Popüler Konu Düşünce Gücü/Pozitif Düşünce/Olumlamalar

redding redding
Size cevap yazmak istedim.
30 lardan sonra insana bi aydınlanma geliyor. Ben ne istiyorum diye sorgulamalar başlıyor. Çoğu kadından duyuyorum bunu. Ben kırktan sonra (çocuklarım ergenliğe girdikten sonra. Bebekken, çocukken sevmek çok güzeldi) çocuk sahibi olmamayı tercih edenleri anlamaya başladım. Kendi rahatını bozmamak için böyle düşünüyorlar sanıyordum. Şimdiyse kendimiz için çocuk istemek daha bencilce geliyor. Toplum oku, çalış, evlen, çocuk doğur demiş bizde aynen uymuşuz.
Pandemiden önce 3 yıl düzenli pilates kursuna gitmiştim. Orası bana çok iyi gelmişti.
Bende o dönem maddi kazançtan vs. Den bağımsız ben neyle mutlu olurumu sorguladım.
Sporla ilgili birşeyler olabilir.
Öğretmenim. İşimi seviyorum. Yarım gün olması çok iyi geliyor. Her gün yarım gün değilde esnek çalışma saatleri ve günleri olan bir iş isterdim. Pandemide bi ara 4 gün işe gitmiştik. Çarşamba evdeydim. Haftanın 1günü, ev boşken evimin tadını çıkarmak çok iyi gelmişti. Evde 5 kişiyiz😉
Sevdiğin işi yapmak çok keyifli. Yaşla ilgisi yok. Ait hissetmiyorsan her gün oraya gitmek çok anlamsız gelecektir.

16 yıllık evliyim. Tatil olarak sadece balayına gittik. Sonra bir sürü tatsız tuzsuz şeyler oldu.
Tatile gidenlerin, pikniğe, ailece gezmeye gidenlerin peşinden melül melül baktığım çok zamanlar oldu.
Varlık içinde yokluk yaşadım. Çevremdekiler tek maaşla bizden çok geziyordu.
Şu an tatildeyim.
1 tane bile foto paylaşmak içimden gelmiyor. Çektim ama paylaşmayacağım.
İlk günler komşularım çok soruyordu neden foto paylaşmıyorsun diye? Sonra huyumu bildikleri için anladılar.
Kişisel tercihim diyelim.

redding redding
Size cevap yazmak istedim.
30 lardan sonra insana bi aydınlanma geliyor. Ben ne istiyorum diye sorgulamalar başlıyor. Çoğu kadından duyuyorum bunu. Ben kırktan sonra (çocuklarım ergenliğe girdikten sonra. Bebekken, çocukken sevmek çok güzeldi) çocuk sahibi olmamayı tercih edenleri anlamaya başladım. Kendi rahatını bozmamak için böyle düşünüyorlar sanıyordum. Şimdiyse kendimiz için çocuk istemek daha bencilce geliyor. Toplum oku, çalış, evlen, çocuk doğur demiş bizde aynen uymuşuz.
Pandemiden önce 3 yıl düzenli pilates kursuna gitmiştim. Orası bana çok iyi gelmişti.
Bende o dönem maddi kazançtan vs. Den bağımsız ben neyle mutlu olurumu sorguladım.
Sporla ilgili birşeyler olabilir.
Öğretmenim. İşimi seviyorum. Yarım gün olması çok iyi geliyor. Her gün yarım gün değilde esnek çalışma saatleri ve günleri olan bir iş isterdim. Pandemide bi ara 4 gün işe gitmiştik. Çarşamba evdeydim. Haftanın 1günü, ev boşken evimin tadını çıkarmak çok iyi gelmişti. Evde 5 kişiyiz😉
Sevdiğin işi yapmak çok keyifli. Yaşla ilgisi yok. Ait hissetmiyorsan her gün oraya gitmek çok anlamsız gelecektir.
Cevapladiginiz için teşekkür ederim.Gercekten 30 yaş üstü birtakım sorgulamalar artiyormus, ben de çevremde oldukça gözlemliyorum bu durumu. Sevdiğiniz işi bulmanıza sizin adınıza sevindim.😊

1001 kere maşallah 😁😁😁

"Ne zaman yeni bir projeye başlasam veya yeni bir faaliyetle meşgul olacak olsam niyetimin ne olduğunu göz önünde bulundurmaya çalışırım. Bu meşgul olduğum uğraşa bir odak noktası yaratır ve odağın çevresindeki enerjiyi güzelleştirir. Amaç yalnızca yeni bir güne başlamak olsa bile belirgin bir hedef sizi yolda tutmak konusunda geniş bir alan kapsar. " (Kuantum Başarı)

Son düzenleme:
"Bazı kişiler tarafından rahatlıkla gözden çıkartılan olumlamalar, enerji üretiminin oldukça dinamik bir parçası olabilirler. Bu tür olumlu düşüncelerle bilinçli bir şekilde meşgul olmadığınız takdirde olumsuz olanlara bilinçsiz bir sürüklenme yaşamanız olasıdır " (KB)

Muhteşem bir kitap yaaa. Hepsini paylaşasım varrr 🎈🎈🎈😍😍🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️

Merhabalar🙂...Şifremi unuttuğum için epeydir giremiyordum foruma ve yeniden üyelik almak zorunda kaldım.
1000. Sayfayı geçmişiz ne güzel😊
Buralarada da hep yazdığım gibi, bu grup çok iyi gelmiştir bana her zaman.Özelliklede pozitif düşünceyle uzun yıllardır ilgilenen biri olarak...

Şimdilerde ise yakın zamanda sağ göğsümde bir kitle olduğunu öğrendim.Şoku henüz atlatamamışken bir de biyopsi istedi doktorlar ve yarın hastaneye gidiyorum.
Ameliyat olma durumu da söz konusu.

Hayat bana ne göstermeye çalışıyor? Muhakkak burdan almam gereken bi ders, görmem gereken bir hikmet var diye bakmaya başladım olaya ve elbette Olumlamalar/Pozitif Düşünce ile yol alıyorum.

Sizlerin de yorumlarınızı merak ediyorum..
Sevgilerimle❣️

Merhabalar🙂...Şifremi unuttuğum için epeydir giremiyordum foruma ve yeniden üyelik almak zorunda kaldım.
1000. Sayfayı geçmişiz ne güzel😊
Buralarada da hep yazdığım gibi, bu grup çok iyi gelmiştir bana her zaman.Özelliklede pozitif düşünceyle uzun yıllardır ilgilenen biri olarak...

Şimdilerde ise yakın zamanda sağ göğsümde bir kitle olduğunu öğrendim.Şoku henüz atlatamamışken bir de biyopsi istedi doktorlar ve yarın hastaneye gidiyorum.
Ameliyat olma durumu da söz konusu.

Hayat bana ne göstermeye çalışıyor? Muhakkak burdan almam gereken bi ders, görmem gereken bir hikmet var diye bakmaya başladım olaya ve elbette Olumlamalar/Pozitif Düşünce ile yol alıyorum.

Sizlerin de yorumlarınızı merak ediyorum..
Sevgilerimle❣️
Merhaba;
Solak değilseniz eğer(öyleyse tersi geçerli) sağ göğüs baba/eş ile ilgili yaşanmış/hissedilmiş olay/durum/travma olarak bakılabilir. tam 1 yıl önce yaşadığınız böyle birşey oldu mu? 1 en fazla 3 yıl öncesine gidip bir düşünün ve travmayı bulun. Travma diye çok büyük birşey olması gerekmiyor. Yaşadığınız bir tartışma, iz bırakan bir durum vs. ??

Bulup çözünce durum da çözülüyor. Örnekleri var. Barış Muslu kaynak :KK66:

Sevgiler.

Merhaba;
Solak değilseniz eğer(öyleyse tersi geçerli) sağ göğüs baba/eş ile ilgili yaşanmış/hissedilmiş olay/durum/travma olarak bakılabilir. tam 1 yıl önce yaşadığınız böyle birşey oldu mu? 1 en fazla 3 yıl öncesine gidip bir düşünün ve travmayı bulun. Travma diye çok büyük birşey olması gerekmiyor. Yaşadığınız bir tartışma, iz bırakan bir durum vs. ??

Bulup çözünce durum da çözülüyor. Örnekleri var. Barış Muslu kaynak :KK66:

Sevgiler.
Teşekkür ederim yanıtın için hilarite hilarite .
Çok ilgimi çekti hemen araştıracağım🙂

günaydın,

ben kendime değer vermediğim için mi başkası bana değer vermiyor. Ya da benim bile önceliğim kendim olmadığı için mi kimsenin öncesi değilim bu salgıladığım düşünceden ve enerjiden dolayı mı başıma geliyor. Eğer kendimi seversem , önceliklerimi değiştirirsem bu karşı tarafında ilgisini çekecek mi ?

günaydın,

ben kendime değer vermediğim için mi başkası bana değer vermiyor. Ya da benim bile önceliğim kendim olmadığı için mi kimsenin öncesi değilim bu salgıladığım düşünceden ve enerjiden dolayı mı başıma geliyor. Eğer kendimi seversem , önceliklerimi değiştirirsem bu karşı tarafında ilgisini çekecek mi ?
aynen öyle. farkında değiliz ama adeta bir radyo frekansı gibi yayın ypıyoruz. şöyle düşünün radyoda rock şarkı çalıyor. sizin bunu türkü olarak algılamanız mümkün müdür? aynı şey bizler içinde geçerli . ne yayını çalıyorsak o duyuluyor.

aynen öyle. farkında değiliz ama adeta bir radyo frekansı gibi yayın ypıyoruz. şöyle düşünün radyoda rock şarkı çalıyor. sizin bunu türkü olarak algılamanız mümkün müdür? aynı şey bizler içinde geçerli . ne yayını çalıyorsak o duyuluyor.
nasıl olacak peki nasıl inancam değiştiğine

nasıl olacak peki nasıl inancam değiştiğine
inanmayacaksınız değiştiğine inançla alakalı değil. oturup kendi üzerinizde çalışacak emek vereceksiniz. mesela neden herkes kendinizin önüne koyuyorsunuz kök sebep nedir bunu bulun.(mesela insanlara kendimden cok değer vermezsem beni sevmezler gibi gibi?)bu tarz durumlarda psikoterapi öneriyorum. bir terapist ayna tutmadan aydınlanmak zor. önce birşeyleri bilince çıkaracaksınız ki değiştirebilirsiniz.

Sabit sorunuz şu olmalı: "Şu an bilincimi neye odaklıyorum?" Ve onun ardından şu soru gelmeli: "Bu bilinç benim için ne yaratıyor olabilir?" (KB)

Suçluyu, sorumluyu dışarda aramayı bırakın. Her şey içinizin yansıması. Sen değişirsen dünya değişir. Kendinizi sevin artık. Sevilmek için, birilerin değer versin diye beklemeyi bırakın. Kendinizi sevin. Merhametle, anlayışla, şefkatle. Siz bunu hak ediyorsunuz. Her an.

Instagram'da denk geldiğim bir paylaşımı sizinle paylaşmak istedim.

Eklentiler

• IMG_20220702_101551.jpg
    IMG_20220702_101551.jpg
    67,4 KB · Görüntüleme: 65
Selamlar 🙋Bolluk bilinciyle ilgili birkaç olumlama bırakıyorum buraya 😊 (Bülent Gardiyanoglundan alıntı)
Para bana helal yoldan kolaylıkla geliyor.
Para zihnimi sevgiyle kabulleniyorum ve sevgiyle affediyorum.
Geçmişte yaşadığım olumsuz tecrübeler artık benim mali zenginliğimi destekliyor.
Hoşuma gitsin ya da gitmesin gelirim harcamalarımdan fazla.
Anne ve babamı yaşadıkları mali problemlerden dolayı affediyorum.
Bolluk, zenginlik benim doğal hakkım.

Kendini herhangi bir şeye layık hissetmek nasıl başarılır kızlar ? Ben bazı şeylere layık hissetmediğimi fark ettim bunu nasıl aşabilirim ?

Herkese merhaba. Dün gece ilk defa mantra dinledim ve uyudum. Gece su içmek için uyanınca eşimle kısa bir sohbet sırasında bir anda büyük bir kavgaya tutuştuk. Normalde bir şey tartışsak bile sesimi yükseltmem. Ama 6 senelik evliliğimde ilk defa bağır çağır kendimden geçtim. Hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Bu durum mantralarla ilgili olabilir mi bilgisi olan var mı. Tesadüf de olabilir ama ben buna yordum.

Herkese merhaba. Dün gece ilk defa mantra dinledim ve uyudum. Gece su içmek için uyanınca eşimle kısa bir sohbet sırasında bir anda büyük bir kavgaya tutuştuk. Normalde bir şey tartışsak bile sesimi yükseltmem. Ama 6 senelik evliliğimde ilk defa bağır çağır kendimden geçtim. Hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Bu durum mantralarla ilgili olabilir mi bilgisi olan var mı. Tesadüf de olabilir ama ben buna yordum.
Mantra okumayın lütfen. Sanskritcede ne olduğu belli olmayan telkinli şeyler. Esmaül hüsnaların bile delicesine okunması tavsiye edilmezken bilmediğimiz çok tanrılı putlu bolca cinli bir inanışın sözlerini söylemek saçma ve tehlikeli. Kendime mantra kolye almıştım ve o gece gördüğüm korkunç rüyayı hala unutamam. Böyle şeylerin biraz witchcraft tehlikeli şeyler olduğunu düşünüyorum.

Mantra okumayın lütfen. Sanskritcede ne olduğu belli olmayan telkinli şeyler. Esmaül hüsnaların bile delicesine okunması tavsiye edilmezken bilmediğimiz çok tanrılı putlu bolca cinli bir inanışın sözlerini söylemek saçma ve tehlikeli. Kendime mantra kolye almıştım ve o gece gördüğüm korkunç rüyayı hala unutamam. Böyle şeylerin biraz witchcraft tehlikeli şeyler olduğunu düşünüyorum.
Mantrayı okumayıp sadece müzikli şeklini dinleyip uyumuştum. İlk defa dinledim. 2 -3 senedir esmaül hüsna okurum bana çok iyi geldiler. Belirli esmaları abartmadan okudum. Belki de mantralar farklı etki yaptı. Araştırmadan dinlemiştim.

X