için daha iyi;çünkü bir miktar cildi kurutuyor.Sonrasında bebek yağları ya da vücut nemlendiricisi kullanırsanız o sorun da kalmaz.Ben memnunum.

aslında bu siteyi bu yüzden seviyorum işte bilgi paylaşımı yapıyoruz ve herkes bilmediğini öğrenmiş oluyor seviyorum ya:KK16:
benimde şuanda duşta palmolive thermal spa duş jeli,fonex duş jeli ve duru zencefilli duş jeli var hemde hepside dolu ama ben onları bir köşede dursun burda okuduktan sonra gittim hacı şakir beyaz sabun aldım hem zaten kokusunuda severdim onu kullandım en son banyo edişimde hem çok köpürdü hemde kurutmadı cildimi ki zaten benim cildim yağlıdır yani
ve duş jellerinde bu kadar kimyasal olduğunu bildiğim halde bir daha o banyomda duranları nasıl kullanırım bilemiyorum yani
belkide sırtımda ki sivilceleride yıllardır kullandığım duş jelleri yaptı
bakalım beyaz sabun kullanmaya devam edeyim nolucak
bu arada hacı şakirin kokusu çok güzel yaa temizlik kokusu resmen birde gittim gül aromallısını aldım o da güzel kokuyor
yaşasın hacı şakir beyaz sabunnn:KK76::KK16:

Son düzenleme:
aslında bu siteyi bu yüzden seviyorum işte bilgi paylaşımı yapıyoruz ve herkes bilmediğini öğrenmiş oluyor seviyorum ya:KK16:
benimde şuanda duşta palmolive thermal spa duş jeli,fonex duş jeli ve duru zencefilli duş jeli var hemde hepside dolu ama ben onları bir köşede dursun burda okuduktan sonra gittim hacı şakir beyaz sabun aldım hem zaten kokusunuda severdim onu kullandım en son banyo edişimde hem çok köpürdü hemde kurutmadı cildimi ki zaten benim cildim yağlıdır yani
ve duş jellerinde bu kadar kimyasal olduğunu bildiğim halde bir daha o banyomda duranları nasıl kullanırım bilemiyorum yani
belkide sırtımda ki sivilceleride yıllardır kullandığım duş jelleri yaptı
bakalım beyaz sabun kullanmaya devam edeyim nolucak
bu arada hacı şakirin kokusu çok güzel yaa temizlik kokusu resmen birde gittim gül aromallısını aldım o da güzel kokuyor
yaşasın hacı şakir beyaz sabunnn:KK76::KK16:

Duş jellerini kullandığım zamanlar çok tedirgin oluyordum ben.Yani bünye için zararlı bir şeyi üzerime boca ettiğimi hissediyordum.Şimdi o his yok.Belki duş jelleri kadar albenili değiller,çoğu insan da demode buluyor olabilir.Ama ne biliyim mutluyum ben o kalıp sabunlarımla ^_^ Bu arada cildim yağlıdır benim.Sivilcelenmeler nadir olsa da görülür.Ama kalıp sabundan sonra daha da azaldıklarını farkediyorum.

X