Vücut Kremleri Duş Jeli mi Kalıp Sabunu mu ?

Vücut kremleri, losyonlar
arada sabun her yıkamada vucut jeli kullanmakta faydalı:)

aynen bende bazen sabunla yıkanma gereksinimi hissdiyorum nedense
duş jelleri bana sabun kadar temiz yapmıyor gibi geliyor ama yinede arada kullanıyorum sabunu genelde duş jeli..
sonrasında da vucut losyonuyla yumuşatıyorum vucudumu oh missss:114:

Ben sabunun cildi kurutup pul pul dökmesini sık sık kese yapmayışımıza bağlıyorum en azından kendi adıma öyle..

kuru ciltli sayılırım ama duş jeli kullandığımda o kuru ciltli ben sırtında ve göğsünde bi dolu sivilce ile doluyorum.. sabunu kullansam beyaz beyaz pul pul oluyor, yıllar önce fark ettim ki, 15 günde 1, bildiğimiz hamam kesesi ile keselendiğimde o çıkan kirlerden sonra üstüne normal sabunlukla sabunlanırsam şayet ,banyodan sonra misler gibi pamuk gibi oluyorum, ne pul pul dökülüyorum ne cildim kuruyor.

Bir sürü duş jelim var bayılıyorum hepsine ama her kullanışımda sivilce olduğumdan sabunlardan vazgeçemiyorum, değişik markaların sabunlarına kokusuna sebep bayılırım , ama Dalin gibi hacı şakir gibi içinde hiç bir katkı maddesi olmayan dupduru sabunları daha bir seviyorum.

Cogunlukla kalip sabun olmak uzere ikisini de kullaniyorum. Sabunda Dove tercihim, yurtdisindayim, Haci Sakir, Duru filan yok malesef.
Dus jeli kullaniyorsam da saf birsey almaya calisirim. Piyasada parfumlusu, simlisi, rengarenklisi bir suru jel var. Allah bilir neler vardir iclerinde. Oylelerinden kaciniyorum.

Mark % Spencer nemlendirici özelliklere sahip duş şampuanı kullanıyorum. lavanta kokulu. hem de nemlendiriyor.

dr mehmet öz kesinlikle duş jeli kullanmayın diyor. bende kalıp sabun kullanmadan temiz olunamayacağına inananlardanım. çok çok içeriğini değiştiriyorum zeytinyağlı değil de güllü. sabun organik olursa ne ala..yüz temizleme içinde bitkisel sabunları seviyorum deniz köpüğü özlü favorim

Ben sabun kullanmadan temizlik olamayacağına inanmışım nedense:KK1:
Duş jeli kullanmayı pek tercih etmiyorum ama kullanacaksam da sabundan sonra olur ancak
Sabun hem de bildiğin zeytinyağlı arap sabunu:KK9:
Banyodan sonra da vücut losyonu ohh misler gibi oluyo insan gıcır gıcır....
Ama kurumaya karşı kese şart

uzun yıllardır duş jeli kullanmıyorum
ve vücudumda olan sivilceler artık yok
ben yıllarca duru ve hacı şakir beyaz sabun kullandım
şimdilerde doğal sabunlara yöneldim
duş jelleri temiz hissi vermiyo nedense bana
önceleri önce sabun sonra duş jeliyle yıkanırdım
artık gerek duymuyorum
kuruluğa gelince
keseyle ölü derilerden kurtulup
güzel de bi nemlendirici kullandığınızda
böyle bi sorun kalmaz sanıyorum

Duş jeli tabisi vücuduma.

Ama ayaklarımı günde 2-3 kez yıkarken, güllü, beyaz, kekikli türlü türlü Sabun :KK1:

Ben de vücut için cogunlukla duş jeli kullanıyorum arada sabun fazla sabun kullanmıyorum kurumasın cildim diye.

Genelde duş jeli kullanıyorum ama arada Otacı lavantalı sabun kullanıyorum.
Cildi kurutmuyor sürekli kullanılabilir ama ben duş jellerinin kokularına bayılıyorummmm
onlardan vazgeçemem:KK31::KK31::KK31:

duş jelı vucut sampuanı vs kullanmıyorum
ıcerıklerı bı suru sacma seyle dolu sacıma suruyorum barı vucuduma surmıyım dıyorum bu yuzden beyaz sabun kullanıyorum

gercı kokusu guzel olmadgı ıcın cıkınca vucut yagı yada losyonu suruyorum yıne aynı seye gelıyo ehehhehe

ben de eskiden duş jeli kullanırdım sabun rahat olmuyor diye ama en son kavunlu sabun aldım bu kadar güzel bişi olamaz hem ferahlatıyor hem de kendimi tertemiz hissediyorum. Sabunu fresh linedan aldım denemek istiyenler için her çeşidi var şeftalili, çikolatalı tavsiye ederim:)

kesinlikle dus jeli kullanmiyorum. Doktorum kesisnlikle kullanilmasin dedi vücuttaki sivilceler jelden geliyormus
o yüzden en ideali dus kremiymis veya sabun

X